TEMAT: Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 22 Maj 2018 21:16 #607885

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Mega fotogeniczna jest ta roślinka, nie mogę się doczekać aż się rozrośnie, wypuszcza już nowego listka. Przeniosłam go w najbardziej rozjaśnione miejsce żeby rósł szczęśliwie wybariony :D

DSC_0433.jpg


Dostałam różyczkę od Mamy na urodziny :flower2: :flower2:
DSC_0440.jpg


i W. :)
DSC_0439.jpg



I ujęcie przy zachodzie słońca :)
DSC_0441.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 22 Maj 2018 21:20 #607886

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
U mnie też się syngonia ruszyły do pracy z liśćmi. Jak dla mnie są bezproblemowe :) Piękne ujęcie swoja droga :hearts:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 23 Maj 2018 14:05 #608063

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A ja się właśnie zastanawiam czy z braku miejsca nie wrzucić wszystkie syngonia jakie tylko mam do jednej donicy. :think:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 23 Maj 2018 15:10 #608086

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Krysiu, a ile ich masz? Taki zabieg z pewnością pozwoli Ci sporo miejsca zaoszczędzić na Twoich zakorkowanych parapetach :devil1: W sumie może to wyglądać ciekawie pod względem kolorystycznym. Pomieszać ciemniejsze i jaśniejsze i efekty jest piorunujący :whistle:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 23 Maj 2018 15:43 #608102

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
tylko chyba bez różowego, jeśli masz, nie? chyba ze wszystkie mają mega jasno?

z 'Emerald gem' mogę Cię wybawić jak masz za mało miejsca bo chętnie przyjmę mimo że mam :devil1: :devil1: :happy4: :happy4:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 23 Maj 2018 16:03 #608104

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Zaraz zrobię im fotkę, bo niby wyglądają tak samo, ale jakoś inaczej zarazem. A jeszcze poluję na syngonium wendlandii i rayii (to właśnie te dwie odmiany są do siebie bliźniaczo podobne) oraz na imperial white i emerald gem. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2018 16:05 przez Forumowa Żabula.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 23 Maj 2018 18:47 #608156

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
U mnie ten mój model piękny to 'Emerald gem' :) mam jeszcze drugiego, ale dałam go na podchowanie do "teściów" bo u nich dużo miejsca i światła i chcę zobaczyć gdzie urosną ładniej :D

Mi się marzy 'Pink splash' mega mi się podoba, choć u mnie pewnie byłoby samo 'splash' :(

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 30 Maj 2018 09:29 #609502

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Mój wątek stoi bo z rozbitym aparatem to nawet już się nie chce fotek robić :( Poza tym znowu jestem zabiegana - ciekawe kiedy to zabieganie się wreszcie skończy. Na sukces to mogę dodać że wreszcie mogliśmy pójść na urodzinową kolację moją zaległą wczoraj i było pyysznie :)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 30 Maj 2018 10:25 #609520

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A ja latam jak kot z pęcherzem w poszukiwaniu moich chciejstw typu variegata. Chyba będę musiała męża namówić na sprowadzanie tych piękności z zagranicy. :whistle: :devil1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 01 Cze 2018 16:13 #610036

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
'Emerald gem' zrobiło mi dziś piękną niespodziankę i rozwinęło liścia! I to większego niż istniejące, pięknie się wybarwił na białe plamki :dance: Fotkę wrzucę jak odzyskam aparat, wczoraj trafił do naprawy u W.

Wczoraj zbierałam suszki z kwiatów znalezionych na wsi, bo pojechaliśmy do "prawieteściów". Wena zielarska mnie dopadła i szukałam czego się dało.

DSC_0474.jpg


DSC_0484.jpg


DSC_0469.jpg


Oprócz tego znalazłam całe kępy dzikiego tymianku, ale gorąco tak dowaliło że zebrałam tylko parę gałązek i jutro tam pojadę znowu.


W środę przyszłam z kolejną paczką kwiatków z poczty. Idę ze zwieszoną głową, w myślach układam jakieś teksty typu "poniosło mnie, tak mi się samo zamówiło..." czekam już od W. na umoralniające gadki w stylu "i gdzie ty to postawisz?" "nie mamy miejsca" "odbiło ci" czy inne takie że pałka się przegła. Niby nigdy mi tak nie mówił, ale tym razem to już sama widzę że przegięłam.

A ten do mnie prawie krzykiem:

"Ale to będzie zaje*******ście wyglądać jak one wszystkie urosną za rok czy dwa!!"

No normalnie myślałam że mu się tam zaraz sama oświadczę :rotfl1: :rotfl1: :happy4: :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 01 Cze 2018 16:58 #610044

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
musssli wrote:
W środę przyszłam z kolejną paczką kwiatków z poczty. Idę ze zwieszoną głową, w myślach układam jakieś teksty typu "poniosło mnie, tak mi się samo zamówiło..." czekam już od W. na umoralniające gadki w stylu "i gdzie ty to postawisz?" "nie mamy miejsca" "odbiło ci" czy inne takie że pałka się przegła. Niby nigdy mi tak nie mówił, ale tym razem to już sama widzę że przegięłam.

A ten do mnie prawie krzykiem:

"Ale to będzie zaje*******ście wyglądać jak one wszystkie urosną za rok czy dwa!!"

No normalnie myślałam że mu się tam zaraz sama oświadczę :rotfl1: :rotfl1: :happy4: :happy4:

Tylko w tych oświadczynach przed nim nie klękaj!! :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 01 Cze 2018 17:05 #610046

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Myślę że by się nie obraził :happy: :happy: :happy4: :happy4: :happy4: :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 01 Cze 2018 18:55 #610062

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Co będziesz robić z tych suszonych płatków? :bad-idea: :think:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 01 Cze 2018 19:11 #610066

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Bławatki wykorzystam do różnych dekoracji np. lodów, ciastek, jak mi zostanie to dodam do papieru czerpanego jak będę kiedyś robić. Pięknie zostawił kolor po ususzeniu, jest tak samo intensywny.
Róża - raczej do ozdoby jako posypka, bo dzika róża to nie pachnie zbyt intensywnie. Ale po ususzeniu też zostawiła ładny kolorek.
Jaśminowiec - do herbaty, kąpieli lub też dekoracji
Bez - mniamciu do herbatki
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 01 Cze 2018 19:23 #610072

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No to już Ci zazdroszczę. Mniam... i nie tylko. :whistle:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Cze 2018 18:15 #610587

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
A oto moja gwiazda tygodnia :flower2: :flower2: :flower2: :hearts:
DSC_0629.jpg


moje małe "trzykrotne" dzieciaki

DSC_0628.jpg

nie mam już na nie miejsca więc wyglądowały na balkonie, zimą się będę martwić gdzie to dać

Duży i mały :flower2:
DSC_0632.jpg


Moje małe zielne łowy
DSC_0617-2.jpg

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Cze 2018 18:17 #610589

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Gwiazda tygodnia jest.... :hearts: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Cze 2018 18:32 #610596

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Czy roślina z pierwszego zdjęcia to syngonium podophyllum 'albo variegata', bo na takie właśnie wygląda ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.289 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum