TEMAT: Hoya. Chcę spytać o....

Hoya. Chcę spytać o.... 23 Wrz 2016 13:41 #502826

  • AYESHA
  • AYESHA's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 57
Nie wiem,czy tu można zadawać pytania,ale nie mogę znaleźć nigdzie zdjęć kwitnącej hoyi Phi Phi Island,
dostałam dorosłą dużą roślinę,właścicielka też nie wiedziała jakie ma kwiaty.Podejrzewam,że ta hoya niezbyt
chętnie kwitnie.


Zielone okna z estimeble.pl

Hoya. Chcę spytać o.... 23 Wrz 2016 13:59 #502830

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Niestety nie posiadam w swoim zbiorku tej odmiany hoi więc nie powiem Ci jak kwitnie, ale wiem od innych miłośników hoi, że nie jest hoją z tych co chętnie kwitną. :blink: Spróbuj troszkę poszperać w internecie, może się natkniesz na kwitnącą hoję phi phi Island. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2016 14:09 przez Forumowa Żabula.

Hoya. Chcę spytać o.... 23 Wrz 2016 14:12 #502833

  • AYESHA
  • AYESHA's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 57
Próbuje już od dłuższego czasu ale niestety nie mogę nic znaleźć,może ona ma jeszcze jakąś inną nazwę.

Hoya. Chcę spytać o.... 23 Wrz 2016 14:51 #502836

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Według mojej wiedzy, to jej jedyna nazwa.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya. Chcę spytać o.... 24 Paź 2016 19:34 #507630

  • mafi
  • mafi's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 8
www.google.pl/search?q=hoya+phi+phi+isla...rc=64K_hbEWyOEs8M%3A

Znalazłam takie zdjęcie hoi o którą pytasz.
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2016 20:17 przez Forumowa Żabula.

Hoya. Chcę spytać o.... 24 Paź 2016 20:19 #507642

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Mafi, odnośnik do zdjęcia pokazuje hoję erythrinę a nie hoję phi phi island.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya. Chcę spytać o.... 14 Mar 2017 10:55 #529065

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
A mnie cały czas nurtuje jeszcze problem, jak dajecie radę rozpoznawać odmiany hoi :) Niektóre faktycznie liście mają bardzo charakterystyczne, ale większość to liście jajowate z jaśniejszymi plamkami.

Alinko, dzisiaj dałam na swoim wątku zagwozdkę. Ciekawe czy ktoś ją odgadnie czy też nie? Zajrzyj tutaj: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...wy?start=1836#529872 A może sama spróbujesz sił w odgadywankach hojowych? :)
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2017 13:28 przez Forumowa Żabula.

Hoya. Chcę spytać o.... 14 Mar 2017 14:22 #529101

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Alinko rozpoznawanie hoi to kwestia wprawy, no i oczywiście posiadania takich hoi (lub gdy się już takie odmiany kiedyś miało). Niestety nie podjęłabym się rozpoznawania wielu odmian, gdyż ich liście są niesamowicie podobne z długości, kształtu czy rysunku na nim. Takimi hojami są np. soligamiana, benguetensis, blashernaezii czy ilagiorum. Fotka nie pokazuje długości liści i niemal wszystkie te wymienione hoje na osobnych fotkach można by ze sobą pomylić.

Jeśli chodzi o hoje odpowiednie na północne okna to proponowałabym hoje cieniolubne czyli takie jak: mathilde, carnosa, gracillis, minibelle.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2017 14:23 przez Forumowa Żabula.

Hoya. Chcę spytać o.... 18 Mar 2017 13:31 #529874

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Hiacynta wrote:
A mnie cały czas nurtuje jeszcze problem, jak dajecie radę rozpoznawać odmiany hoi :) Niektóre faktycznie liście mają bardzo charakterystyczne, ale większość to liście jajowate z jaśniejszymi plamkami.

Alinko, dzisiaj dałam na swoim wątku zagwozdkę. Ciekawe czy ktoś ją odgadnie czy też nie? Zajrzyj tutaj: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...wy?start=1836#529872 A może sama spróbujesz sił w odgadywankach hojowych? :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2017 13:32 przez Forumowa Żabula.

Hoya. Chcę spytać o.... 29 Maj 2017 19:03 #544654

  • Petra4x4
  • Petra4x4's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 7
Witam
Nie znalazłam wątku o hoi compacta...? Ktoś może posiada...? Ktoś może wie gdzie mogę nabyć variegatę..?
pozdr

Hoya. Chcę spytać o.... 30 Maj 2017 14:11 #544831

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ja obecnie nie posiadam hoi compacty w swoim zbiorku, ale warto na fb poprosić o dodanie swojej osoby przez administratora np. do takich grup jak ''Hoya-sprzedaż roślin'' albo ''Hoya PL'' czy np. ''Bazarek Storczykowo - Hoyowy i nie tylko''. Jest tam sporo wielbicieli hoi, którzy posiadają różne odmiany hoi na sprzedaż. Byłoby świetnie gdybyś podzielił się z nami swoją pasją hojową oraz pokazał swój dotychczasowy zbiorek. Ciekawa go jestem!! :hearts: Im nas więcej, tym lepiej! :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya. Chcę spytać o.... 30 Maj 2017 14:24 #544834

  • Petra4x4
  • Petra4x4's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 7
Ja dopiero....zaczynam....Mam 31 sadzonek, część z allegro, część od Hoyapassion Edyty K, na fb już właśnie dołączyłam do 1 i 2 grupy, tej trzeciej nie znam ale już dołączam :) Moje sadzoneczki ledwo wystają z doniczek...Jak tylko będą dobrze widoczne to wrzucę fotkę. Oby im się spodobało, bo zrobiłam całą ścianę z półkami dla nich, ale to nie jest w oknie..okno jest od południa lecz on stoją na ścianie obok okna...jest jasno ale jak tu czytam- preferowane jest słońce...Więc nie wiem co z tej mojej kolekcji wyrośnie obok okna..?
Zraszać uwielbiam, nie przelewam, ale martwię się brakiem pełnego słońca. Wieczorem włączam 2 kinkiety z żarówkami led żeby je doświetlić...

Hoya. Chcę spytać o.... 30 Maj 2017 16:03 #544854

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Petra ja podobnie zaczynałam tak jak ty, i dopadało mnie całe mnóstwo wątpliwości czy dadzą sobie radę, a może będą miały za ciemno? A co będzie jak mi padną? Co powinnam zrobić jak hoja zachoruje? Te i inne pytania kłębiły się po mojej łepetynce bez ustanku. Momentami byłam przerażona, a momentami optymizm brał górę. Okazało się że nie potrzebnie się zamartwiałam na zapas. Nie wszystkie hoje lubią przysłowiową ''patelnię'' i lubią stać w jasnych miejscach (blisko okna) unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych. Inne odmiany na przykład wolą okna południowe i zachodnie gdzie praży od południa jak piec hutniczy, zaś jeszcze inne wolą np. okna północne i cień. Pamiętam jak pierwsze hojki (sadzoneczki) ustawiałam po wszelkich możliwych półkach regałowych w każdym możliwym miejscu. :devil1: :devil1: Szkoda, że nie mam z tego okresu fotek wspomnieniowych.
A co do twoich maluszków, to pomimo iż są jeszcze malusie, fajnie by było je obserwować od maleńkości aż do postaci dorosłego okazu. To nie tylko Ciebie zbuduje ale także innych. Dlatego proszę, załóż swój wątek o tutaj => forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/17-moje-doniczkowce i pozwól się także nam cieszyć rozrastającą się kolekcją twoich pięknych okazów hojowych!
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2017 16:34 przez Forumowa Żabula.

Hoya. Chcę spytać o.... 30 Maj 2017 16:14 #544859

  • Petra4x4
  • Petra4x4's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 7
Dziękuję za dodanie odwagi :) Jak patrzę jak piękne są hoje u innych to aż mi dech zapiera. Ale fotki wrzucę :)
Mam pytanie- sadzoneczki przychodziły "czyste" z gołymi korzeniami lub bez. Ziemia ze sklepu compo sana do storczyków. Dodam, że od lat nie ma w moim domu ani jednego kwiatka..! Tak jakoś przez psy...A teraz zauważyłam w niektórych doniczkach malutkie muszki...hmmm co mi się przypętało..? Martwić się...?

Hoya. Chcę spytać o.... 30 Maj 2017 16:29 #544861

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Te muszki o których piszesz, to zapewne są ziemiórki. I tu możesz zastosować środek ekologiczny czyli użyć naparu z czosnku ; dobrze rozgniecioną główkę czosnku zalej 1-2 szklankami wrzątku (ja brałam zazwyczaj 1,5), poczekaj aż napar ostygnie. Przelej ten napar do 1,5 – 2 litrowej butelki i uzupełnij do końca wodą. Takim preparatem podlej zaatakowane rośliny (tylko uważaj bo środek ma moc!!). Zalecałabym najpierw delikatnie sprawdzić jak roślina zareaguje i stopniowo zwiększać ilość, ewentualnie jeszcze rozcieńczyć. Możesz także użyć roztwór wody utlenionej w proporcji 1:4, a prościej mówiąc: 1 część wody utlenionej i 4 części zwykłej wody. Takim roztworem też można podlać rośliny. Po takiej kuracji nie powinno się nic stać roślinom poza pozbyciem się larw ziemiórek. Ewentualnie możesz użyć chemii i w tym przypadku pomocny będzie Nomolt 150 SC (0,5 ml. na 1 litr wody). Dodatkowo do tych sposobów kiedyś powtykałam na patyczkach takie lepkie żółte tablice na ziemiórki i są jak lep na muchy - ściągają muszki rewelacyjnie.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2017 16:32 przez Forumowa Żabula.

Hoya. Chcę spytać o.... 30 Maj 2017 20:20 #544912

  • Petra4x4
  • Petra4x4's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 7
Bardzo, bardzo ślicznie dziękuję za pomoc. Zacznę od wody utlenionej, bo czosnek mi w tej chwili wyparował :)

Hoya. Chcę spytać o.... 30 Maj 2017 21:38 #544944

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
W razie czego, pytaj. Jestem pod ręką. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya. Chcę spytać o.... 31 Maj 2017 08:45 #545014

  • Petra4x4
  • Petra4x4's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 7
Tylko tak - niektóre miały jeszcze wilgotno, to podlałam tylko te które miały sucho..? Te ziemiórki są bardzo szkodliwe..? Bo parę dni potrwa nim wyschnie ziemia u reszty...


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.278 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum