TEMAT: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 04 Lis 2012 19:57 #84245

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Tak, tak Boroshku każdy ma swój dzień opamiętania. :cry3: :wink4: :happy3: Ja tam lubię irysowe brudy co wcale nie oznacza że każdy brudnawy kolor daje irysowi prawo do dumnego miana szmateksa. :wink4: :happy3: Robert przecieraj szlaki, ktoś w końcu musi być pierwszy. Masz w swojej Irysowni odmiany, które wcale nie ustępują "światowym". Pisałam coś kiedyś na temat pewnego Twojego SDB i wcale się z tego nie wycofuję. Wiem że jak każdemu hodowcy to Ci się śnią przede wszystkim sukcesy w kategorii najwyższej, ale skoro udało Ci się wyhodować "esdebię" które może stanąć do boju z iryskami Blacka to do cholery nie miej kompleksów i wystawiaj TB. Sam doskonale wiesz jaka jest różnica pomiędzy pomiędzy fotami a realem, o zmianie kolorów podczas kwitnienia nie mówiąc. Dochodzą do tego sprawy o których już pisałeś, wcale nie tak nieistotne dla przeciętnego ogrodującego - żywotność i zdrowotność rośliny, ilość pąków na pędzie przekładająca się na długość kwitnienia! Robert na wystawy proszę, i bez marudzenia i poczucia że "otom ubogi krewny" bo masz się już czym pochwalić! ( w tym miejscu jest emotka której nie mamy czyli wskazanie łapką + tupanie raciczką :happy3: ). Wiesz że będziemy Ci tu na forum kibicować. :) Podróż sentymetalną do Czech odbyłam z prawdziwą przyjemnością bo jakoś mam szczęście do roślin z Pepikowa. Poza tym w siermiężnych czasach komuny Czesi i Słowacy otwierali dla nas trochę ten roślinny "wielki świat". Nie można się dziwić sukcesom hodowlanym za południową granicą, to w końcu paredziesiąt lat pracy irysowych maniaków. Dla mnie prawdziwym zaskoczeniem jest to co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Bardzo się cieszę że uświadomiłeś nam że i tam działają "nasi", i to jak. :wink4: A teraz Roberto coś więcej o tych "italiańcach", please. :supr:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
P.S. Barashko nie wiem czy nie za prosty ale jest czysto pastelowy ( i nie szalenie drogi :P ) - 'I'm Dreaming'.
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 04 Lis 2012 20:00 przez Tabaaza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert, barashka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 04 Lis 2012 21:45 #84294

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Bardzo dziękuję Barashko i Tabaazo za Wasze ciepłe słowa i kibicowanie (myślę, że my Polacy mamy to w genach ponieważ gdziekolwiek pojawia się walczący Polak tam od razu pojawiają się POLSCY KIBICE. Pierwszym był nasz Adaś potem Otylia, Robert a teraz mamy Jerzego…) Fajnie być POLAKIEM!

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 04 Lis 2012 21:57 #84299

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
By dokończyć „dzień czeski” na zakończenie przygotowałem kilka zdjęć mojego serdecznego przyjaciela Zdenka Seidla, z którym w tym roku dość mocno rywalizowałem na konkursie w Gołkowicach i w kategorii SIEWKI udało mi się wygrać choć jego siewka jest bardzo dobra.
Zresztą sami zobaczcie jego tegoroczne osiągnięcia:

PLSG27.JPG

Siewka PLSG27 - zajęła drugie miejsce.

B05.06.JPG

Siewka B05.06

B08.03.JPG

Siewka B08.03

B05.01.JPG

Siewka B05.01

IB-BM09.03.JPG

Siewka (IB) BM09.03

IB-BM09.05a.JPG

Siewka (IB) BM09.05a

B09.03.JPG

Siewka B09.03

A11.22.JPG

Siewka A11.22

A na koniec przedstawię być może przyczynę dlaczego Zdenka siewka nie wygrała?
Nowy kwiat, który Zdenek sfotografował w ogrodzie (zdj.1)już tak soczyście nie wyglądał w dniu wystawy;

SiewkaZdneka.JPG


I teraz moje Panie macie wytłumaczenie dlaczego w katalogu widzimy irysy jak malowane
a rzeczywistość maluje nam całkiem inny obraz...
Dobranoc!
Ostatnio zmieniany: 04 Lis 2012 22:07 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, babaewa, barashka, ewa1953

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 11:23 #84386

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
To ja jeszcze pociągnę troszeczkę temat cudowności irysów w reprezentacyjnych katalogach. Pamiętam, jak rok temu zauroczył mnie wręcz SNAPARAZZI, z tą całą swoją illuminacją barwną na dolnym płatku. Z tego co mi świta, przedstawiony był jako cudownie kwitnący okaz, nie jakiś tam pojedynczy kwiat ... Oj, wzdychało się, wzdychało ... I na "świętą listę" trafił. Tylko szukając zdjątek w necie, znalazłam takowe, nijak odzwierciedlające osobnika moich westchnień. Wspaniała illuminacja kolorystyczna stała się mirażem na pustyni, przynajmniej w tej odsłonie. Uuuuuu .....



snap.jpg


allthingsplants.com/thread/view/4942/You...th-Irises/?offset=80

Najgorszy nie jest, ale ... "wyglądało się mu lepiej ..."



Co do pytania Roberta o panią Montanari, czy jej irysy ... Ciekawe osiągnięcia i WRESZCIE JAKAŚ KOBIETA w tym towarzystwie ! Oczywiście pamiętam Barbarę Nicodemus, panią od "mrocznych klimatów", ale to i tak kropla w morzu, przynajmniej pod względem popularności.

Dziękuję.
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2012 11:35 przez barashka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 12:37 #84412

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Barashko ja takie uczucie pod tytułem "oj, to nie to!" miałam gdy oglądałam ogrodowe fotki odmian 'Hysteria' czy 'Dreamalot'. :jeez: A tutaj znalazłam parę fotek irysów Włoszki.
www.flickr.com/photos/loic_tasquier/4313...t-72157623182166155/
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
P.S. Ta 'Sorella Luna' to pasiłaby mi do robertowej 'Dama Dworu'. :wink4: :devil1:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2012 12:42 przez Tabaaza.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 13:22 #84420

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
... pasowałaby, chociaż bardziej skłania się ku temu "od łaskotania duszy", czyli FANTASY DREAM ...

Intryguje mnie też FARFALLA CREPUSCOLARE ...
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 13:32 #84423

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Barashko, znalazłam sklepik z sadzonkami irysów Loreny
www.claragarden.it/articolo_dettagli.asp?pid=1642&subid=1
i nie tylko Loreny. Rzecz jasna wsiąkam i przeglądam.
www.claragarden.it/default_c.asp
Sklepik jest na szczęście unijny, jeszcze nie doczytałam czy poza granice Włoch wysyłają ale byłoby miło gdyby tak było bo całkiem fajna oferta.
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 14:00 #84432

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Tabaazo, teraz to ja się Ciebie boję, albo ściągłaś te namiary z mojego bloga, albo ... znowu nadajemy na tych samych falach ... Strach się bac' !
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 14:11 #84434

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Clarę mam tak od roku w Ulubionych ale znalazła się w nich z okazji poszukiwań liliowcowo- różanych. :wink4: :happy3: Rany, możemy mieć wspólną komórkę mózgową ( jak Baldrick i Książe Regent z serialu "Black Adder" - z tym że oni mieli tylko jedną w ogóle :wink4: :devil1: ). Przeglądam, oglądam i liczę. :devil1:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2012 14:20 przez Tabaaza.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 15:15 #84450

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
... no to wychodzi na to, że to Ty mnie ściągłaś, bo ja na tą stronkę wpadłam dopiero dzisiaj rano. I co, lista Ci rośnie ... ?

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 15:51 #84464

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Na wszelki wypadek przeczyszczę moje antenki i dobrze ukryty światłowód żeby dalej nadawać. :wink4: :happy3: A w ogóle to teraz się skupiam na znalezieniu źródełka esdebiaczków, które chciałabym kupić, gdzieś bliżej niż Australia. Nawet mi się udało część najść, w cenach różnych rzecz jasna. Od Barrego to przyjechać mają takie, których mi się w Europie nie uda dopaść albo jest je niesłychanie trudno znaleźć - limity, parę sadzonek i te sprawy. Taki zakup ma wtedy sens.
Pozdrówka nadające :wink4: :happy3:
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 16:51 #84477

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Dziś na Facebooku pojawiło się takie zdjęcie:

SweetNacie.jpg

SWEET NACIE (Graham Speirs, R. 2004)

ML. S. peach pink; F. pale lavender; beards red; pronounced fragrance. Sweet Musette X Conjuration. Speirs 2006/07.
To odmiana TB (cudowne rozgałęzienia – które daje CONJURATION) i ciepłe pastelowe kolory …
Mam ochotę poszukać tego hodowcy inne odmiany, gdyż nie znam człowieka… ale domyślam się, że to Austalijczyk po dacie rejestracji.

Bardzo podaba mi się koncepcja Grahama;
Sweet Musette kwiaty skupione tylko w gónej części - wiki.irises.org/bin/view/TbPthruT/TbSwee...etmusette22.jpg#igp1
Conjuration
- przepiękne rozgałęzienia - wiki.irises.org/bin/view/TbAthruE/TbConj...uration_clp.jpg#igp1

Jak widać czasami warto krzyżować na odmianach ciut starszych...
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2012 17:08 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, adamian, barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 18:40 #84517

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Odkąd przeczytałem post Barashki odnośnie SNAPARAZZI nie dawało mi to spokoju i nadal nie daje ale gdy dziś zasypywałem moje tegoroczne australijczyki kopczykami z piasku to muszę powiedzieć, że wiele z nich jest całkiem, całkiem …

A SNAPARAZZI choć ma tylko jedno kłącze (na szczęście nie zakwitł jesienią!!!) ale pod ziemią zauważyłem kilka świecących się białych oczek jest chyba najbardziej dorodnym irysem ze wszystkich i to mnie trochę uspokoiło – Kaśka uważaj ma moje słabe serce…


CCI20121105_00000.jpg

Zdjecie to skan z katalogu 2011-2012
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 19:16 #84543

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
No nie !!! Ja już prawie wybiłam go sobie z głowy, a tu Robert na nowo kusi i nęci ... A tak nawiasem mówiąc, piękny, no nie ? Gdybym miała pewnośc', że on chociaż przez dzień jest taki "amazing" ... Chyba poczekam na relację Roberta, chociaż zupełnie, kolego, nie rozumiem, czym Cię niby postraszyłam, tym, że szukam koloru w kolorze ? Oj, droczysz się ze mną, słabym sercem straszysz ... A tak poważniej, to z niecierpliwością będę czekac' na zdjęcia.

I jeszcze jedno, no nie mów, że przestawiłyśmy Twoje tory myślowe na pastele !? Upsss ...
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 19:36 #84557

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Piękny ? , w życiu, on jest ZAJE…. PIĘKNY by nie powiedzieć CUDOWNY. Nie wiem co jest w nim takiego, ale gdy otrzymałem w ubiegłym roku katalog od Barrego usiadłem z wrażenia na jego widok, a w sercu zrobiło się bardzo, bardzo gorąco i błogo… (zresztą co ja będę Ci mówić Ty dobrze znasz ten błogi stan...)

Pociąga mnie w nim przed wszystkim idealnie rozmieszczone kwiaty na łodydze, brak podpory (przynajmniej nie widać by była), kolory, które nie przechodzą łagodnie (lawenda z oliwką – BAJKA) a „zimno” załamują się!

A co Ciebie w nim kusi ?
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2012 19:37 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 20:11 #84584

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Tak ? Na słowa mnie teraz bierzesz ?! "BAJKA" powiadasz ? Z powrotem dopisuję do listy ... (i tak w kółko ...) Dobrze, że chociaż pąki ma na stówę rewelacyjne ...

A "szto mnie w niom nrawitsa" ? Już to nazwałam, sobie tylko zrozumiałą "illuminacją barwną" ... Jak to wytłumaczyc' ... Hmmm ... poszczególne kolory są odrębne, jak w grze świateł, ale gdzieś tam na obrzeżach delikatnie się stykają i pomimo odrębności tworzą spójną całośc'. Ostatni kwiat to uwidacznia, tak przynajmniej zapamiętałam tą odmianę - rozszczepienie kolorów na dolnym płatku niczym laser przechodzący przez pryzmat, który swój początek bierze z kopułki i potem ... bach ! Trochę namieszane, ale ... próbowałam ...
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2012 20:12 przez barashka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 20:18 #84588

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
No tak dorodne kłączko ale żeby tak jeszcze real odpowiadał katalogowej fotce. Ja się przyczaję i zobaczę jak będzie kwitł u Roberta. Jak będą te pryzmaty i lasery to OK. , jak będzie taki jak na fotce wydobytej z otchłani neta przez Barashkę to pass! Znaczy irysuję na murenę, jak ofiara godna to przygotowuje ząbki. :wink4: :devil1: :happy3:
Pozdróka kunktatorskie
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert, barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 05 Lis 2012 20:31 #84598

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Myślę Tabaazo (głośno myślę, żeby znowu Robert do głowy sobie nie przybierał i potem za serce nie musiał się łapac'), że Snaparazzi jest taki "amazing" w pierwszych chwilach narodzin, zdradza to nieznacznie pąk kwiatowy. Potem ma tendencję do "płowienia" i to zdjątko z neta ten fakt przedstawia. Tego się trzymajmy !
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.350 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum