TEMAT: Kuflik

Kuflik 18 Lis 2017 00:50 #575229

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Kuflik

Roslina powinna rosnąć w podłożu kwaśnym i przepuszczalnym. Do ziemi warto dorzucić kawałki kory, oraz keramzyt jako drenaż.
Kuflika podlewamy dość mocno, jednak nadmiar wody usuwamy - czyli podłoże stale wilgotne, ale nie mokre. Nawozić raz na
3-4 tygodnie. Roślinę po ostatnich przymrozkach wystawiamy na zadaszony taras, a na jesień chowamy w chłodne ale widne miejsce.
Doniczka powinna być ciasna. Po kwitnieniu przycinamy gałązki poniżej kwiatów. Przycięte gałązki można wsadzić do ziemi
i z powodzeniem w okresie wiosenno letnim się ukorzeniają.

kuflik.png

kuflik-2.png

kuflik-3.png
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, anianiekurzak, nati6, Armasza, Łatka, minohiki, Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Kuflik 19 Lis 2017 21:39 #575430

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Eeee, Michał nie kuś. Śliczny jest. Każdej wiosny przymierzam się do zakupu ale mam już tyle donic do zimowania ...
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Kuflik 19 Lis 2017 22:15 #575432

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Michale - to nowy zakup, czy udało Ci się utrzymywać roślinę przy życiu w mieszkaniu?
Znam kufliki jako duże krzaki strefy śródziemnomorskiej, gdzie wcale a wcale nie mają stale wilgotno, przeciwnie, rosną w palącym słońcu - i mają się wybornie.
No, ale holenderscy ogrodnicy dokonują nie takich cudów, jak spowodowanie, by malutka sadzoneczka okryła się kwiatami...
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2017 12:02 przez Łatka.

Kuflik 20 Lis 2017 10:44 #575463

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Roślina była zakupiona na początku tego roku na przełomie marca/kwietnia. Kwitł pięknie. Natomiast latem będąc pod
zadaszonym tarasem zakwitł ponownie. Stał na tarasie, aż temperatura w nocy nie spadała poniżej 12 -15 stopni.
Potem roślina została przeniesiona na jasną i chłodną altankę. Jak na razie nie narzeka :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Carmen

Kuflik 02 Sty 2018 11:24 #580507

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Kuflika jednak trzeba było przenieść do chłodnego garażu, bo jednak na altance miał jeszcze za ciepło :blink:
Temperatura tam oscyluje w granicach 10 stopni. Dopadły go ostatnio nawet wełnowce. Jednak wystarczy
popsikać preparatem który działa kontaktowo na szkodniki. Powtarzać zabieg raz na tydzień przez 2-3 tygodnie.

Oprysk był wykonany właśnie w tygodniowych odstępach czasowy przez trzy tygodnie w warunkach około 10 stopni.

Kuflik 25 Maj 2018 23:39 #608654

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
A mój niedawno przywieziony przez dzieci z CHorwacji :)


DSCN3042.jpg


Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, minohiki

Kuflik 26 Maj 2018 08:34 #608682

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Śliczny!
Swoją drogą jestem ciekawa losów kuflika Michała.
Do roślin śródziemnomorskich mam stosunek sentymentalny. Ale nie mając zimnej szklarni czy jej substytutu trudno je utrzymać w dobrej formie.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Kuflik 26 Maj 2018 11:30 #608699

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu, ostatnio jak byłem w domu na święta wielkanocne, to kufilk ładnie zaczynał odbijać. Tylko te wełnowce, one kochają go wręcz. Postaram się podrzucić dzisiaj jaką fotkę od mamy po południu ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Łatka

Kuflik 08 Cze 2018 22:01 #611662

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Z pewnym opóźnieniem wrzucam obecne zdjęcia obrazujące wygląd kuflika po zimie :)

Attachment IMG_6539.jpg not found


Attachment IMG_6540.jpg not found


Attachment IMG_6541.jpg not found



W ciągu zimy miał trzy ataki wełnowców. Trzeba było ciągle mieć go na oku. Stał w nieogrzewanym garażu, gdzie temperatura nie przekraczała 10 stopni. Bo na altance miał za ciepło. Oczywiście miał dostęp do światła, ponieważ w garażu znajduje się niewielkie okno. Teraz ładnie odbija. To jednak nie spodziewam się kwitnienia. Trochę go ta zima i owady uszczupliły. To jednak daje rade ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Kuflik 30 Cze 2018 15:21 #615934

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
Piękny okaz widziałam w Portugalii

DSC00963.jpg


DSC00964.jpg
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Łatka, minohiki


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.306 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum