TEMAT: Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 02 Lip 2018 19:46 #616316

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Hihi no to czekamy na wenę :)


DSC_0914.jpg


DSC_0917.jpg


DSC_0918.jpg


DSC_0919.jpg


DSC_0920.jpg


DSC_0922.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 02 Lip 2018 21:58 #616337

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Dziękuję za wyrozumiałość. Postaram się któregoś dnia/tygodnia nabazgrać, ale gdzież ja do Ciebie? Moje rysunki to jak 78 wypociny w porównaniu z twoim talentem w rysowaniu.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Lip 2018 10:38 #616387

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Aj, Żabula, pierdu pierdu :club2: . Każdy ma swój styl, każdy ma swój "talent" :) Ja jak widzę niektórych ludzi ze swoich dawnych studiów to mam ochotę się schować ze swoimi bazgrołami, a oni jak oglądają innych artystów to też mają kompleksy. Gdybym to traktowała poważnie i zawodowo to może bym się bardziej przejmowała, ale to tylko dla zabawy :)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Lip 2018 11:58 #616406

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79622
musssli wrote:
Chyba tylko ja jeszcze do tego, własnego wątku zaglądam :(

Nic bardziej błędnego!
Zresztą - możesz sobie popatrzeć od czasu do czasu na "ilość wejść", jeśli to ma Cię jakoś podbudować :lol:
Ja też należę do tych "wchodzących" - choć prawda jest taka, że odkąd muszę "obskoczyć" prócz dwóch psów (całorocznych ;) ) dwa ogrody (sezonowo) i dwa domy (też całoroczne), to jakoś doniczki interesują mnie bardziej - zimowo, no, na przedwiośniu. Ale też zaczynałam od parapetów, ogród jeden mam dopiero 20 lat, a drugi - 15, nówka całkowita :rotfl1:
Twoje rośliny są arcyciekawe - i widać morze miłości, jakie na nie przelewasz.
Lubię łaciate - wszelkie :lol:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Lip 2018 16:50 #616441

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Co ty robisz że te co na tej pułce w cieniu ci tak ładnie rosną :bravo:
Screenshot_2018-07-03-16-48-21.png

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Lip 2018 17:02 #616443

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
nie mają wyjścia jeśli chcą żyć :happy4: :happy4:
Tak naprawdę na tamtej zacienionej części (po prawej stronie fotki) jest skrzydłokwiat (ale nie kwitnie tam), sansewierie więc dają radę, monstera więc też ok, jedynie begonia mogłaby narzekać ale o dziwo puszcza liscie jak szalona więc chyba jej tam jest spoko :D

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Lip 2018 22:05 #616500

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Adrian, ona co i rano magiczne tańce nad nimi odprawia i zaklina je by ładnie rosły i nie przynosiły jej wstydu na forum. :happy: ;) :happy: A tak serio, to na pewno jest tak jak napisała.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 03 Lip 2018 22:41 #616510

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Nawet strach mówić jak wygląda mój poranny rytuał :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Najpierw jest budzik. Później W. i ja wspólnie ćpamy leki na tarczycę, a potem szukamy okularów dwa ślepaki. Następnie W. mówi coś brzydkiego, ja mówię że dziś nie idę do pracy, W. że rzuca studia, ale mimo to grzecznie wstajemy i dzień się toczy :D :D :D :coffe: :coffe: :coffe: :coffe:

Najlepsze jak kiedyś dzwonił budzik, W. próbował go wyłączyć ale zaspany kompletnie nie mógł sobie trafić w guzik. I próbuje i próbuje i próbuje, w końcu mu mówię że no wyłącz to wreszcie. A ten do mnie, że nie może bo "to taki nieposkromiony sku***syn" :happy2: :happy4: :happy4: :happy4:
Najlepsze jest to że pół godziny po obudzeniu już nie pamięta tych głupot co gada :D

Kiedyś na Erasmusie budzimy się, a ten do mnie "jedzenie."
ja: "co??"
on: "jedzenie"
ja: "ale co jedzenie"
on: "no... food!"
ja: o co chooodzi :supr3:
on: "a.. nie wiem." :happy4:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 04 Lip 2018 08:12 #616521

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
A u mnie w cieniu tylko araukaria i szczawik rośnie :happy-old:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 04 Lip 2018 08:21 #616523

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Adrianku, pokaż swoją araukarię jak możesz.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 04 Lip 2018 08:28 #616525

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
15306855987171821995894.jpg

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 04 Lip 2018 09:21 #616526

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Piękna araukaria :hearts:
A że szczawik rośnie w cieniu to szacuneczek.
W cieniu u mnie jeszcze dają radę sobie scindapsusy ładnie, za wyjątkiem argyraeusa który musiał wylecieć na kuchenne okno ale to była kwestia wilgotności powietrza raczej, oraz marble queen bo chcę żeby miała ładne wybarwienia :)

By the way, chyba się będę przeprowadzać.
Przyłapałam się na tym że oprócz metrażu, lokalizacji i ceny sprawdzam teraz wielkość okna, parapetów i ekspozycje pokoju na strony świata....
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2018 09:22 przez musssli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adriаn

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 04 Lip 2018 11:02 #616542

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Gdy kiedyś z rodziną będziemy się do innego mieszkania/domu przeprowadzać, to bytność balkonu i okien na właściwą stronę świata też będzie miało istotne znaczenie.

Adrianku, araukaria jest zachwycająca!! :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2018 11:05 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adriаn

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 04 Lip 2018 21:34 #616657

  • selena
  • selena's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 12
Witaj musssli, piękne zdjęcia i cudne roślinki, gratulacje. A jedną to sobie na pewno bym chciała sprawić taką (chyba trzecie zdjęcie od samej góry). Cudna jest.
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2018 21:34 przez selena.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 04 Lip 2018 22:09 #616664

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
To syngonium. Tylko nazwa jej mi gdzieś uciekła z głowy, ale napewno musssli tą nazwę poda.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 05 Lip 2018 12:36 przez Forumowa Żabula.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 05 Lip 2018 10:45 #616709

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
selena dziękuje za wizytę i zapraszam do dalszych odwiedzin :flower2: :flower2:

Ta roślinka ciapata to Syngonium 'Emerald gem', bardzo piękna i najbardziej fotogeniczna roślinka świata według mnie :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
Jest łatwa w uprawie, wystarczy ją często podlewać i trzymać w miarę jasnym miejscu (ale chyba nie na ostrym świetle - tego nie potwierdzę czy da radę w słońcu bo u mnie do pokoju słońce jest dopiero jak zachodzi :D) Jedyna trudność to jej zdobycie, bo rzadko ją widzę do kupienia

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 05 Lip 2018 12:39 #616732

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No, ja też łażę po fejsie i przeszukuję wszystkie możliwe grupy za tą uroczą panienką. A jak już ją ''dorwę'' to znaczy znajdę, to się okazuje że już jest sprzedana. :mad2: Ot, takie moje szczęście do variegat! :jeez:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 05 Lip 2018 17:49 #616781

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Nom na fejsie to jej nigdy nie widziałam jeszcze, a tą swoją kupiłam tutaj na forum od CHINANIT :)


Czyż mała begonia pod światło nie wygląda uroczo??? :hearts: :hearts: :hearts:
DSC_0950.jpg
Ostatnio zmieniany: 05 Lip 2018 17:49 przez musssli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Tola, nati6


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.201 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum