TEMAT: Gloriosa, Glorioza

Gloriosa, Glorioza 02 Maj 2014 21:44 #251296

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Jest pnączem,wyrastającym z kłącza.
Jej główną ozdobą są kwiaty przypominające orchidee.
Kłącze jest bardzo delikatne i przy sadzeniu należy uważać ,żeby nie odłamać stożka wzrostu.
Lubi ciepło , słońce i niezbyt dużo wody.Kłącze jest wrażliwe na wilgoć i lubi zagniwać.
Po kwitnieniu roślina musi przejść okres spoczynku,należy zmniejszyć podlewanie stopniowo.
Zasusza pęd/y naziemne.
Glorioza nie zimuje w naszych warunkach klimatycznych, nie będzie też rosła przez okrągły rok w domu (piszę o tym,ponieważ ostatnio w pewnej hurtowni ogrodniczej sprzedawca wciskał klientowi,że będzie mu w domu pięknie rosła i kwitła na okrągło).
Jest rośliną trującą.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2018 22:58 przez Emalia112.
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał


Zielone okna z estimeble.pl

Gloriosa, Glorioza 03 Maj 2014 13:28 #251770

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam ,kupiłem gloriozę [kłącze ] i wsadziłem do doniczki nic na razie nie wypuszcza ?

Gloriosa, Glorioza 03 Maj 2014 13:33 #251773

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Cierpliwości,ona startuje długo.Moje też jeszcze nie wychodzą spod ziemi,ale jak delikatnie rozgarnęłam ,to widziałam,że małe kiełki puszczają.
Pamiętaj,żeby za dużo nie podlewać! Przed każdym podlaniem wsadź palec w ziemię i jeśli ziemia wilgotna ,to się wstrzymaj.
A jak tylko wyjrzy nad powierzchnię,to słoneczny parapet.Albo hartuj ją i do ogrodu.
Powodzenia :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2014 13:34 przez terlica.

Gloriosa, Glorioza 03 Maj 2014 13:39 #251782

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
No to super bo już myslałem że nic z niej nie wyrośnie , na razie stoi w doniczce w foli chyba jej tam dobrze , ziemie ma pruchniczą kwiatową a podlewać staram się nie za dużo :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.206 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum