TEMAT: Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 17 Gru 2016 21:10 #514650

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19263
  • Otrzymane dziękuję: 79614
Przeklejam smutną historię Barbie z mojego beaglowego forum:

"Co jakiś czas otrzymywaliśmy informacje o widzianej beagielce, jednak suczka nigdy nie odważyła sie podejść do ludzi, stała się nieufna i zdziczała.
Kolejne miesiące ciszy przeplatane informacjami o widzianej już w innych miejscowościach suni.

Dwa dni temu zdarzył się cud...
Udało się zwabić suczkę na teren posesji. Była tak przerażona, że nie pozwalała do siebie podejść. Mieliśmy podejrzenia, że jest potrącona przez auto i pogryziona przez inne psy. Powłóczyła tylnymi łapakami, nie chciała jeść ani pić.

Być może to instynkt podopowiadał jej aby resztkami sił dotrzeć do ludzkich zabudowań... Suczka była skrajnie wycieńczona.

Barbi jest już bezpieczna. Dużo czasu spędza śpiąc, budzi się tylko na jedzenie, które zjada z apetytem. Okazała się być łagodną, nieśmiałą suczką. Jest wychudzona, jej sierść jest matowa i sztywna, pełna odchodów pcheł.
Na szyi prawdopodobnie w wyniku pogryzienia utworzył się ropień. Na prawym boku, pod skórą - duży krwiak. Między listwami mlecznymi wyczuwalny jest guz - możliwe, że to przepuklina. Sunia ma również zapalenie spojówek.

Rozpoczeliśmy juz jej leczenie,czeka ją oprócz tego szczepienie, sterylizacja, odrobaczenie itp. Niedługo Barbi zamieszka w płatnym hoteliku. "

A to biedulka:



Dodam, ze to jedna z trzech wyeksploatowanych suczek, wyrzuconych przez pseuducha pół roku temu. Dwie udało się szybko odłowić i są w najlepszych na świecie domach, kochane i hołubione - wyglądają też całkiem inaczej.

LUDZIE DOBREJ WOLI - NIE KUPUJCIE SZCZENIĄT OD NIELEGALNYCH ROZMNAŻACZY!

Ale do rzeczy. By wspomóc SOS Beagle w leczeniu suni wystawiam na licytacje upieczone dzisiaj



1. Pierniczki z leżakowanego miesiąc ciasta na ekologicznym miodzie, z mielonymi orzechami - 250 g. Zapakuję je ładniej, na wsi nie mam jak :oops: Kształty: serduszka, księżyce - i kosteczki ;)

Cena - 10 zł



2. Piernik (ponad kilogram) z figami i orzechami pecan, na na takimż miodzie, oliwie i piwie (!) - przepis tradycyjnie przekazywany w mojej rodzinie. No, dawniej nie z pekanowcami, tylko zwykłymi orzechami.
Cena - 30 zł

Ponieważ czasu do świąt mało, bazarek trwa tylko do wtorku, 20.12, godzina 20.00.
Ktoś się skusi na gotowe, domowe wypieki - może nie artystyczne, ale absolutnie naturalne?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 18 Gru 2016 09:51 #514667

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
2.Piernik-40 zł :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 18 Gru 2016 11:34 #514670

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
1-20zł
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 20 Gru 2016 14:49 #514857

  • Rock Star
  • Rock Star's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 3
Piernik nr 2 - 50 zł
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 20 Gru 2016 21:21 #514894

  • Rock Star
  • Rock Star's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 3
Ha! Aniu! Wygrałam piernik nr 2 :hearts: - jutro wpłacam od razu pieniążki na SOS Beagle! Pozdrawiam serdecznie. Ania (Reksiowo-Zarkowa)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 20 Gru 2016 21:46 #514897

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19263
  • Otrzymane dziękuję: 79614
Aniu, Wiolu - :kiss3:
Przyślijcie mi, kochane, na Pw adresy - mam gdzieś w starych wiadomościach, ale tak mi będzie najprościej. Jutro wysyłam - nie gwarantuję, że przesyłkę otrzymacie przed Bożym Narodzeniem, ale to pierniki, zdadzą się i na potem :)
Temat został zablokowany.

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 22 Gru 2016 08:11 #514963

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
20161222_0802102.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 22 Gru 2016 20:35 #514994

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19263
  • Otrzymane dziękuję: 79614
Ponieważ Viola przekazała ciasteczka na inny bazarek (na e-beagle) czekam tylko na potwierdzenie, że duży piernik dotarł do Ani Rock Star. Wiolu, dziękuję za Twoje jak zawsze nieobojętne serce. :hug:
Ostatnio zmieniany: 22 Gru 2016 20:38 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 23 Gru 2016 08:54 #515031

  • Rock Star
  • Rock Star's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 3
Na moim stareńkim komputerze nie potrafię dodać zdjęcia, dlatego przesyłam link z potwierdzeniem wpłaty.
zapodaj.net/4efc3c5468bc1.jpg.html

Wszystkim użytkownikom forum życzę spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
Ostatnio zmieniany: 23 Gru 2016 08:57 przez Rock Star. Powód: Dopisane życzenie i wyjaśnienie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Błyskawiczny bazarek piernikowy dla Barbie -SOS Beagle 26 Gru 2016 09:37 #515155

  • Rock Star
  • Rock Star's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 3
23 grudnia dostałam świąteczny prezent :hearts: W pięknym, czerwonym pudełku dostałam solidnie zapakowany, wyśmienity (spróbowaliśmy) piernik. Reszta piernika poczeka na Nowy Rok. Dziękuję, Łatko. :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.291 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum