TEMAT: Moje kwiaty, koty i...

Moje kwiaty, koty i... 11 Wrz 2015 12:23 #401231

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Witam...mój fiołkowy żłobek i przedszkole. Po przeprowadzce z 80 m na 37m startuję we fiołeczkach prawie od zera chociaż nie jako nowicjusz bo hoduję je od zawsze.



To zwykły parapeciarz z kwiaciarni od koleżanki - mam go od tygodnia.Jeden listek stracił w podróży wiec go ukorzeniam z ciekawości czy jak będą sadzonki powtórzy kwitnienie.



Nieco wyżej na półce...




Między sukulentami po lewej The Madam a niżej po prawiej Ramblin Dots.


Jeszcze coś wyżej już nie fiołkowego...

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, MagdaH, Dorota15, VERA, nati6, Gosia352, Kumulugma, zanetatacz, dana581958


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiaty, koty i... 11 Wrz 2015 15:21 #401260

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Melduję się w wątku, podziwiają fiołki i czekam na resztę ślicznotek :) Mam nadzieję, że się nie pozbyłaś episcji, bo te zawsze podziwiałam u Ciebie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Moje kwiaty, koty i... 12 Wrz 2015 11:47 #401402

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
O, jacie...! Wszelki duch....ku mojej radości wielkiej!!! Tak się cieszę Jagódko, że do nas dołączyłaś!
Oczywiście na powitanie masz ode mnie gigantycznego całusa. :dance:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 16 Wrz 2015 09:52 #402217

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Lato było iście saharyjskie więc i na parapecie zewnętrznym coś rosło,a nawet kwitło...Lokatorzy uprzedzali mnie,że wystawienie roślin grozi zniknięciem,ale jakoś ta złowróżbna przepowiednia nie sprawdziła się w ciągu tych 8 miesięcy - nadal są na parapecie.Wspomnienie :) lata
Pierwsza zakwitły parodie.


otuyensis

warasii

Gymnocalycium Baldianum



Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 09:58 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958

Moje kwiaty, koty i... 16 Wrz 2015 09:56 #402219

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Widać służy im letniskowanie na zewnątrz, bo pięknie kwitły :flower2:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Moje kwiaty, koty i... 16 Wrz 2015 15:01 #402247

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
W doprowadzaniu kaktusów do kwitnienia to makoszka jest mistrzynią nad mistrzynie!! I na pewno ona temu (jak zawszse zresztą!) zaprzeczy, choć to fakt niezaprzeczalny. :idea1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 20 Wrz 2015 08:20 #402989

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Znajome kaktusowe kwiecie :drink1:
A obok kaktusów to Colocasia esculenta czy Alocasia macrorhiza stoi ?

Moje kwiaty, koty i... 22 Wrz 2015 11:49 #403432

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Leszek.G wrote:
A obok kaktusów to Colocasia esculenta czy Alocasia macrorhiza stoi ?

Leszku, ja stawiam na Colocasia esculenta. :whistle: :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 06 Lis 2015 22:12 #412332

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3556
W pierwszym poście pojawił się zapis "Nieco wyżej na półce...". Czy można byłoby prosić o zdjęcie całej półki i jej mocowania? Na parapetach nie mam miejsca, makramowe kwietniki wiszą na karniszach.... chyba więc pora na półeczki :)
Pozdrawiam cieplutko
Hanka

Moje kwiaty, koty i... 10 Lut 2016 10:00 #433780

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
"Nieco wyżej na półce.." Aktualizacja, po czasie, ale jednak coś się zmienia na bardziej użyteczne dla mnie wszak wózkowicz najczęściej jest uzależniony od swojej niesprawności.









Teraz by fiołeczki równo rosły wystarczy co tydzień przekręcić cały wózeczek i nie ma męczenia się z każdą doniczką z osobna i już nic przypadkiem nie przytrafi się okupantom parapetu.Od wczesnej wiosny do póżnej jesieni oboje okupują balkon.



Teraz mam innych gości na balkonie i to całe chmary tylko zdjęcia trudno mi zrobić bo aparat byle jaki, a ptaszki szybsze niż halny :)



Episcii niestety nie mam. Większość roślin rozdałam zmieniając mieszkanie na kawalerkę w bloku. Czekamy na wiosnę.
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Perełka

Moje kwiaty, koty i... 11 Lut 2016 10:59 #434133

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jagoda, a skąd ty wytrzasnęłaś te fantastyczne białe półeczki na kółeczkach? Są świetne, przydałyby mi się takie!! :woohoo:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 16 Lut 2016 09:58 #435720

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Wózek na kółkach w cenie dwudziestu kilku złotych wypatrzyłam w ubiegłym miesiącu w reklamie Kauflandu.Na Allegro są takie same ale 3 razy droższe.Szukałam dość długo czegoś na parapet ale wygodnego dla mnie i dla roślinek.Teraz co tydzień wystarczy przestawić wózeczek odwrotnie i nie trzeba przekręcać każdej doniczki z osobna jak na poprzednim stojaku z listewek by roślinki rosły w miarę'równo".

Są na Allegro takie same,tylko w innym kolorze,też włoskie poszukałam dla Ciebie:- allegro.pl/regal-na-kolkach-3-polki-szaf...lad-i5767143189.html
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2016 10:03 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tola

Moje kwiaty, koty i... 01 Kwi 2016 19:21 #451269

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jagódko, oj nieładnie, nieładnie tak nas i swój wątek zaniedbywać!! :teach: Toż to ile można czekać na twoje przybycie? Gdzie indziej zielonaski pokazujesz z kociastymi (mam na myśli fb), a tu Ciebie ani widu ani słychu!! :placze: :placze: Ja kcem Makoszki!!!! Makoszki i jej zielonasków!!! :screem: :search: :screem: :search:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2016 19:22 przez Forumowa Żabula.

Moje kwiaty, koty i... 09 Lut 2017 16:42 #522491

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Prawie rocznica nieobecności :oops: Nie bardzo mam co pokazać i by nie być gołosłowną...cały mój roślinny majątek w trzech odsłonach.







Wisienka na torcie czyli jedynaczka Ptysia.



Dopiero przygotowuję się do sezonu balkonowego.Dzisiaj zamoczyłam nasionka kobei pnącej mimo,ze jesienią zdecydowałam:nigdy więcej bo liści gąszcz a kwiatków mało...Zachciało mi się cibory-papirusa więc kupiłam nasiona...skleroza bo nie powinnam nakrywać ziemią :jeez: :idea2: przypomniało mi się jak popatrzyłam na pakiet roślin koleusa,które czekają na wysiew w marcu.Nasion Koleusa też się nie nakrywa ziemia tylko delikatnie przydusza do podłoża...Ciekawe czy coś wzejdzie z tego siewu, wątpię...Kupię kolejne nasiona w marcu bo kupowanie gotowca za 30 zł to żadna przyjemność jak dla mnie. Limit finansowy na zakupy balkonowe w tym miesiącu i tak przekroczyłam. Obiecuję nie hodować pajęczyn w tym roku i...ale zaglądałam tutaj i czytałam systematycznie tylko bez komentarzy :flower1: obiecuję poprawę.
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2017 16:44 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Marzenka, beatazg, Łatka, zanetatacz, zeberka363

Moje kwiaty, koty i... 09 Lut 2017 17:13 #522492

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
O jakże się cieszę że powróciłaś! :dance: :dance:
chickendance.gif
I żeby to jakoś uczcić, to dam Ci kwiatuszka, na potwierdzenie przyjęcia twojej obietnicy o poprawie. :devil1:
13z4c5j_th.jpg

Ale wiesz co Jaguś, odkąd tylko sięgam pamięcią to od zawsze twoje zielonaski rosły jak zaczarowane. Ty chyba jakieś czary nad nimi odprawiałaś, bo to niemożliwe by taką fartowną łapinę (a nawet dwie) mieć do roślin!?! Nie martw się, niedługo nimi na bank zarośniesz, znając twoje niepohamowania w kolekcjonowaniu zielonasków... :whistle: ;) Ale będzie fajnie móc się prowadzać pośród twoich podopiecznych!! :dance:
Oczywiście, obowiązkowo wymiziaj Ptysię w opcji XXL

Pozdrówka. :hug: :bye:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2017 17:14 przez Forumowa Żabula.

Moje kwiaty, koty i... 09 Lut 2017 21:12 #522536

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Witaj!
Śliczne kwiatuchy i słodka kociara :)
Fajny patent z tymi wózkami,ale małż to by mnie już z domu wygnał jak bym jeszcze takie kupiła :silly:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje kwiaty, koty i... 09 Lut 2017 21:56 #522556

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Cześć. Kotełek cudny :woohoo: Kwiatków cała moc. Koleuski spokojnie można przykryć ziemią - moje wysiane 1 lutego wyłażą, najdłużej gramolą się Rokoko. Te półeczki na kółkach super pomysł - ile można zmieścić :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Moje kwiaty, koty i... 09 Lut 2017 22:19 #522563

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19241
  • Otrzymane dziękuję: 79459
Kaktusy kwitnące wprawiły mnie w osłupienie. Za taki żółty dałabym się posiekać ;). Czy przechładzasz zimą? A latem - na powietrzu?
Wycofuję się co prawda z kolczastych, dwa szczęśliwie tej zimy same odeszły do kaktusowego raju - lecz takiego słonecznego jakbym zobaczyła - nie ręczę za siebie :woohoo:
Jeśli przy tym wszystkim masz problemy z poruszaniem się (dobrze zrozumiałam?) - to po prostu :thanks:
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2017 22:20 przez Łatka.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.464 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum