TEMAT: Moje kwiaty, koty i...

Moje kwiaty, koty i... 12 Paź 2017 11:20 #569183

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
A dlaczego regał schowany w szafie przed wzrokiem syna?
Dzieci powinny nas wspierać ...i życzę tego nam wszystkim.
Jak tego nie wiedzą, to trzeba im to uświadomić w czasie miłej rozmowy przy naszym ładnie zastawionym stole.
Powodzenia :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, zeberka363


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiaty, koty i... 13 Paź 2017 14:34 #569402

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Mnie też ten regał ciekawi :silly:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Moje kwiaty, koty i... 13 Paź 2017 15:17 #569408

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Regał w szafie...no cóż...69 lat mam za sobą, wózek inwalidzki od 20 lat a stan zdrowia tak nadszarpnięty -szczególnie ostatnio 2 pobyty w szpitalu z litanią nakazów i zakazów bezwględnego wykonywania i przestrzegania - więc nie ma co się dziwić,że kwiaty, koty itd to w pojęciu syna wróg mojego zdrowia. Trochę racji w Jego rozumowaniu jest tym bardziej że troskliwy był od małego i rzadko kiedy widział mnie chorująca - bo być chorą niestety nie potrafię. Opiekunki niestety ograniczają się najczęściej do zrobienia zakupów więc utrzymanie mieszkania pozostaje w mojej gestii. Czasami nie mam już siły do mopa to położę się i wmawiam sobie, że jestem obłożnie leniwa, ale i tak za dzień, dwa, muszę zrobić to, co odłożyłam...Rodziny nie mam,syn ożenił się, ma już swoje życie i będzie przyjeżdżał coraz rzadziej bo taką ma pracę, a ja nie przyznaję się do tego, że często kosztem zdrowia wykonuję to co zabronione. Balkon jest południowo - zachodni więc w sam raz dla sukulentów i właśnie ten regał dla nich kupiłam i schowałam by nie było szczegółowego śledztwa, tasiemca pytań z reprymendą co lekarze napisali i przed czym przestrzegali...i tyle w temacie: regał w szafie :)
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Tola, zanetatacz, CHI, zeberka363, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 13 Paź 2017 16:00 #569423

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Zawsze Cię podziwiałam Jagódko, za wszystko co robiłaś i za to co nadal robisz! Jesteś Wielka!! Ludziska..... Czapki z głów!!!
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2017 16:01 przez Forumowa Żabula.

Moje kwiaty, koty i... 14 Paź 2017 18:16 #569640

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Popieram przedmówczynię, ja myślę, że to jest sensem Twojego życia i tak trzymaj :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje kwiaty, koty i... 02 Lis 2017 13:48 #572716

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Dziękuję za komplementy, ale to tylko tak wychodzi bo jeszcze mi się cosik chce robić...Udało się i przydybałam ceropegię...Wisi na drzwiach balkonowych i jak nie ususzę to zaleję albo zahaczę i pourywam...tym razem zakwitła po przesadzeniu resztek z senecio.









Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, zanetatacz, zeberka363, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 02 Lis 2017 17:00 #572744

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Bardzo ciekawa roślina :ohmy: Czy jesteś w stanie zrobić jej całej zdjęcie :bad-idea: Musi pięknie wyglądać cała obsypana tymi małymi dzbanuszkami :hearts:

Moje kwiaty, koty i... 02 Lis 2017 17:13 #572753

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Kiedyś Barakudka mi przysłała senecio, ale nie umiałyśmy się z roślinką jakoś dogadać i wróciła do swojej pierwszej opiekunki. Mnie te drobnoliścienne nie lubią czy jak? Chociaż ja się nimi zachwycam bez opamiętania. Ale kwitnienie na tych maluszkach wygląda fantastycznie!! Brawo! :bravo: :bravo:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 02 Lis 2017 17:38 #572765

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235


Jak widać nic szczególnego, bidulka, do pielęgnacji której powinnam się bardziej przyłożyć. W kubeczku ukorzeniam to co się 'jej pourywało ' lub częściowo pousychało. Ona pięknie ukorzenia się w wodzie, puszcza korzonki a jak zwis ma bulwkę to z korzonkami wygląda jak sputnik. Tam nawet jest kilka bulwek, ale poczekam aż urosną większe i wówczas odetnę i ukorzenię, zagęszczę w doniczce i oczywiście splotę jakiś porządny wieszak a tą przerobioną starą serwetkę wyrzucę.
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, zanetatacz, zeberka363, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 02 Lis 2017 17:41 #572767

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19269
  • Otrzymane dziękuję: 79644
Jakieś 25 lat temu miałam ceropegię... urywałam kolejne bulwki i wsadzałam do długiej skrzynki stojącej na dość wysokim regale. W końcu miałam taka kotarę, jak Włosi czy Hiszpanie wieszają w drzwiach latem.
Dawne dzieje.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje kwiaty, koty i... 02 Lis 2017 17:50 #572769

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Bardzo dziękuje za fotki, wygląda fantastycznie :lol:

Moje kwiaty, koty i... 02 Lis 2017 18:08 #572775

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
makosz11 wrote:
Jak widać nic szczególnego, bidulka.

I Ty to nazywasz bidulką? Jagódka, no weź mnie nie osłabiaj!! Czyś ty widziała na oczy taką od serca prawdziwą bidę!!! :idea1: Twoja jest mniamuśna, śliczna po prostu!! :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 11 Mar 2018 11:39 #594818

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Zapuściła watek, pajęczynkami zarosło więc skoro wiosna coraz bliżej ...Kupiłam balkonową szklarenkę w Kauflandzie za 69,99, ale...gdy opiekunka wymierzyła balkon z ewentualną lokalizacją owego zakupu wyszło szydło z worka ...za duża.W miejscu gdzie się mieści narażę roślinki na stratę bo już doświadczyła kradzieży dorodnych kaktusów z zewnętrznego parapetu. Nowa lokalizacją nieco z konieczności ,ale chyba nie najgorsza.



Coś z kuchni...









Skumulowałam nieco :










Następna relacja gdy zrobię aktualne zdjęcia.Miłego dnia życzę bo słoneczko u mnie już buszuje coraz częściej i dłużej :dance:
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Tola, zanetatacz, CHI, zeberka363, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 11 Mar 2018 11:44 #594820

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3929
  • Otrzymane dziękuję: 21009
Świetne zadbane rośliny i patent za szklarenką...

Moje kwiaty, koty i... 11 Mar 2018 11:52 #594825

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Masz bardzo dużo zróżnicowanych roślin. Bardzo przyjemnie się na nie patrzy :hearts: Sporo też philodendronów i scindapsusów :lol:
Zauważyłem skrzydłokwiata w wersji varegiata :woohoo:

Moje kwiaty, koty i... 11 Mar 2018 17:44 #594899

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Piękne zieloności i to przy kotach :bravo:, miło popatrzeć.

Moje kwiaty, koty i... 11 Mar 2018 20:08 #594951

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Michał, ten skrzydłokwiat kiedyś był dorodną roślinką i pokusiło mnie oddzielić od niego spore dziaciaki bo stał się atrakcją i każdy chciał...Roślina mateczna rozchorowała się po tej eksmisji sadzonek i przez 3 lata była ledwie zipiąca. W ubiegłym roku wypuściła malucha, ale cały czas jest "kwękająca" i pechowa na dodatek bo znalazła się na trasie przelotowej kotów - straciła kilka liści a te szatany jakby się na nią uwzięły. Zawsze się gdzieś któryś przekradnie mimo zasieków jakie wymyślam i poskubie liście lub złamie sadzając tyłeczek w doniczce :angry: Kochani, mam za małe mieszkanie na tą ilość roślinek.
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2018 20:12 przez makosz11.

Moje kwiaty, koty i... 11 Mar 2018 23:04 #594988

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Cudnie zielono i białoczarno-chcę więcej kociary ;) -co za słodziak!
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.413 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum