TEMAT: Targ Kwiatowy

Targ Kwiatowy 26 Gru 2019 00:40 #684914

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Witajcie na Targu Kwiatowym!

Wszystkich wielbicieli roślin ozdobnych, które dadzą się (łatwiej lub trudniej) rozmnożyć z nasion, zapraszam do udziału w Wielkiej Wymianie. Zasady są podobne, jak na "braterskich Straganikach" - dzielimy się naszą pasją i nasionami, aby Polska była w kwiatach cała (ktoś jeszcze pamięta to hasło?) . Targ działa nieodpłatnie i bezinteresownie. :drink1:

Zachęcam do wymiany nasion wszelkich szeroko pojętych roślin ozdobnych - jednorocznych i dwuletnich, bylin i traw, krzewinek i drzew... Oczywiście z wyjątkiem odmian licencjonowanych! Aktualny wykaz odmian chronionych można sprawdzić :comp:

TUTAJ i TUTAJ


Nie chciałabym narzucać ram czasowych naszego Targu, zwłaszcza że w przypadku kwiatów w zasadzie cały rok jest coś tam do wysiewania, a i nasiona pobiera się w różnych terminach. Weźcie tylko, proszę, pod uwagę, że Świstaczka czasami ma urlop :coffe: i nie zawsze będzie w stanie od razu wysłać Waszą kopertę...

Szykując nasiona do wysyłki na Targ zadbajcie o to, by były one dobrze wysuszone, poporcjowane i opisane: nazwą gatunku/odmiany, rokiem zbioru, nickiem Darczyńcy. Słowem - przygotujcie takie pakieciki, jakie sami chcielibyście otrzymać :).

Każdą osobę wysyłającą nasiona na potrzeby Kwiatowego Targu zachęcam do dołączenia do nich od razu koperty zwrotnej, by niepotrzebnie nie mnożyć kosztów pocztowych. Nawet jeśli planujecie złożyć zamówienie w późniejszym terminie, koperta spokojnie może u mnie poczekać.

Do nadsyłania kopert zwrotnych i składania zamówień zapraszam również osoby nie będące Darczyńcami, pod warunkiem, że ich staż na Forum wynosi przynajmniej 3 miesiące.

:idea1: Zadbajcie, proszę, by nadsyłane przez Was koperty zwrotne były dostosowane wielkościowo do Waszego zamówienia, poprawnie zaadresowane i opatrzone znaczkiem o właściwym nominale. Na wewnętrznej stronie skrzydełka koperty wpiszcie swój nick z Forum.

Będę wdzięczna, jeśli o wysyłce nasion i/lub kopert poinformujecie mnie tu, na wątku, lub na pw. Ja również każdorazowo będę informować o wysyłce Waszych zamówień.

Serdecznie polecam listy polecone - czeka się na nie z równą niecierpliwością, ale z dużo mniejszym niepokojem :search: . W przypadku wyboru takiej opcji dołączcie, proszę, wypełniony druczek. Możecie wybrać też oczywiście list zwykły.

Adres do wysyłki nasion i kopert otrzymacie na pw, po zgłoszeniu takiego "zapotrzebowania" ;)

:flower2: Startujemy 1 stycznia 2020 :flower2:

Serdecznie zapraszam :)

FORMULARZ ZAMÓWIEŃ


Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2022 15:28 przez Łatka.


Zielone okna z estimeble.pl

Targ Kwiatowy 2020 26 Gru 2019 12:04 #684921

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Chciałam bardzo serdecznie podziękować osobom, które jako pierwsze podarowały kwiatowe nasiona na nową odsłonę Targu. Są to

Ania - Łatka
Adrian89


:thanks: Kłaniam się pięknie w imieniu wszystkich wielbicieli roślin ozdobnych :thanks:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Adasiowa, Pestka, Jaedda

Targ Kwiatowy 2020 26 Gru 2019 13:13 #684923

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Ika, pozwoliłam sobie przypiąć "pinezką" Kwiatowy Targ tak, aby był widoczny dla wszystkich - bardzo Ci dziękuję za otwarcie i serdecznie witam w Świstakowym gronie :hug:

Sprawdzę jeszcze, czy i jak działa poprzedni Formularz, a szczegóły uzgodnimy na pw, aby ruszyć pełną parą w Nowym Roku.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, Evien

Targ Kwiatowy 2020 26 Gru 2019 13:22 #684924

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Ślicznie dziękuję Aniu :hug:. Właśnie miałam prosić o "przypięcie", a tu proszę, już gotowe! :hearts:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Evien

Targ Kwiatowy 2020 07 Sty 2020 11:01 #686282

  • Stasunia
  • Stasunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 314
  • Otrzymane dziękuję: 575
Napisałam pw dotyczący zapodania adresu na wysłanie nasionek :bye:
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2020 17:38 przez Stasunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

Targ Kwiatowy 2020 11 Sty 2020 19:02 #686786

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Też napisałam ale na razie bez odzewu, czekam spokojnie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

Targ Kwiatowy 2020 11 Sty 2020 19:51 #686792

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Ika ,nasionka dzisiaj spakowałam i wyruszą do ciebie w poniedziałek :)
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

Targ Kwiatowy 2020 11 Sty 2020 21:59 #686810

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Uff, jestem. Na koniec roku padł mi laptop i dopiero go zreanimowałam :comp: . Zaraz wszystko poogarniam i powysyłam pw.
Grażynko, super, będę czekać :search: !
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Targ Kwiatowy 2020 13 Sty 2020 18:26 #687018

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wysłałam dzisiaj nasionka, ten kierunek idzie sprawnie więc za dwa dni powinnas otrzymać :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka, Mandorla

Targ Kwiatowy 2020 14 Sty 2020 22:12 #687198

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Dzisiaj dotarła na Targ grubaśna koperta z nasionami od Edyta-ka, pięknie dziękujemy! :flower2:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2020 22:13 przez Mandorla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka

Targ Kwiatowy 2020 16 Sty 2020 22:33 #687523

  • Edyta-ka
  • Edyta-ka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 1156
Się zgapiłam, że nowy folder do straganiku powstał :ouch:
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

Targ Kwiatowy 2020 18 Sty 2020 13:43 #687767

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Nic nie szkodzi, poprosiłam Anię, żeby zamknęła poprzedni wątek, to już się nie będzie mylić :) .
Edytko, mam w formularzu Twoje zamówienie, ale sugerowałabym, żebyś złożyła je jeszcze raz, najlepiej za jakiś tydzień. Cały czas pracuję nad aktualizacją formularza - niektórych nasion już nie ma, inne nadeszły lub powinny nadejść lada chwila, więc myślę, że warto moment poczekać. :flower2:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Edyta-ka

Targ Kwiatowy 2020 20 Sty 2020 17:59 #688207

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Czy moja koperta z nasionkami już dotarła :) Wysłałam 14.01
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 20 Sty 2020 18:04 przez Pestka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

Targ Kwiatowy 2020 20 Sty 2020 19:35 #688227

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Grażynko, w piątek nie było, a dzisiaj nie mogłam zajrzeć na pocztę - sprawdzę jutro i dam znać :)

Przy okazji, gorąca prośba: jeśli wysyłacie nasiona i/lub koperty przesyłkami rejestrowanymi, podrzućcie mi, proszę, na pw numer nadania; moja koperta z Pomidorowego Targu omal nie powędrowała z powrotem do Dorotki, bo ani pierwszego, ani powtórnego awizo nie byli uprzejmi wrzucić...
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Pestka

Targ Kwiatowy 2020 20 Sty 2020 19:42 #688229

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Ika ja wysłałam priorytetem ;)
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

Targ Kwiatowy 2020 21 Sty 2020 19:59 #688414

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Wczoraj wysłałam troszkę nasion. Troszkę, bo nie przewidziałam, że torebeczkami zainteresują się koty :jeez: . Dilerki leżały sobie długo i spokojnie, jakoś nie mogłam się wybrać na pocztę. No a przedwczoraj zastałam pobojowisko i nasiona fruwające po pokoju :supr3: . Moje kocie malizny mają coraz większy zasięg. Zabrałam im najlepszą zabawkę- choinkę, to znalazły sobie inną rozrywkę ;) .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2020 20:00 przez Armasza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka, Mandorla, Prządka

Targ Kwiatowy 2020 21 Sty 2020 21:54 #688464

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Nowe wieści z kwiatowego frontu ;)
Bardzo ciekawe nasiona przysłała na nasz Targ Ewa - Sierika - pięknie dziękujemy! :thanks: Jeszcze dzisiaj wprowadzę je do formularza. Ewo, niepokoi mnie tylko, dlaczego nie dołączyłaś koperty zwrotnej - czyżbyś naprawdę zupełnie niczego dla siebie nie znalazła???
Wiem już, że na poczcie czeka też przesyłka od Zosi Olegowej - ale wiem to od samej Zosi, bo awizo oczywiście nie dostałam :evil:
To na razie, niestety, tyle. Na resztę (nie)cierpliwie czekamy :coffe:

Haniu, ja nie wiem, czy na całym świecie istnieje cokolwiek, czym koty nie byłyby w stanie się zainteresować :laugh1: To już nawet nie szkoła, a uniwersytet cierpliwości i opanowania ;) Nie martw się :flower2:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, Armasza, Prządka, Bobka

Targ Kwiatowy 2020 22 Sty 2020 10:10 #688516

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Ika
W sobotę wysłałam nasiona pigwowca, z rozpędu, włożyłam kopertę zwrotną. :club2: Niech ona zostanie jeśli nie będzie przeszkadzać. W przyszłym roku wyślę więcej nasion i pewnie wtedy coś zamówię. :)
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2020 17:15 przez Ada.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.299 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum