• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pomoc dla Małgosi CHI

Pomoc dla Małgosi CHI 14 Sie 2022 23:13 #811673

  • Janta
  • Janta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 400
Czy ktoś wie jaka jest oczekiwana "masa krytyczna" zrzutek takich jak zrzutka.pl/3bhvyg? Ciekawe czy to 10 000zł czy raczej 10% kwoty docelowej. A może ważna jest liczba osób, a wtedy jak duża powinna ona być, żeby zapewnić odpowiedni poziom wiarygodności?
Kiedyś przecież musi się to zacząć szybciej kręcić, czyż nie?
Pozdrawiam,
Janta


Zielone okna z estimeble.pl

Pomoc dla Małgosi CHI 15 Sie 2022 08:00 #811680

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19306
  • Otrzymane dziękuję: 79874
Obawiam się, że to tak nie działa. Że pomagają znajomi. Może jeszcze czasem znajomi znajomych. Dlatego ważne, żebyśmy działali przez swoje prywatne kontakty, choćby udostępniając link.
Jako osoba tak zwanej starej daty nie mam konta w żadnym "komunikatorze", ale wysyłam po prostu staromodne sms-y tym z mojej książki adresowej, o których przypuszczam, że zareagują.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Pomoc dla Małgosi CHI 16 Sie 2022 23:23 #811840

  • Janta
  • Janta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 400
Może warto zajrzeć na
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...-bielizna-reszta-zoo

Aż chce się własnymi rękami (albo innym wsparciem) pomóc odbudować ten mały skrawek raju na ziemi :hearts:
Pozdrawiam,
Janta

Pomoc dla Małgosi CHI 17 Sie 2022 14:46 #811885

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19306
  • Otrzymane dziękuję: 79874
Nie wiem, jak działają mechanizmy "Zrzutki", w każdym razie sprawa Małgosi spadła na bardzo odległe miejsce i nie bardzo wierzę, że ktoś postronny się jeszcze dołoży. Ogłasza się kilku pogorzelców. Od weekendu stan jej konta nie uległ zmianie, więc chyba tylko nasze osobiste kontakty coś ruszą...
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Babcia Ala

Pomoc dla Małgosi CHI 17 Sie 2022 20:55 #811920

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dla wszystkich, którzy dodatkowo chcieliby wesprzeć Małgosię Chi, podaję ( w porozumieniu z Anią Łatką ) numer konta Małgosi, które udostępniła przy okazji oazowego bazarku charytatywnego .

Małgorzata Strzelecka
40 2490 0005 0000 4000 7675 3190

Pozdrawiam bardzo serdecznie i cieplutko, A.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, whitedame, Kasionek, Kajtkowa, Zielona, Herbatnik, JaNina, ewakatarzyna, Janta

Pomoc dla Małgosi CHI 18 Sie 2022 12:09 #811956

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8077
Prywatny numer Małgosi to jest konkret, bez żadnych tam stronek, apek czy innego rodzaju tatałajstwa. Dzięki :)
Robert

Pomoc dla Małgosi CHI 18 Sie 2022 13:02 #811961

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16742
Przepraszam (oburzonych), że wrzuciłam to tałatajstwo. Podzieliłam się z Wami informacja o zrzutce, która sama znalazłam w sieci. W końcu ważna jest pomoc, bez względu na formę. W życiu nie przyszło mi do głowy, że szukanie pomocy w ten sposób, ktoś uzna za coś złego. Sama też wpłaciłam na zrzutkę. Wybaczcie, ale nie czułam się upoważniona do tego, aby udostępnić publicznie prywatny numer konta Małgosi.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2022 13:57 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Bobka

Pomoc dla Małgosi CHI 18 Sie 2022 13:37 #811963

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1707
  • Otrzymane dziękuję: 7739
A z wpłatami na konto bezpośrednio nie narobimy Małgosi problemów z US? Jako darowizny od obcych są opodatkowane... Może jakiś znający temat coś wie?

Pomoc dla Małgosi CHI 18 Sie 2022 13:40 #811964

  • Janta
  • Janta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 400
Mamma, Ty się tak nie tłumacz. Wspieranie Małgosi CHI przez zrzutkę ma sporo plusów i cudownie, że zauważyłaś tę zrzutkę i że się tym z nami podzieliłaś :hug:

www.rp.pl/podatki/art601821-nie-ma-podat...-podatku-od-darowizn
zrzutka.pl/blog/259/wspierasz-zrzutki-od...darowizne-do-podatku

Jak to jest z podatkiem od darowizn w przypadku wpłaty bezpośrednio na konto trzeba sprawdzić, ale skarbówka na pewno coś bierze, tylko nie wiem ile.
Pozdrawiam,
Janta
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Pomoc dla Małgosi CHI 18 Sie 2022 15:45 #811975

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8077
Mamma wrote:
Przepraszam (oburzonych), że wrzuciłam to tałatajstwo. Podzieliłam się z Wami informacja o zrzutce, która sama znalazłam w sieci. W końcu ważna jest pomoc, bez względu na formę. W życiu nie przyszło mi do głowy, że szukanie pomocy w ten sposób, ktoś uzna za coś złego. Sama też wpłaciłam na zrzutkę. Wybaczcie, ale nie czułam się upoważniona do tego, aby udostępnić publicznie prywatny numer konta Małgosi.

Przepraszam Ciebie jeżeli poczułaś się urażona moimi słowami. Nie miałem na celu obrażania kogokolwiek. Nie wiem, nie znam się na tego typu stronach, nie wiem co dana strona ma z tego, ile i czy pobiera prowizję. Dodatkowym problemem takiego typu akcji jest spychanie danego potrzebującego na niższe pozycje mniej ? widoczne dla innych.
Przepraszam i jednocześnie dziękuję Ci za nagłośnienie problemu. Najważniejsze jest to, że możemy Małgosi pomóc w taki czy inny sposób i tylko to się liczy.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Pomoc dla Małgosi CHI 18 Sie 2022 16:24 #811977

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Mamma wrote:
W końcu ważna jest pomoc, bez względu na formę.[...] Sama też wpłaciłam na zrzutkę. [/quote

Nie tłumacz się kobieto. Też wpłaciłam na zrzutkę. Wiele razy tak robiłam.
Wiedźmowata

Pomoc dla Małgosi CHI 18 Sie 2022 17:46 #811991

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
Udostępniłam dane do zrzutki na FB. Może to coś pomoże :(
Pozdrawiam
Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Pomoc dla Małgosi CHI 18 Sie 2022 18:06 #811992

  • Darotca
  • Darotca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 480
Janta wrote:
Mamma, Ty się tak nie tłumacz. Wspieranie Małgosi CHI przez zrzutkę ma sporo plusów i cudownie, że zauważyłaś tę zrzutkę i że się tym z nami podzieliłaś :hug:

www.rp.pl/podatki/art601821-nie-ma-podat...-podatku-od-darowizn
zrzutka.pl/blog/259/wspierasz-zrzutki-od...darowizne-do-podatku

Jak to jest z podatkiem od darowizn w przypadku wpłaty bezpośrednio na konto trzeba sprawdzić, ale skarbówka na pewno coś bierze, tylko nie wiem ile.
Przy wpłacie na konto (i w ogóle darowiznach) ważna jest tzw. grupa podatkowa i wartość darowizny.
Darowizna od osoby obcej (3 grupa podatkowa) jest zwolniona do kwoty 4902 zł - nie trzeba zgłaszać do us i nie trzeba opodatkować. Limit liczy się dla każdego darczyńcy nie dla obdarowanego. Jeśli jest więcej niż jedna darowizna od tej samej osoby to limit zwolnienia jest dla sumy darowizn z 5 lat.
Pozdrawiam Dorota
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2022 18:15 przez Darotca. Powód: Przepalcowana kwota
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Babcia Ala, Janta


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.332 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum