TEMAT: Tam i z powrotem =U perełki za płotem .

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 04 Cze 2026 17:28 #894315

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Co jest znów nie widać ,a widać było jak publikowałam ,bo sprawdzałam Taki koleus razy cztery


Zielone okna z estimeble.pl

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 04 Cze 2026 18:49 #894318

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Dziś święto ,buro i ponuro ,w nocy padało Zrobiłam szybko fotorelację ,więc takie tam .Na pierwszy ogień taki widok Brakuje ci takich pączków u róży ,tu masz ich miliony :rotfl1: Obok ulubiona perfuma :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: Gigantka ,jeszcze bez sukienki
Teraz wody ma pod dostatkiem i jedzonka dostała, by wykarmić te wszystkie kwiatuszki i rozwinąć ku uciesze wszystkich bzyczków. Jaśminowiec to mój ulubiony zapach kwiatowy i pięknie kwitnie obok gigantki ,oby go nie zdominowała szalona . Do tego dwa wygrane sety Mai na RG .Czysta przyjemnośc po wielu emocjach i uczciwej ,twardej walce o finał :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2026 19:34 przez Perełka.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 04 Cze 2026 19:13 #894320

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Tutaj mamy ten realizowany plan i jest tak .Piwonia rozkwitła jednym żółtym kwiatem ,ale róża jeszcze w pąkach ,więc o włos ,no cóż... .Jutro może uda się zrobić lepsze foto .Gdyby kwiatów peonii byłoby więcej ,to by się udało .Oby w następnym sezonie obie piwonie zakwitły na czas .a róża nie zmarzła :jeez: :eek3: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2:

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 04 Cze 2026 19:57 #894324

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Teraz jeszcze jeden irys :woohoo: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2:
:search: takie tam widoki
:eek3: Za siatką jest jeszcze jeden fragment z irysami ,ale nie kwitną jeszcze ,bo byly nie za wielkie.Trzeba iść i oberwać wszystkie przekwitłe.Popryskałam wszystkie liście od grzyba ,a jednak jest jak było :flower: ...
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2026 20:04 przez Perełka.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 04 Cze 2026 20:20 #894327

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Zanim wszystko zakwitnie i zanim popracuje aparat znów na pierwszym miejscu będzie plewienie i to pilne ,więc trochę obrazków ,taki spontan .Jak trawnik nabierze masy trzeba będzie przystrzyc ,dziś nabieramy sił, choć nie lubię gdy jest tak szaro ,buro i ponuro ,bez słonka :garden:
Trochę kwiatów wysiane więc trzeba uważać by nie wyskubać siewek i tylko wyrwać to co na pewno jest zielskiem ........
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2026 20:29 przez Perełka.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 04 Cze 2026 20:52 #894329

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Tylko szum deszczu i cisza ,nic nie lata w chmurach i nawet samochody sporadycznie .Krótki spacerek jak się przejaśniło ....
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2026 20:54 przez Perełka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, zwykły chłop, lusinda

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 06 Cze 2026 00:22 #894367

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Piątek :search: :jeez: Ranek był zimny i wiało ,siąpiło .Potem się wypogodziło. Wszystko trochę mokre. Zgodnie z planem plewienie zielska i sianie. Dwie godzinki takiego intensywnego patrzenia i wyrywania .Tyle co in plus ,to miękka ziemia i z takiej rozmoczonej łatwiej wyrywa się zielsko z korzeniami .Po południu dzieci zrobiły ognisko ,ale ja darowałam sobie .Ugotowałam jeszcze zupę i wieczorem zaczeło błyskać ,przyszła burza .Może i starczy tego deszczu, ale ziemia wcale nie jest tak głęboko przemoczona i oby bez zniszczeń .Patrzyłam dziś sobie na piwonie i tyle deszczu to też nie tak dobrze .Henry duże, piękne czerwone kwiaty, z charakterystycznym środkiem. Ta żółta bardzo mi się podoba .Dostałam zaproszenie na święto truskawki .Mają być na wykwintnie, wytrawnie i na słodko. Przetwory na horyzoncie ,ale teraz poduszka ,miękki koc i przytulne ciepełko i spać.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2026 05:36 przez Perełka.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 08 Cze 2026 07:23 #894469

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Sobota .... Z samego rana wizyta na lokalnym ryneczku .Kupiłam jeszcze ostatnie sadzonki pomidorów ,no i kwiaty. Tylko host i słonecznic nie było. Dalia tylko jedna i to nie o czarnych liściach. Jeszcze do nabycia co nieco . Wróciłam i trochę udało się powyrywać to co zbędne i nie pożądane. Kwiaty nie najlepiej ,takie zniszczone przez te deszcze i wiatr. Tylko potem było gorzej. Przyszedł stolarz i dwie godziny zmarnowane .Potem było jeszcze gorzej i tak snułam się bez celu ,to tu to tam .Ugotowałam botwinkę by wykarmić całe stado homo sapiens i dzień zmarnowany ,bo za bardzo intensywnie to nie było. Ogarnełam jeszcze trawnik przed domem ,grabie i miotła. Jest schludnie.
:think: :think: :think: :think: :think: :think:
Niedziela
Z samego rana manewry ,potem obiad pod chmurką ,było ciepło i przyjemnie. O 16 stej zaczeło wiać i padać ,ale dosłownie chwila. Powstały kałuże ,tylko dla ziemi to zaledwie mała dawka tak bardzo potrzebna ,bo wiatr od razu osusza .Do zbiornika wpadła odrobina zapasu wody. Zrobiłam jeszcze dwie skrzyneczki i podlewanie w folii. Dalie czekają na plewienie ,ale zaledwie odgruzowałam maliny jako tako. Do doskonałości to jeszcze brakuje, tylko oby się zbliżyć do zaakceptowalnego stanu. Trochę fotek ,takich tam nic nowego, bardziej dla utrwalenia jest do dodania z przygotowanego folderu. Może w poniedziałek wieczorem będzie chwila .Taki to czas.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 08 Cze 2026 22:43 #894518

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Poniedziałek...
Ładna pogoda ,ale wróciłam z roboty z potwornym bólem głowy i nawet proszek niewiele pomógł. Szlajałam się z konta w kont ,nie mogąc się skupić. Rano znów coś rozgrzebało mi rabatę przed folią,a posadziłam tam drugi rzut cukini. Tam nie wiem co jest ,ale zawsze dołek i poryte. W tamtym roku była cebula i to samo. Normalnie coś mnie już tafia. Ile można ? :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: Irysy i piwonie szybko trzeba zfocić ,bo przy tej pogodzie bardzo nietrwałe .
Ta znów jeden kwiat ,więc jesienią eksmisja ,towarzystwo róż jej nie służy
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2026 22:52 przez Perełka.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 08 Cze 2026 23:06 #894519

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Zachód słońca nad moimi skromnymi, niedoskonałymi rabatami :flower:
Ostatnie portrety irysów .....
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2026 23:22 przez Perełka.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 08 Cze 2026 23:20 #894520

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
by nasycić oczy kolorami ,żeby tęsknić ..

Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2026 00:02 przez Perełka.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 08 Cze 2026 23:29 #894521

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Czy wzrokowiec może zapomnieć takie widoki
www.facebook.com/reel/912365358488765 materiał wyłącznie do celów edukacyjnych. Mają stronkę ,niebezpieczną stronkę jakby co .... www.facebook.com/reel/920866465427235
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2026 00:56 przez Perełka.

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 08 Cze 2026 23:56 #894524

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
One, zatrzymajmy się dla tej jednej chwili ,niech każda chwila trwa ukrytym zachwytem
Wypuściła cztery pędy ,więc odmładzanie z powodzeniem ,co mnie niezmiernie cieszy jak nigdy

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 09 Cze 2026 00:05 #894525

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329

muza na :garden: :bye:
Jestem kobietą ta róża kolce ma :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 09 Cze 2026 22:41 #894569

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Wtorek .....
Rano spotkania pierwszego stopnia z poskrzypką i coś co co roku wyżera mi tak charakterystycznie liście na róży. Po południu słońce na ful i patelnia. Gdyby nie wiatr byłoby nieznośnie, więc po pierwsze ten wietrzyk to dobrze ,ale po drugie wywiewa wilgoć .Odgruzowałam dalie i ręce w nadgarstkach dostały w kość. W domu czekały już 3 róże od Hyżego. Druga połowa odpakowała. Kolczatki z pąkami i kwiatami .

Na jej kwiaty zawsze czekam i nie powinna tu być ,tylko w szpalerze Piwonia White Cap i nie jestem na sto procent przekonana tak na oko czy to ona.
Zapach jaśminowy ,jeden z ulubionych ,a gigantka nie gorsza ,już sukienkę balowa zakłada i idą razem by zadać szyku .Trzeba ładne foto zrobić :rotfl1: :crazy: :flower2: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2026 22:55 przez Perełka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 10 Cze 2026 19:15 #894607

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Środa..... Pada i podlewa. Po słonecznym dniu; woda ,chyba prawidłowo. Jutro będzie można sadzić kolczatki. W upalny dzień to koszmar takie sadzenie. Ściełam suszki irysów. Piwoniami nie można nacieszyć się zbyt długo ,trzeba cieszyć się szybko i tak samo utrwalać. Powoli zaczynają liliowce ,choć żółty już dawno cieszy oczy .Róże ścięte niemal przy ziemi ładnie odbiły i w pąkach ,co bardzo napawa optymizmem. Trzeba tylko zabezpieczyć, by się nie wyłamywały. W warzywniku znów coś poryło zasiane warzywo. Kończą mi się zapasy nasion ,ale i cierpliwości co gorsza, a czas płynie :evil: Ślady psich łap. Przyszedł też pan zapytać czy pożyczymy mu prądu, bo się będzie budować a podobno my pożyczamy. Sąsiądów ma tuż obok, tam nie poszedł zapytać, w tym tego któremu wcześniej tego prądu użyczyliśmy. Zaczynam źle myśleć o sobie ,bo chyba to naiwność się nazywa. Czy można trzeci raz być miłym. Chyba wystarczy. I jeszcze ta cudowna wiadomość na końcu, jak bardzo chcą się zaprzyjaźnić. Tylko dlaczego ja potem mam kłopoty ,bo ciągle coś trzeba i trudno o prywatność na własnym podwórku ,a tak by się chciało mieć trochę ciszy .Jak nic chyba wezmę namiot i wyprowadzę się na ranczo ,tam nikogo nie ma i wrony zawracają. Ludzie się powyprowadzali z tamtąd ,to tam trzeba szukać spokoju dla odmiany ,jak tu się wprowadzają na potęgę,a było odludzie i dla nas jednych prąd ,woda narzekanie było wiecznie :rotfl1: Tam nie było asfaltu i to pewnie dlatego ludzie się wyprowadzili z rancza ,bo wszystko inne tam jest. Raz ,dwa ,trzy .....
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2026 19:24 przez Perełka.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, ewakatarzyna

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 10 Cze 2026 22:34 #894622

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 763
  • Otrzymane dziękuję: 3464
Zryty warzywniak, chyba by mnie sz..k trafił najgorsze, że nie zawsze da się coś z tym zrobić . Ja mam inny problem chodź w sumie czy ja wiem czy inny :think: warzywniak ogrodziłam a borsuk nie odpuszcza , za wszelką cenę chce tam wlażć tylko po co się pytam ? kopie doły próbuje wleżć pod siatką i co z takim baranem zrobić :mad2: Jaśminowca nie zazdroszczę , tyż mam za to róża, ło matko :hearts:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Perełka, ewakatarzyna

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 13 Cze 2026 01:25 #894720

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1356
  • Otrzymane dziękuję: 5329
Elu :hug: czy ogrodnik może się nudzić ,no nie może . Coś co może zrównoważy złe emocje :evil: i wywoła uśmiech :P ,nie tylko flustrację . www.youtube.com/shorts/MAIZ14zbYkw :think: :think: :think: :think: Dziś popatrzyłam ,no wyrosła cukinia ,tylko nie tam gdzie posiałam nasiona. Położyłam siatkę a i tak poryte znów. Gorzej z sałatą ,koperkiem i fasolką. Jak nic trzeba będzie siatkę w pionie. Jest nie fajnie ,bo dziś było zwyczajnie zimno i sobie pada .Po południu ogarniałam chatę. Gdyby tak móc mieć ogarnięte wszystko i na czas. Zrobiłam dwa bukiety kule z kwiatów piwoni ,jedna w jasnych pastelach i jedna w odcieniach różu. Cieszy że się podobały i młodzi ludzie wybierają kwiaty różne, nie tylko róże , ten zachwyt na widok natury. Tak moi drodzy .kwiaty się zrywa z krzaków. Róża już zakłada sukienkę utkaną z miliona małych kwiatuszków. Ostatnio jest obiektem często fotografowanym ,bo w dobie telefonów ludzie robią sobie foty na jej tle .Na asfalcie to wolno. Stoję na balkonie i tylko tak głupio robić foto ludziom co się focą. :flower2: :flower2: :flower2:
Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2026 08:57 przez Perełka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.908 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum