TEMAT: Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej)

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 02 Sty 2013 21:21 #106947

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Przedstawiam poniżej dokumentację z budowy naszego grilla w ogrodzie.
Powstał w 2006 roku. Do budowy zostały wykorzystane kostki kamienne (głównie granitowe). Kamień pochodzi z rozbiórek nawierzchni w mieście, odkupiony za symboliczne grosze. Drobna kostka 5 x 5 cm została dokupiona w składzie kamienia do budowy komina. Pomysłodawcą i wykonawcą wszystkich elementów jest mój mąż Tadziu - widoczny na zdjęciach podczas pracy.
Grill został zbudowany na placyku przy głównym chodniku, w centralnej części działki. W placyku wcześniej wykonano specjalny fundament pod grill.





















Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2014 23:11 przez Igor.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) cd. 02 Sty 2013 21:22 #106948

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
























Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2013 22:32 przez waldek727.

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 25 Lut 2013 09:47 #128840

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: BARDZO ŁADNY.

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 04 Gru 2013 22:54 #208212

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Super sprawa taki grill ,dokumentacja budowy na piątkę no i ławeczka dla operatora sprzętu też fajna :thanks:

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 05 Gru 2013 08:56 #208236

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Zajrzałam tutaj i wypadałoby pokazać to miejsce obecnie, tym bardziej że przeszło niewielki lifting, a w przyszłym sezonie powstanie wokół placyku pergola dla pnączy. Jednocześnie "zamknie" trochę tę przestrzeń. No i będzie druga ławeczka "do towarzystwa" dla operatora. ;)
:)

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 05 Gru 2013 21:26 #208353

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Piękna budowla :bravo: Bardzo mi się podoba. Ciekawa jestem ,czy ruszt i szufladę na węgiel robiliście gdzieś na zamówienie,czy po prostu były gotowe do kupienia? :think:
I czekam na obiecane zdjęcia :)

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 05 Gru 2013 22:51 #208369

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Elu,
wszystko na naszej działce jest zrobione własnoręcznie, także ten grill. Wyjątkiem w nim jest sam chromowany ruszt, kupiony w markecie budowlanym. Szuflada na węgiel drzewny, daszek i konstrukcja wnętrza paleniska jest zrobiona przez mojego męża, który wymyślił i wykonał cały placyk z grillem.

W tym sezonie placyk musiał przejść remont. Prace podziemne kreta i deszcze które wypłukały ziemię spowodowały, że po zimie grill z całym fundamentem pochylił się i niewiele zabrakło, żeby przewrócił się na trawnik. Zauważyliśmy to wiosną i został podparty stemplami. Z placyku została usunięta cała nawierzchnia, a wokół została wykonana opaska betonowa zbrojona. Podczas tej naprawy w opasce Tadziu zamontował od razu kotwy do pergoli. Materiały już są, miała być już w tym roku, ale ciągle jest tyle pracy, że nie wszystkie plany się wykona. Pergola ma otaczać placyk i stanowić podporę dla pnączy, nie będzie zadaszona.

Zdjęcia pokazywałam w tym roku w swoim temacie, ale może nie każdy tam zagląda, więc jeszcze raz dodam tutaj.


Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 08 Gru 2013 01:19 #208735

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Danielu a może przydało by się pochwalić tego pana na zdjęciach, bo to on wykonał brudną robotę :jeez:
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2013 10:05 przez waldek727.

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 08 Gru 2013 16:11 #208791

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Tomex,
zawsze podkreślam to, że to jego (mojego męża Tadeusza) projekt i wykonanie. Ba, nawet przekazuję mu wszelkie opinie i dobre, pochwały i krytykę, czy uwagi także. Wielokrotnie był doceniony, reportaż parę lat wcześniej był prezentowany na innym forum, a także na moim blogu. Uwierz, że doczekał się sporo przejawów podziwu. :)
Wszystko co jest zbudowane na naszej działce jest jego dziełem, także wodnik i domek. Ja jestem tylko od zielonego i ewentualnie focenia. ;)

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 24 Sty 2014 18:25 #217491

  • ra_barbar
  • ra_barbar's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 25
Muszę się tu zaznaczyć.Piękna budowla :thanks: Mam nadzieję, że kiedyś pomogę mojemu chłopu i zbudujemy podobny z otoczaków :)
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas"
Philip Otto Runge

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 24 Sty 2014 19:32 #217524

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Bardzo się cieszę, że się podoba.
Oczywiście liczę na to, że gdy zbudujecie swój grill z otoczaków pokażesz go w Oazie.
Trzymam kciuki. :)

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 31 Sty 2014 09:56 #220409

  • Leszek123
  • Leszek123's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam, chciałbym się pochwalić moim grillem ogrodowym :) Grill wykonany jest z łupka szarogłazowego. Napiszcie czy Wam się podoba?

kominekL.jpg
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2014 10:34 przez Leszek123.
Za tę wiadomość podziękował(a): ra_barbar, EmTe

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 31 Sty 2014 11:34 #220442

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Rewelka, :bravo: Łuczki pięknie dopasowane :bravo: Masz jakieś fotki z pracy nad tym dziełem?

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 23 Lut 2014 17:41 #227618

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ponieważ dostaję szczegółowe pytania dotyczące budowy grilla, celem uzupełnienia naniosłam wymiary podstawowe konstrukcji wnętrza paleniska.

Wymiary "klatki"


Dodam tylko, że jest wykonany specjalnie do tego grilla i nie spotkałam się w handlu z takimi gotowymi konstrukcjami. Uważam, że osoba posługująca się spawarką może wykonać taką konstrukcję bez problemu. Wymiar był właściwie podyktowany zakupionym rusztem (ten chromowany z drewnianą rączką) i to do niego zbudowano cały grill. W handlu można kupić gotowe ruszty o różnych wymiarach. Podane wymiary są podstawowe, nie będę wymiarować dokładniej, bo warto pozostawić trochę pola do popisu innym majsterkowiczom. Powodzenia!
:)
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2014 20:19 przez Daniela.

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 17 Mar 2014 19:22 #234633

  • Kolarz
  • Kolarz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Bardzo fajny grill, pewno jeszcze bardziej cieszy fakt, że został zbudowany samodzielnie ;)
ps. Świetny duży fiat, aktualnie klasyk ;)

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 17 Mar 2014 20:53 #234684

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Rzeczywiście, satysfakcja jest jak się samemu coś buduje, na naszej działce wszystko jest własnoręcznie zrobione. :)

Ps. Fiat zwany "Pomarańczową strzałą" już wyzłomowany (zdjęcie jest sprzed kilku lat), ale kochamy takie i kilka(naście) mieliśmy. Zadbany Fiat zawsze wzbudza szybsze bicie serca. ;)

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 08 Lip 2014 11:14 #280903

  • nowyyy3
  • nowyyy3's Avatar
bardzo ładny wyszedł ten grill ;)

Budowa grilla z kamienia (kostki granitowej) 13 Lip 2014 21:07 #282783

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Cieszy nas to, że grill się podoba. Przyznam, że wzruszają nas wspomnieniowe zdjęcia, gdy powstawał i na działce niewiele jeszcze było. Dlatego celem uzupełnienia dodam zdjęcia zrobione dzisiaj. Wokół placyku powstała pergola dla pnączy, rosną przy niej róże i milin. Kamień nabrał patyny.







:)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.324 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum