TEMAT: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 08 Lis 2012 19:57 #85675

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Mam norweskiego kota leśnego ( kotkę ściśle mówiąc) teraz wygląda jak puchowa poducha w szarawarach .......... za to wiosną te tony kociego futra mam wszędzie w domu :hammer: :rotfl1: :rotfl1: ............ a irysów norweskich to pewnie nie ma :happy4: :happy4:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 08 Lis 2012 20:21 #85684

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
I tu się mylicie koleżanko Mirdemowska, istnieją "norweskie" irysy. W sam raz pasujące do kota. :happy4:

wiki.irises.org/bin/view/TbPthruT/TbSongOfNorway

I chciałam zwrócić uwagę że są wśród nich irysy znane i zasłużone, z medalem Dykes'a na ten przykład. :happy3:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 08 Lis 2012 21:26 #85720

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Ale chłodem powiało, skandynawskim, jak z szybu kopalni ...

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 08 Lis 2012 21:38 #85732

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
A co by Barashki chciały w listopadzie, Majorkę?! :yummi: :happy3: "Ciepłe" irysy przeglądalim i narazie wiemy że nic nie wiemy! :jeez: A "Norweg" na czasie! :wink4: :happy3:
Pozdrówka w ekran irysowo wpatrzone.
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2012 21:41 przez Tabaaza.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 08:43 #85828

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
A mnie te 9 dolców od sztuki ułatwiły sprawę, ZAMKNĘŁAM OSTATECZNIE LISTĘ. Uff ... Na żadne kuszenie już nie pójdę, bo dziewiątka chłodzi ! Chociaż tyle dobrego w tym wszystkim ...

A jak tam Tabaazo Twoja Majorka kłączowa ? Padł wybór ?
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 11:41 #85915

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Niekwestionowanym zakupem jest 'Platinum Class' i średniak 'Jo Bangles'. Co do reszty to nadal "toczą się rozmowy negocjacyjne". :wink4: :devil1: Znalazłam trochę bliżej interesujące mnie SDB ale z parę jeszcze bym chętnie nabyła - 'Island','Pause' i 'Uppity'. Z tym ż zdaję sobie sprawę z faktu że byłoby to, jak to przyuważył Robert, nieekonomiczne. :crazy: To w końcu starsze odmiany i pewnie gdzieś tam można je dorwać. Natomiast nabycie średniaków 'Backchat' i 'Edgy' wydaje mi się jakby usprawiedliwione :wink4: :happy3: ale też szukam gdzie by tu je bliżej kupić. :paper: Coś czuję że mogą przyjechać same duże, z tym jednym średniakowatym wyjątkiem. Majorka jest do nabycia w bliższych Polsce rejonach. :wink4: :happy3: Z Australii przyjadą chłodki i zadymienia. :funnyface:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 13:15 #85970

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Ja przymróżam oko na ekonomię przy 3 odmianach ... Reszta raczej ekonomiczna, chociaż kierowana bardziej sercem niż rozumem, więc może to zbieg okoliczności ?
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 14:22 #86000

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Stanowcze "noł, noł, noł"! Podejście ekonomiczne gwarantuje więcej fajnych odmian. A co będzie jak nówencje rozczarują? A tymczasem starsze a ciekawe odmiany kuszą? Zastanawiałam się bardzo mocno nad tegoroczną ofertą i nad tym co tak naprawdę chętnie bym u siebie widziała. Szczerze pisząc to taki 'Fashion Alert'
allthingsplants.com/plants/photo/101524/
w wrzosowych odcieniach wydawał mi się niezłą propozycją. Porównując jego podlinkowaną fotkę z katalogową doszłam jednak do wniosku że "ryzykownego kozielstwa" to ja mam w sobie tak ze 25%. :wink4: :happy3: I przy starszych odmianach pozostałe 75% mojej osobowości czyli "najmniejsza dawka ryzyka" ma szanse zaistnieć. :wink4: Nie będe tłamsić tych 75% bo jeszcze trafię na kozetkę do Polpocjusza! :happy3: Qrcze, aż się boję jak może w realu wyglądać 'Nothing But Class'. Może być powalająco piękny ale i powalająco rozczarowujący. :dry:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
P.S. Roberto do kiedy mamy termin składania zamówienia?
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 16:56 #86042

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Oj tam, oj tam ... Kto nie ryzykuje, ten nie ma. We mnie jest na odwrót procentowo, 25 rozsądku, reszta emocji (jeżeli nie więcej), więc mam radochę z ryzyka. Biorę wszystko, co mi się podoba, z czasem się okaże, na którą stronę przewali się szala emocji - euforii czy złości ... Piękne to !

I jeszcze jedno, mam sporo odmian "podobających" mi się, teraz szukam czegoś ... o! PONAD TO WSZYSTKO - może to będzie owy Snaparazzi ? Tabaaza, ja bym na Twoim miejscu ryzykowała, pewnie gdybym już w zeszłym roku nie upatrzyła sobie 'Jealous Guy', to byc' może byłoby to 'Nothing But Class' ...
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 17:56 #86058

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Czytam Wasze dzisiejsze posty o ekonomi, a że przed chwilą wróciłem z bardzo długiej (po naszych polskich drogach i słynnym powiedzeniu Polska w budowie – co widać w każdej miejscowości!!) całodniowej podróży na szkółkę krzewów ozdobnych z Białej koło Wielunia … www.blabus.pl/

Ale miałem radochy z nieograniczonego wyboru, portfel miał Szef (ha, ha) – no był jeden… zbyt mała przyczepka ale i tak udało mi się wpakować do niej aż 300 roślin!
Jutro zrobię zdjęcie tych moich zakupów bo teraz ciemno, to zobaczycie ile tego zmieściło się do przyczepki…
A jakie rarytasy zdobyłem… oho ho – niektóre z wyższej półki !

A wracając do zakupów to żałuję że Szef nie może mi zakupić tych moich wymarzonych irysów – no bo jak, Barry miałby wystawić fakturę na Nadleśnictwo Zawadzkie!

Więc informuję drogie koleżanki, że macie jeszcze tydzień na gmeranie i ekonomiczne grymasy, a 18 listopada musicie podjąć KOBIECĄ decyzję – koniec i basta!
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2012 22:29 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 20:18 #86128

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Niech Barashki wiedzą że u ktoś resztki zdrowego rozsądku usiłuje przy sobie zatrzymać. Jak to mawia Cio Mary "Korą dziecko pracuj, korą a nie strefą limbiczną!" i ja się trzymam tego zdanka resztkami sił. :wink4: :happy3: :happy3: :happy3: Robert ja też chcę mieć szefa co roślinki kupuje, nie macie etatu w nadleśnictwie na Babę Grzyba! Potrafię przekonująco plechowato wyglądać. Foć te zkupy czym prędzej bo mnie ciekawość zżera. Decyzja do 18, co to dla nas. Taka naprzykład Kopernik, to dopiero decyzje musiała podejmować! :wink4: :happy4: :happy3:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 20:48 #86144

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
No to niech Tabaazy pracują tym rozumem, skoro tak wolą ... BYLE BY EFEKT BYŁ ! W każdym bądź razie mi emocje bardziej pomogły ... hi,hi ...

A Roberto to pewnie 300 choinek nabył, święta idą, więc ... (taki wystrój sobie szykuje ...)
Miłej nocki !
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 09 Lis 2012 22:58 #86260

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
No przecież, że choinkę też kupiłem (Picea Pungens Edith) cóż Święta za pasem...
Ale kupiłem Twoje koraliki by się przekonać o ich wyjątkowym kolorze i muszę Ci Barashko powiedzieć - zamawiaj dziewczę mojego Debiutanta, oj zamawiaj! Koraliki są przecudnej urody...
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 10 Lis 2012 09:55 #86334

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
P1800783.JPG


P1800784.JPG


Wczorajsze zakupy, jeszcze nie posortowane
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 10 Lis 2012 11:40 #86363

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
wow, ale towaru ... !!! I hortensje chyba widzę, i rh ... A pięknotkę to musisz na maksa okryć, bo s'thrash'liwie wrażliwa. Ja przynajmniej jeszcze nie odkryłam cydownego środka, który by ją uchronił przed mrozem ... A Debiutant na liście już jest ...

P.S. fajne wrota od ... stodoły !!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 10 Lis 2012 16:26 #86440

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Już pobieżny przelot łupów objawia że w nadleśnictwie trzeba koniecznie utworzyć stanowisko Baby Grzyba. :wink4: :happy3: Też chcę przyczepkę dobra od szefa! :P I wtedy całą forsę utopię w irysach, mniam! :yummi: :happy3: Rany, przeglądam te europejskie nursery i tak sobie jest irysowo. :unsure: Za to poza Europą pełna rozpusta! :jeez: :happy3:
Pozdrówka
K. :woohoo:
P.S. Podlinkuję amerykańska stronkę z bezbródkowcami.
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2012 16:27 przez Tabaaza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 13 Lis 2012 21:36 #87832

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Coś dla Tej, która ponoć nie lubiła... żółtych irysów

CCI20121113_00000.jpg


...
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2012 21:37 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 13 Lis 2012 21:59 #87849

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Robercie przyznam, że takich zakupów to jeszcze nie udało mi się do domu przywieźć :eek3: I iglaki widzę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.339 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum