• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pożyteczne mikroorganizmy

Pożyteczne Mikroorganizmy 06 Maj 2014 12:10 #253859

Witam,
czy macie jakieś doświadczenie w stosowaniu ProBio Emów?
Jeśli tak, to opiszcie proszę najciekawsze doświadczenia (te dobre i te nieudane).
Chętnie się przyłączę do dyskusji.
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2014 14:30 przez Orszulkaa. Powód: usunięcie reklamy preparatu


Zielone okna z estimeble.pl

Pożyteczne Mikroorganizmy 06 Maj 2014 13:02 #253882

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witaj, bardzo chętnie sama przyłączyłabym się do takiej dyskusji, gdyby autor wątku ją rozpoczął. Z Twojego wpisu i deklaracji przyłączenia się do dyskusji wnioskuję, że masz pewne doświadczenia z Emami, mogę też założyć, że jesteś producentem tego środka. Ostatnią tezę stawiam na podstawie Twego nicku i zamieszczeniu konkretnego produktu na forum. Jeśli chcesz dyskusji i zakładasz w tym celu temat, to ją rozpocznij, napisz o swoich doświadczeniach tych udanych i tych nieudanych a my chętnie dołączymy jak uznamy, że temat jest tego wart. Ale na początek zapraszam serdecznie do działu powitań, napisz kilka słów o sobie, o swoim ogrodzie, daj nam się poznać byśmy wiedzieli z kim podejmujemy dyskusję. A nie wpadasz tu ni z gruszki ni z pietruszki i próbujesz w zawoalowany sposób zrobić reklamę produktowi.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Pożyteczne Mikroorganizmy 06 Maj 2014 13:02 #253883

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Chętnie podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami w stosowaniu biopreparatów które zawierają w sobie pożyteczne mikroorganizmy.
Stosowałem również ProBio Emy co jest udokumentowane w moim wątku ogrodowym.
Prosiłbym abyś przedstawił(ła) się z imienia.
Przed przyłączeniem się do dyskusji polecam również ten wątek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Pożyteczne Mikroorganizmy 06 Maj 2014 15:21 #253942

Wybaczcie...
Od 3 lat prowadzę małe gospodarstwo.
Uwielbiamy z małżonką i dziećmi jeździć w to urocze miejsce, które znajduje się w sąsiedztwie sporego lasu.
Postanowiłem, nie stosować chemii w moich uprawach.
Z początku nie wiedziałem, jak się do tego zabrać.
Z pomocą przyszły ProBio Emy (pożyteczne mikroorganizmy). Rozwiały wiele obaw, szczególnie jeśli chodzi o odchwaszczanie.
Z początku nie szło wbić gracki w tę glebę. Dzisiaj jest już lepiej (nieraz nawet grabki dobre do pielenia) - to za sprawą kompostu i wspomnianych wcześniej preparatów (tak myślę).
Już drugi rok zajmuję się dystrybucją tych preparatów. Jednakże ciągle szukam potwierdzenia ich dobroczynnego działania, ponieważ słyszę nieraz, że u kogoś nie zadziałały itp.
Będę wdzięczny, jak pomożecie w dążeniu do poznania ich działania, a i moja wiedza może komuś pomoże w prowadzeniu zdrowego (bez chemii) warzywnika czy ogrodu.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do współtworzenia tematu.
Postaram się w najbliższym czasie napisać coś więcej o moim doświadczeniu.

Pożyteczne Mikroorganizmy 06 Maj 2014 15:35 #253949

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Doświadczenie z Emami ogrodowymi mam niewielkie, po prostu podlewam rozcieńczonym EmFarma, natomiast w domu używam BioKlean Soft i ProBio Cleaner ze względu na oczyszczalnię, i jeszcze bokashi dosypuję do kompostownika.

Pożyteczne Mikroorganizmy 07 Maj 2014 01:04 #254316

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
MIKROBIOTYK napisał:
Postaram się w najbliższym czasie napisać coś więcej o moim doświadczeniu.

Mikrobiotyku, będę bacznie obserwował ten wątek. Zapewne jako dystrybutor i zarazem użytkownik ProBioEmów tzn biopreparatu zawierającego wyselekcjonowane szczepy pożytecznych bakterii i grzybów mikoryzowych będziesz w stanie przekazać nam swoje doświadczenia w tym temacie. Ja postaram się również jako amator i pasjonat ogrodów dorzucić do tematu wątku swoją cegiełkę.
Pozdrawiam.
Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Pożyteczne Mikroorganizmy 07 Maj 2014 15:43 #254589

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
A ja chętnie poczytam, bo to jest interesujący temat. :bye:

Pożyteczne Mikroorganizmy 30 Paź 2014 18:34 #309431

  • por
  • por's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 3
witam ja do mikrobiotyka potwierdzam że emy działają ja od 1.5 roku je stosuje i mam dzięki nim wiele sukcesów jeden z nich to duże przyrosty na kosodrzewinach to znaczy okło 15 cm w tym roku dałem tylko raz nawóz poza tym pryskam raz w miesiącu emami a konkretnie em farma lub em farma + zmieszane z em 5
te małe mikroby odwalają bardzo dużo fajnej roboty tzn pomagają zobaczyć roślinie składniki pokarmowe i poprać te składniki ,czemu to jest takie ważne bo ludzie często myślą że dadzą nawóz i problem z glowy. roślina jest w stanie pobrać około od 6-15 % nawozu reszte porostu nie widzi a czemu tak sie dzieje bo w naszych glebach jest zamało próchnicy i dzięki stosowaniu pożytecznych mikroorganizmów pomagamy stworzyć odpowiedni eko- system pozdrawiam darek

Pożyteczne Mikroorganizmy 31 Paź 2014 08:32 #309544

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Nachalnie nakłaniasz do zakupów, ale reklamowanie czegoś niechlujnym językiem :club2: przynosi odwrotny rezultat.

Też mogłabym napisać, że podskakiwanie trzy razy na jednej nodze i splunięcie za siebie podczas sadzenia roślin poprawia ich plonowanie.

A może tak napiszę :happy: Świetne rezultaty dzięki temu osiągnęłam, podskakujcie i plujcie, a plony będą rewelacyjne :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, muchazezlotym, Gosia

Pożyteczne Mikroorganizmy 31 Paź 2014 09:01 #309555

  • por
  • por's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 3
nie nakłaniam do kupowania to są moje spostrzeżenia tym temacie i che pokazać że można uprawiać ogród inaczej niż wszyscy

Pożyteczne Mikroorganizmy 31 Paź 2014 09:06 #309558

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Na razie nie widzę, abyś coś pokazał. Gołosłowne zaklęcia widzę bez szacunku dla czytającego.
Bo brak zdań, brak poprawnej składni jest lekceważeniem czytelników.

Pożyteczne Mikroorganizmy 31 Paź 2014 09:09 #309560

  • por
  • por's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 3
zanim kogoś się krytykuje to trzeba daną rzecz sprawdzić jeżeli nie próbowałaś stosować emów to nie wypowiadaj się w tej kwestii bo nie wiesz jak działają

a co formy stylistycznej to może masz racje ale to nie jest forum polonistyczne tylko ogrodnicze poruszamy tutaj wątki ogrodnicze o nie inne :garden:
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2014 09:45 przez Orszulkaa. Powód: łączenie postów, proszę korzystać z edycji postów

Pożyteczne Mikroorganizmy 31 Paź 2014 09:51 #309575

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41854
Ilu czytających,tylu znawców tematu:
sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;7485
I ja również swoim wpisem nic nowego nie wniosłem w sprawie emów. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
A plucie za siebie(oby na działkę)czyż nie powoduje zwiększenie wilgoci w gruncie?Na bezrybiu i rak..... :happy-old: :happy-old:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2014 10:01 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Pożyteczne Mikroorganizmy 31 Paź 2014 10:04 #309582

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Por, chętnie bym zobaczyła Twoje rewelacyjne uprawy. Jeśli to, co piszesz nie jest naciąganiem klientów, z pewnością możesz pokazać fotki ze wspaniałymi roślinami i jeszcze wspanialszymi plonami :)
Czasem kilka dobrych zdjęć więcej zdziała, niż kilkanaście niechlujnych zdań :)

Kreciku, w ślinie jest też flora bakteryjna :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, Krecik stary

Pożyteczne Mikroorganizmy 01 Lis 2014 18:32 #309809

  • por
  • por's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 3
co do zdjęć to zapraszam do mojego watka--- emy korzyści stosowania w ogrodzie ekologicznym pozdrawiam :supr3:

Pożyteczne Mikroorganizmy 22 Kwi 2020 18:31 #705583

  • Kreskania
  • Kreskania's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 10
Ja w zeszłym roku po raz pierwszy zastosowałam EMy u siebie na działce, lecz jedynie w uprawie pomidorów. Wydaje mi się, że efekty są rewelacyjne, choć zdjęć nie pokażę, bo nie mam.
I tak, jeśli chodzi o pomidory, to zawsze (bezwzględnie zawsze) znakomita ich większość lądowała w zielonym śmietniku i to często już pod koniec sierpnia, co zaczęło mnie już wkurzać i zwyczajnie się zawzięłam. Z pomocą przyszły mi właśnie EMy. Były jedynym (oprócz gnojówki pokrzywowej, ale tę stosowałam zawsze) środkiem, który stosowałam przy uprawie. I pierwszy raz miałam pomidory do listopada w gruncie. Nawet po październikowych przymrozkach krzaki nieco przymarzły, ale odbiły i dalej kwitły. Byłam w prawdziwym szoku, choć tych owoców z oczywistych przyczyn już nie zebrałam. Jednakże z tych, które zebrałam, ani jeden mi się nie zepsuł. Z 50 krzaków miałam jakieś 300 kg. owoców. Dużo rozdałam, mnóstwo przerobiłam i zjadłam. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że zeszły rok był dla uprawy pomidorów bardzo, ale to bardzo łaskawy, a ja miałam niezbyt wymagające odmiany - ccio-ciosan, legnda tarasenko, black cherry, malinowy kapturek, lima, san marzano i jakieś kilka krzaków soładckiego Jak na razie, jestem zachwycona ich działaniem, choć ponoć nie ma badań naukowych potwierdzających ich skuteczność. Osobiście mam to gdzieś i z pewnością EMy zostaną ze mną na długo.
Mają niestety też wady:
1. Cena - masakra. Za litr EM5 w granicach 44 - 61 zł. plus koszty przesyłki.
2. Trwałość - zaczęte opakowanie trzeba zużyć w ciągu miesiąca. Większe opakowania wychodzą taniej, ale cóż komu po tym?
3. Konieczność stosowania do nich deszczówki, o którą często bywa trudno. Z tego właśnie powodu używałam ich tylko do pomidorów, bo do innych nie miałam wody.
4. Konieczność stosowania na mokre podłoże, czyli najlepiej po deszczu (w przypadku szczepienia gleby).
5. Nie są cudownym lekiem na wszystkie ogrodowe bolączki, a przy ich cenie to ja już bym oczekiwała, że jednak będą. Np. na choroby ogórków nie pomogły. Ale na mszycę na pomidorach, w burakach i w pietruszce już tak, i to zaledwie po dwukrotnym użyciu.

Niektóre z tych minusów można trochę przeskoczyć - np. samemu namnażać, wtedy wychodzi pięć litrów podstawowego preparatu w cenie ok. 25 zł. W tym roku będę to robiła, gdyż potrzeby mam duże i 25 litrów w jakiś sposób może mnie urządzić. Na pewno będę dodawała do gnojówek - nie śmierdzą przy fermentacji i nie parzą roślin, na które się je stosuje.
Poza tym mam kawałek straszliwie zachwaszczonej działki, na której było swego czasu wylane mnóstwo preparatów na chwasty. Słyszałam, że EMy rozkładają tę złą chemię i eliminują ją z podłoża Na to właśnie liczę, zanim zacznę na tym kawałku uprawiać jakieś warzywa czy owoce.

Pożyteczne Mikroorganizmy 22 Kwi 2020 18:50 #705586

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Można zrobić EMy prawie za darmo. Butla po wodzie mineralnej 5l. Szklanka cukru rozpuszczona w wodzie. Woda w butli. Do tego łyżka bokashi. Trzymać w temperaturze pokojowej. Na drugi dzień fermentuje,mało butli nie rozerwie. Melasa, to chyba po to, aby cenę podnieść. Bokashi kilkanaście złotych za kilogram.
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka

Pożyteczne Mikroorganizmy 22 Kwi 2020 20:49 #705611

  • Kreskania
  • Kreskania's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 10
mirzan wrote:
Można zrobić EMy prawie za darmo. Butla po wodzie mineralnej 5l. Szklanka cukru rozpuszczona w wodzie. Woda w butli. Do tego łyżka bokashi. Trzymać w temperaturze pokojowej. Na drugi dzień fermentuje,mało butli nie rozerwie. Melasa, to chyba po to, aby cenę podnieść. Bokashi kilkanaście złotych za kilogram.

Robiłeś i używałeś? Jak się sprawdziły?


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.438 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum