TEMAT: Na zielono !

Na zielono ! 29 Cze 2017 14:10 #551649

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Lili3110 wrote:
Kwiatuchy piękne. Wzdycham do scindapsusa pictusa, bo ja marzę o nim, a niestety nigdzie nie mogę zdobyć :(
Lili3110, jest pictus na All..., 5 zł za 20 cm szczepkę ciętą, albo pictus Trebie, taki jak mój, czyli bardziej srebrny za 8 zł sadzonka ukorzeniona. Ja sobie dokupiłam ten za 5 zł i będą u mnie razem, bo to bracia niemal bliźniacy :)
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ


Zielone okna z estimeble.pl

Na zielono ! 30 Cze 2017 12:11 #551913

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Moje obydwa pictusy-Trebie w doniczce, bardziej srebrny i ma większe liście, drugi ma odpowiednio mniejsze liście w wyraźne piegi. Moczy nóżki, pocięłam jeden pęd na trzy kawałki.
CAM06581.jpg


CAM06582.jpg


Monstera obliqua albo adansonii-może ktoś rozpozna która to? Uczy się żyć w hydro, podzielona dla mamy, która się w niej zakochała.
CAM06588.jpg


CAM06589.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 30 Cze 2017 12:16 #551917

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Kędziorek Ficus Benjamina "Barok" )-widzę, że do hydroponiki ma taki sam -czyli entuzjastyczny stosunek. Puszcza się i trochę wyładniał, jak się zagęści to dopiero będzie piękny.

CAM06586.jpg


CAM06585.jpg


Jego kuzyn ficus Amstel King "green Gold" tudzież zadowolony z przesiadki w keramzyt.

CAM06584.jpg


Dracena, z której pobrałam szczepki, bo kręciła nosem na hydroponikę (ale już jej zaczyna foch przechodzić)ma już spore korzenie:

CAM06583.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 30 Cze 2017 12:21 #551919

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Philodendron Painted Lady puszcza już drugi liść u mnie, pięknie się wybarwia i świetnie się dogadujemy:

CAM06590.jpg


CAM06592.jpg


A to nolina dla Mamy, była o połowę przeceniona, miała przesuszoną latająca w doniczce bryłę korzeniowa i mocno skróconą czuprynkę na swych pięciu uroczych odrostach. Kupiona w moim ulubionym (choć zbójecko drogim) sklepie Flora Point. Trudno mi się będzie z nią rozstać, bo zawsze lubiłam noliny...
CAM06593.jpg


CAM06594.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 30 Cze 2017 13:50 #551940

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Śliczne. A nolina podoba mi się szczególnie za to że jest taka nieuczesana. :happy: O mega urodzie painted lady już nie wspomnę, bo to rozumie się samo przez się. :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Selinka

Na zielono ! 30 Cze 2017 14:17 #551944

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Dziękuję, Krysiu. Painted Lady jest tak samo piękna jak Pink Princess, która zaczyna puszczać u mnie pierwszy mały listek i zaraz powędruje też do hydroponiki.

Fiołek został mega wymiziany, jak prosiłaś, zwłaszcza, że przeżył straszną traumę.... Został w czasie burzy zamknięty przypadkowo na balkonie (na szczęście nie przeze mnie, bo i mnie by "mycie głowy" nie minęło). Oboje musieliśmy wyjść z domu i biedak został przeoczony. Jak wróciłam to stał przemoczony pod drzwiami a mnie serce mało nie pękło, bo jego serduszko biło jak oszalałe.Wprawdzie to mój jedyny wyraźnie lubiący wodę kot, ale to nie to samo co kąpiel. Jakimś cudem nie nabawił się urazy do balkonu.
Jak nas zalało na poprzednim mieszkaniu, to Fiołuś był malutki. Też wtedy nikogo nie było w domu a gorąca woda była po kostki w całym mieszkaniu. Mój W znalazł koty w wodzie, kocurek siedział Tosi na grzbiecie i głowie. Nie zgadnę, czemu nie siedziały na tapczanie, gdzie miały suchutko....
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 30 Cze 2017 17:03 #551964

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
O, jaki biedulek! Dla kota takie huki i grzmoty to trauma na całego, zwłaszcza gdy nie ma się gdzie przed nimi schować. Wstawiłam na kociastym dziale fotę moich polegiwaczy, więc możesz realnie zobaczyć wielkość Pysi do reszty kotów w domu.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2017 17:04 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Selinka

Na zielono ! 30 Cze 2017 19:38 #552011

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Powrót z pracy bywa niebezpieczny, można bowiem...nabyć po drodze jakąś roślinę...
Benjaminka tego wyhaczyłam w sklepie typu supersam, wśród zaniedbanych nieszczęśników, przecenionych o 50 %. Jak się okazało po przecenie wcale mało nie kosztował jak na swój niezbyt dobry stan i kurduplowaty wzrost, ale żal mi się go zrobiło i postanowiłam go mimo wszystko przygarnąć. Oto on, po przesadzeniu, podlaniu, usunięciu martwych listków i suchych gałązek. Będzie z niego pociecha. Pójdzie do hydro jak się wzmocni.

CAM06598.jpg


CAM06597.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 01 Lip 2017 12:08 #552232

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Dzisiaj poszły do hydroponiki:
Philodendron "Cobra" ten za 10 zł, zrobiłam z niego dwie sadzonki, natychmiast się ukorzenił:

CAM06603.jpg


CAM06604.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Na zielono ! 01 Lip 2017 12:12 #552233

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Philodendron "Pink Princess" jak pisałam wczesniej puścił odrost:

CAM06602.jpg


CAM06600.jpg


Uwielbiam go po prostu, a ponoć to chol....ra strasznie kapryśna....

CAM06601.jpg


Ale nie tylko ja, bo oto pocałunek Perskiej Księżniczki dla "Różowej Księżniczki":

CAM06599.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 01 Lip 2017 12:17 #552235

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Przesadziłam też ficusa natalensis variegata, dostał białą doniczkę, dwie białe drabinki i z 8-10 klamerek -motylków. Nie powinien się chyba obrażać ?

CAM06606.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Tola

Na zielono ! 08 Lip 2017 18:34 #553863

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Przepiękny jest ten ostatni fikus. :hearts: A philodendron Pink Princess bywa kapryśny jak stąd na kaukaz albo jeszcze dalej. :devil1: No, ale po takich pocałunkach od drugiej księżnej, to chyba kaprysił nie będzie. ;) :think: :) :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Na zielono ! 08 Lip 2017 21:57 #553919

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Oj, tak piękny ale wygląda znowu gorzej. Spryskałam go Baymatem i zobaczymy, czy grzyb odpuści...
Na Pink Princess mam natomiast drugi odrost, który potężnie mnie zaskoczył ! Najwyraźniej hydroponika czyni cuda :)

A dziś dzięki naszej kochanej Barakudce mój zbiór powiększył się o kolejne filodendrony :dance: :dance: :dance: Jeśli tu cichaczem zagląda , to mocno ją ściskam i dziękuję. :hearts:
Mam od Niej Philodendron Xanadu, Pedatum, Hastatum, Erubescens i Syngonium !!! :eek3:
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2017 21:59 przez Selinka.

Na zielono ! 08 Lip 2017 22:51 #553936

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No to teraz trzeba trzymać kciuki za powodzenie w rozroście roślinek. U mnie narazie panna rubra szykuje się jednym baldaszkiem do kwitnienia.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Selinka

Na zielono ! 09 Lip 2017 19:02 #554105

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Kerstin2309 wrote:
No to teraz trzeba trzymać kciuki za powodzenie w rozroście roślinek. U mnie narazie panna rubra szykuje się jednym baldaszkiem do kwitnienia.
A u mnie kwitnie niezawodny fiołek Pacific Pearl. Muszę go obfocić, bo się rozstaniemy-wychodzę z fiołków, zostanie kilka.
Tymczasem, tadam-Philodendron Xanadu, olbrzym !!!! Ukłony dla Barakudy. :flower1: Reszta maluchów zostanie obfotografowana jak wypuszczą korzenie.

CAM06689.jpg


CAM06690.jpg


CAM06691.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Na zielono ! 13 Lip 2017 18:14 #554953

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Podobny nieco filodendron-"Little Hope":
( Przywitany przez wszystkie koty).

CAM06701.jpg


CAM06703.jpg


CAM06698.jpg


Po rozsadzeniu okazało się, że ma co najmniej 8 samodzielnych sadzonek, więc będzie i dla mnie i dla Mamy i dla Barakudki :)
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 13 Lip 2017 18:21 #554955

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Szaleję hydroponicznie- moja faworytka ph.Magic Mask też została wetknięta w kamulce.
Dotychczasowe sukcesy z przenosinami roślin rosnących w ziemi wyniosły 100% (jedynie dracena Goldseffiana się jeszcze foszy).

CAM06704.jpg


CAM06706.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Na zielono ! 18 Lip 2017 20:02 #556006

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Dzisiaj o monsterze variegata. Jak tylko ujrzałam pięknie wybarwioną sadzonkę błyskawicznie zdecydowałam, że wymieniam swoją na tą. Udało mi się to zrobić dzisiaj w obie strony :)
Dla przypomnienia-było tak:

CAM06311-2.jpg


A teraz tak:

CAM06889.jpg


CAM06891.jpg


CAM06893.jpg

Będę ją mogła od razu poprowadzić w hydroponice ! :)
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2017 20:03 przez Selinka.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.575 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum