TEMAT: Zwalczanie karczowników, nornic, kretów

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 08 Sty 2021 20:33 #741831

  • trzyary
  • trzyary's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 272
Byłem dzisiaj na działce.
Krótko bo było zimno.
Wyniosłem na kompostownik obierki i kompostowalne śmieci z domu, papier, gazety.
Zwróciłem uwagę na to, że na trawniku miejscami jest śnieg, a miejscami go nie ma.
Dokładnie tak jak na Twoim zdjęciu.
Ciekawe dlaczego w jednym miejscu śnieg jest, a tuż obok już go nie ma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4


Zielone okna z estimeble.pl

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 21 Sty 2021 14:58 #744219

  • trzyary
  • trzyary's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 272
Było zimno, bo łapało mnie przeziębienie.
Standardowy (...) nie pomógł.
Potem za rodzinną poradą włączyłem (...) nie pomógł.
I tak w ciągu tygodnia doszedłem do wysokiej gorączki.
Nie było rady telewizyta u lekarza.
Ku mojemu zaskoczeniu przepisał mi (...).
Po kilku dniach dzisiaj pierwszy raz nie mam gorączki.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 21 Sty 2021 15:12 #744222

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Wiesz co, mój drogi, nie gniewaj się, ale w żaden sposób nie mogę połączyć tematu wątku z Twoim przeziębieniem :rotfl1:
Cieszę się, że dochodzisz do zdrowia i mam nadzieję, że atak choroby nie był zemstą karczowników i kretów ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): newrom, renmanka, Babcia Ala

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 21 Sty 2021 16:49 #744239

  • papryczka
  • papryczka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 470
  • Otrzymane dziękuję: 889
Jan4 wrote:
Dziś włączyłem odstraszacz BROS SONIC MAX na 2 godziny. Na działce jest ok. ale u sąsiadów... :hammer:
DSCN4324.jpg
Odstraszacze nic nie dają miałem kiedyś taki za 180 zł do spółki z sąsiadem bo cena była zaporowa 10 lat temu ,potem dokupiliśmy drugi zasilanie z sieci przez zasilacz co by cały czas działało nic nie pomogło kopce były przy samym odstraszaczu nawet. Jak macie dżdżownice co świadczy o bogatej glebie w pozostałości organiczne to krety będą u was a nie u sąsiada bo są tam gdzie jest pokarm a nie tam gdzie go nie ma, oczywiście cały czas robią nowe korytarze nawet tam gdzie niby nie ma co jeść .Jak wytępimy to za jakiś czas przyjdą nowe tylko Quiphos odpowiednio podany coś na chwilę pomoże ale na chwilę .U mnie jak weszły do kompostownika to wykończyły kompostówki do zera nie pomogła siatka na krety. Kompostówka nie żyje w ziemi- glebie a rosówka w kompoście więc wrzucanie dżdżownic wykopanych na działce do kompostu mija się z celem. Teraz mam kompostownik z paneli betonowych na dole wkopane blachy na 60 cm i na razie kalifornijki się rozmnażają co widać gołym okiem .Trochę za dużo napisałem ale trudno. Czy to była reklama Brosa ? A trzy ary Reklamuje środki na gorączkę? Może podany prze zemnie środek też okaże się reklamą ale nie celową nic na razie lepszego nie znam , oprócz ekologii pod postacią motyki i czatowania na kreta.
Staszek

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 21 Sty 2021 22:32 #744294

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5542
  • Otrzymane dziękuję: 26107
Papryczka oprócz motyki jeszcze stołek i czteropak, efekt murowany ;)
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2021 22:34 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 23 Sty 2021 16:20 #744492

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
papryczka wrote:
Odstraszacze nic nie dają miałem kiedyś taki za 180 zł do spółki z sąsiadem bo cena była zaporowa 10 lat temu ,potem dokupiliśmy drugi zasilanie z sieci przez zasilacz co by cały czas działało nic nie pomogło kopce były przy samym odstraszaczu nawet. ...
Odstraszacz musi emitować drgania - wibracje i dźwięki o zmiennej częstotliwości. Ważna jest też długość grotu odstraszacza. Odstraszacze emitujące tylko dźwięki są faktycznie słabe. Trzeba też pamiętać by co kilka dni zmieniać jego miejsce. :idea2:
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2021 16:26 przez Jan4.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma, Babcia Ala

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 23 Sty 2021 20:28 #744521

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5542
  • Otrzymane dziękuję: 26107
Ja dzisiaj znalazłam skonsumowaną od dołu poziomkę :(
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 26 Sty 2021 16:12 #744897

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
papryczka wrote:
... Jak wytępimy to za jakiś czas przyjdą nowe tylko Quiphos odpowiednio podany coś na chwilę pomoże ale na chwilę ...
Jak podają "...QUICKPHOS TABLETS 56 GE jest środkiem owadobójczym i gryzoniobójczym w formie tabletek emitujących gaz drogą reakcji chemicznej, o działaniu gazowym ..." więc można go według mnie stosować tylko na trawnikach. Na części warzywnej odradzam.
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2021 16:21 przez Jan4.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 30 Sty 2021 16:45 #745757

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
U mnie na razie brak śladów bytowania krecików, mysz, nornic, szczurów, ... . :)

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 07 Lut 2021 16:24 #747163

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
Dziś mimo niskiej temperatury (-10*C) wybrałem się na działeczkę. Na 1 godz. włączyłem 2 odstraszacze BROS SONIC MAX - w okolicy jest trochę kopców ... .

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 27 Lut 2021 16:24 #750369

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
Sposoby na kreta w ogrodzie. Sprawdzone metody działkowców na pozbycie się kreta.
"Kret nie obgryza korzeni roślin, ale je uszkadza, kopiąc tunele. To powoduje, że kwiaty i krzewy mogą usychać. Choćby z tych względów trzeba wyprosić kreta z ogrodu. Tłumaczymy, jak można to zrobić. ..."

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 25 Mar 2021 16:17 #754677

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
Z krecikami spokój. Chodzą dwa odstraszacze BROS SONIC MAX.
Przez okres zimy żadna z 5 pułapek zatrzaskowych w altanie i magazynku nie została ruszona. Trucizna na myszy, nornice, szczury nie zjedzona. To pierwszy raz od ...lat. :)

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 27 Mar 2021 18:15 #754986

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Nasz antykret działa energicznie :)


DSC08449.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2021 18:15 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Jan4, zielonajagoda, JaNina, renmanka, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, IrenaS

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 28 Mar 2021 22:25 #755136

  • Pysiu
  • Pysiu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 305
Janie 4,
wbijanie prętów ze stali zbrojeniowej a na nich puszki po piwie ( przy lekkim wietrze dziesięć ksylofonów ),nasypywanie karbidu do kopców i zakrywanie,wlewanie śmierdzącego płynu Bross, elektryczny wibrator i ......nic nie przegoni tych gryzoni z wyspy (stołówki) pośród łąk.
:angry:
Mieszkaniec Warmii

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 28 Mar 2021 22:47 #755139

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Hiacynto, czy Twój antykret działa też na karczowniki? Może byś wypożyczyła?;)

Pysia, nie "zasyfiaj" sobie działki karbidem i śmierdzącymi płynami, na krety nie działa a sobie sama tą trutkę podsypujesz, może trzeba się zaprzyjaźnić z kretami? Ja już przeszłam z karczownikami wszystkie etapy emocjonalne ;), od wściekania się, klnięcia w żywy kamień, aż po bezsilność i rezygnację, cóż, mam zryty ogród, pozżerane co smaczniejsze rośliny, ale czy to jest warte zdrowia i nerwów ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, Pysiu

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 29 Mar 2021 16:59 #755209

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
Pysiu
U mnie jak na razie zdają egzamin odstraszacze BROS SONIC MAX - długie na 4 baterie jak też solarne odstraszacze kretów. Kupując solarny odstraszacz trzeba zwrócić uwagę by grot był długości ok. 38 cm. Te z krótszym grotem (27cm) są mało skuteczne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, Pysiu

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 29 Mar 2021 18:01 #755219

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
O kurcze, a ja właśnie kupiłam karbid. Trudno, spróbuję, może moje nornice i krety nie polubią go? Sąsiad miał pełno kopców, zaczynał od puszek po piwie, ale teraz ma taką sowę siedzącą na drągu, która co jakiś czas wysyła dźwięk i może wibrację. Czyli coś jak Jana solar. Swoją drogą mam za miedzą przykład, że krety się przeniosły do mnie a szukam wiatru w polu :D Jak to się idzie zamotać :P
Janie, czy nornice też odstrasza?

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 29 Mar 2021 19:10 #755237

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51130
Gałązko, ja za radą Mietka, stosuję karbid. Jednak nie wtykam jak popadnie, byle gdzie. Chodzę przy płocie i nakłuwam ziemię prętem. Tam gdzie mi pręt wpada z powodu korytarza głębiej, robię otwór, wkładam kawałek karbidu. Jak jest sucho, to polewam wodą i zatykam otwór. Robię to regularnie w "karbidowe piątki". Trzeba tylko uważać z ogniem. Za płotem jednak nikt mi z otwartym ogniem nie chadza. Gryzonie idą sobie w inne, bardziej pachnące miejsce, a ja mam spokojne sumienie.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): gałązka, Pysiu


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.714 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum