TEMAT: Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 14 Sty 2016 19:27 #425063

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
ostróżka wrote:
A,że określili chińskie jako herbatnie


...inaczej 'ziołowe', nalewka z płatków piwoni jest dobra na wszelkie dolegliwości.

***
A co powiecie na zakupy na stronie 'Piwonia Pl'
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu


Zielone okna z estimeble.pl

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 14 Sty 2016 21:37 #425135

  • ostróżka
  • ostróżka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 91
  • Otrzymane dziękuję: 87
Ja też jestem ciekawa jakie piwonie sprzedaje ten wrocławski sklep.Do tej pory nikt nie napisał czy kupował i był zadowolony.
Halina

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 02 Lut 2016 17:14 #430999

  • Annar
  • Annar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 395
  • Otrzymane dziękuję: 648
To już dwie dziwne, nowe firmy...
piwonia.pl i peonymax.com
Zdjęcia i ceny podobne, na pl dodatkowy asortyment...
Na pl inny nr telefonu i zero adresu :crazy:
Ale piszą, że będą na Gardenii w Poznaniu.

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 04 Lut 2016 17:49 #431807

  • przemek_be
  • przemek_be's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 2
To może i ja podzielę się swoimi doświadczeniami odnośnie zakupów internetowych ;) Stanowczo i zdecydowanie mówię NIE dla firmy Bogdan Królik (cebulki-kwiatowe.pl). Bardzo naciągana oferta, praktyczne zero zgodności przy co cenniejszych odmianach piwonii jak i innych cenniejszych roślin. Efekt? Zamawiając 'Callie's Memory' otrzymałem bliżej nieokreślone piwonie, w dodatku trochę trzeba będzie poczekać, aż zakwitną :unsure: No ale to było jeszcze zanim poznałem specyfikę i cennik piwonii ITOH, więc sam sobie jestem winien :angry: To samo ostróżka czerwona okazała się być białą, na całe szczęście bardzo ładną. Może rośliny cebulowe są przez tą firmę sprzedawane rzetelnie, ale tego nie powiem, bo takowych nie zamawiałem. Nie polecam też strony Świat Cebul. Ta sama sytuacja, choć cebule które otrzymałem, były adekwatne do tych, które zamówiłem, więc tak plus na osłodę :) Piwonię zamówiłem też ze strony cebulekwiatowe.pl . Co prawda nie mam jeszcze pewności co do zgodności odmianowej, ale sądzac po tym, że wśród funkii nie było pomyłek, to może i piwonia będzie w porządku :P Wszystkie trzy sklepy oferują raczej niewielkie korzenie przy których na kwitnienie niestety trzeba poczekać. Dwie piwonie kupowałem też za granicą ze strony www.der-blumengarten.de (zakładka Pflanzenshop - Pfingstrosen) . I jestem naprawdę bardzo zadowolony co do wielkości sadzonek, przyszły karpy, a nie jakieś pojedyncze korzenie. Sądząc po rzetelności, starannym zapakowaniu i ekspresowej wysyłce myślę, że na pewno będzie zgodność co do odmian. No i jeden gratis, całkiem spora karpa 'Coral Sunset' :) Tylko ta cena... Wysyłka kosztuje 17 euro :( Ale ogólnie polecam, szczególnie na zorganizowane zakupy ;)
Pozdrawiam, Przemek ;)

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2016 19:47 #432237

  • waga65
  • waga65's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 297
  • Otrzymane dziękuję: 298
piwonia pl.Odbyłam w czerwcu i sierpniu z Panem telefonicznie rozmowę ,we wrzesniu,pażdzierniku kopie i dzieli karpy ,mówił że są ponad 5 oczkowe,ale się nie skusiłam bo chciałam w donicy z kwiatkami,żeby mieć pewność co do zgodności odmiany ,ale nie miał nic kwitnącego,obiecał że jego odmiany są zgodne odmianowo.A ta druga firma to 1 raz chyba w sieci bo nigdy o nich nie słyszałam,a kupuje już piwonie od 10 lat.

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 05 Lut 2016 22:10 #432295

  • Azalia
  • Azalia's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 20
Witam.
Czy Ty kupowałaś już piwonie w polecanej szkółce Romero, jeśli tak to czy były zgodne odmianowo?
Mam wątpliwości co do niektórych odmian np. Callie's Memmory, Souvenir de Maxim Cornu, Rock Variety czy
nawet Primavera, która na zdjęciu jest żółta.
Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii.
Pozdrawiam.

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 06 Lut 2016 19:14 #432497

  • Azalia
  • Azalia's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 20
Witam Cię Wago.
Przed chwilą przeczytałam cały wątek i zobaczyłam, że prezentowałaś już kupione w tej firmie piwonie
Callie's Memory i Souvenir de Maxim Cornu. Sadzonki ładne ale chyba jeszcze nie widziałaś kwiatów, dlatego moje pytanie z poprzedniego postu jest bezprzedmiotowe, chyba że jest inaczej, to proszę napisz
jak wypadła zgodność odmianowa. Wydaje mi się jednak, a w przypadku tej drugiej piwonii, to mam pewność, że nie jest to piwonia drzewiasta. Mam taką samą, chociaż z innego źródła. No, ale ważne, żeby były ładne, gdyż cena nie jest wysoka.
Co do piwonia.pl, o którą dopytuje się wiele osób, to spotkałam Pana na targach jesiennych i nawet kupiłam jedną piwonię rockii. Zobaczymy wiosną jak zakwitnie i czy w ogóle zakwitnie. Sadzonka była
niewielka, dość zasuszona ale dziś ją podglądałam w ziemi i ma 2 pąki.
Na moje pytanie, co się kryje pod niektórymi nazwami piwonii bylinowych, a nawet krzewiastych, Pan
odpowiedział, że wszystkie są oznaczone prawidłowo, a to, że nie ma ich w katalogach i nikt ich nie zna
świadczy tylko o małej wiedzy mojej i niekompletności źródeł, na które się powołuję.
Niemniej, odmiany niektóre z tych tańszych mam ochotę kupić.
Za tę wiadomość podziękował(a): waga65

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 08 Lut 2016 15:13 #433168

  • waga65
  • waga65's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 297
  • Otrzymane dziękuję: 298
Azalio kupowałam w Romero w tamtym roku pokazywałam sadzonki jak juz zauwazyłaś, bardzo ładne gość zapewniał,ze odmianowo sie zgadzaja i cena mnie skusiła, no ale w tamtym roku nie kwitły bo za młode może w tym roku to pokaże i dam znać czy sie zgadza.pozdrawiam :)

Doswiadczenia z piwoniami itoh i drzewiastymi nie mam, bo tylko na ogrodzie mam same chińskie tak ,że nie mam porównania co do liści jak kwiatu jeszcze nie ma.
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2016 16:19 przez Hiacynta. Powód: połączenie treści 2 postów

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 08 Lut 2016 17:42 #433200

  • przemek_be
  • przemek_be's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 2
I ja miałem styczność z piwonia.pl . Po złożeniu zamówienia wyczekiwałem kuriera i mojej piwonii, gdyż ów Pan preferuje płatność przy odbiorze. Gdy minął jakiś tydzień, napisałem ponownie. Uzyskałem odpowiedź, że wysyłka jest już nadana. Czekałem więc znowu. I tak czekam do dziś, bo się nie doczekałem :happy: Morał taki, że raczej nie jest to firma warta uwagi ;)
Pozdrawiam, Przemek ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): waga65

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 08 Lut 2016 19:26 #433255

  • ostróżka
  • ostróżka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 91
  • Otrzymane dziękuję: 87
Od pewnego czasu mam wrażenie,ze firma piwonia.pl to jeden ze sprzedawców znanego portalu sprzedażowego.Niestety wielu początkujących miłośników piwonii nabiera się na te podmieniane zdjęcia.A oszustwo,nawet po czasie,"boli".
Halina
Za tę wiadomość podziękował(a): waga65

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Lut 2016 11:10 #433469

  • waga65
  • waga65's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 297
  • Otrzymane dziękuję: 298
No własnie wszystkich zachwycają te nowe odmiany i tak dajemy się omamiać,a nieuczciwi na nas żerują.Ładnie gadają narobią chęci a potem nic nie dostajesz jak to w waszym przypadku ,albo przyślą ochłap co nic z tego niewyjdzie,albo nasze stare odmiany pod pieknymi fotkami rarytasów.Sama tych rarytasów mam pół ogrodu co mnie fotki skusiły a w rezultacie to ciągle te same odmiany i tak juz od 10 lat.To daje do myslenia.A jedziesz na szkólki i chcesz kupić jakąś nową odmiane i podasz nazwę to patrzą na ciebie jakbyś urwał się z księżyca. ;)
pozdrawiam waga65

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Lut 2016 11:13 #433471

  • waga65
  • waga65's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 297
  • Otrzymane dziękuję: 298
Tak,że piwonia.pl na czarną liste

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Lut 2016 15:13 #433539

  • peonia
  • peonia's Avatar
Może nowym kołem ratunkowym bedzie firma nowo sie otwierająca-Gospodarstwo rolne a firma -Peonymax.pl
Pisz o sobie jako kolekcjonerach ,obecnie sprzedają sadzonki które rosną u nich 2 lata po sprowadzeniu ze znanych szkółek europejskich. Mają sporo znanych i szukanych odmian,
piszą o sobie :
"Dołożymy wszelkich starań, aby Państwo byli zadowoleni zarówno z wielkości korzenia jak również z ceny .
Na co dzień zajmujemy się rolnictwem a piwonie to jedynie nasze hobby- jakże piękne, kolorowe i ciekawe:-)
Życzymy udanych zakupów
Monika i Adam Czupińscy"
Dostawa jesienią 2016r. Ceny przyzwoite, korzenie 5-pędowe.
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2016 15:15 przez peonia.

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Lut 2016 15:16 #433541

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
Czytając Wasze wypowiedzi na temat piwonia.pl aż się zaniepokoiłam, bo się skusiłam i zamówiłam u nich kilka karp peoni kopanych i kilka w doniczkach, oczywiście wyliczoną kasę przelałam już wcześniej na ich konto,

i oto bo godz. temu przyszła paczka z piwonia.pl i cały stres odleciał.

jak widać karpy są niczego sobie


IMG_8976.jpg



IMG_8977.jpg



IMG_8978.jpg



a te wyjęte są z doniczek, są dużo mniejsze,


IMG_8981.jpg



IMG_8982.jpg



IMG_8983.jpg



IMG_8984.jpg




więc lepiej mogłam zapłacić więcej za karpę kopaną i miała bym dorodniejszy korzeń


oczywiście też znalazł się i taki spruchniały ogryzek,


IMG_8979.jpg




nie wiadomo kiedy toto urośnie i zakwitnie, ale też jest pytanie

czy wszystkie karpy są zgodne z podanymi odmianami, na kopane karpy można liczyć, że w tym roku pokażą kolor, z doniczek może na przyszły.


Paczka ważyła 20 kg więc za przesyłkę policzyli 50zł.
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu
Za tę wiadomość podziękował(a): waga65

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Lut 2016 16:56 #433559

  • Azalia
  • Azalia's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 20
Nawet te z doniczki są większe od kupowanych przeze mnie od renowowanego i chwalonego na tym forum
sprzedawcy, bo moje 2 z 4 kupionych miały po jednym oczku.
Te kopane są bardzo ładne, ale jestem zdziwiona, bo wyglądają na wykopywane teraz, w lutym?
W każdym razie chyba się też skuszę na kilka odmian.

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Lut 2016 17:22 #433563

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
Karpy na pewno były przed wysyłką kopane bo i pogoda /czyt.ziemia odmarzła/jest sprzyjająca dla tych czynności,
korzenie w doniczkach nie wyglądały jakby siedziały tam od dawna, widać było że przed wysyłką były tam umieszczone.
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Lut 2016 17:22 #433564

  • waga65
  • waga65's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 297
  • Otrzymane dziękuję: 298
Anno no to mnie zaskoczyłaś piekne te kopane,ale wczesniej pisałam ,że przeprowadziłam 2 rozmowy telefoniczne i Pan mnie upewniał, że sprzedaje piekne karpy nie patyczki i faktycznie bardzo przepraszam ale to prawda potwierdzona i pewnie bede nastepną co się skuszę :mad2:

Tylko,żeby znowu się nieokazało,że to znów nasze stare odmiany jak zakwitną :flower2:

pozdrawiam waga65

Piwonie - polecani/niepolecani sprzedawcy 09 Lut 2016 17:23 #433566

  • waga65
  • waga65's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 297
  • Otrzymane dziękuję: 298
Jeszcze jedno jak długo czekałaś od złożenia zamówienia na paczkę.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.329 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum