TEMAT: Burak ćwikłowy - uprawa

Burak ćwikłowy - abc uprawy 06 Cze 2026 06:22 #894369

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2292
  • Otrzymane dziękuję: 7794
Właśnie się zastanawiam czy nie zrobić jeszcze dosiewki buraka. Ładnie popadało, ziemia namokła, a kawałek ziemi leży odłogiem, to by można przekopać i wysiać.
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Burak ćwikłowy - abc uprawy 06 Cze 2026 09:46 #894380

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
W okolicach o łagodnym klimacie buraki można wysiewać do 30 VI, a w mniej korzystnych do 15 VI.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, ewakatarzyna, zwykły chłop

Burak ćwikłowy - abc uprawy 06 Cze 2026 12:13 #894387

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2292
  • Otrzymane dziękuję: 7794
W takim razie trzeba się brać za przygotowanie grządek i wysiew. :)
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala

Burak ćwikłowy - abc uprawy 07 Cze 2026 16:06 #894431

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2014
  • Otrzymane dziękuję: 10780
Moje rosną zdrowo, jako jedyne warzywo miały ładne wschody.

20260606_200950.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra, lusinda

Burak ćwikłowy - abc uprawy 12 Cze 2026 07:02 #894680

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 9565
  • Otrzymane dziękuję: 62843
Uprawiam buraki liściowe i korzeniowe.
Buraki liściowe już w tym tygodniu zaszczycą moją kuchnię ;

20260611_130917_Original.jpeg


Natomiast na korzeniowe muszę jeszcze trochę poczekać.

20260611_130939_Original.jpeg


Ale już niedługo.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.765 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum