TEMAT: Skalniak i kamienie u Piotrka

Skalniak i kamienie u Piotrka 13 Gru 2015 18:06 #418056

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Skalniak wyszedł super i pięknie rozrośnięte roślinki. Dużo masz ciekawych gatunków. Chyba skalniak najlepiej wygląda w maju, jak wszystko kwitnie?

Też miałam problem z ptakami. Upodobały sobie rojniki i z głupimuporem- ja wsadzałam- one wygrzebywały i rozrzucały po trawie :mad2: Myślałam sobie: "Co za durne ptaszyska. Nie jedzą tego, tylko bałagan robią" a najbardziej zawzięły się na rojniki w kolorze czerwonym Tak im nie dawały żyć, że wreszcie ja sobie dałam spokój i znich zrezygnowałam.

A skalnice andersa, o których dawno pisałe,ś to tak właśnie rosną. Dorastają do pięknej poduchy, po czym prawie wymierają. Ja im zawsze zostawiam kępkę nasienników i jak dojrzeją wytrząsam na te wyschnięte placki. Za rok znowu jest poducha i tak ze 3 lata a potem znowu wysycha. Chyba taki ich urok ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Skalniak i kamienie u Piotrka 28 Gru 2015 14:36 #419762

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Przeglądam ten wątek po raz kolejny - bardzo mi siępodobają Twoje roślinki... nie wiedziałam, że opuncje można na zimę zostawić w gruncie, ja kiedyś je miałam na parapecie. A ropuchy - rewelacja. Ja jak tylko mogę, tworzę warunki dla życia płazów a kamienie to świetne miejsce. W końcu wszelkie te stworzonka pomagają nam w walce ze szkodnikami :)

Na moją nową działkę zbieram też kamienie, uwielbiam skalniaki.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)

Skalniak i kamienie u Piotrka 15 Sty 2016 11:03 #425291

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Muszę i to się wpisać jako miłośniczka kamieni :bravo:

Skalniak i kamienie u Piotrka 15 Sty 2016 11:29 #425297

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1896
  • Otrzymane dziękuję: 3779
Wpisuję się i ja ;)
Bardzo ładny skalniak :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Gosia :)

Skalniak i kamienie u Piotrka 30 Sty 2016 20:21 #430138

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Trochę spóźnione moje odpowiedzi ale dawno tu nie zaglądałem :oops:

Grażynko, opuncje spokojnie wytrzymują mrozy ale wymagają "podsuszenia" przed zimą więc przykrywa się je daszkiem lub małym namiotem gdzieś we wrześniu. Gdy się wystarczająco nie wysuszą to mróz zamraża w nich wodę powodując rozsadzenie komórek. Jakbyś chciała spróbować uprawy to mam sadzonki a i w tym roku muszę rozrzedzić krzaki i będę miał sporo opuncjowych członów na zbyciu. :)

Kasiu , lewizje sadziłem w mocny drenaż i na najwyższej półce skalniaka ale skalniak na południowej patelni i chyba nadmiar słońca im szkodzi. Na razie nie myślę nad tym, będzie rosła czy nie zobaczę w tym roku a bardziej muszę skupić się nad uporządkowaniem skalniaka. Prócz tego, że drażni mnie skrzyp to po pięciu latach rośliny się rozrosły i skalniak wymaga reorganizacji. Poważnie zastanawiam się nad budową drugiego aby dać rośliną więcej miejsca tylko skąd na to wziąć czas :think:
Kaktusiki fajne choć małe, na pewno się rozrosną :) Nad powiększeniem kaktusowego poletka i kolekcji też myślałem i nawet rozglądałem się za kaktusikami ale na razie odkładam te plany na jakieś późniejsze później.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Skalniak i kamienie u Piotrka 30 Sty 2016 23:02 #430201

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Skalniak świetny :bravo: Dłubania skrzypu nie zazdroszczę bo sama przez to przeszłam.Dłubanie ekologiczne (podnoszenie kamieni,wydłubywanie korzonków itd)nic nie dało ,trzeba było sięgnąć do środków niepolecanych i krytykowanych :P ale skrzypu nie ma a o to mi chodziło.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Skalniak i kamienie u Piotrka 04 Mar 2016 22:49 #441493

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Piękne skalniaki , tak się napatrzyłam że chyba w najbliższym czasie troszkę poprawię swój. Opuncji w tym roku nie przykryłam niczym na zimę ale rosną blisko ściany i opady aż tak bardzo ich nie dosięgają.
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik

Skalniak i kamienie u Piotrka 04 Mar 2016 23:30 #441514

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Piotrze piękne skalniaki i roślinki skalne prezentują się na nich doskonale
a opuncja wprost niesamowita nie wiedziałam że może rosnąć u nas w gruncie
Świetna fotorelacja zakładania skalniaka bardzo pomocna bo zabieram się do wykonania
wprawdzie najpierw małego ale od czegoś trzeba zacząć
Na duży kamienie gromadziłabym jeszcze bardzo długo a ja się już doczekać nie mogę
na te skalniakowe maleństwa urocze :)
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…

Skalniak i kamienie u Piotrka 13 Mar 2016 21:14 #444715

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Kasiu mam jeszcze czerwono kwitnącą ale jeszcze młoda i nie rozrośnięta, jak w tym roku wypuści nowe człony to postaram się dla ciebie zrobić sadzonki.

Ze skrzypem będę walczył w tym roku już nie ekologicznie ale będę starał się jak najdelikatniej. Skrzyp mimo wszystko jest mi potrzebny i nie mogę go zwalczyć totalnie :)

Doniczkowe skalniaki w dość dobrej kondycji przetrwały zimę






Goryczka jakaś blada po zimie


Pod skalniakiem pokazały się krokusy a an skalniaku zaczyna kwitnąć gęsiówka macedońska


Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, beatazg, Gosia352, dorcia7

Skalniak i kamienie u Piotrka 01 Kwi 2016 20:41 #451313

  • Basia21071
  • Basia21071's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 17
Piękne skalniaki. Wpisuję się, żeby nie zgubić. :)
I jak pozostali czekam niecierpliwie na nowe wpisy i zdjęcia.
Basia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.335 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum