TEMAT: Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Cze 2018 18:36 #610598

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
To Syngonium podophyllum 'Emerald gem' :)
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2018 18:36 przez musssli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula


Zielone okna z estimeble.pl

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 06 Cze 2018 09:14 #611146

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Znowu jeden ze scindapsusów neonów zaczął mi marnieć :( Tak samo jak te dwa poprzednie - w jednym dniu piękny, w następnym klapnięty i dwa dni później prawie zdechły. Kompletnie nie wiem co jest nie tak bo traktuję wszystkie dokładnie tak samo. W tym samym dniu podlewam, w tym samym nawożę. Dla porównania - drugie dwa neonki od CHINANIT w innej doniczce rosną na razie pięknie.
Ale tamten też rósł pięknie cholercia. Nawet mu podporki zrobiłam i się fajnie wspinał.
Dodam że jakoś ma mało korzonków bo zajrzałam - ale nie są zgnite ani nic, tylko jakoś mało.
helpunku :(

Przesadzę go dziś, może to ma związek z doniczką/ziemią (tylko kurde jaki niby...).
:( :( :(

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 06 Cze 2018 12:14 #611161

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Albo ma nieodpowiednią ziemię, albo go przelałaś lub przesuszyłaś za bardzo. Może też być powodem jego marnięcia szkodnik w podłożu. Zerknij czy go coś niepożądanego nie podgryza od dołu. Ja kiedyś zmieszałam ziemię kwiatową z ziemią super lekką firmy Composana i dodałam sporo perlitu i wtedy scindapsusy nie marniały. Kolejnym z powodów ich padania, może być nadmiar promieni słonecznych, które zabierają roślinie wilgotność. Może przenieś roślinkę w bardziej zacienione miejsce aczkolwiek widne i o rozproszonym świetle.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 06 Cze 2018 12:21 #611162

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
nadmiar światła zdecydowanie można u mnie wykluczyć :D
co do ziemi - ma taką samą jak wszyscy :/ z perlitem...
chyba że ziemióry się wybitnie dorwały? bo latają tu i ówdzie mimo walk...

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 06 Cze 2018 14:49 #611177

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ziemiórki potrafią wyrządzić bardzo duże szkody gdy się niebotycznie rozmnożą. Może kupiłaś zakażoną ziemię? Tak bywa, niestety.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 06 Cze 2018 19:52 #611207

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Na ziemiórki polecam:

Attachment lepy-3.png not found



Co do podłoża to może wyjmij rośliny i spróbuj potrzymać je przez pewien czas w kubeczku z wodą. Wszystko po to by roślina wytworzyła większą ilość korzeni. U mnie ten sposób pomógł zostawić przy życiu philodendrony oraz syngonium. Kiedy roślinki będą już spora wsadź je do podłoża, ale wcześniej wypraż je w piekarniku by wysoka temperatura zabiła szkodniki :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 06 Cze 2018 20:31 #611223

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Tak właśnie poczyniłam z tym swoim zdechniętym silvery ann które kupiłam i przyszło w takim złym stanie :) Marniało w oczach i juz myślałam że sie z nim pożegnam, ale obcięłam pędy i jest piękne teraz - wrzuce fotki kiedyś bo dziś mi się nie chce :happy4:

Mam żółte lepy rozstawione, toczą walkę.
Już prawie pozbyłam się ziemiórek to współlokatorka skądś przywlokła na swoje kwiatki i batalia od nowa trwa... Pryskałam tez decisem ze dwa-trzy razy
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2018 20:32 przez musssli.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 06 Cze 2018 21:09 #611237

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Sam dodatkowo zainwestowałem w rosiczkę. Chce także kupić tłustosza do waliki z ziemiórkami i innymi robakam. Wolę naturalne sposoby :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 08 Cze 2018 09:54 #611534

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Z pozytywnych informacji. Argyraeusowi wyraźnie mega służy przeprowadzka do kuchni.
Drugi miesiąc już tam jest i już siódmego liścia puszcza.
A pomyśleć że zaczynał od dwoch pomiętych listków...

20180608_082625.jpg


Jak był ze mną w pokoju to dwoiłam się i troiłam żeby go ogarnąć. Pryskałam, prysznicowałam, a ten ciągle pozwijany. Rozwijał się na kilka dni i znowu. Tu w kuchni przypominam sobie o nim raz na parę dni żeby go podlać, ale wilgotność jest inna i to mu służy :)

edit:
Aha, jeszcze jedno :happy4: :happy4: :happy4:
Jaki ze mnie jest cep biznesu i ekonomii to normalnie nie mogę :happy4: :happy4: :happy4:

Kupiłam kiedyś syngonium 'Neon robusta' przez internet. Kosztował 18zł za sadzonkę plus przesyłka. Więc wyniosło mnie to coś ponad 30zł.
Wczoraj przejeżdżałam koło kwiaciarni i mieli też sadzoneczki, za 16zł, podobnej wielkości. Więc kupiłam jeszcze dwie, to mi się "średnia wydawania na sadzonki" zmniejszyła :happy4: :happy4: :happy4: :club2:
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2018 09:58 przez musssli.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 08 Cze 2018 10:33 #611540

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
musssli wrote:
Aha, jeszcze jedno :happy4: :happy4: :happy4:
Jaki ze mnie jest cep biznesu i ekonomii to normalnie nie mogę :happy4: :happy4: :happy4:

Kupiłam kiedyś syngonium 'Neon robusta' przez internet. Kosztował 18zł za sadzonkę plus przesyłka. Więc wyniosło mnie to coś ponad 30zł.
Wczoraj przejeżdżałam koło kwiaciarni i mieli też sadzoneczki, za 16zł, podobnej wielkości. Więc kupiłam jeszcze dwie, to mi się "średnia wydawania na sadzonki" zmniejszyła :happy4: :happy4: :happy4: :club2:

Nie ty jedna. :whistle: Więc witaj w Klubie. :happy: :bye:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 11 Cze 2018 09:13 #612228

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Mam młodzież w doniczce z maculatą od CHINANIT :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
35062877_2008145452551868_8891281360187031552_n.jpg



podczas ukorzeniania pogubiła listki, został jej jeden, ale dzielnie walczy, na wierzchołku też się coś kluje :)

A to moje wczorajsze zielsko. Poprzednie rzeczy już ususzone, dozbierałam skrzyp i przytulię i będzie suszone :)
35156787_1554087701387130_6869252916629209088_o.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 11 Cze 2018 10:48 #612242

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Urzekły mnie listki maculaty, takie młode i nie winne :devil1: Jak tam trzyma się scindapsusus, bo ostatnio pisałaś, że słabo z nim było :think: :bad-idea:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 11 Cze 2018 11:23 #612247

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Ciachnęłam go i poleciał do ukorzenienia. Prawie w ogóle nie miał korzeni, nie wiem co się dzieje. Obawiam się o jakąś chorobę grzybową czy jakiś patogen, bo warunki naprawdę miał dobre, zwłaszcza że w reszta neonków w innych doniczkach się trzyma fajnie.
Sprezentowałam kiedyś mamie jedną gałązkę neonka, rośnie jej w ekspresowym tempie, ale co ciekawe, codziennie gutuje, nawet nie wiedziałam że można tak intensywnie gutację przechodzić :dry:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 11 Cze 2018 15:59 #612319

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
To może opryskaj go topsinem lub miedzianem :bad-idea: Podam Ci taki przykład, miałem monstere i też bardzo mocno gutowała. Co się okazało, że robiła to wtedy kiedy miała nadmiar wody w glebie. Kiedy zmniejszyłem podlewanie wszystko wróciło do normy. Może z neonem jest tak samo. Znaczy ma za dużo wody w podłożu :bad-idea:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 11 Cze 2018 17:06 #612325

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
może, choć akurat neon od razu daje mi znać gdy ma za mokro a ten rośnie wzorowo :D ale może gutuje bo jest niedaleko kuchni i wilgoć z powietrza leci?

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 11 Cze 2018 19:08 #612342

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Kurcze, a może szkodniki ma jakieś. Sprawdź dobrze :dry:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 20 Cze 2018 09:33 #614043

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Syngonium emerald gem ma nowego liścia!!! :dance: :dance: :dance:
DSC_0655.jpg


DSC_0669.jpg


Co jeden to piękniejszy :)

A to moja mała calineczka, która się rozrasta coraz ładniej :) Oxalis vulcanicola 'Aurea'. Próbowałam ją przehandlować u jednej Pani za O. 'aureoreticulata' ale niestety, kazała próbować za rok bo ma jeszcze malutkie ;(
A może znacie kogoś kto ma?

DSC_0679.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 22 Cze 2018 14:21 #614457

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Ciapki, paski, kropki, plamki...
DSC_0711.jpg


Begonia tamaya i maculata :)
DSC_0707.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.390 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum