TEMAT: Piwonia chińska "Amabilis"

Piwonia chińska "Amabilis" 25 Maj 2014 20:30 #264021

  • 's Avatar

Piwonia chińska


"Amabilis"



hodowca:Calot (Francja), 1856;
typ kwiatu:pełna;
kolor kwiatu:ciemny róż z czerwonym, W centrum kwiatu niektóre delikatne petaloids o jaśniejszym kolorze różowo -łososiowym daje kwiatu specjalny wygląd;
wysokość:85cm;
pora kwitnienia:koniec maja, początek czerwca;





uwagi: miło pachnie, NOWOŚĆ roku 2007!
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2021 14:29 przez Kornik.


Zielone okna z estimeble.pl

Piwonia chińska "Amabilis" 13 Sie 2021 14:30 #773675

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2852
Kwitnie jako jedna z ostatnich w piwoniowym sezonie:
20210616_105750_001.jpg


20210616_105758-2.jpg


20210616_105808_001.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958, ewakatarzyna, JaKasiula

Piwonia chińska "Amabilis" 05 Maj 2023 10:15 #830912

  • Mimbla
  • Mimbla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Dobrego dnia :)
  • Posty: 664
  • Otrzymane dziękuję: 2069
To długa historia u mnie; była sobie piwonia, była i nie kwitła, całe lata, nawet nie wiedziałam co to jest. Wreszcie zebrałam się w sobie i postanowiłam ją podzielić i przesadzić w lepsze miejsce a przy tym przesadzaniu oderwał się korzonek grubości kciuka więc postanowiłam go posadzić no i zapomniałam o nim aż po kilku latach zauważyłam że coś wyłazi z ziemi wiosną i mi się przypomniało. Dodam że ten korzonek nie miał żadnego oczka śpiącego, nic, goły korzeń. Miałam zakodowane że takich się nie sadzi bo nie ma po co a tu niespodzianka. Więc poszedł w dobrą ziemię w słonecznym miejscu i znów minęło kilka lat, to jednak zabawa dla długowiecznych ;) Dwa lata temu zawiązał kilka pąków ale zaschły a w zeszłym roku.. No ciśnienie było niezłe :happy: Wiedziałam że to nie może być żaden nowoczesny rarytas bo dwadzieścia lat temu polski rynek nie był nimi zawalony ale ciekawość była duża. No i wreszcie nadszedł TEN dzień:









Tak moja śliczna, zawsze chciałam cię mieć :hearts:





Z początku myślałam że kwiatki będą małe ale one rosły i rosły aż stały się naprawdę duże i ten zapach... :woohoo: Przez cały czas jak kwitła latałam tam po kilka razy dziennie żeby wąchać :happy:













Kwitnie wcześnie, zakwitła tego roku jako pierwsza u mnie. To jedna z tych z których się naprawdę ogromnie cieszę.
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2023 10:22 przez Mimbla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna

Piwonia chińska "Amabilis" 05 Maj 2023 20:31 #830963

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8617
Mimbla wrote:
Dodam że ten korzonek nie miał żadnego oczka śpiącego, nic, goły korzeń. Miałam zakodowane że takich się nie sadzi bo nie ma po co a tu niespodzianka.

Sadzi się, sadzi :P Zajrzyj do tematu "Piwonie-uprawa, porady", post nr 824379 :)
Pozdrawiam. Jola


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.176 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum