Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2018

Wątek powitalny 2018 07 Sty 2018 11:07 #581475

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Nastał już kolejny rok, więc i warto otworzyć nową cześć naszego wątku powitalnego :lol:
Drodzy forumowicze, przywitajcie się z nami i powiedźcie nam coś o sobie ;)
Tutaj kilka słów od naszej oazowej administratorki :)

Hiacynta wrote:
Witamy! Witamy! Witamy!
Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Dla Ciebie, bo chcemy, żebyś czuł się z nami, kochany ogrodniku i kochana ogrodniczko,dobrze i bezpiecznie.
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.
Wszyscy są u nas mile widziani, bo głęboko wierzymy, że razem niebawem stworzymy wspaniałe forum ogrodnicze, najlepsze w sieci!!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Justka


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2018 12 Sty 2018 09:29 #582366

  • Lucy
  • Lucy's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witam wszystkich forumowiczów :) Życzę pomyślności w Nowym Roku ! :)
Od kilku lat eksperymentuję w moim ogrodzie, staram się uprawiać ekologicznie ulubione warzywa i owoce. Oczywiście uwielbiam też zwierzęta, mam 4 suczki i kotkę :) marzy mi się jeszcze kilka kurek :)
Ostatnio zainteresowała mnie uprawa w perlicie dlatego tutaj się znalazłam i mam nadzieję dużo się tutaj nauczyć i poznać wspaniałych ludzi z pasją :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Forumowa Żabula, gosiap32, Marysia80, jurek49

Wątek powitalny 2018 12 Sty 2018 11:04 #582385

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witaj Lucy!
Jest nam ogromnie miło że trafiłaś do grona pasjonatów całym sercem oddanych własnym pasjom. Ekologiczne owoce i warzywa mają piękny wygląd i niepowtarzalny smak - super że ty także preferujesz taki rodzaj upraw.
Ja także kocham zwierzaki ale najbardziej koty. Bardzo proszę, rozgość się - bo jesteś już u siebie - i korzystaj z zasobów artykułów, porad bez ograniczeń.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 15 Sty 2018 12:39 #583052

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Witam serdecznie, kilka dni temu trafiłam na to forum poszukując informacji dotyczących wysiewu papryki i .... wsiąkłam :coffe: .
Postanowiłam się zalogować, bo wiem że to nie była jednorazowa wizyta na forum :happy4: . Parę słów o mnie.
Mieszkam w domu z przyogródkiem i ogródkiem warzywnym. Zasiewy w różnych latach większe lub mniejsze w zależności od czasu i możliwości. Nieduża szklarnia wykorzystywana jest do uprawy pomidorów, ogórków i (okazuje się) całorocznie rukoli :flower: .
W tym roku postanowiłam posiać paprykę, dodatkową pokusą okazała się wizyta w sklepie i nieodpowiedzialne zbliżenie się do stojaków z nasionami :jeez: . Domowe narady trwają i kiełkuje pomysł o drugiej szklarni lub tuneliku foliowym :). Miejmy nadzieję, że się uda:).
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Adasiowa, Marysia80

Wątek powitalny 2018 15 Sty 2018 12:45 #583057

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witaj UllaM! :bye:
Ogródka i przyogródka warzywnego Ci mega zazdroszczę, ale pozytywnie ma się rozumieć! To moje odwieczne i jeszcze nie spełnione marzenie. Fajnie będzie jak zechcesz pokazać nam swoje włości. Rozpoczynanie od tzw. zera sprawia we wspomnieniach największą frajdę, gdy po latach przeglądając wspomnieniowe fotki z ich realizacji przypominamy sobie śmieszne chwile i zdarzenia z nimi związane. Dlatego też zachęcam Cię do założenia własnego wątku i aktywnego w nim uczestnictwa. Oj, będzie się działo!! I super, tak trzymać!! :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2018 12:47 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

Wątek powitalny 2018 15 Sty 2018 13:52 #583081

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Ulla, i ja serdecznie witam w imieniu Warzywnego Narodu :)
Bardzo się cieszę, że postanowiłaś dołączyć do naszego Forum i dziękuję za przedstawienie się i swojej pasji. Zapraszam zatem zarówno do działu Warzywnik, jak i do pozostałych wątków na Oazie, bo - jak wiadomo - nie samymi paprykami człowiek żyje.
Mam nadzieję, że oprócz papryczek zainteresują Cię inne dary Matki Natury i dasz się namówić na ich uprawę :)
Pozdrawiam cieplutko i życzę bardzo miłych chwil na forum oraz nawiązania wielu sympatycznych przyjaźni,
Adasiowa
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, UllaM

Wątek powitalny 2018 15 Sty 2018 15:15 #583096

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Dziękuję wszystkim za gorące przyjęcie :thanks: .

Będę zaglądać na pewno, tyle ciekawych wątków do poczytania.

Co do zakładania własnego to czekajcie :jeez: dajcie ochłonąć ;) :drink1: z tym trzeba się przespać, pomyśleć :club2: itp

Adasiowa:) dziękuję, pewnie że nie samymi paprykami:) ale to wszystko przez ten cudny paprykowy wątek :ouch: , jakieś zmiany muszą być, skoro rodzina nie chce fasolki :lol: to dostanie coś innego :crazy:.

Pozdrawiam Ulla
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wątek powitalny 2018 15 Sty 2018 15:51 #583110

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Ulik, tylko pamiętaj, nic na siłę :happy: - nie zmuszaj rodziny do jedzenia rzeczy niejadalnych. Szalej do woli, czytaj, pisz i dziel się doświadczeniem, ale i dobrym humorem :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

Wątek powitalny 2018 15 Sty 2018 16:45 #583125

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
UllaM wrote:
Co do zakładania własnego to czekajcie :jeez: dajcie ochłonąć ;) :drink1: z tym trzeba się przespać, pomyśleć :club2: itp

Pozdrawiam Ulla

Oczywiście Uliś, masz to jak w banku. I tu przytoczę słówka Ani: ''Pamiętaj, nic na siłę''. Dzięki, że jesteś z nami. :kiss3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

Wątek powitalny 2018 18 Sty 2018 09:07 #583876

  • Dampsikowna
  • Dampsikowna's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 24
Witam wszystkich w nowym roku :)
Od 4 lat posiadam mały ogródek działkowy i nadal uczę się uprawy warzyw i owoców. Lubię tu zaglądać bo zawsze znajdę coś ciekawego. Za radą znajomego zrobiłam na jesień analizę gleby bo moje pomidory i ogórki nie rosły tak jak powinny i mam nadzieję ze w tym roku ( o ile pogoda dopisze ) będę miała zadowalające plony :)

pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marysia80

Wątek powitalny 2018 18 Sty 2018 09:43 #583880

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj. jak masz na imię?, nick trochę przydługawy więc lepiej po imieniu zwracać sie do Ciebie.To bardzo dobrze ze zrobiłaś analizę, wstaw np tutaj, wyniki forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...by-pod-uprawe-warzyw a nasz formułowy kolega postawi diagnozę i bardzo szczegółowe zalecenia nawozowe na naadchodzacy sezon. Bedzie Ci łatwiej osiągnąć dobry plon. Zapraszam i powodzenia.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 18 Sty 2018 11:45 #583901

  • Dampsikowna
  • Dampsikowna's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 24
:) o tym,że nick jest przydługawy nie pomyślałam przy rejestracji :) Na imię mam Agnieszka.
Wyniki analizy gleby wstawię na pewno bo sama za bardzo nie wiem jak je interpretować. Dzięki.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 18 Sty 2018 13:38 #583920

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Witaj Agnieszko, w warzywniku znajdziesz wszystko co będzie dla ciebie pomocne przy uprawie warzyw :)
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2018 14:43 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 19 Sty 2018 09:21 #584147

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50950
Dampsikowna wrote:
Wyniki analizy gleby wstawię na pewno bo sama za bardzo nie wiem jak je interpretować.


Wbrew pozorom czasu jest niewiele na ewentualne uzdatnianie gleby. Mogą się z tym wiązać określone zabiegi agrotechniczne, więc jeśli chcesz w tym sezonie osiągnąć zadowalające plony , to proponowałbym nie zwlekać z ujawnieniem analizy.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 21 Sty 2018 20:48 #584887

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam Aniu zapewne znajdziesz wszystko co Ci potrzebne do uprawy na działce , a że na razie ciężko Ci sie poruszać to spokojnie dasz rade. To tylko ja myślałem że będzie mi ciężko :rotfl1: :rotfl1: a dziś zobacz nawet potrafię Cię powitać :flower1: Poż Krzyś :bye: :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 21 Sty 2018 22:27 #584924

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Aniu, ja jestem prawie nowy :) . Towarzystwo tu jest wielce zacne i na pewno Ci pomoże. Powolutku i spokojnie. Jakby co to jestem do pomocy gotowy :) .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Wątek powitalny 2018 21 Sty 2018 23:35 #584952

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Witaj Aniu :bye: Zapraszamy do korzystania i wzbogacania forum o Twoją wiedzę, która niewtpliwie przyda się innym :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 28 Sty 2018 09:13 #586341

  • bodi1969
  • bodi1969's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 6
witam wszystkich :) od 3 lat mam małą działke i postanowiłem zacząć uprawiac własne warzywa na tym forum znalazłem wiele odpowiedzi na nurtujace mnie pytania mam nadzieje ze dzieki wiedzy jaka tu zdobyłem będe mógł się cieszyć owocami mojej pracy :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, pszczelarz5, Kasionek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.275 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum