Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2018

Wątek powitalny 2018 21 Lut 2018 19:22 #590954

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Witam bardzo serdecznie dwie nowe Warzywne Dusze : Jole i Adę :)
W imieniu całego Forum zapraszam do nas i mam nadzieję, że czas spędzony tutaj zaowocuje nie tylko wspaniałymi plonami z własnych upraw, dzieleniem się swoim doświadczeniem, wiedzą i pasją, ale i zawiązaniem nowych przyjaźni - czego z całego serca Wam życzę.
Odwiedzajcie Oazę, zawsze jesteście mile widzianymi naszymi gośćmi :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada, MarzenaRybka, jb


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2018 21 Lut 2018 21:22 #590979

  • Divitia
  • Divitia's Avatar
Choć zima i mroźno, to gorąco witam wszystkich forumowiczów-ogrodników.
Mam nadzieję,że znajdę tu bratnie duszyczki.

Krótko o sobie: kocham bogactwo, jakie jest "natura" i staram się ją chronić z całych sił.
Z mieszczucha przerodziłam się w wieśniaczkę.Od 10 lat mieszkam na wsi.Dla potrzeb własnego gospodarstwa uprawiam trochę warzyw i owoców.Oczywiście kwiaty także,nie wyobrażam sobie życia bez nich.A jak eksploatuję ziemię,to też hoduję zwierzęta,by ją trochę odżywić.Mam parkę kózek,krówkę, kilka owiec oraz drób (kaczki,gęsi, kurki).
To tak w skrócie o sobie.
Jeszcze raz wszystkich witam bardzo gorąco. :bye:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 21 Lut 2018 22:29 #591001

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Bardzo dziękuję za miłe słowa przywitania i zaproszenie.
Stawiam pierwsze kroki i dużo mam jeszcze do ogarnięcia. A że będę często tu gościć, to pewne jak w banku.
Już podpatrzyłam Aniu i jutro wysiewam bób do doniczek.
Pozdrawiam i spokojnej nocy :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wątek powitalny 2018 22 Lut 2018 07:53 #591068

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
No i na początku dałam plamę, tak mnie olśniło o poranku.
Używając zwrotu "dużo tu otrzymam" w kontekście tego co pisałam można zrozumieć, że chodzi mi o dobra materialne. Żadną miarą! Absolutnie NIE! Miałam na myśli wiedzę pochodząca z praktyki. To dla mnie więcej niż teoria.
A tak ładnie chciałam się przywitać....
Miłego dnia :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 23 Lut 2018 11:23 #591293

  • CHINANIT
  • CHINANIT's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 170
Dzień dobry :)
Zaglądam tu od dłuższego czasu i postanowiłam się ujawnić.
Mieszkam na wsi. Mam dom z 20-letnim ogrodem, który zaplanowałam i zaaranżowałam po swojemu.
Przy domu mam niewielki ogród zimowy, w którym kiedyś królowały storczyki, a teraz trzymam tam bardziej wymagające rośliny.
Myślę, że przynajmniej kilka osób mnie tu zna. ;)
Nim nauczę się tu prawidłowo poruszać, przepraszam za ewentualne błędy i potknięcia.
Z pozdrowieniami, Maria

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Wszystko już było...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, merlin, Adasiowa, broja, Edyta-ka, Łatka

Wątek powitalny 2018 23 Lut 2018 11:27 #591295

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Serdecznie witam wszystkich miłośników ogrodnictwa i wszelkich prac ogrodowych, którzy zawitali na nasze forum :flower1: :flower1: Zapraszam do dyskusji, do dzielenia się swoimi pomysłami, doświadczeniem i wątpliwościami :garden: :garden:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jasia

Wątek powitalny 2018 01 Mar 2018 12:07 #592616

  • Rosa
  • Rosa's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 1
BDzień Dobry Wszystkim! Od zawsze miałam własny ogródek, a w domu szerokie parapety, ale wiecie jak to jest: zawsze były pilniejsze prace do wykonania, niż oddawanie się jakiejś szczególnej pasji do określonego gatunku. Teraz obowiązki przejęły dzieci, a ja mogę korzystać z przyjemności hodowania tylko tego, co mnie akurat szczególnie zainteresowało. Mam nadzieję, że na tym forum znajdę wiele wskazówek i porad, którymi wzbogacę swoją wiedzę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Wątek powitalny 2018 01 Mar 2018 12:58 #592627

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj Rosa, ale nie napisałaś co lubisz najbardziej hodować. Bo ja z obowiązku kwiaty, ale tak naprawdę to kocham ostre papryki. A Ty?
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 06 Mar 2018 08:55 #593885

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Miło widzieć pozytywnie zakręconych .:)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Wątek powitalny 2018 06 Mar 2018 18:15 #593964

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19263
  • Otrzymane dziękuję: 79614
Witaj, Lauro - co prawda w większości jesteśmy tu amatorami, z piszącą te słowa na czele, tym bardziej liczę na fachowe wsparcie profesjonalisty-ogrodnika. Może założysz wątek, w którym będziesz nam pokazywać Twój na pewno wspaniały ogród?
Czy Twoja cytryna, podobnie do mojej, właśnie zabiera się do kwitnienia?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Wątek powitalny 2018 11 Mar 2018 19:25 #594934

  • Szarotka
  • Szarotka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 127
  • Otrzymane dziękuję: 534
Witam wszystkich forumowiczów. Już od jakiegoś czasu zaglądam do Was, więc wypada się przedstawić i poprosić o przyjęcie do grona miłośników grzebania w ziemi. Uprawiam niewielki przydomowy ogród, kwiaty, owoce i warzywa. W minionym roku miałam pierwszy raz maleńką (ok. 6 m kw.) folię a w niej pomidory i pomidory również te w gruncie zawładnęły mną. To za ich sprawą – bo szukałam w internecie jak zapobiec szw i zz trafiłam na porady Pomodoro. Pomogły. Dziękuję Pomodoro.
Mam tutaj na forum jeszcze parę innych autorytetów i ulubionych zapaleńców.
Mój ogród nie jest zbyt uporządkowany, raczej prowadzony intuicyjnie i bez chemii, dlatego nie uprawiam kapusty i kalafiorów. Każdego roku mam jakieś nowe warzywa. Tym razem też małe nowe co nieco mam w planie. Jakie będą efekty, nie wiem ale zaspokoję swoją ciekawość i da mi to wypoczynek psychiczny. Żeby wprowadzić trochę zasad w ogrodzie na pewno będę korzystać z Waszej wiedzy. W zamian postaram się dzielić swoimi spostrzeżeniami.
Może uda mi się załączyć fotografie mojego warzywniaka z końca września.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


IMG_1.jpg



IMG_2.jpg




aksamitki.jpg




Jestem początkująca na forum więc proszę o wybaczenie ew. nieudolności.
Załączniki:
Michalina
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2018 19:45 przez Adasiowa. Powód: załączenie zdjęcia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, mirek28, pomodoro, Adasiowa

Wątek powitalny 2018 11 Mar 2018 19:44 #594941

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Witaj wśród nas Szarotko :)
Nieuporządkowane ogrody mają w sobie coś z magii, więc z pewnością są oryginalne i nietuzinkowe, zwłaszcza jeśli właściciel uprawia swoje roślinki z pasją i oddaniem.
Będzie nam naprawdę miło poznać i Ciebie, i Twój tajemniczy ogród - zapraszam do odwiedzin forumowych wątków oraz życzę bardzo miłych i owocnych wrażeń z pobytu na Oazie.
pozdrawiam cieplutko.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szarotka

Wątek powitalny 2018 13 Mar 2018 16:36 #595264

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Szarlotko miło Cię gościć :hug: To bardo fajnie, że masz taki nieuporządkowany ogród. Takie miejsca też mają w sobie
wiele wspaniałości :lol: Naprawdę miło popatrzeć na zdjęcia, które nam zaprezentowałaś ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szarotka

Wątek powitalny 2018 14 Mar 2018 12:15 #595430

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Witam wszystkich Forumowiczów :bye:.Mam na imię Małgorzata i od kilku miesięcy czytam Wasze forum. Jestem właścicielką niedużego przydomowego ogrodu, w którym od wiosny do późnej jesieni królują kwiaty. Jest też kilka krzewów owocowych i ozdobnych. Słowem wszystkiego po troszkę. Na Forum urzekła mnie wiedza, jaką posiadacie a przede wszystkim życzliwość dla innych, którzy dopiero się uczą. Myślę, że dużo będę mogła się tu nauczyć a może i dodać coś od siebie :wink2: . Pozdrawiam wszystkich gorąco.
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Łatka, rozalia, Szarotka

Wątek powitalny 2018 14 Mar 2018 12:25 #595433

  • Szarotka
  • Szarotka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 127
  • Otrzymane dziękuję: 534
Witaj Gazela.
Miło powitać taką nowicjuszkę jak ja.
Michalina
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2018 12:25 przez Szarotka.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 14 Mar 2018 17:25 #595462

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Szarotko, Gazelo witamy i czekamy na fotki :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 14 Mar 2018 22:25 #595554

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
gazela wrote:
Na Forum urzekła mnie wiedza, jaką posiadacie a przede wszystkim życzliwość dla innych, którzy dopiero się uczą. Myślę, że dużo będę mogła się tu nauczyć a może i dodać coś od siebie :wink2: . Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Gazelo, bardzo serdecznie Cię witamy na naszym forum. Życzliwość naszego forum wobec osób początkujących to priorytet, bo wszak każdy z nas był kiedyś tym, co zaczynał swoją przygodę z roślinami (czy to ogrodowymi czy domowymi). Zapraszam do czynnego uczestnictwa w życiu forum, przy okazji licząc iż się pochwalisz swoimi radościami w tej dziedzinie. Pozdrawiam serdecznie. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny 2018 23 Mar 2018 11:48 #597061

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Dzień dobry :)

Jestem Kamila, mieszkam w Krakowie choć z niego nie pochodzę ;) Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu, chociaż pracuję w planistyce, bardzo chciałabym w przyszłości robić coś kreatywnego i w terenie :) Dużo się uczę, gdyż na studiach bardzo dużo wiedzy praktycznej nie zostało nam przekazane, a szkoda. Z zainteresowania harcerka, jeżdżę też konno i uwielbiam rękodzieło :)
Mieszkam w maluteńkim wynajmowanym pokoju we dwie osoby i mam tam ponad 40 doniczek :D Później założę wątek ze zdjęciami :)
Kocham te ozdobne z liści, praktycznie nie mam kwitnących ozdobnie, mam scindapsuso-manię i peperomio-manię :D
Marzę o własnym ogrodzie na wsi, koniach i pracowni rękodzielniczej i powoli do tego dążę, choć jest ciężko :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.271 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum