TEMAT: Na zielono !

Na zielono ! 18 Lip 2017 20:16 #556012

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Czekam na dwa filodendrony-sp. Black Emerald oraz Holtonianum :)
Marzy mi się jeszcze Elegans, Verrucosum i Caramel Marble (jak będę przy kasie). Ale czy będę....

W drodze jest też fikus benjamina Starlight, którego planuję posadzić razem z Kinky oraz jakimś trzecim benjaminem-jeszcze nie mam pomysłu jakim. Chcę z nich zrobić trójbarwną kompozycję-każdy kolor innego wzrostu :)

Jakieś podpowiedzi?

Szukam też ficusa elastica variegata, ale tak ubarwionego, że na jasnym zielono-żółtym tle są ciemno zielone smugi i kropki. Mam zwyklaczka-ficusa elastica, pamiątkę po "teściowej" i widzę go w towarzystwie właśnie takiego łaciatka oraz variegata przebarwiającego się na różowo (młode przyrosty).
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula


Zielone okna z estimeble.pl

Na zielono ! 18 Lip 2017 20:29 #556020

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Tymczasem mój ficus lyrata zszokował mnie w dwa czy trzy dni produkując monstrualnego liściora! Poprzedni był śliczny i też się zapowiadał na wielki, ale niestety doznał-z niewiadomych przyczyn- poważnego uszkodzenia mechanicznego (chyba zahaczyłam go nieświadomie drabinką od hoi przy podlewaniu nawet tego nie czując, bo nie podejrzewam kotów....). Ten poszarpany liść musiałam odciąć ale szybko na pociechę roślina wyprodukowała następnego. I to jakiego ! Jest dwa razy większy od pozostałych !!!Ma 31cm długości i ponad 25 cm szerokości !

CAM06895.jpg


CAM06894.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Na zielono ! 20 Lip 2017 12:05 #556286

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Miło , Krysiu, że tu zaglądasz. :wink2:

Nowinka-wygrany Philodendron sp. Black Emerald.

CAM06896.jpg


CAM06898.jpg


Świeżo wsadzony w hydroponikę jeden z philodendronów Xanadu:

CAM06903.jpg


CAM06905.jpg


I posadzone już razem w docelowej doniczce (hydro, rzecz jasna) scindapsus pictus oraz scindapsus pictus Trebie:

CAM06901.jpg


CAM06902.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 20 Lip 2017 15:07 #556326

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Pewnie że zaglądam i podziwiam. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Selinka

Na zielono ! 20 Lip 2017 21:49 #556431

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
I benjamin dotarł, by cieszyć moje oczy ! dokładnie takiego szukałam i znalazłam :)

CAM06998.jpg


CAM06999.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Na zielono ! 30 Lip 2017 13:52 #558159

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Philodendron Ilselmanii- dawno nie pokazywałam, ponieważ jego życie wisiało na włosku, podgniwał, był cięty, wreszcie zdecydował się żyć i puścił korzenie oraz nowy listek. W nagrodę wrzuciłam go dziś w kamyczki-dopiero teraz mogę odetchnąć-będzie dobrze.

CAM07028.jpg


CAM07027.jpg


Trudno się też ukorzeniał philodendron hederacum var Micans ale już zaczął się puszczać:

CAM07036.jpg


CAM07038.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Na zielono ! 30 Lip 2017 13:57 #558161

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Wczoraj posadziłam nową monsterkę variegatę alba:

CAM07030.jpg


CAM07029.jpg


Pink Princess czaruje na różowo:

CAM07033.jpg


CAM07035.jpg

(rośnie z kolegą-czosnkiem, który jest jej bodyguardem)

Cieszy Painted Lady-zaczyna wyglądać coraz piękniej:

CAM07039.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, nati6

Na zielono ! 01 Sie 2017 19:10 #558553

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ja swojego filka (philodendron) też chyba wrzucę w hydro? :think: :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Na zielono ! 03 Sie 2017 23:12 #558863

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Kerstin2309 wrote:
Ja swojego filka (philodendron) też chyba wrzucę w hydro? :think: :)
Gdzies spotkałam się z opinią, że to są rośliny stworzone do hydro, ale z drugiej strony nie widzę u osób kolekcjonujących je tej metody uprawy :eek3:
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 04 Sie 2017 09:24 #558900

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Mój lemon lime już siedzi w hydro, ale musimy troszkę poczekać by zaobserwować widoczną reakcję rośliny na uprawę w hydroponice.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Selinka

Na zielono ! 04 Sie 2017 09:52 #558905

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Będzie, będzie. Dla mnie jest to o tyle korzystny sposób uprawy, ze nigdy nie martwię się, czy nie przelałam-roślina pobiera sobie tyle wody ile sama chce pod warunkiem, że pilnuję wskaźnika.

Teoretycznie robię też tak na wypadek wyjazdu (choć w praktyce niemal nigdy nie wyjeżdzam- a ten wątek jest dowodem na to, że jak już jednak wyjeżdżam....to z roślinami; choć to akurat chodziło o fiołki , które nie rosły na knocie).
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 04 Sie 2017 10:16 #558908

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jak byłam kiedyś na innym forum, to dziewczyny przenosiły eksperymentalnie fiołki do hydroponiki z zadowalającym skutkiem (wtedy hydroponika wchodziła dopiero w modę). Ja sobie z prowadzeniem roślin na knocie zupełnie nie radzę. Z hydroponiką natomiast nie mam żadnych problemów.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2017 10:18 przez Forumowa Żabula.

Na zielono ! 04 Sie 2017 14:17 #558951

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Kerstin2309 wrote:
Jak byłam kiedyś na innym forum, to dziewczyny przenosiły eksperymentalnie fiołki do hydroponiki z zadowalającym skutkiem (wtedy hydroponika wchodziła dopiero w modę). Ja sobie z prowadzeniem roślin na knocie zupełnie nie radzę. Z hydroponiką natomiast nie mam żadnych problemów.
Z uprawą na knocie jest fajnie jak wszystkie elementy dobrane są na tip=top. Jak nie daj Boże jeden czynnik szwankuje, to wszystko bierze w łeb. Te czynniki to: wielkość i kształt doniczki/kubeczka/pojemniczka, w którym roślina rośnie, rodzaj i przepuszczalność podłoża, naświetlenie, materiał z jakiego wykonany jest knot i grubość knota, woda i nawóz i oczywiście temperatura w pomieszczeniu.
Wystarczy, że knot za gruby albo podłoże zbyt ciężkie albo pochmurno za oknem albo zimno i guzik z pętelką, sukcesu niet, kaplica, kaput i zonk.
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 04 Sie 2017 14:46 #558955

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No i właśnie u mnie objawiła się w uprawie "kaplica, kaput i zonk" :devil1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2017 14:47 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Selinka

Na zielono ! 12 Sie 2017 21:21 #560164

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
A u mnie nowości-philodendron Holtonianum, Tripartitum, Emerald Red Variegata (będzie rósł razem z Emerald Black Variegata, choć różnice są już wielkie między nimi), philodendron Narrow (olbrzym nad olbrzymy) oraz ...dwa takie samiuteńkie fikusy Natasha (jeden z wymianki a drugi dosłownie kupiony na drugi dzień w Bieda-Donce).

Z tego wszystkiego chyba nie pokazywałam wcześniejszych zakupów-syngonium Bronze i syngonium Pink Spot, syngonium Emerald Gem i Wendlandii oraz - giganta nr. 1 u mnie- Raphidophory Decursivy. Wszystko w ukorzenianiu, z foliowymi czapami na łepetynach, więc nie wyglądają jeszcze ponętnie.

Szaleństwo zakupowe-a co fajniejsze-również wymiankowe rozkręciłam na maxa, a tu już zdecydowanie muszę kończyć ściąganie kolejnych roślin do chałupy, miejsca absolutnie brak. :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 13 Sie 2017 12:37 #560239

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Najpierw Philodendron Holtonianum, na którego naczekałam się wiele tygodni-ale odbiór był osobisty i było warto czekać.
CAM07114.jpg


CAM07116.jpg

Piękna wielka sadzona :) Zachwycona nim jestem :)A kupowałam w ciemno, nie widząc :) Sprzedawca zaufany, więc nie było ryzyka.
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 13 Sie 2017 12:44 #560240

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Teraz dla przeciwwwagi totalny dramat-philodendron Magic Mask i Tripartitum. Z wymiany. Sadzonki jak ogryzki-ale brałam świadomie.


To jednak w jakim stanie je dostałam przeszło najśmielsze oczekiwania-masakra. Zapakowane w kopertę bąbelkową A5, ściśnięte i dosłownie ugotowane w upale, wysłane PACZKĄ EKONOMICZNĄ. Jak można żywe rośliny ekonomiczną !!! I zapakować w wiotką kopertę? Szok.

CAM07089.jpg


CAM07090.jpg


CAM07096.jpg


Dziś tak wyglądają i oczywiście nie rokują:

CAM07100.jpg


CAM07103.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2017 12:58 przez Selinka.

Na zielono ! 13 Sie 2017 12:49 #560241

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Dla odzyskania równowagi psychicznej, bo aż mnie zatelepało-jak można żywe rośliny tak zmaltretować, nie mieć serca ni wyobraźni, by wysłać je w taką pogodę w taki sposób zapakowane-coś dla podniesienia na duchu-moje olbrzymy kochane.

Philodendron Narrow:

CAM07122.jpg


CAM07120.jpg


Raphidophora Decursiva:

CAM07123.jpg


CAM07125.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.624 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum