TEMAT: Lilie - sezon 2023

Lilie - sezon 2023 13 Sty 2023 20:19 #820801

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22839
Ja nic nie kupiłam ,ale byłam ciekawa co w ofercie tej firmy jest .
Ten koszyk zrobiłam teraz ,tak do pokazania ,że wyświetla się wszystko w języku polskim ,łącznie z kosztem dostawy .
A właśnie przy daliach juz nie tylko w euro .
A nazwy i zgodność Aniu to tak jak zareagowałaś,ale są fajne bynajmniej
w mojej ocenie inne ,ale dostępne za rok nie rozumiem .
No ale .
Z tych dostępnych nie jestem zainteresowana ;)
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Lilie - sezon 2023 14 Sty 2023 18:14 #820840

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1020
  • Otrzymane dziękuję: 4500
Przeglądałam swoje zbiory fotek i mam takie coś zwrócone do dołu. Jak to podpisać?



Nie przypominam sobie bym coś takiego zamawiała ,więc pewnie nie mam odmiany którą zamawiałam i chciałam mieć .
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2023 18:28 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): EwG

Lilie - sezon 2023 14 Sty 2023 18:35 #820841

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1720
  • Otrzymane dziękuję: 7813
To może lilia OT Debby ?
Temat został zablokowany.

Lilie - sezon 2023 14 Sty 2023 19:48 #820842

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8077
Są dwie podobne do siebie odmiany. Pierwsza to lilia ,,Debby '' druga ,, Red Morning ''. Pierwszą mam, drugiej nie, ale prawdę powiedziawszy nie wiem, a nie chce mi się szukać po katalogach zagranicznych, czy taka odmian jak Red Morning jest zarejestrowana jako nowa inna . Lilia Debby pachnie akacją to tak dla ciekawostki.

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...lilia-debby-orienpet

Mój nowy aparat nie przekłamuje kolorów czyli lilia jest taka jaka jest rzeczywiście . Tak jak ją widać na zdjęciu taka jest w rzeczywistości. Co najważniejsze ja jeżeli zdążę to fotografuję także lilie w fazie pąka, a to niezwykle ważne, wtedy widać różnicę w poszczególnych fazach.
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Lilie - sezon 2023 14 Sty 2023 19:55 #820843

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19334
  • Otrzymane dziękuję: 80055
Moim zdaniem Debby. Może dostałaś jako gratis?
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2023 19:56 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Perełka, ewakatarzyna

Lilie - sezon 2023 14 Sty 2023 20:20 #820847

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1020
  • Otrzymane dziękuję: 4500
Też staram się by kolory były wierne, bo czasem od tego wiele zależy. Dzięki kochani za nazwę.
Nie, to nie jest gratis ,bo gratisy postanowiłam oznaczać ,bo bez tego ani rusz.
To pomyłeczka zamiast Altari lub Friso . Rude i do tego kielichy jak dzwonek i do tego na rabacje głównej to nie ten kolor, bo chociaż kolor musi być
atutem .
Ta firma ukraińska ,adres Radom,jest też na allegro. Szukałam Dalia Fimbriata Alauna Clair-Obscur: jak nie ma w TopDahlias nawet i masz babka placek
allegro.pl/uzytkownik/gardennumberone/sklep.
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2023 14:44 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Lilie - sezon 2023 14 Sty 2023 20:28 #820849

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8077
Altari dla mnie zabrakło w tamtym sezonie. Debby jest wyraźnie inna. Altari, Garden Pleasure

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...a-garden-pleasure-ot

Flashpoint też jest podobny. Z różowo białych moim zdaniem najładniejsza jest Anastazja.

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...anastazja-hybryda-ot
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Perełka

Lilie - sezon 2023 14 Sty 2023 21:15 #820853

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1020
  • Otrzymane dziękuję: 4500
Czas na odważne decyzje i zakupy innych niż azjatki. Black Beauty, Uchidę mam w koszyku to może i dorzucę Anastazję jeszcze. Zastanawiam się czy Fusion czy któraś z tygrysich. Robert dzięki za przypomnienie. Rzeczywiście czasem warto zaglądnąć do spisu odmian przy planowaniu. Oszaleć można z tymi sprzedawcami ,kto ,gdzie i jak. Jak to jest że- giganty renomowane - nie mają tego co oferują na allegro. Niedziela ostatni termin na zakupy i szlus ,jakieś granice trzeba wyznaczyć a i kupić i nie zbankrutować :happy3:
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2023 21:35 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 12:01 #820883

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8077
Ten najsłynniejszy portal sprzedażowy przypomina targowisko, tam kupisz wszystko co chcesz. Niekoniecznie potem to co przyjdzie musi się zgadzać z tym co miało przyjść ;) Na targowisku też sprzedawano młode witki topolowe jako czereśnię. Przejrzyjcie się kiedyś w przyszłości, że nawet podobne, tylko na wiosnę jak ruszy to wszystko to liście potem ,,trochę '' ,,ciut '' inne . Albo inny przykład. Jeszcze babcia mi opowiadała jakiś czas po wojnie sprzedawano owoce i obok drzewka. Ludzie popatrzyli się na te gruchy , te jabłka, kupowali jedli smakowało i zaraz drzewka kupowali, miały, MIAŁY BYĆ takie same. No cóż......nie były, albo jeszcze lepsza opowieść. Jeden sprzedawał drzewka owocowe, a sąsiad/ nazwijmy go dzisiaj somsiadem ;) jabłka, aż do napatrzenia. Pierwszemu nie szły drzewka za bardzo, drugiemu nie chciało się stać za bardzo z jabłkami do końca, to pomysłowy Dobromir kupił jabłka i sprzedał jabłka i drzewka :tak Panie, Pani droga rączki całuję, te piękne jabłka to z mojego sadu, a to drzewka takie same będą jak ta ! Jakem oszust i ladaco, a co ! ;)
Także na A można kupić nawet takie lilie które się niektórym nawet nie marzyły. Jedni od drugich kupują i sprzedają z dużym zyskiem. Jak ja kupiłem lilie OT czy trąbkowe po 1-2 zł to czego ja mam szukać niewiadomo gdzie i od kogo, no po co ?

Lilii Fusion nie mam, tak myślę o niej od lat i za każdym razem coś mi nie pasuje i jej nie mam. Co do lilii tygrysich czyli chodzi Ci zapewne o lilium lancifolium splendens

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...eszaniec-flore-pleno

tygrysią i zresztą mylnie nazywają i sprzedają liczni lilię botaniczną leichtlinii

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...58-lilia-leichtlinii

kilka lat temu osiągnęła swoje Magnum Opus i wyższa była odemnie, a nie jestem krasnal w kapeluszu typu szapoklak.

Piękny widok. Potem tego już nie chciała powtórzyć. Zaznaczę cebulki nie były giganty tylko takie jak orzechy włoskie dzikie.
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 14:30 #820904

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8077
Miejsce gdzie rośnie lilia złotogłów i martagony.


1q-2.jpg


2q-2.jpg


3q-2.jpg


4q-2.jpg


5q-2.jpg


Stanowisko jest już lasem, miejscem naturalnym. Jedynym innym elementem niepasującym jest kompostujący się obornik, ale tam zostaną posadzone lilie tj. azjatyckie czy lilie OT.

Na razie nie planuję żadnych zakupów, może coś się zmieni. Jeżeli już to ciekawy jestem jak zachowują się w warunkach naturalnych lilie z grupy TA- hybryda lilii trąbkowej z azjatycką. Mogą mieć piękne charakterystyczne kolory, wielkość też może zadziwiać i lekki, ale dość wyczuwalny zapach tak jak ma to miejsce w przypadku lilii Nightrider.


lil21-2-2.jpg
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Jaedda, Perełka, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, EwG

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 14:35 #820906

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1020
  • Otrzymane dziękuję: 4500
Robercie takie to dylematy . Te ciemne mam już chyba wszystkie i rozrastają się, czyli sobie radzą i o to chodzi. Lubię patrzeć jak pierwszy raz zakwitają


Lilie w LG więc spoko. W tym sezonie oferta chyba skromniejsza wszędzie. Tak o ten tygrysi wzór ,czas zobaczyć na żywo.......
Moja rabata kolekcjonerów robiona trzy lata temu ,a uzupełniona w tamtym powinna nabrać masy. Stara liliowa to gąszcz ,osiągneła maximum. Obiecuję sobie solennie że zrobię zimą jeden dysk z kwiatami i poszczególne odmiany rok po roku i jakoś tak czasu brak
by kolejny sezon dołożyć. Chyba odmian mam za dużo :jeez: ........
Kiedyś tak przypadkiem i dziwnym zbiegiem okoliczności przyszło mi pojechać w pewne miejsce, tam gdzie tunele foliowe i o dziwo rzuciło mi się na oczy między dwoma foliami kolorowe plamy, a tam liliowe przedszkole i kolorowe dalie, liliowce. Właścicielka trochę się bawi bylinami, porozmawialiśmy na temat odmian. Cebule i kłącza wykopują na trzeci rok i sprzedają lokalnie i nawet dosyć fajne, ciekawe odmiany. Przy okazji okazało się, że mają sadzonki pomidorów i ziół. Sama postanowiłam posadzić lilie z cebulek kątowych i udało się ,choć trzeba trochę cierpliwości ,ale nie musiałam kupić.
Nowy sezon przed nami a ja zmartwiona różami ..........
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2023 15:20 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, Jaedda, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, EwG

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 15:16 #820914

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8077
Sezon 2023 na pewno będzie skromniejszy , inflacja która nie ma zamiaru w żaden sposób się zatrzymać jest jednym z powodów. Nie oszukujmy się kwiaty niejadalne są kaprysem. Jeżeli ktoś ma z tego kilka złotych to jeszcze może połączyć pasję z zarobkiem. Ja sam założyłem w tamtym roku malutką szkółkę rabatkę z bylinami. W większości są to liliowce zioła też przyjdzie mi chyba własne siać, bo coraz droższe są, a że ziołami się wspomagam także nie zarobię, nie sprzedam, ale i nie będę musiał kupować to kilka złotych zostanie w kieszeni. Sam jeszcze nie wiem czy cokolwiek z tego wszystkiego wyjdzie. Ja się nie dziwię ludziom, coraz drożej , życie też energia, żywność, jakiś łach na kołnierz. Nasiona byłem w ogrodniczym poszły o 50-100 %. To dużo, bardzo dużo.
Dobra nasmęciłem czas wrócić do przyjemniejszych tematów. Może kupię lilię drobną, kilka sztuk tak 5-6 posadzę i potem nasiona zbiorę. Dużych zakupów nie planuję. Lilia Fusion też ciekawie wyglądała by przy jodle kalifornijskiej.

Jest w czym wybierać. U samego Skołuckiego ciekawa i fajna jest Chocolate Event, ze zwykłych dobrze prezentować się może Salinero , ciekawi mnie Tiny Ink jak ktoś kupi niech zrobi zdjęcie jak to kwitło :) kupiłem Belcastro, ale wyszła inna lilia ( brałem w innym sklepie) Fedora jest ciekawa, Gaucho ( nie wiem czy to nie spot lilii Nymph) El Capitan trochę za różowa ciekawe jak z kwitnieniem czy nie będzie marudzić, niezawodna Friso, czy Palazzo ( Enrico Palazzo ;) ) żelazna Pretty Woman (Pretty woman, walkin' down the street
Pretty woman the kind I like to meet ) cudowna Robinia czy wspaniała Zambesi. Jak ktoś ma dobre miejsce to lilia pełna Amistad wygląda zjawiskowo. Ja takiego miejsca nie mam. Od Pana Bogdana Królika dostałem katalog. Może coś potem zamówię . W tamtym roku trochę posadziłem od Pana Bogdana Królika...trochę....
Ps. jak zwykle szkoda pieniędzy, a potem szkoda, że się nie kupiło :oops:
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, jagodka27, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 17:51 #820938

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1720
  • Otrzymane dziękuję: 7813
Ja chyba nic nie kupię bo i tak jest co robić przy tych co mam. Natomiast już wysiałam nasiona White Planet a będą jeszcze inne siane.
Już tu kiedyś pisałam że miałam takie dorodne popikowane siewki w doniczkach i popłynęły do Wisły a potem chyba do morza z powodzią. Mam nadzieję że może gdzieś one zapuściły korzonki i rosną. W następnym roku też siałam ale bez efektu. Teraz znowu próba.
Jak coś wyjdzie z tego to relacja będzie. :flower1:
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2023 17:52 przez jagodka27.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 19:17 #820946

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22839
Palazzo :) ;)



Manado





Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, Jaedda, ewakatarzyna, EwG

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 19:21 #820947

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22839
Firebolt





Jestem wdzięczna za nią ,podsuszona słońcem a potem obfity deszcz.
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2023 19:24 przez Bobka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, Jaedda, ewakatarzyna, EwG

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 20:10 #820950

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19334
  • Otrzymane dziękuję: 80055
Bogusiu, może tym dwóm ostatnim założysz wątki? Nie ma ich w naszej bazie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, ewakatarzyna, Bobka

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 20:42 #820954

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22839
Z przyjemnością, Firebolt i Manado?A Palazzo jest?
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2023 20:43 przez Bobka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, ewakatarzyna

Lilie - sezon 2023 15 Sty 2023 21:25 #820956

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19334
  • Otrzymane dziękuję: 80055
Tak, jest, Bogusiu - zapraszam do spisu, warto tam zaglądać. Albo skorzystać z przycisku "szukaj" i dać ograniczenie "wyłącznie w tytułach".
Przecież wcale nie pamiętam dokładnie, co jest, co nie - robię dokładnie tak, jak napisałam wyżej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, ewakatarzyna, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.722 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum