TEMAT: Kuflik

Kuflik 18 Lis 2017 00:50 #575229

• Michał
  • Michał's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2451
Kuflik

Roslina powinna rosnąć w podłożu kwaśnym i przepuszczalnym. Do ziemi warto dorzucić kawałki kory, oraz keramzyt jako drenaż.
Kuflika podlewamy dość mocno, jednak nadmiar wody usuwamy - czyli podłoże stale wilgotne, ale nie mokre. Nawozić raz na
3-4 tygodnie. Roślinę po ostatnich przymrozkach wystawiamy na zadaszony taras, a na jesień chowamy w chłodne ale widne miejsce.
Doniczka powinna być ciasna. Po kwitnieniu przycinamy gałązki poniżej kwiatów. Przycięte gałązki można wsadzić do ziemi
i z powodzeniem w okresie wiosenno letnim się ukorzeniają.

kuflik.png

kuflik-2.png

kuflik-3.png
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, anianiekurzak, nati6, Armasza, Łatka, Carmen

Kuflik 19 Lis 2017 21:39 #575430

• Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 648
Eeee, Michał nie kuś. Śliczny jest. Każdej wiosny przymierzam się do zakupu ale mam już tyle donic do zimowania ...
Pan Bóg, gdy świat stworzył, najpierw se na uciechę ogródek założył.
Pozdrowienia dla wszystkich. Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Kuflik 19 Lis 2017 22:15 #575432

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 9332
Michale - to nowy zakup, czy udało Ci się utrzymywać roślinę przy życiu w mieszkaniu?
Znam kufliki jako duże krzaki strefy śródziemnomorskiej, gdzie wcale a wcale nie mają stale wilgotno, przeciwnie, rosną w palącym słońcu - i mają się wybornie.
No, ale holenderscy ogrodnicy dokonują nie takich cudów, jak spowodowanie, by malutka sadzoneczka okryła się kwiatami...
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2017 12:02 przez Łatka.

Kuflik 20 Lis 2017 10:44 #575463

• Michał
  • Michał's Avatar
  • Platinum Boarder
Roślina była zakupiona na początku tego roku na przełomie marca/kwietnia. Kwitł pięknie. Natomiast latem będąc pod
zadaszonym tarasem zakwitł ponownie. Stał na tarasie, aż temperatura w nocy nie spadała poniżej 12 -15 stopni.
Potem roślina została przeniesiona na jasną i chłodną altankę. Jak na razie nie narzeka :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Carmen

Kuflik 02 Sty 2018 11:24 #580507

• Michał
  • Michał's Avatar
  • Platinum Boarder
Kuflika jednak trzeba było przenieść do chłodnego garażu, bo jednak na altance miał jeszcze za ciepło :blink:
Temperatura tam oscyluje w granicach 10 stopni. Dopadły go ostatnio nawet wełnowce. Jednak wystarczy
popsikać preparatem który działa kontaktowo na szkodniki. Powtarzać zabieg raz na tydzień przez 2-3 tygodnie.

Oprysk był wykonany właśnie w tygodniowych odstępach czasowy przez trzy tygodnie w warunkach około 10 stopni.

Kuflik 25 Maj 2018 23:39 #608654

• beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Otrzymane dziękuję: 4605
A mój niedawno przywieziony przez dzieci z CHorwacji :)

DSCN3042.jpg

Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Kuflik 26 Maj 2018 08:34 #608682

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 9332
Śliczny!
Swoją drogą jestem ciekawa losów kuflika Michała.
Do roślin śródziemnomorskich mam stosunek sentymentalny. Ale nie mając zimnej szklarni czy jej substytutu trudno je utrzymać w dobrej formie.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Kuflik 26 Maj 2018 11:30 #608699

• Michał
  • Michał's Avatar
  • Platinum Boarder
Aniu, ostatnio jak byłem w domu na święta wielkanocne, to kufilk ładnie zaczynał odbijać. Tylko te wełnowce, one kochają go wręcz. Postaram się podrzucić dzisiaj jaką fotkę od mamy po południu ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Łatka

Kuflik 08 Cze 2018 22:01 #611662

• Michał
  • Michał's Avatar
  • Platinum Boarder
Z pewnym opóźnieniem wrzucam obecne zdjęcia obrazujące wygląd kuflika po zimie :)

Attachment IMG_6539.jpg not found

Attachment IMG_6540.jpg not found

Attachment IMG_6541.jpg not found

W ciągu zimy miał trzy ataki wełnowców. Trzeba było ciągle mieć go na oku. Stał w nieogrzewanym garażu, gdzie temperatura nie przekraczała 10 stopni. Bo na altance miał za ciepło. Oczywiście miał dostęp do światła, ponieważ w garażu znajduje się niewielkie okno. Teraz ładnie odbija. To jednak nie spodziewam się kwitnienia. Trochę go ta zima i owady uszczupliły. To jednak daje rade ;)

Kuflik 30 Cze 2018 15:21 #615934

• Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 258
Piękny okaz widziałam w Portugalii

DSC00963.jpg

DSC00964.jpg
Pozdrawiam Grażyna

Moderatorzy: Tola