TEMAT: Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 15 Wrz 2018 15:37 #624942

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Hahaha noo jak odfrunę to sobie polatam przynajmniej :happy4:

Dobra, jakby ktoś chciał wiedzieć co tam u moich chwastów słychać.
Trzęsę w portki przed zima bo teraz część jest na balkonie, a później to kompletnie nie wiem co mam zrobić :rotfl1:

Niektóre nie wiem czy i jak zimować, dopiero przede mną godziny szperania w necie i jakichś dziwnych przemeblowań w domu jeśli trzeba będzie zimować.
Na przykład sukulenty. Powinny mieć chłodno i ciemno całkiem, czy chłodno ale jasno?


DSC_0415.jpg


DSC_0410.jpg


DSC_0420-2.jpg


DSC_0416.jpg


DSC_0417.jpg


Idzie dzyndzelek od Golden Wendy

DSC_0411.jpg


Próbowałam rozmnożyć rozmaryn, sprawdziłam czy lepiej w wodzie czy w ziemii z piaskiem - eksperyment dowiódł, że efekty takie same :D

DSC_0430.jpg


Ukorzenianko sukulentowatych - jak coś rozpoznajecie (oprócz słonecznicy i Senecio aquarine) to możecie dać znać bo w sumie nie mam pojęcia :D
DSC_0428.jpg


Dopiero teraz zauważyłam jak zrypałam ostrość na zdjęciach :/ sooorrryyy
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2018 15:53 przez musssli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 15 Wrz 2018 17:41 #624951

  • Spiralshe
  • Spiralshe's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witam

Jestem tutaj nowa i zaczynam od poogladania co kto ma :)
bardzo ładna kolekcja, a ten albinos co sie trafil prześliczny :ohmy:
trzymam kciuki za calosc zeby sie zmiescila na zimowanie i przeżyły byle do wiosny:)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 15 Wrz 2018 20:30 #624971

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Noo, kochana - trzeba pomyśleć o nowym mieszkaniu :happy: , bo przecież roślinki są najważniejsze :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 22 Wrz 2018 09:44 #625488

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Cześć, Spiralshe!
Rozgość się i czerp inspiracje i wiedzę :)

Carmen my się bardzo intensywnie rozglądamy za mieszkaniem, tylko coś urobić nie możemy :happy: :happy:

Dzisiejsze zabawy


DSC_0689.jpg


DSC_0696_m.jpg


DSC_0711_m.jpg


DSC_0737_m.jpg


DSC_0751_m.jpg


DSC_0754_m.jpg


DSC_0762_m.jpg


DSC_0767_m.jpg


Moja tillandsiowa prowizorka :happy4: :happy4: kompletnie nie wiem jak o nie dbać, macie jakieś złote rady?

DSC_0768_m.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, MagdaH, Carmen

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 22 Wrz 2018 14:38 #625507

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Choruję na tillandsie, ale one lubią wilgotne i ciepłe stanowisko, chciałabym kiedyś dorobić się vivarium albo nawet paludarium. Póki co, może zaczne od większego konara zawieszonego w łazience, tam jest ciepło, wilgotno i widno. Widziałam też tillki na przyssawkach przytwierdzone do płytek, chyba nawet zdawało to egzamin w momencie nawadniania ich w misce z wodą.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 22 Wrz 2018 14:47 #625509

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Ciepło u mnie jest, ale sucho, mam nadzieję że ich nie pozabijam, ale kupiłam je za takie grosze że żal było nie brać haha :D jakieś chyba 1,50 zł za sztukę, a te duże po 3. Bo facet na targach kończył dzień i chciał sprzedać wszystko i iść do domu :D
Zobaczymy co to z nich będzie.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 22 Wrz 2018 15:10 #625512

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
To raz na tydzień powinnaś je moczyć w letniej, niezbyt twardej wodzie B) I zraszać.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 22 Wrz 2018 15:26 #625516

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Szczęściara!!!
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 27 Wrz 2018 12:43 #625958

  • michal_owski
  • michal_owski's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 11
Hej musssli, urocza kolekcja!
Szczególnie piękne jest to Syngonium variegata, wygląda jak żywy marmur :)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 29 Wrz 2018 12:38 #626114

  • Spiralshe
  • Spiralshe's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 6
wow jaka okazja Ci sie trafila :D

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 02 Paź 2018 17:42 #626535

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Dziękuję! :)
michal_owski ostatnio widziałam że to syngonium im starsze tym bardziej ma powcinane klapy w liściach, wygląda to mega! Mam nadzieję że się kiedyś doczekam :D

DSC_1157.jpg


Anacampseros jest taaaki cudowny :hearts: :hearts:
DSC_1152.jpg


Idzie Wendy!
DSC_1158.jpg


My już po malowaniu pokoju :)

DSC_1162.jpg


DSC_1163.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Gabriel, Carmen

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 02 Paź 2018 17:52 #626538

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Musssli, ogromnie mi się podoba twój wystrój!! :woohoo: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Paź 2018 08:04 #626601

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Dziękuje :wink2: :hearts: Miał być biały ale właścicielka mieszkania się uparła na taki kremowy, to jest kremowy.

Przyznaj że najbardziej podobają ci się te nieschowane do kuchni bułki i pizdnięta torebka :happy4: :happy4: :happy4: :happy4:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Paź 2018 08:18 #626603

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A wiesz że nawet nie zwróciłam na to uwagi?!? Dopiero jak mi o tym powiedziałaś to rzuciło się w oczy. Wiadomo, bo ja szukam roślin jako wystroju mieszkania a nie żarcia. :happy4: :happy4: :rotfl1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Paź 2018 09:40 #626618

  • Mila
  • Mila's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 66
Musssli, ja jeszcze widzę dużo miejsca do zagospodarowania roślinkami. :happy:
Zastanowiło mnie tylko czy na tej półce nad komodą roślinki nie mają za ciemno?Chyba, ze tak zdjęcie wyszło.
Kolekcja fajna :bravo:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Paź 2018 10:03 #626620

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Mają tam ciemno. Jestem trochę dziwna i rotacyjnie przestawiam niektóre z roślin bliżej okna, żeby się "nachapały" haha :D Ale w tym roku, kiedy już postanowiliśmy zostać na tym mieszkanku jeszcze rok, planuję kupić oświetlenie do roślin, najlepiej taśmy ledowe które bym przymocowała nad roślinkami.
Na razie oprócz begonii i monstery tam dałam takie gatunki które sobie poradzą, są tam scindapsusy, syngonia i sansevierie same. Begonie na razie muszą tam być, bo gdzie indziej nie mają miejsca, ale dobrze rosną póki co, czasem jak wyjeżdżam na weekend czy parę dni to je kładę na biurku :D
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2018 10:09 przez musssli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Paź 2018 15:02 #626647

  • Mila
  • Mila's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 66
Powiem Ci, że u mnie najładniej begonie rosną na południowym parapecie. Monstera też potrzebuje dużo światła, sansevierie - wiadomo: w ciemnym kącie będą pięknie rosły.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 04 Paź 2018 14:30 #626741

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Gdybym miała południowy parapet pewnie wszystko jeszcze inaczej by wyglądało ehh...

Dziś pokażę swoje chaszczory od strony bardziej chorowito - rehabilitacyjno - ukorzeniaczowo - zmianowej :)

Na parapecie z moim jedynym oknem :P stoją kwiatuchy najbardziej potrzebujące światłą. Czyli z reguły te najcenniejsze, wybarwiające się, sukulenty, ukorzeniające się albo rehabilitujące się

DSC_1214.jpg


Taki sukulencik zajumany skądś, ukorzeniam jego jakiś 1- centymetrowy fragment, nie mam pojęcia co to jest ale tak mnie urzekł że no naprawdę :D Widać że wychodzi mały dzyndzelek już. Obok Senecio Rowleyanus, z którym dłuuuuuuuuuuugo się nie dogadywałam, myślałam że jest skazany na wyrzucenie, a tu proszę, zaczął elegancko odbijać, bo wyniosłam go na zewnątrz. Już wiem teraz jak z nim postępować, choć boję się jak zniesie zimę, bo już go wniosłam do domu. A pobył na zewnątrz tylko raptem może ze 3 tygodnie. W przyszłym roku na wiosnę wyniosę go całkiem :D

Obok wsadziłam dwa liście peperomii Ruby Glow które się ułamały. Do tej pory wszystkie w ten sposób gniły, ale te na razie nie gniją, nawet jeden wyciągnęłam niechcący ostatnio i widzę że małe korzonki idą
DSC_1218.jpg


W temacie peperomii - moja ukochana Rosso wygląda tragicznie :( Wydaje mi się że znajomy ją przelał gdy byłam na wakacjach, od tej pory nie może wstać, gubi kolejne listki. Nie mam pomysłu jak ją uratować. Nie wygląda na zgnitą, nawet ułamałam jedną gałązkę żeby spróbować ją ukorzenić od nowa, to w środku jest naprawdę elegancka, tylko liście tracą turgor i masowo opadają. Zobaczymy - spróbuję z ponownym ukorzenianiem części z niej, choć nie wiem czy teraz to będzie takie proste. Żałuję tylko że nie zrobiłam jej zdjęcia przed wyjazdem, była tak mega gęsta, wybarwiona!
DSC_1213.jpg


Kolejna ofiara "urlopu". Dałam go pod opiekę szwagrowi, który najpierw go wspaniale przesuszał a później przelewał. Zrzucił wszystkie liście. Jedno z moich dwóch syngoniów "emerald gem" :cry3: Poleciał na "półkę rehabilitacyjną" i odbija, idzie mały dzyndzel!
DSC_1219.jpg


Syngonium pink splash ma pierwszeństwo na półce, bo bardzo długo go poszukiwałam, jak wypuści z 3-5 liści to dopiero pewnie go wykopyrtsnę gdzieś na tyły :D
DSC_1228.jpg


Syngonium confetti tak samo
DSC_1227.jpg


Moje cudeńko Oxalis 'Aurea'
Dalej nie wiem co z nim zrobić w zimie :D Nie wiem, ono też wytwarza szyszeczki? Patrzcie jaki ma pieniek, ucinam go i ukorzeniam, z tego porobiłam pełno sadzonek i każde dam w inne miejsce i zobaczę gdzie najlepiej zimuje.
DSC_1226.jpg


Golden Veinatio od jednej forumowiczki też się tutaj elegancko przyjmuje do nowych warunków :)
DSC_1220.jpg


Znowu obcięłam ceropegię variegatę, bo to rośnie jak szaleństwo :D
I na parapecie ukorzeniam pędy. Fajnie łatwo się ukorzeniają, ale długo bardzo. Próbowałam przygiąć do ziemi żeby się samo ukorzeniło ale w sumie nic z tego sobie ta panna miesiącami nie robiła, więc łatwiej mi jest po prostu ciachnąć. Co ciekawe, w jednym pędzie wariegacja się cofnęła i puściła zielone pędy, szkoda że przed ucięciem tego nie udokumentowałam no ale mówi się trudno.

DSC_1221.jpg


DSC_1225.jpg


Syngonium Plum Allusion też na oknie się fajnie wybarwił
DSC_1223.jpg


A tu fragment półki u góry, jest różowo - fioletowo :D To największe syngonium to Aom Nak

DSC_1224.jpg


I szalony pieniążek w duecie z Emerald Gem, najbardziej fotogeniczną rośliną świata :D
DSC_1222.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.365 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum