• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja.

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 12 Cze 2026 06:28 #894676

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8311
  • Otrzymane dziękuję: 30346
Moje na balkonie ,idealna miejscówka :hearts:








Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki.
2026 rok .

Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, MARRY, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 13 Cze 2026 18:32 #894761

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Kolejne "gruntowe" :

Manitoba Morning





Cebula musiała się podzielić, są trzy rośliny, lecz dość wątłe, każda ozdobiona jednym kwiatkiem.

A to otwiera się długokwiatowa Magnifique:



Też słabo przezimowane, ta jako tako, dwie kolejne mają pąki na pędach-niziołkach po 20-25 cm.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, koma, MARRY, Babcia Ala

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 13 Cze 2026 18:48 #894763

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4417
  • Otrzymane dziękuję: 37670
Na pierwsze kwiatki jeszcze nasze poczekać.
Sporo cebulek kupiłam na wyprzedaży w Botaniku,WildLilly,Świat kwiatów.
To posadzone niecałe dwa tygodnie temu cebulki lili niskich.

20260613_163408.jpg


20260613_163308.jpg


20260613_163233.jpg


W każdej doniczek jest mix odmian.
Maria
Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2026 18:49 przez koma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, MARRY, ewakatarzyna, lusinda

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 14 Cze 2026 11:31 #894798

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2924
  • Otrzymane dziękuję: 11374
Pierwsze martagony mam dwa gatunki czerwony Claude Shride i żółty, tu nie zapisałam nazwy. Białe niziutkie rosną w dużym półcieniu.
Rozrosły się bardzo i jesienią trzeba je rozsadzić i powiększyć stanowisko, skoro im się tu dobrze rośnie - odkąd uwolniłam rabatę od korzeni brzozy (zajęcie do powtórzenia każdej wiosny).
Lubię ten las kwitnących patyków :woohoo:





MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 14 Cze 2026 20:28 #894821

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Marysiu, jakie wspaniałe te Twoje martagony, normalnie oczy wypadają na podłogę! Muszą mieć idealne warunki. Moje dokładnie przeciwnie, pH sztucznie obniżane i cienki drenaż.

Ten złotawo różowy to nie Guinea Gold? Nie przypomnisz sobie, czy nie tego właśnie martagona kupowałaś?

Tymczasem przez weekend rozwinęła się długa trąbka Magnifique.



A za domem jakiś bonusowy Lolipop.



Z tymi bonusami trochę bieda, bo nawet w przybliżeniu nie wiadomo, co wyrośnie i różowy Lizak kompletnie nie na miejscu.
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2026 20:31 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 15 Cze 2026 18:56 #894859

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Kolejne, najstarsze moje martagony, Fairy Morning. Stanowczo wymagają przesadzenia, nie dlatego, że się rozrosły (czegoś takiego z liliami nie doświadczam w zasadzie). Po prostu marnieją w cieniu i w konkurencji z konwaliami.





Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna, Bobka

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 19 Cze 2026 16:15 #894970

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Coś mi się wydaje, że kompletnie monopolizuję temat. :crazy:
Nikt nie ma wczesnych lilii? Prócz martagonów powinny kwitnąć pomału i azjatyckie...
U mnie dużo pąków jednak przepadło z powodu kwietniowego krótkiego, lecz i tak niszczycielskiego przymrozku. Dotyczy to właśnie tych wczesnych. Wiele martagonów nie zakwitnie wcale. Albo tak żałośnie, jak Arabian Knight, długi pęd i dwa pokancerowane turbanki.



Ten, Fairy Morning przesadzony w inne miejsce, zdecydowanie najlepiej.



Umacniam się w postanowieniu wykopania jesienią cebul i urządzenia im nowego poletka (tylko gdzie???)
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2026 20:27 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, lusinda

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 22 Cze 2026 08:43 #895085

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Nocą otworzyły się pierwsze królewskie.





Nie są u mnie tak potężne, jak powinny, rosną w dość marnym miejscu pod cedrem (lepszego nie mam). Przynajmniej nie zanikają, są trzeci rok.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna, Bobka

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 23 Cze 2026 08:05 #895117

  • Rumianek
  • Rumianek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • działkowiczka z Warszawy
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 922
Mam tak samo z królewskimi, nie są zbyt spektakularne ale "przynajmniej nie zanikają", a mam je już chyba z 10 lat. Może zaczęły kwitnąć, ale nie było mnie kilka dni i nie mogę sprawdzić na razie. póki co, jako pierwsze, doniczkowe Tiny Double You, one są przekochane, mam je już chyba 4 rok, doniczka zimuje wstawiona do kompostu, nie wszystkie moje doniczkowe lilie przetrwały te ostrzejszą zimę, ale tej najwidoczniej nic nie rusza i niech tak pozostanie :)

liliebalkon.jpg
Kamila
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Lilie 2026 - stara miłość, nowa nadzieja. 23 Cze 2026 15:05 #895134

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8311
  • Otrzymane dziękuję: 30346
Chyba to będzie, chociaz nie jestem pewna ,Charming Beauty .
Tylko jest wysoka ,co daje wątpliwość.
Trzeba poczekać na pełny balkonowy spektakl .

20260623_140451-2.jpg


20260623_140438-2.jpg
Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki.
2026 rok .

Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.390 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum