TEMAT: Moje kwiaty, koty i...

Moje kwiaty, koty i... 13 Mar 2018 17:09 #595275

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Czyli ta odmiana skrzydłokwiata jest jednym słowem kapryśna i nie lubi dzielenia. Współczuje Ci tego co z nim przechodzisz i jednocześnie
dziękuję za ciekawe informacje co do jego uprawy :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiaty, koty i... 15 Mar 2018 13:37 #595682

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
By nieco urozmaicić...kotełek osiedlowy tak się przykleił do domowych,że ani mu w głowie wrócić w bezdomność...Kilogram obcych z brzuszka pozbyliśmy się, pchełki też emigrowały i Tutuś nie bedzie nigdy płacił alimentów :woohoo:




od lewej: Fifi,Ptysia i Tutuś.


Fifi jako ociupinkę inny...sukulent.


Niedziela...faceci...
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2018 13:55 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tola, zielonajagoda, Łatka, Carmen, Waldemar

Moje kwiaty, koty i... 15 Mar 2018 13:58 #595685

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jagódko, ten twój nieco inny sukulent bardzo mi przypomina mojego Małego który biega sobie teraz za tęczowym mostem. Jest piękny!! :hearts: :hearts: Wymiziaj go koniecznie ode mnie. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 15 Mar 2018 13:58 #595687

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Ale fajne widoki

3616s-3.gif

Moje kwiaty, koty i... 24 Mar 2018 11:35 #597212

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235








Szczęśliwie przetrwały zimę i nic nie straciły z urody i wybarwienia.Tylko jedna gałązka śmignęła jak dziwadło - bo Reo meksykańskie...kompletnie zielone! Na razie przesadzać nie mam zamiaru, ale czy reszta nie wróci do formy wyjściowej tej zielonej ?
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, nati6, minohiki, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 24 Mar 2018 21:23 #597335

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jagódko, a weź tą zieloną odnóżkę uciachaj i posadź w osobnej doniczce, będziesz wtedy miała dwie odmiany. Masz piękne i zadbane rośliny. :hearts: Czekam na więcej. :whistle: :kiss3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 26 Mar 2018 18:06 #597650

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Jagódko, czy ty chcesz abym dostał oczopląsu :supr3: Ta kolorowa trzykrotka jest wspaniała, coraz bardziej mi się podoba. Nie wspomnę już o scindapsusie i jego kolorowych liściach. Od dawna masz je w swojej kolekcji bo wyglądają już na wyrośnięte :bad-idea:

Moje kwiaty, koty i... 01 Kwi 2018 15:00 #598539

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235










To moje ulubione mini drzewko - głóg. Nie byłam pewna czy na balkonie przezimuje i gdy usunęłam agrowłóknie zaskoczyły mnie nabrzmiałe pąki. Pogoda zrobiła się paskudna bo spadł śnieg i wiatr do tego taki jakby się diabeł powiesił więc mini drzewko zostało na parapecie w kuchni bo tam chłodniej, nie ma kaloryfera. No i masz! Trzy dni wystarczyły by pokazały się listki.Teraz będę musiała go hartować nim wystawię na stałe na balkon. Zdjęcia nie są ciekawe bo fotograf ze mnie do niczego i nie mam takiej duzej planszy by zasłonić otoczenie i wyeksponować drzewko. Bardzo się cieszę,ze przeżył zimę bez uszczerbku :fly:
Malutkie Reo meksykańskie wariegata dostałam wiosną ubiegłego roku i spędziło całe lato na balkonie. Poprzednie też były dorodnymi roślinkami, ale musiałam się ich pozbyć przez przeprowadzką na mini lokal w jakim teraz mieszkam. Zieloną gałązkę wypuścił jesienią gdy już był na parapecie w pokoju i chyba zabrakło światła lub gen uwstecznił się i przeważył - a, nie wiem jak to nazwać.
Scindapsusów mam kilka i zadziwiają mnie malunkami na liściach, mutowaniem bo nawet jedna gałązka znalazła się w odmianie neon !Doskonale radzą sobie nawet w niewielkiej ilości swiatła, nic nie tracą na urodzie.









Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2018 15:15 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 02 Kwi 2018 00:43 #598574

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ale masz tempo. No tak, wiosna na wyciągnięcie dłoni więc i energii jak i pomysłów nam przybywa. Czym będziesz tego roku obsadzała balkonik?
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 19 Kwi 2018 13:40 #601475

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Nareszcie mam gdzie mieszkać bo z tym co hodowałam w pokoju czekając na nieco wiosny była udręka - na nogach łatwo obejść ale na wózku...szlag trafia.
















Co się udało wyprowadziłam na balkon.Sukulenty już się opalają bo balkon patelnia i nie spieszy mi się by montować parasol. Jeszcze sadzonkuję moje ukochane aksamitki, bez Meyera Palibin już ma zawiązki kwiatów na kiściach i w ogóle to jestem...potocznie mówiąc 'zdechła'...chyba udzieliło mi się od forumowej Żabuli...Jadę pospać z Tutusiem :)
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2018 13:41 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, minohiki, Carmen, Waldemar

Moje kwiaty, koty i... 19 Kwi 2018 13:59 #601477

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No tak, wiadomo, wszystko na forumową Żabulę. :happy: Ale zielonaski są.... O ja cie, brak mi słów zachwytu!! :hearts: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 19 Kwi 2018 20:35 #601571

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Super to wygląda :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona

Moje kwiaty, koty i... 25 Kwi 2018 16:43 #602619

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Puk, puk.... Gdzie nasza autorka wątku? Jagódkooooooo..... :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 28 Kwi 2018 13:08 #603144

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Ano czytałam co na tym forum się dzieje i...zaniemówiłam z wrażenia...bardzo niemiłego na dodatek, ale to już kwestia... sumienia delikwenta...jeżeli ma je z rzadka używane to mnie nic do tego wszak moderatorem jestem na innym forum, a tutaj jedynie bywam z przyjemności obcowania ze znajomymi :kiss: Niektórych znam od lat i bardzo sobie cenię tą wirtualną przyjaźń :kiss:
Zakwitł jeden z nielicznych fiołków jaki umknął z pogromu zimowego : Malachitowa róża.






Tłustosz pączkował i mam pięcioraczki na dodatek nałapał smakołyków i kwitnie.


Między Reo meksykańskim a Cisusem ulokowała się maleńka Szeflera Janine :dance:

Calathea Mauiqueen.

Opuncje wyjdą na balkon jak tylko ustabilizuje się pogoda.
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, nati6, minohiki, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 28 Kwi 2018 13:22 #603147

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jak super że Ciebie znowu widzę. :dance: A twoi podopieczni jak zawsze zachwycają swoją urodą, bo wyszły spod troskliwej i opiekuńczej ręki. Fiołeczek i tłustosz (oj faktycznie tłuściutki Ci on! :happy: ) wymiatają!! :hearts: :hearts: Ja się zastanawiam czy już teraz wystawić na zewnętrzny parapet Crinum czy też dopiero po czasie jak minie zimna zośka? :think: :think: Ale ta cieplutka i fajowa pogoda tak mnie kusi by wywalić kwiatuchy na parapet zewnętrzny. :whistle: :)
Jagódko, napisz mi proszę w jakim podłożu trzymasz tego okazałego tłustosza, czym podlewasz czy nawozisz i wogóle. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2018 14:32 przez Forumowa Żabula.

Moje kwiaty, koty i... 28 Kwi 2018 21:55 #603225

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Zazdroszczę Ci :happy4: Calathea Mauiqueen jest śliczna :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona

Moje kwiaty, koty i... 07 Maj 2018 16:34 #604996

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Tłustosz to pasjonat kwaśnego torfu i wody destylowanej / wilgotne podłoże non stop /oraz słoneczka. Ot, cała tajemnica.

Świeżynka, dopiero co dotarła, więc z radości kilka zdjęć : Dracena surculosa Godseffiana





Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2018 16:45 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

Moje kwiaty, koty i... 07 Maj 2018 16:42 #604997

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ale piękny piegus! Prawie taka jakiej szukam. :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.397 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum