TEMAT: Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 07 Cze 2026 20:47 #894447

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2927
  • Otrzymane dziękuję: 11381
Marlenko, jestem w piwoniach początkująca, są eksperci mający doświadczenie i znający więcej gatunków piwonii.

Kwitną nadal i zaczynają:

She's My Star bardzo fotogeniczna teraz z pąkami bocznymi.


White CUP.


Sea Shell.

Na wietrze.


Miała być Boule de Neige a jest pomyła, nie ma charakterystycznych czerwonych smug na wewnętrznych płatkach. Chyba napiszę do Bilskich, jestem niepocieszona.
Nie można jej nic zarzucić ale tej nie kupowałam czekałam dwa lata w pierwszym roku nie kwitła.

MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Mejra, Mimbla


Zielone okna z estimeble.pl

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 08 Cze 2026 08:27 #894475

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3486
  • Otrzymane dziękuję: 23197
Doren, ma coraz więcej kwiatów.
MVIMG_20260607_174352.jpg
MVIMG_20260607_174357.jpg


Sarah Bernhardt
MVIMG_20260607_174547.jpg
MVIMG_20260607_174553.jpg

MVIMG_20260607_174600.jpg
MVIMG_20260607_174609.jpg
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2026 08:32 przez Marlenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, Mimbla

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 08 Cze 2026 18:50 #894506

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2927
  • Otrzymane dziękuję: 11381
Jesienią i wczesną wiosną wsadziłam ponad 20 piwonii i teraz decyduje które mi odpowiadają, pasują (kolorem, formą) do tego co już rośnie, niestety miejscówek jest ograniczona ilość.

Lois Kelsey (Kesley 1934) pierwszy kwiat jeszcze są dwa pąki i zakwitną, ona jest z tych strzępiastych ale przybiera różne formy. Ma duże kwiaty.




Reine Hortense - piękna forma kwiatu, podobna do róż historycznych i łagodny róż.





Zakwitła Mme Calot - kwiaty średniej wielkości, pewnie finalnie będą bardziej wykształcone ale jak na pierwszy raz jest OK.


Florence Nicholls - Bilscy sprzedają różową a Monika z PM białą, w sieci też jest taka i taka. Zapach ma powalać ale jeszcze tego nie robi.Nie całkowicie rozwinięta, kwiatów jest kilka więc się jeszcze pojawi.




I takie dziwadło Belle Rose - może coś jeszcze z niej będzie ale te bomby na talerzu jakoś mnie nie ujmują - mam już Angel Cheeks i to wystarczy. Kupowałam inne zdjęcie. Nie jest zarejestrowana.
MARRY
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2026 18:53 przez MARRY.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 08 Cze 2026 19:06 #894508

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1879
  • Otrzymane dziękuję: 13981
Cudne.
Moje jakoś się długo gramolą. Róże sie pokazują, a piwonie w pąkach.
Tymczasem zaskoczyła mnie Jan Van Leeuwen. Kupiona w 2024r z dwoma badylkami dziś ma sporo kwiatów, do tego pąki przyboczne no i kwitnie jako jedna z pierwszych.

JanwanLaauwen.jpg


JwanLeeuwen.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2026 19:07 przez Nimfa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 09 Cze 2026 14:23 #894535

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3789
  • Otrzymane dziękuję: 14107
Marysiu u Bilskich reklamacje to trudny temat. Z mojego doświadczenia to ignorują korespondencję.
Sliczna ta 'She's My Star', nawet nie przypuszczałam, że aż tak śliczna. Czy pachnie ?

A to moja 'Boule de Neige', od Bilskich zresztą. Ślicznie pachnie.
BouledeNeige2-2.jpg


U mnie 'Lois Kelsey' z rozwichrzonymi płatkami
LoisKelsey4.jpg


Najpiękniejsza z czerwonych 'Old Faithful'. Gdyby jescze nie blakła w miarę przekwitania to byłaby genialna. Chociaż ta zmiana koloru też bywa ciekawa, gdy kępa ma kwiaty w różnych odcieniach. Teraz jeszcze jak krew żylna i oczywiście kolor zdjęcia tego nie oddaje. Kwiaty ogromne, lekko pachną.
OldFaithful15.jpg

OldFaithful20.jpg


I jeszcze kilka szerszych planów
Etched Salmon i Coral Charm
20260604_110031.jpg


Bartzella, w tle Magical Mystery Tour
20260608_090813.jpg


Old Rose Dandy
OldRoseDandy7.jpg
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2026 14:56 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 09 Cze 2026 20:50 #894561

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3486
  • Otrzymane dziękuję: 23197
Angel Cheeks
MVIMG_20260607_174404.jpg
MVIMG_20260607_174407.jpg


Jadwiga
MVIMG_20260609_070850.jpg
MVIMG_20260609_070856.jpg

MVIMG_20260609_070859.jpg
MVIMG_20260609_070903.jpg


Karl Rosenfield
MVIMG_20260609_070833.jpg
MVIMG_20260609_070836.jpg
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2026 20:56 przez Marlenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 09 Cze 2026 21:22 #894564

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22925
  • Otrzymane dziękuję: 97196
Jolu, przepiękne!
ORD wybitnie w moim stylu,miejsca nie mam... może posadzę za płotem??? :bad-idea:

Przy okazji: no wreszcie widzę kawalątko Twojego pięknego ogrodu! :hearts:

W tym sezonie bieda, właściwie to nacieszyłam się tylko hybrydowymi wcześniakami, wyjechałam na 10 dni i w tym czasie ominęło mnie kwitnienie dużej części chińskich. Na przykład Candy Stripes zostawiłam jako rozchylające się pąki, a jak wróciłam, było po kompocie.
Ciepło musiało tu być.
Dziś póki się nie rozpadało, nic, tylko ścinałam przekwitłe resztki. Coś tam jeszcze jest, choć w różnym stanie świeżości... Przeważnie boczne pąki, jeśli w ogóle.
Aphrodite's Kiss, ostatnia z wczesnych





Dokwitająca Shirley Temple i Bartzella



Do Tell, ostatni jako taki kwiat, reszta albo "na ostatnich nogach", albo jak ten na wyższym pędzie :placze:
Wczoraj wieczorem:



Rano:





Doreen, same "boczniaki"





Jedna z najpóźniejszych (u mnie) Duchesse de Nemours - ona czekała.





Tak się cieszyłam dobrą formą Kasi Fontijn - przekwitła! A jej sąsiadka Festiva zachowała w zasadzie tylko boczne pąki, reszta w rozsypce.





Kwitnie Alexander Fleming, bo w cieniu.



Mam kilka NN, sprzed co najmniej 10 lat. Jedna mi się podoba.



Z tej samej epoki ta, kupiona jako Scarlet O'Hara



Itoh Lafayette Escadrile, najładniej się prezentuje z bliska lub zgoła w wazonie.





Na rabacie rozczochrany



W tym roku podoba mi się Lizaczek, ma równomierne czerwone kreseczki.



...i kwitnie chętnie. Lolipop.



To dostałam jako bonus, ale bardzo ładny, prawda? Podpisano: Lord Kitchener



Poszukałam w sieci i kompletnie nie wiem, kim jest, gdyż zdjęć podobnych do mojej sporo (również na stronie Peonymax), tymczasem APS pokazuje jako lorda pełną. :jeez:

A tę kupiłam jako Sword Dance:





Czekał jeden kwiatek Loreley



I mnóstwo Boskiej Sary (okazuje się, że mam 4 sztuki :woohoo: )





Szczególnie mi smutno, że osypał się jedyny kwiat King's Day, od posadzenia w 2024 był pierwszy. Nawet nie wiem, czy zgodny z przecudnej urody zdjęciami sprzedawcy.
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2026 22:14 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 10 Cze 2026 07:33 #894573

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3789
  • Otrzymane dziękuję: 14107
Na ostatnim zdjęciu, Aniu widzę chyba wirusa na liściach Sary.
U mnie bidulka 'Do Tell' posadzona z dala od innych piwonii w ub. roku miała niewielkie plamki na liściach. Wiosną była czysta, ale cud wyzdrowienia nie nastąpił. Teraz wiele liści z charakterystycznymi plamami.
Zdjęcia raczej tego nie eksponują, cieszę się kwiatami.
DoTell7.jpg

DoTell6.jpg


I chyba na boczny tor dołączy 'Gay Paree', bo wraz z pierwszymi kwiatami zobaczyłam niepokojące przebarwienia na liściu.
GayParee.jpg


Nawet będą do siebie pasowały.
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2026 07:34 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 10 Cze 2026 13:00 #894588

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2927
  • Otrzymane dziękuję: 11381
Jolu :flower1:
Zapachu She's My Star nie sprawdziłam, ale czytam: kwiat pachnący.
U mnie od dwóch dni pada deszcz z minimalnymi przerwami i tak ma być jeszcze kilka dni, wszystko przemoczone, oklapłe. Piwonie i róże utraciły urodę a ja radość z nich.
Od rana ścinam do wazonów te które jeszcze się nadają, połamane ...

Wczoraj w wolnej od deszczu przerwie zrobiłam kilka zdjęć.
Zaczęła Ewelina, zbudowała już ładny krzaczek.


To są duże kwiaty.


Oczekiwana Myrtle Gentry piękne pąki i początek kwitnienia, co z niej zostanie po deszczu nie wiadomo.



Mme de Vatry - bardzo liczę na jej kwiaty, jest w naszym spisie. Chętnie poczekam.


I zdjęcia rabat. Nie mam aparatu by uchwycić szczegóły z oddali.
Zachodnia z kolorowymi które teraz kwitły, inne przed nimi.


Centralna, głównie białe ale to się lekko zmieni.


Piwonie i byliny, wczesne przekwitły i jeszcze dwie późne.
MARRY
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2026 13:03 przez MARRY.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 10 Cze 2026 14:50 #894593

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Piwonie, piwoniami - piękne są, ale ta róża w tle :hearts:
Też ścięłam wczoraj, po co się mają marnować na deszczu

IMG_20260610_144428459-2.jpg



IMG_20260610_144605789.jpg

IMG_20260610_144625028.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2026 14:51 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 10 Cze 2026 16:59 #894596

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22925
  • Otrzymane dziękuję: 97196
Marysiu, ale piękna rabata! Oczywiście pierwsze, co zobaczyłam, to niebieskie - bodziszki, ale jaka odmiana, że tak obficie kwitną? Trochę też mam, ale kwiatki posiane jak przez durszlak, a i to część skryta w liściach.
Ale u Ciebie na pewno nie brak słońca?

Alu, co za uroczy dzbaneczek! Piwonie oczywiście też ładne, tylko że w mieszkaniu ich godziny policzone... osypią się pewnie szybciej, niż na deszczu.
Ja tam swoich nie tnę, znaczy za wyjątkiem tych, co same ronią płatki. Nawet takie Corale, co prawie mostki robią...



To oczywiście boczne pąki, mimo to powyginane. Liczę, że dotrwają do przejaśnień. Tu fajnie się ustawiły na różnym etapie wybarwienia.



Dokładam zmokniętą Laurę Dessert, bo pominięta została w remenencie.



A Garden Treasure dopiero będzie kwitł, przynajmniej ten poczekał.

Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 10 Cze 2026 17:56 #894600

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3789
  • Otrzymane dziękuję: 14107
Marysiu jaka dyscyplina kolorystyczna. Rabaty wysmakowane i spójne.

U mnie szybkie sadzenie na warzywniku mści się szaloną orgią barw. Wesołe to, ale coś będę musiała zaradzić, bo nie taki był plan. Znaczy planu nie było. Posadzić, a potem się zobaczy. :silly:

20260609_153736.jpg


Moje powiązane, ale trzeba poprawiać, a i tak pewnie coś polegnie. Przecież nie wcisnę ich w gorsety. Też trochę przynoszę do domu.
Mam jeszcze zapas zdjęć sprzed deszczu, to... wspominkowo :)
'Etched Salmon'
EtchedSalmon1-3.jpg


'Green Halo'
GreenHalo7.jpg


'Karl Rosenfield'
KarlRosenfield3.jpg


'Lorelei', w tle 'Festiva Maxima'
Lorelei14.jpg


I nasz rodzimy 'Ursyn Niemcewicz', kiedy innym pozasychały pączki, albo w ogóle nie chciało się kwitnąć, ten zwarty i gotowy ratuje honor peonianki.
UrsynNiemcewicz1.jpg
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2026 18:08 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 10 Cze 2026 18:19 #894602

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22925
  • Otrzymane dziękuję: 97196
Fafka wrote:

U mnie szybkie sadzenie na warzywniku mści się szaloną orgią barw. Wesołe to, ale coś będę musiała zaradzić, bo nie taki był plan. Znaczy planu nie było. Posadzić, a potem się zobaczy. :silly:

Jolu, weź przestań, masz cudnie, mnie taki "bezplanowy " ogród bardzo pasuje, bo sama mam taki (a raczej dwa). Dokładnie metodą "posadzić, a potem się zobaczy". :rotfl1:

Pozasychanych pąków ani śladu, niechętnych do kwitnienia też nie spostrzegam.
Ten Niemcewicz jakoś do mnie mówi...bardzo sugestywnie. :silly:
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2026 18:51 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 11 Cze 2026 16:17 #894652

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1879
  • Otrzymane dziękuję: 13981
U mnie dopiero rozkwitła 2 kwiatami niemiecka - Don Richardson.

DonRichardson.jpg


Jedna z nich już dawno przekwitła, kolejna - Pink Hawaiian Coral w tym roku bez kwiatów i następna - Charlie's White ma dwa, na razie małe pąki. Może ujednolicą kwitnienie w przyszłym roku.
Za to mój szpaler, przesadzony w ubiegłym roku wiosną, utworzony z 6 starych, dużych, podzielonych karp - zaczyna kwitnienie. Bardzo się z niego cieszę, bo w ubiegłym roku była porażka.

szpaler.jpg


Otworzył swoje ładne kwiaty Jan Van Leeuwen

JVanLeeuwen.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 12 Cze 2026 09:48 #894691

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2927
  • Otrzymane dziękuję: 11381
Alicjo - piękne piwonie w wazonie, różowa pojedyncza to pewnie Sea Shell a ta bordowo buraczkowa co ona za jedna ? Takich teraz szukam.

Aniu - bodziszek wspaniały, rośnie wszędzie posadziłam go też do "ciemnego" mojego lasku (żeby nie wyrzucać) i kwitł tak samo jak na kompoście.

Jolu - z kolei ja podziwiam Twoje nasadzenia :hearts: i przestronny ogród w którym tak sprawnie umiesz tyle piwonii pomieścić.

Nimfo - rabata ze starymi piwoniami świetna, umieściłaś floksy przed (?) nimi, dobry pomysł tylko czy się sprawdzi na dłuższą metę, jestem ciekawa. U mnie też od Niemca nie wszystkie kwitną.

Moja gwiazda - Serene Pastel zapomniałam o niej ale gdyby nie deszcz to jeszcze by długo zdobiła.






Zdjęcie z wczoraj, część kwiatów złamała się a część uratowałam do wazonu.
MARRY
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2026 09:52 przez MARRY.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 12 Cze 2026 11:55 #894694

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3789
  • Otrzymane dziękuję: 14107
Nimfo 'Don Richardson' bardzo w moim guście. Świetnie wyglądają te formalne żywopłoty - tak pięknie porządkują przestrzeń. Masz z nimi roboty sporo, ale efekt jest. I te idealne kule bukszpanów :woohoo: . Kiedy ja próbowałam robić kule, to wychodziły mi kształty fantazyjne. I jak się nie dało zmienić, to polubiłam. Uznałam, że styl fantazyjny pasuje do mnie :happy: .

Marysiu napawam oczy Twoją 'Serene Pastel'. Ja wciąż czekam na swoją. Pierwsza była pomyłką, druga jeszcze nie kwitła - to od Niemca, może będzie zgodna. A 'Solange' z tego źródła miała pąk, ale zasuszyła. Cierpliwie czekam.

Aniu pozasychanych pąków nie widać, bo... usuwam, żeby nie stanowiły źródła infekcji.

Wczoraj walczyłam z bałaganem podeszczowym. Brakło naczyń na ścięte kwiaty, które lądowały w słoikach i jakiś osłonkach. Kilka wiader płatków wyniosłam na kompost Wykorzystałam okienko pogodowe na oprysk Bacillusem.
Dzisiaj miało nie padać cały dzień i właśnie słyszę, jak deszcz zaczął bębnić o dach :jeez:.

20260611_162314.jpg


Muszę się przekonać do kwiatów ciętych, bo akurat piwonie w wazonie są trwalsze niż na rabacie smaganej deszczem i palonej słońcem.
Kilka moich pastelowych
'Sara Bernhardt'
SarahBernhardt3.jpg


'Angel Cheeks'
AngelCheeks2.jpg


'Miss America'
MissAmerica.jpg


I piwonia, którą w ubiegłych latach próbowałam zidentyfikować bezskutecznie. W tym roku nabrała dorosłego wyglądu i od razu dziewczyny mi ją rozszyfrowały jako odmianę 'Gardenia'. Na moje oko trop właściwy. Dla mnie jest to najpiękniej pachnąca piwonia.
Gardenia1.jpg


Ach nasza Polka, 'Ewelina' to piękna dziewczyna. Uwielbiam to mało powiedziane.
Ewelina.jpg
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2026 12:03 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 12 Cze 2026 16:21 #894698

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1879
  • Otrzymane dziękuję: 13981
No i, no i - jest. Czekałam na nią bardzo. Alicjo, widzisz? to Twoja, możesz do niej przyjechać a przy okazji, ja się Tobą nacieszę - zapraszam :) 3 pąki już się otwierają, a czwarty jeszcze trochę, ale też się otworzy.

Itoh - Canary Brilliants

CanaryBrilliants.jpg


CanaryBrilliantsportret.jpg


MARRY - moje stare piwonie mają dość dużo miejsca, tak mi się wydaje, nawet przez chwilę pomyślalam, że mogłyby być bliżej posadzone, to kwiaty by mialy się na czym oprzeć, a tak topią się i są mało widoczne. A topią się w przetacznikach przeplatanych różami rabatowymi.
Fafko - ech, żebyś Ty wiedziała, ile ja mialam tych bukszpanów :jeez:
Tam, gdzie szpaler piwonii, też był płotek bukszpanowy. Powwoli je likwidujemy, ze względu na masę z nimi roboty i ćmę. Mam pomoc przy nich od e-Ma. Nawet ostatnio marudziłam, żeby obciął o 10 cm ten płotek przed piwoniami, ale stwierdził, żę tam jest za dużo "nadźgane" i tego nie tyka. Tak więc dopiero po przekwitnięciu. W przyszlym roku zrobię piwoniom jakiś ogranicznik na calej długości przed pokładaniem.
Rozkwita czwarta niemiecka o dwoch kwiatach - Sunny Girl

SunnyGirlkwiat.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2026 16:22 przez Nimfa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, MARRY, ewakatarzyna, Mejra

Piwonie bylinowe i Itoh - sezon 2026 12 Cze 2026 17:43 #894701

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3789
  • Otrzymane dziękuję: 14107
MARRY wrote:
Nie można jej nic zarzucić ale tej nie kupowałam czekałam dwa lata w pierwszym roku nie kwitła.

Tak przy okazji identyfikowania swojej 'Gardenii' przyszło mi do głowy, że ta Twoja, Marysiu, pomyłka od Bilskich bardzo przypomina odmianę 'Gardenia'. Powinna mieć przyjemny zapach. Sprawdziłam, Bilscy mają w ofercie.

Chyba nie pokazywałam jeszcze 'Honey Gold', właściwie już przekwita. Wytwarza kwiaty z irokezem i bez.
HoneyGold5.jpg


HoneyGold2-3.jpg


Zaczyna 'Madame Calot'
MmeCalot.jpg
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2026 17:47 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.481 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum