• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ogródki skalne i japońskie.

Ogródki skalne i japońskie. 06 Sie 2014 08:17 #289598

Ładne :)


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródki skalne i japońskie. 20 Kwi 2015 09:59 #359999

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
A co tu taka cisza? Czekam na kolejne zdjęcia 'kamiennych' ogrodów, rabat i skalniaczków :oops: A dla zachęty pozwolę sobie pokazać mój skromny skalniaczek utworzony w zeszłym roku...


2-6.jpg


1-8.jpg


3-6.jpg


4-6.jpg


6-6.jpg


7-5.jpg



W tym roku planuję na nim troszkę zmienić. W chwili obecnej jest jeszcze smutny i pusty - czeka na nowe roślinki.

8-3.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2015 10:05 przez Monik.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródki skalne i japońskie. 20 Kwi 2015 13:08 #360055

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko, :)
już kiedyś podziwiałam ten skalniak w Twoim temacie, ale tu zaprezentowałaś go w całej krasie. Największy podziw wzbudzają omszone kamienie, bardzo udanie wzmagają efekt postarzenia. Bardzo fajnie wyglądałoby jeszcze przeciągnięcie "efektu mchu" u podstawy skalniaka.
Może wykonać rodzaj obwódki na płaskim terenie, wyjąć trawę i dosadzić np. karmnikiem ościstym lub macierzanką, czymś co stworzy płaską darń. Łagodnie kompozycja łączyłaby się z otoczeniem. Nie wiem jaka tam jest operacja słoneczna, można pomyśleć o większych roślinach w tle. Bardzo by się dobrze komponowały z tyłu paprocie lub większe hosty, albo tawułki Arendsa - jeśli jest tam wystarczająco dużo cienia.

Ogródki skalne i japońskie. 28 Kwi 2015 14:13 #362606

  • radebis
  • radebis's Avatar
zgadzam się odnośnie tych omszonych kamieni, wygląda to rewelacyjnie, odcień zieleni jest taki soczysty i rozjaśnia całość, brawo:)


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.269 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum