• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: MOJE 20 PSICH ŁAPEK

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:11 #479556

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Z wielką radością pokażę moich najcudowniejszych przyjaciół :hearts:

AISZA - "wycofana" suczka. Nikt nie chciał jej zaadoptować ze względu na wielką nieufność jaką ma do człowieka.
U nas jest 3 rok i na temat "wycofania" na jej podstawie mogłabym napisać pracę naukową :D

DSCN1287.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): mirek28, zielonajagoda, beatazg, Łatka, Marysia80, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:17 #479558

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
BERTA - owczarka długowłosa z metryką.
Nieustanne ADHD :) częste konflikty z AISZĄ

DSCN1289.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): mirek28, zielonajagoda, beatazg, Łatka, Marysia80

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:18 #479560

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
To na razie tylko cztery łapki a gdzie pozostałe 16?
U mnie też było 20 psich łapek, teraz jest 16, za to kocich policzyć nie sposób ;)
Czekam na kolejne łapki :)

OK jest już osiem :)
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2016 12:20 przez zielonajagoda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, dobra nuta

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:23 #479565

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
BARY - owczarek niemiecki z uciętym językiem :placze:
Ze względu na wyrządzoną mu krzywdę ma wielkie problemy z jedzeniem.
Wykształcił sobie umiejętność picia i jedzenia w fantastyczny sposób ,bo chęć życia jest silniejsza niż wszystko inne.
Bardzo zaborczy o ludzkie uczucia, w stadzie jest ALFĄ :D

DSCN1321.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): mirek28, zielonajagoda, beatazg, Łatka, Marysia80, CHI

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:36 #479567

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
AZOREK - mieszaniec, który pierwsze swoje pół roku spędził u starszego rolnika ( przeżył tam gehennę ) a następne pół roku w zamkniętej hali z dwoma innymi pieskami. Jak o nich usłyszałam,w kilka minut znalazłam to pomieszczenie, dotarłam do osoby od kłódki z tej hali i zabrałam. Azorek został ze mną, 2 pozostałe w szczęśliwych innych domach :dance: Miał trudny początek zaaklimatyzowania się z czterema moimi psinami. Na szczęście szybciutko lody zostały przełamane a Azorek śpi ze mną i nie opuszcza ani na krok :)

DSCN1313.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, beatazg, Łatka, Marysia80, Biotit, CHI

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:42 #479573

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79591
Aniu, ogromnie się cieszę mogac poznać Twoje ONki. To wspaniałe, powaźne psy, nie takie szaławiły, jak moje.
Temat wycofaków dobrze mi znany, szczęściem nie u domowych, ale beagle hodowane przez wstrętnych pseuduchów np. W betonowym silosie albo kojcu dla świń często "uciekają wgłab".
Czekam na więcej
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:46 #479574

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
LAKUŚ - prawdziwy szczęściarz, bo nie miał złych przeżyć :) :) :)
Jest synem suczki poprzednich właścicieli mojego obecnego domu.
Laki wiecznie gdzieś ucieka a tutaj błogo śpi po wielogodzinnej eskapadzie.

DSCN1319.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, beatazg, Marysia80, CHI

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:50 #479575

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
DSCN1302.jpg


DSCN1317.jpg


DSCN1315.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Marysia80, CHI

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:56 #479578

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Wczoraj szukały kreta - orne pole przekształciłam na wybieg dla nich.

DSCN1344.jpg


DSCN1327.jpg


DSCN1336.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): mirek28, zielonajagoda, Łatka, Marysia80, CHI

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 12:59 #479579

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, wspaniały zwierzyniec, cudowne psiaki!
Część z nich po przejściach - miały wielkie szczęście, że znalazły taki dobry dom :hearts:
Jak widzę, to duże pieski - nie wchodzą sobie w drogę? Ja mam tylko dwa, ale czasami dochodzi do starć :angry: Tyle, że to maluszki...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 13:03 #479581

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
DSCN1325.jpg


W stodole szuka Aisza ochłody - daje się fotografować a nawet pozuje :) wycofanie odchodzi w siną dal ...

DSCN1324.jpg


Bary lubi się ocierać o żywotniki

DSCN1339.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6, Marysia80, CHI

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 13:14 #479586

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Aniu, "dobra" w Twoim nicku pasuje do Ciebie. Masz ogromne serce i wiele w nim miłości :)
Pozdrawiam, Ania.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, dobra nuta

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 13:22 #479589

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Jak się cieszę,że zajrzeliście do mojego kochanego zwierzyńca :)
Aniu - trzeba mieć nadprzyrodzoną chyba moc aby spokojnie wyprowadzić na prostą wycofanego pieska. To co robią ludzie zostawiam bez komentarza, bo oszczędzam moje zdrowie dla moich bliskich ( wszystkich .
Dala - panuję nad nimi, Bary to Alfa wśród nich a ponad Barym ja :D Najczęściej dochodzi do nawet groźnych spięć miedzy 2 suczkami ( Berta- Aisza ).
Aisza jest po sterylizacji ,natomiast Berta czeka na nią i na pewno będzie łagodniejsza. To są duże, ogromne psy z charakterem - pasują do mojego :D
Tilia - jest 20 łapek na 100%. Może będzie więcej ? przypuszczam ,że tak... :devil1:

Całe życie mam zwierzaki. Były i kotki i ptactwo i wszystko co można przynieść do domu :D
Synowie robią to samo co ja - z czego cieszę się najbardziej na świecie. Nauka nie poszła w las...
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 13:29 #479590

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marysiu 80 - Aniu - dziękuję :) to po prostu taki charakter, geny od mamy ( 99 % )nick stąd,że muzyka to następna moja miłość...

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 14:20 #479605

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79591
Aniu - naprawdę jesteś "dobra nutą", wiem, ze kochasz swoje ogoniaste - ale doskonale sobie zdaję sprawę, ile pracy, nie mówiąc o przyziemnych finansach kosztuje wyprowadzenie na prostą psa po traumatycznych przejściach. Moja Cytrynka nie doświadczyła aż takiego zła, a i tak właściwie dopiero teraz, po półtora roku, zmory powoli, powoli znikają.
Co do wycofaków - stowarzyszenia pracujące z beaglami z "historią" i szukające im domów maja naprawdę wiele, bardzo wiele sukcesów. Nie, nie stowarzyszenia - poszczególni, ofiarni i pełni miłości Ludzie. Jeśli temat Cie ciekawi, wejdź na nasze forum e-beagle i zajrzyj do Szczęśliwych Zakończeń. Np. TU znajdziesz historie Caro, który wraz z sunia odebrana pseuduchowi przeszedł drogę od wmontowania w wnętrze szaf do radosnych szaleństw. Dodam, ze ich opiekunka i obecna Pani przez długi czas po prostu spędzała czas z psami pod łóżkiem.
Aniu - pozwól, że wyrażę swój wielki szacunek dla Ciebie za to, co robisz. Choć wiem, że robisz to nie dla internetowych oklasków.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, ewa1953, CHI, dobra nuta

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 10 Cze 2016 21:05 #479709

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Aniu - pracy tak dużo,że jednym z moich marzeń jest wydłużenie dnia o parę godzin. Po raz pierwszy w życiu opowiedziałam ich historię publicznie, a czytając Twoje ciepłe słowa po prostu się zarumieniłam i serce szybciej zabiło :)
Moja mama działała na podobnej zasadzie, ale mieszkanie było w bloku i 2 pieski to był na tamte czasy ewenement. Dużo by opowiadać tych smutnych psich historii, które w ciągu ostatnich 30 lat przerobiłam. I jakoś tak działo się to wszystko przypadkowo. Np. 27 lat temu przechodziłam przypadkiem przez pewne osiedle domków jednorodzinnych i na jednej z posesji zauważyłam wycieńczonego psa. Furtka zamknięta na cztery spusty więc pukam do sąsiadów i pytam o tego psa i właścicieli. Dodam,że była bardzo mroźna zima. Sąsiedzi zaskoczeni,że można pytać o obcego psa po dłuższej chwili powiedzieli,że ta psina po prostu pilnuje tego domu a właściciele tam nie mieszkają. Był tak chudy i tak słaby, że nie miał siły stać na własnych nogach. Oznajmiłam im,że go zabieram a oni MUSZĄ mi pomóc - przeskoczyłam przez to ogrodzenie - oni po 2 str. go odebrali i zabrałam do domu. To była suczka, dłuuugo żyła a zmarła w noc sylwestrową. Wystrzał petardy na klatce schodowej ( przy naszych drzwiach ) doprowadził do wylewu - zawsze bała się hałasu. Aisza też się boi i zabezpieczona jestem po tamtym incydencie dla niej w środki uspokajające.
Przepraszam,że tak się rozpisałam - ale największym moim marzeniem jest podniesienie ludzkiej świadomości,że zwierzęta czują, przeżywają i rozumieją co się wokół nich dzieje. Może ktoś kto tutaj zajrzy spojrzy jednocześnie wgłąb siebie ?

EDIT: przeczytam Aniu z wielką radością te historie :hearts:
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2016 21:14 przez dobra nuta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, CHI

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 13 Cze 2016 15:25 #480442

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
No pięknie, pięknie Aniu, otworzyłaś ogrodowy i zamknęłaś :( , do psiaczków Twoich będę zaglądać, a Ty zaglądnij czasem do nas, na wspólny forumkowy wątek, tutaj forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...ennym-stole?start=54
Miłego dnia :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

MOJE 20 PSICH ŁAPEK 28 Sie 2016 19:10 #499082

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
A co tam słychać u futrzastych? Obiecałaś wrzucić czasem fotki i...nic ;)


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.308 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum