• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 22 Lip 2016 07:59 #492095

  • kiwi422
  • kiwi422's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 167
Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników
10-11 września 2016, godz. 10.00-18.00
Ogród Botaniczny, Al. Ujazdowskie 4
13669739_1053326468078348_2832561195845728785_n.jpg


Pokażemy odmiany amerykańskie i rosyjskie, klasykę i nowości w świecie fiołków. Pan Piotr Kleszczyński, znany polski selekcjoner skrętników, zaprezentuje wiele ciekawych odmian tych kwiatów, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych. Przewidziany jest także kiermasz roślin.

Organizator: Ogród Botaniczny

Szczegółowe informacje pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Gosia352


Zielone okna z estimeble.pl

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 23 Lip 2016 11:20 #492280

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Wspaniała wiadomość
Nareszcie coś zaczyna się dziać na naszym, rodzimym rynku :dance:
Gdy czytałam relacje z Ukrainy, Rosji, USA, Węgier o wystawach organizowanych w tych krajach, oglądałam filmiki ...to ogarniał mnie smutek...I sobie myślałam; w czym jesteśmy gorsi? Dlaczego tamtym kolekcjonerom wychodzą wspaniałe kwitnienia? Dlaczego oni potrafią się skrzyknąć, tworzyć radosne grupy wsparcia a my nie?
Na szczęście i u nas coś drgnęło :thanks:
Taka mała analiza:
Trzeba było otwartości na grupy kwiatowe na FB.Pierwszym, dobrym posunięciem było przyjęcie Ilony Sejdy na kolejnego administratora grupy Kolekcjonerzy Fiołków Afrykańskich i Streptocarpusów.To dzięki niej i Urszuli Kaim ta grupa rozwinęła skrzydła.Na pewno nie był obojętny czas; ludzie zniechęcali się różnymi zakazami i nakazami na forach kwiatowych.Chcieli w swobodny, mniej uporządkowany sposób wyrażać swoje emocje.Wystarczyło kilka miesięcy i...już w ubiegłym roku Ilona po raz pierwszy zrobiła wystawę fiołków w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie.
A gdy zaproponowała mi, bym za rok dołączyła ze skrętnikami, pomyślałam o Piotrze Kleszczyńskim (ja z różnych względów nie mogę pojechać aż do Warszawy).Piotr bardzo chętnie przystał na tą propozycję :P
I tym sposobem mamy we wrześniu WYSTAWĘ FIOŁKÓW I SKRĘTNIKÓW <3 <3 <3

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 24 Lip 2016 09:09 #492437

  • kiwi422
  • kiwi422's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 167
Cieszę się bardzo że w końcu będziemy mieli swoją skrętnikową wystawę reprezentowana przez naszego Pana Piotra. Dużo razy oglądałam zdjęcia z wystaw naszych sąsiadów i zastanawiałam się czemu u nas takiej wystawy nie ma. Ciekawa jestem właśnie i mam ochotę się wybrać ale mój m nie będzie zadowolony.

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 24 Lip 2016 11:47 #492483

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Jeżeli uda Ci się pojechać, to zrób sesję zdjęciową i koniecznie wszystko nam pokaż

kODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQf19_Mb_orig-6.gif

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 24 Lip 2016 11:59 #492491

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Bardzo bym chciała pojechać na tą wystawę, ale muszę zobaczyć jak będę stała finansowo. :whistle: Wszak wtedy rozpocznie się rok szkolny i będę miała jeszcze sporo wydatków z tym związanych. Ale postaram się tam być. :) Tolcia, a ty jedziesz? :think: :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 24 Lip 2016 13:57 #492520

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Krysiu...nie jadę...Takie eskapady już nie dla mnie...Ale będę tam całym sercem :hearts:

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 24 Lip 2016 16:00 #492540

  • kiwi422
  • kiwi422's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 167
Pożyjemy zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. Na razie jestem na etapie przekonywania męża na wyjazd do Lwowa, skąd będę odbierać paczkę no chyba że znajdzie się tak dobra duszyczka i przywiezie mi tą paczkę do lublina i nie będę musiała jechać.

To prawda sierpień i wrzesień to miesiące największych wydatków. Ja zakupy właśnie rozpoczęłam typowo przedszkolne. Nie odkładam na ostatni dzwonek bo potem nie wiem jakbym się ze wszystkim wyrobiła.

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 24 Lip 2016 18:23 #492571

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No, ja też nie zostawiam takich zakupów na ostatni dzwonek, ale tak czy inaczej to w tym okresie wydatków jest w byki! :whistle: :happy: Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2016 18:23 przez Forumowa Żabula.

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 07 Sie 2016 12:27 #495355

  • Zosia2
  • Zosia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 413
  • Otrzymane dziękuję: 607
Jestem bardzo ciekawa kogo uda się spotkać na tej wystawie.
Ja się wybieram, będę w sobotę bo w niedzielę mam spotkanie w ogrodzie forumowym.

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 07 Sie 2016 20:12 #495395

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Myślę, że pojawi się Wanda Jadachowska,będzie Urszula Kaim, może Paweł...Mieszkają w ościennych województwach, a Ula chyba w warszawskim

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 09 Wrz 2016 12:11 #500786

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Niestety, ja nie pojadę. Finanse mi na to nie pozwalają. :( :placze:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 11 Wrz 2016 18:13 #501143

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Mam informacje od kilku osób które odwiedziły WYSTAWĘ
Wspaniale zaprezentowała swoją kolekcję fiołków Ilona Siejda (była główną inicjatorką).
Fiołki w ogromnym przekroju kolorystycznym i odmianowym.Do tego w bardzo estetycznej oprawie.

Natomiast zawiódł Piotr Kleszczyński ...Jego propozycja skrętników była bardzo uboga :(
Sadzonki miały po dwa listki i jeden, dwa kwiatki albo pąki :angry:
Oczywiście, będą zdjęcia...
Chcemy porozmawiać o tej sytuacji w grupie Kolekcjonerzy Fiołków Afrykańskich i Streptocarpusów
i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Jako organizatorzy nie mamy sobie nic do zarzucenia.Termin był ustalony w grudniu ubiegłego roku i właściwie wybrał go P.Kleszczyński :whistle:

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 31 Maj 2017 07:53 #545010

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
W najbliższy weekend przy al.Ujazdowskiech szykuje się ciekawe dla miłośników skrętników i fiołków wydarzenie. :hearts:

cytat ze strony Ogrodu Botanicznego UW


"III Kolekcjonerska Wystawa Fiołków Afrykańskich i Skrętników

W dniach 03 - 04 czerwca, w godzinach 10:00 - 18:00 zapraszamy do naszych szklarni na Kolekcjonerską Wystawę Fiołków Afrykańskich i Skrętników.

Na wystawie będzie można obejrzeć niespotykane odmiany miniaturowych fiołków afrykańskch i zupełnie niezwykłych trailerów w ciekawych aranżacjach oraz bardzo ciekawe odmiany standardowe. Pokażemy także oryginalną kolekcję skrętników.
Podczas wystawy będzie zorganizowany kiermasz, na którym można kupić odmianowe fiołki afrykańskie i skrętniki oraz uzyskać informacje o uprawie tych niezwykłych roślin.
Zapraszamy kolekcjonerów i miłośników tych ciekawych gatunków do obejrzenia wystawy.

Bilety na wystawę w cenie 10 zł normalny, 5 zł ulgowy."
Za tę wiadomość podziękował(a): agabeata

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 07 Kwi 2018 11:51 #599249

  • Ola
  • Ola's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 25
Witam. Gdzieś widziałam informację o kolejnej wystawie fiołków w Warszawie. Ktoś może podrzucić jej termin?

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 07 Kwi 2018 11:54 #599250

  • Ola
  • Ola's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 25
Dzięki podanemu nazwisku Pani Ilony Siejdy znalazłam info. 12-13.05, aleje Ujazdowski e.

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 07 Kwi 2018 12:04 #599251

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
29792317_1662487493828906_8115101366455896637_n.jpg


Serdecznie zapraszamy na naszą wystawę Fiołasków i Skrętasków
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Carmen

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 07 Kwi 2018 16:10 #599284

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Tolciu, wybierasz się może?

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników 07 Kwi 2018 19:22 #599300

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Nie, Michałku...nie wybieram się :whistle:

Chociaż, powiem nieskromnie, że byłam inicjatorką kontaktu Ilonki z Piotrem Kleszczyńskim.

Pewnie gdybym mieszkała bliżej...pewnie gdyby mój Mąż nie pracował za granicą...i pewnie gdyby było jeszcze kilka sprzyjających okoliczności to wystawiałabym również swoje rośliny
A tak to będę tylko oglądała zdjęcia :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.247 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum