TEMAT: Moje kwiaty, koty i...

Moje kwiaty, koty i... 14 Maj 2018 16:03 #606207

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Na regale i parapecie...


szeflera "Melanie"



































Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2018 16:05 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, nati6, zielonajagoda, minohiki, Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiaty, koty i... 14 Maj 2018 16:18 #606209

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Po prostu cudne!!! :hearts: No ale filodendron pedatum.... :ohmy: :ohmy:
:hearts: I padłam!!
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 14 Maj 2018 17:54 #606221

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1881
  • Otrzymane dziękuję: 3190
Ale super dżungla :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje kwiaty, koty i... 17 Maj 2018 10:40 #606758

  • CHINANIT
  • CHINANIT's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 170
Witaj Jagódko. :)
U Ciebie są zawsze zadbane koty i rośliny. Aż miło popatrzeć.

Kupiłam i ja dwa takie zielone regały. Postawiłam na zewnątrz pod balkonem i póki co robią za rozsadniki.
Musieliśmy przymocować do ściany, bo wiatr je wywracał.
Jak posadzę te wszystkie sadzonki co tam stoją, to będzie w sam raz miejsce na letnisko dla roślin domowych.

Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam. :)
Z pozdrowieniami, Maria

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Wszystko już było...

Moje kwiaty, koty i... 26 Maj 2018 17:17 #608748

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Miło, gości witam :flower1:





Szczawik mieszka trochę w pokoju,trochę na balkonie :)

Fiołeczek Key Yoki


Sirop...ledwie się wygrzebał z pomoru i już kwitnie :kiss:


Kaktusy na wybiegu balkonowym




Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 26 Maj 2018 17:22 #608749

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jak zawsze kiedy do Ciebie wejdę, to moja mina wygląda tak: :eek3: :hearts: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :hearts: :eek3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 01 Cze 2018 15:24 #610023

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Dlaczego nie wyświetlają się moje zdjęcia w postach powyzej?
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...

Moje kwiaty, koty i... 01 Cze 2018 15:58 #610029

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jagódko, napisałam już o tym do Ekipy Forum. Zaraz się dowiemy. Spokojnie, na pewno jakoś to można wyjaśnić. :hug:
Tutaj powinnaś znaleźć odpowiedź od adminki forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...rum?start=558#610028 lub na priv. :hug:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2018 16:05 przez Forumowa Żabula.

Moje kwiaty, koty i... 01 Cze 2018 19:23 #610073

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
Ogólnie dzisiaj jest jakiś problem z hostingiem fotosika. Wstrzymajcie się z wszelaką edycją postów. Najlepiej jest wstawiać fotki na serwer forumowy. Wtedy nic nie ginie. Z hostingów bardzo często kasowane są fotki po około 2 latach i wtedy watek robi się do niczego :dry:
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje kwiaty, koty i... 01 Cze 2018 19:29 #610075

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No właśnie, serwer forumowy jest najwygodniejszy, bo nie tylko jest bezpłatny więc się oszczędza kasiorkę, ale są fotki gwarantowane w wyświetlaniu przez cały czas.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 02 Cze 2018 12:52 #610199

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Od lat opłacam regularnie hosting Fotosika mam tam ok.3.000 zdjec jak nie więcej i nigdy żadnego nie wygaszano... po raz pierwszy spotykam się z czymś takim...ciekawe...napisałam do Fotosika...zobaczymy co odpiszą...jeżeli odpiszą :idea2:
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...

Moje kwiaty, koty i... 02 Cze 2018 14:38 #610219

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
Oni mają naprawdę poważny problem, na konkurencyjnym forum zniknęły wszystkie zdjęcia z tego serwisu. Tym samym sprawiając, że forum stało się prawie bezwartościowe.
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2018 14:38 przez Michał.

Moje kwiaty, koty i... 02 Cze 2018 21:39 #610366

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Michał...O,raju! Co to znaczy konkurencyjne forum ? Nie uznaję takiego zwrotu bo każde forum ma specyficzny zasób wiedzy i ja nie widzę nic konkurencyjnego w tym forum, na przykład do tego, w którym mam także swój wątek i korzystam z wiedzy zaprzyjażnionych na nim forumowiczów. Tam pełnię funkcję moderatora - czego nie ukrywam, a tutaj mam także przyjaciół i jestem szeregowym uczestnikiem tej społeczności bez żadnych dodatkowych względów a już na pewno nie po to by śledzić "konkurencję". Kochamy rośliny, jesteśmy ciekawi "ich świata", pokazujemy co rośnie w naszych ogrodach czy na parapetach i balkonach, dzielimy się wiedzą i jaka w tym konkurencja?!? Podglądamy jak urządzić nasz zielone i kolorowe kąciki roślinne i wiele innych różności, korzystamy z rad innych...chwalimy się naszymi zwierzaczkami...zagraża nam czyjaś konkurencja...? Naśle na nas plagę przędziorków :happy4:
Bezwartościowe forum ? Uważąm, że wartością każdego forum są jego uczestnicy i wiedza jaką można przeczytać nawet jeżeli zniknęło nieco zdjeć.To tak jakby zgubić nieco ciuchów z garderoby, ale przecież zasoby ludzkie- okropne określenie, ale po ty byś pojął iż ważny jest człowiek a nie to czym się upiększył...To co z siebie umiejętnie podaje innym, ot tak sobie bo z sercem na dłoni nawet wówczas gdy tym własnym sercem można zostać spoliczkowany.

Aaaa, własnie, znacie jakiś radykalny domowy sposób na te paskudy przędziorkowe ? Wykluczam chemię bo mam 3 koty i 4 balkonowe bezdomniaczki stołujące się o różnych porach dnia i nocy więc nie mogę niczym chemicznym pryskać chyba,żeby czymś podlać...
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2018 21:47 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje kwiaty, koty i... 02 Cze 2018 21:47 #610370

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Makoszku, jak wiesz ja także mam koty i używam środków w sprayu by opryskać roślinkę. Pozostawiam ją opryskaną w łazience aż do wchłonięcia się środka przeciw robalom. Oczywiście nie pozwalam moim kotom tykać roślin. Najczęściej używam takich środków jak Biochron lub Agricolle (oba w spray-u firmy Target). U mnie zdają egzamin.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiaty, koty i... 02 Cze 2018 22:46 #610407

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19025
  • Otrzymane dziękuję: 78156
Jagódko - nie cytuję Twojej ostatniej wypowiedzi, ale wyjęłaś mi to wszystko z ust (spod palców?).
O jak ja kocham spotkać - choćby w sieci - rozsądną osobę! :hug:
Próbowałaś zwalczać przędziorki czystym spirytusem? On odstrasza zwierzęta, przynajmniej psy nienawidzą tego zapachu. Nie ma niebezpieczeństwa, że podskubią.
Z wełnowcami sukces murowany. Z przędziorkami - spróbuj.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Carmen

Moje kwiaty, koty i... 08 Cze 2018 21:20 #611648

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Nim dopatrzyłam się przędziorków to ich łupem padły bluszcze,cisus striata i calathea.Dostałam AFIK...ponoć na wszelakie ssące i gryzące. Spirytus salicylowy + Ludwig+ woda - to znany sposób na kaktusy i sukulenty gdy baraszkują z wełnowcem i tarcznikiem...Wyleciało mi to z pamięci bo przecież jeszcze kilka lat temu miałam te składniki w roślinnej apteczce.
Tymczasem Fotosik przeprosił informując o awarii serwera i faktycznie zdjecia wróciły.Tak więc mogę pokazać co kwitnie na balkonie ale...popróbuję jak mi radzono :wink2:
DSC02153.jpg


DSC02152.jpg


DSC02154.jpg


DSC02147.jpg


DSC02141.jpg


DSC02140.jpg


DSC02129.jpg


DSC02124.jpg


DSC02143.jpg
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Moje kwiaty, koty i... 08 Cze 2018 21:55 #611660

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
Kolorowo zrobiło się u Ciebie :) Potwierdzam, że na na wszelakie szkodniki sprawdza się alkohol w połączaniu z płynem do naczyń i wodą dla rozcieńczenia. Najlepiej walczyć z owadami wcześnie rano lub wieczorem. Jest większa szansa na zwalczenie ich. Owady wtedy sa mniej aktywne i miksturą, którą ją potraktujemy dosięgnie większą ilość szkodników. Można to potem przelać do butelki i robić oprysk, jeżeli szkodniki są na kaktusach, bo inaczej palce pokiereszowane :whistle: :devil1:

Moje kwiaty, koty i... 08 Cze 2018 23:10 #611685

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ale cudownie, kolorowo, po prostu fantastycznie!! Aż nie chce mi się stąd wychodzić.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.287 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum