TEMAT: Miss Peculiar - hybryda OT

Miss Peculiar - hybryda OT 25 Sty 2021 19:48 #744787

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19219
  • Otrzymane dziękuję: 79342
Odmiana o sensacyjnie wielkich (do 25 cm średnicy), mocno pachnących kwiatach w formie skierowanego ku dołowi kielicha. Płatki na zewnątrz mają ciemnoróżową smugę, wewnątrz białe, z miodowo żółtą gardzielą. Kilkuletni egzemplarz może podobno wyprodukować dwumetrowy pęd.
U mnie - debiutantki, nie tak wielkie, ale ponad półtora metra miały.





Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, Herbatnik, Bea612, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Miss Peculiar - hybryda OT 26 Sty 2021 17:53 #744928

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Aniu sądząc po moich skromnych co prawda kilkuletnich doświadczeniach / połączonych z eksperymentami / to ta lilia nie podobno, ale z pewnością i to nie po kilku latach, ale już w drugim ewentualnie maksymalnie trzecim osiągnie ten pożądany rozmiar.

Parafrazując klasyka : W miejsce podobno wstawiamy z Pewnością ! :wink4: i zaczynamy od gis.

U mnie tak rośnie bodajże Palazzzo.

Nie chcę się tutaj wymądrzać, opiszę jednak swoją idealną rabatę liliową. Jest na podwyższeniu. Cebule sadzone bardzo dobrej jakości, bynajmniej nie te największe. Po prostu silne, mocne. Rabata to forma kopca a na niej żwir dla drenażu. Kompost dawany na zimę aby ochronić cebulki- odżywianie i zlewne deszcze nie wypłukują ziemi, nie są cebule odsłaniane. Latem w miarę możliwości skromnie nawozy dolistne. Wiem, że niektórzy nie mogą sobie pozwolić na takie eksperymenty z wielu powodów. Lilie to piękne kwiaty, ale tak przyjrzeć się prawdzie są to niezwykle wymagające kwiaty. Paradoks następuje wówczas kiedy ktoś te kwiaty pokocha. Zrobi dla nich wszystko to trzeba :wink4:
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna

Miss Peculiar - hybryda OT 01 Sty 2022 20:13 #787302

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19219
  • Otrzymane dziękuję: 79342
W roku 2021 jej kwitnienie prawie mi umknęło.



Nie wszystkie cebule zakwitły; nie porzucam nadziei, że tym bardziej zadziwią najbliższego lata. Ale że przezorny - i tak dalej, chyba dokupię ze trzy.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Miss Peculiar - hybryda OT 13 Sty 2023 17:06 #820774

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19219
  • Otrzymane dziękuję: 79342
Wspaniała, imponująca - to przymiotniki chyba najlepiej oddające naturę tej odmiany.





Pojedyncze kielichy mają średnicę deserowego talerzyka, zapach wyczuwalny z kilku metrów, nawet przeze mnie. A jak ktoś lubi takie odcienie - powinien obsadzić Pannami Osobliwymi całą rabatę.
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2023 17:06 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Miss Peculiar - hybryda OT 18 Lis 2023 18:37 #845799

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19219
  • Otrzymane dziękuję: 79342
Nikt nie che pokazać tej niezwykłej lilii? W tym roku zaczęła kwitnąć w pierwszej dekadzie lipca.









Chyba sobie posadzę ze dwie cebule na tarasie, by czuć zapach w mieszkaniu.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.208 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum