• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: URZĄDZAMY AKWARIUM - PORADNIK

URZĄDZAMY AKWARIUM - PORADNIK 01 Sty 2015 19:49 #324458

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Oczko wodne to jednak nieco inny temat niż akwarium , choć pewne podobieństwa są.
NIe jestem biegły w oczkach , ale trochę też czytałem ... Jeśli w oczku mają zimować ryby albo czuię dobrze latem , to oczko powinno mieć co najmniej metr głębokości a nawet 1,5 metra , bo jak czytałem od tej głębokości woda ma stałe parametry temperatury i zimą nie zamarza... Oczywiście zimą trzeba dostęp tlenu zapewniać... Albo mieć duży zimowy zbiornik w piwnicy ... Rybki to: Karasie złote (złote rybki) i ich odmiany (teleskopy, welony, jajo, itp...) oraz karasie Koi.


Zielone okna z estimeble.pl

URZĄDZAMY AKWARIUM - PORADNIK 20 Sty 2017 17:24 #518657

  • Victor71
  • Victor71's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 9
Raczej nie mam zbyt bogatej wiedzy na temat oczek wodnych .Jednak takowe kiedyś miałem.Jeśli chodzi o przezimowanie mieszkańców oczka ,to wiadomo lód powinno się skuć w celu napowietrzenia wody tak aby sie rybki nie podusiły.Co do głebokości trudno mi się określić jaka głebokośc najodpowiedniejsza.Wiem natomiast że dobrym pomysłem jest wykonać w dnie coś w rodzaju dziury głebszej od całości dna, ponoć taki myk bardzo dobrze zrobi dla mieszkańców zimą.Ile głębiej nie wiem, ale mysłe że co najmniej 30 cm
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.211 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum