TEMAT: Ogrody Hortulus

Ogrody Hortulus 25 Gru 2012 09:42 #104331

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Pewnego lata będąc w okolicach Kołobrzegu trafiłam na plakat zachęcający do zwiedzania Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Ogród to coś dla mnie pomyślałam i zapakowałam rodzinę do samochodu. Z nadmorskiej plaży przenieślismy sie w inny świat...przepięknych ogrodów japońskich, wielobarwnych roślin, znanych i nieznanych kwiatów... Teraz co roku gdy tylko jesteśmy w tym rejonie zagladamy do tego niezwykłego miejsca.
Na poczatek kilka fotek i link do strony dla zainteresowanych.
www.hortulus.com.pl/

IMG_0606.jpg


IMG_1130.JPG


IMG_1151.JPG


IMG_1128.JPG


IMG_1696.jpg


IMG_1684.jpg


IMG_1674.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Gru 2012 09:44 przez Isia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, dala, adamian, Orszulkaa, markussch01, waldek727, Martina


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogrody Hortulus 26 Gru 2012 11:54 #104461

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
IMG_1175.JPG


IMG_1148.JPG


IMG_1140.JPG


IMG_1134.JPG


IMG_1132.JPG


IMG_1126.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Orszulkaa, waldek727, dorota, Martina

Odp: Ogrody Hortulus 27 Gru 2012 18:02 #104790

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Bardzo ciekawe i różnorodne zakątki są w tym ogrodzie, będę pamiętać, jakbym miała przejeżdżać w tamtych okolicach :)

Odp: Ogrody Hortulus 28 Gru 2012 11:52 #104994

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Alinko naprawdę warto jechać, są ciekawe aranżacje, piękne zestawienia, żałuje że nie bywam tam wiosną kiedy kwitną Rh i cebulowe. Jest też sklep-szkółka ale niestety ceny zbyt wygórowane (nie mniej jednak zawsze uda mi się kupić jakąś roslinkę) :) no i przyznam, że ostatnio rozczarowuje mnie obsługa. Wczesniej tego nie zauważałam bo poprostu nie wiedziałam wielu rzeczy teraz pytam konkretniej ale brak kompetencji personel przykrywa arogancją...Zrobiło się smutno ale tak nie chciałam miejsce ciekawe i prześliczne warto zobaczyć :)

Odp: Ogrody Hortulus 18 Sty 2013 07:49 #112452

  • Leosta
  • Leosta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 71
Witam. Ja byłem tam kiedy kwitły Rh.




































Za tę wiadomość podziękował(a): markussch01, Isia, waldek727

Odp: Ogrody Hortulus 18 Sty 2013 08:12 #112454

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Leszku super że sie dołączyłeś, własnie takich zdjęć brakowało. Chciałabym kiedyś zobaczyć to na żywo. Pięknie kwitną derenie i Rh oczywiście :)
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2013 08:12 przez Isia.

Odp: Ogrody Hortulus 24 Sty 2013 15:19 #114835

  • ola64
  • ola64's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 5
Ja byłam w Ogrodach Hortulus kiedy kwitną tulipany.

Niesamowite wrażenia. Zachęcam wszystkich do odwiedzin ogrodów w maju. Ogrody Hortulus w Dobrzycy to najlepsza atrakcja turystyczna jaką odwiedziłam od kilku lat. Chciałabym odwiedzać je o każdej porze roku. Ciekawa jestem jesieni, drzewa muszą się przepięknie przebarwiać, założę się, że wiele z nich jest zimozielonych. Kupiłam książkę, którą napisała właścicielka ogrodów, wracam do nich myślami w długie zimowe wieczory.
DSC00901m.jpg


DSC00145M.jpg


DSC00833M.jpg


DSC00947M.jpg


DSC01307M.jpg


DSC01228M.jpg


DSC02692M.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, markussch01, waldek727, Martina

Odp: Ogrody Hortulus 25 Sty 2013 18:56 #115359

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Olu dziękuję za Twoje zdjęcia za każdym razem odkrywa się ten ogród na nowo. Widoki z tulipanami prześliczne :)

Odp: Ogrody Hortulus 25 Sty 2013 19:05 #115364

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Wleję łyżkę dziegciu do tego sielankowego opisu. Od razu mówię, że ostatni raz byłem tam ponad trzy lata temu, ale nie pojadę tam więcej z następujących powodów:
- zakaz wstępu dla osób niepełnosprawnych (właściwie to już wystarczy za całość)
- katastrofalny parking
- wiele roślin uszkodzonych przez szkodniki i choroby
- bardzo często brak opisów roślin, co w ogrodzie pokazowym powinno być normą
- wszędobylskie reklamy powciskane na każdym rogu
- zakaz robienia zdjęć w części sprzedażnej :eek3:
- niezamykany WC przez co przestraszyłem pewną panią załatwiającą swoje potrzeby fizjologiczne :rotfl1:
- tłok
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23, ewa1953, waldek727

Odp: Ogrody Hortulus 25 Sty 2013 19:23 #115374

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Pawełku ja też pisałam wcześniej Joli, że znalazłam trochę minusów, Ty jeszcze dołożyłeś swoje i zapewne masz racje jeżeli podstawowych rzeczy nie poprawili to bardzo źle. Z moich obserwacji jak byliśmy kilkakrotnie w lipcu (w różnych latach) to nigdy tłoku nie było, toaleta czynna zamykana ;) ) ale zakaz wstępu dla osób niepełnosprawnych to prawdziwy skandal - rozumiem że ze względu na podłoże ciężko byłoby się dostać w różne miejsca ale zakaz wrrr brak mi słów. Co do parkingu to się zgadzam żenujący brak przygotowania miejsca bardzo ciasno, brak tabliczek informacyjnych z nazwami kolejna wpadka, personel raczej mało życzliwy do udzielania odpowiedzi lub raczej mało kompetentny. Przyznasz jednak że miejsce samo w sobie ma sporo uroku i jest w nim trochę fajnych pomysłów. Przykro jednak, że mając taki potencjał tracą klientów i zwiedzających przez podstawowe rażące łamanie praw człowieka. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i Twoją rodzinkę :) (znów zobaczymy się w Sulejowie ?)

Odp: Ogrody Hortulus 25 Sty 2013 19:57 #115397

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
No to jak widzę nic się nie zmieniło ;) Nie neguję wszystkiego co tam jest, to nie tak (bardzo podobały mi się np strzyżone żywopłoty i jeszcze kilka rzeczy), ale ogólny wydźwięk pozostaje dla mnie jednak negatywny - komercja posunięta poza granice przyzwoitości. Ciekawe, czy obsługa dalej biega z krótkofalówkami po parkingu? :crazy: Takiego patentu to nie widziałem w żadnej szkółce, ani arboretum w kraju, a parę ich widziałem. Większy byłby z nich pożytek, gdyby potrafili coś powiedzieć o jakiejś roślinie, a nie tylko wskazać miejsce do parkowania ;) Mało sobie zębów o kierownicę nie wybiłem jadąc po tym pseudoparkingu ;)
Tak jak napisałaś - mają potencjał, ale niewykorzystany przez podstawowe błędy. A dyskryminację niepełnosprawnych uważam po prostu za skandal.
Do Sulejowa oczywiście jedziemy :)

Odp: Ogrody Hortulus 25 Sty 2013 21:08 #115441

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
rispetto wrote:
Wleję łyżkę dziegciu do tego sielankowego opisu. Od razu mówię, że ostatni raz byłem tam ponad trzy lata temu, ale nie pojadę tam więcej z następujących powodów:
- zakaz wstępu dla osób niepełnosprawnych (właściwie to już wystarczy za całość
- zakaz robienia zdjęć w części sprzedażnej :eek3:

Coś tam juz zobaczyłem....ale z takim kuriozum spotykam się po raz pierwszy.Gdzieś obiło mi się o uszy ,właśnie opinie o tym ogrodzie jakie przedstawił rispetto i z urzedu odpusciłem ten ogród.

Odp: Ogrody Hortulus 25 Sty 2013 22:03 #115478

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
rispetto wrote:
- bardzo często brak opisów roślin, co w ogrodzie pokazowym powinno być normą

Mam nadzieję, że brak opisów roślin nie powinien być normą. Jak rozumiem w ferworze dyskusji to przejęzyczenie się pojawiło.

Zdecydowanie po przeczytaniu Waszych uwag, odechciało się zobaczyć ten ogród na żywo - poczekam aż się poprawią. :teach: Swoją drogą podaż i popyt też potrafi wyregulować pewne sprawy, a idących tylko na zysk, wyrugować z "rynku" podobnych przedsięwzięć. Bo jeśli ktoś odwiedzi ogród tylko raz, a potem szeptaną "reklamą" pójdzie to dalej, to zwiedzających może być tylko coraz mniej.

Odp: Ogrody Hortulus 26 Sty 2013 00:55 #115562

  • strange
  • strange's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 13
Hej
Byłam tam w 2009 - mam trochę zdjęć ale...
Widzę że nic się nie zmieniło - nie ma sensu reklamować tego miejsca
Co do host - już od dawna nie widziałam tak zainfekowanych :angry: :angry:
no comments
pozdrawiam
SylwiaS

Odp: Ogrody Hortulus 26 Sty 2013 09:56 #115600

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Faktycznie warunki dla odwiedzajacych,kupujacych sa uwłaszczające...odbiegaja od wszelkich przyjetych standardów
Jednak nie mam zamiaru bojkotowac roslinek,ciekawych aranżacji,jezeli znajde sie w tych okolicach z pewnoscia odwiedze ogrod

Pozdrawiam Markus
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia

Odp: Ogrody Hortulus 26 Sty 2013 12:12 #115640

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Nie byłam w tym ogrodzie, ale jeśli jest tak jak piszecie, to rzeczywiście nie brzmi to zachęcająco :(
Pawle, te kolorowe fontanny i inne elementy to wyraźne nawiązanie do Ogrodów Gaudiego w Barcelonie - tam dzieła Mistrza wzbudzają zachwyt, nasze to prawdopodobnie jakieś podróbki i rzeczywiście - mogą się podobać lub nie :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia

Odp: Ogrody Hortulus 26 Sty 2013 15:54 #115713

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Mnie brak możliwości zwiedzania ogrodu przez ludzi którzy nie poruszają się o własnych siłach albo są niewidomi ( to dla nich robi się ogrody zapachowe ) i korzystają z pomocy psa przewodnika jest wystarczającym powodem dla rezygnacji ze zwiedzania. To może być najpiękniejszy ogród ( a Hortulus uważam za eklektyczne miejsce, o bardzo nierównym poziomie projektów poszczególnych części ogrodu, sądząc po fotkach - nigdy tam nie byłam :dry: ) ale uważam że nie należy popierać przedsięwzięć które są moralnie ( i prawnie ) nie do przyjęcia. Koniec i kropka, cała reszta to przy tym pryszcz. :angry:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2013 15:56 przez Tabaaza.
Za tę wiadomość podziękował(a): rispetto, Isia, Tomasz23

Odp: Ogrody Hortulus 26 Sty 2013 16:50 #115736

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
strange wrote:
Hej
Byłam tam w 2009 - mam trochę zdjęć ale...

pozdrawiam
SylwiaS

Sylwio, skoro masz trochę zdjęć, to może pokaż ich parę ...
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.387 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum