TEMAT: Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :)

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 06:38 #601254

  • CHINANIT
  • CHINANIT's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 170
Ta Monstera adansonii nie pozostanie w tej formie. Urośnie duża. Potrzebuje podpory, bo będzie się wokół niej owijać i rosnąć do góry. Bez podpory liście będą drobnieć.
Z pozdrowieniami, Maria

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Wszystko już było...
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2018 08:49 przez CHINANIT.
Za tę wiadomość podziękował(a): musssli


Zielone okna z estimeble.pl

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 07:52 #601262

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
oczywiście że W nie wie co to seledynowy kolor, ja wiem lepiej :D :D :D

CHINANIT zdaję sobie z tego sprawę, zamierzam ją trzymać ile się da a później rozdzielić i dać część mamie :) A to nie jest przypadkiem adansonii? A nie obliqua?
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2018 08:34 przez musssli.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 08:52 #601274

  • CHINANIT
  • CHINANIT's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 170
Tak, masz rację, już poprawiłam. Pośpiech, pośpiech...
One są bardzo podobne, z tym, że M. obliqua jest bardzo rzadka i u niej jest znacznie mniej zielonego na blaszkach, a więcej 'powietrza'. :)
Z pozdrowieniami, Maria

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Wszystko już było...

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 09:00 #601278

  • Waldemar
  • Waldemar's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 201
  • Otrzymane dziękuję: 127
W takim razie podpowiedzcie mi proszę, co jest na poniższej fotografii? Obliqua czy adansonii? Sprzedano mi ją jako obliqua, ale to w tej samej kwiaciarni, gdzie kupiłem scindapsusa jako filodendrona...


DSC07583.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 09:31 #601282

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
CHINANIT wrote:
Tak, masz rację, już poprawiłam. Pośpiech, pośpiech...
One są bardzo podobne, z tym, że M. obliqua jest bardzo rzadka i u niej jest znacznie mniej zielonego na blaszkach, a więcej 'powietrza'. :)

Hehe no właśnie dzień wcześniej wczytywałam się mniej więcej w różnice i to, że jest dość często mylona :) A w kwiaciarni pani nawet nie wiedziała co to :happy4: :happy4: i to taka niby wielce słynna kwiaciarnia, z instagramem i facebookiem i wielceniewiadomoco. Ale wypatrzyłam ją już kiedyś, a nie miałam ochoty zamawiać przez internety, więc kupiłam tam :)

Waldemar, też bym powiedziała, że adansonii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Waldemar

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 09:37 #601283

  • CHINANIT
  • CHINANIT's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 170
Waldemarze, Twoja to też M. adansonii.
M. obliqua jest w zasadzie nie do kupienia u nas. I pewnie kosztuje krocie.
Z pozdrowieniami, Maria

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Wszystko już było...
Za tę wiadomość podziękował(a): Waldemar, musssli

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 15:58 #601311

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Tak jak reszta obstawiam adansonii. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Waldemar, musssli

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 18:34 #601329

  • Waldemar
  • Waldemar's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 201
  • Otrzymane dziękuję: 127
Chinanit:
M. obliqua jest w zasadzie nie do kupienia u nas. I pewnie kosztuje krocie.


No właśnie ta kosztowała „krocie”!!! Bodaj CAŁE 45 zybli za trochę zielonego i mnóstwo dziur jak w dobrym skądinąd serze! Okay, to ile kosztowałaby obliqua tej wielkości? Ale jeśli to właśnie Chinanit pisze „krocie”, to nawet nie wiem, czy chcę znać prawdę…

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 20:26 #601349

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Widzę, że idziesz w obrazkowate :whistle: To teraz do kolekcji przydała by Ci się monstera deliciosa, kilka filodendronów (może elegans albo xanadu) :devil1: :rotfl1:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 21:33 #601374

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Monsterę deliciosę mam, tylko malutka, ukorzeniona z listka z kawałeczkiem pędu :D Wrzucę fotkę jutro :D
A przed filodendronami się bronię bo wiem, że jak pozwolę sobie na jednego to mi się zachce każdego :D Wiem bo miałam to z sansewieriami, scindapsusami i peperomiami a teraz syngonia mnie łapią... :club2:

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 18 Kwi 2018 22:51 #601396

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
To z myśliwego sami staliśmy się zwierzyną. Najpierw myśmy polowali na zielonaski, teraz one polują na nas. :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 19 Kwi 2018 06:45 #601419

  • Waldemar
  • Waldemar's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 201
  • Otrzymane dziękuję: 127
Celne...

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 19 Kwi 2018 13:36 #601472

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
To czekamy na fotki obiecanej monstery :hearts:


Kerstin2309 wrote:
To z myśliwego sami staliśmy się zwierzyną. Najpierw myśmy polowali na zielonaski, teraz one polują na nas. :happy:
Zgadzam się w całości. To teraz one nas kusza i same do koszyków wskakują i ogólnie pchają się drzwiami i oknami :crazy:
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2018 13:36 przez Michał.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 19 Kwi 2018 14:04 #601478

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A nas już pofiksowało w zielonaskowej pasji i z rozczuleniem przygarniamy kolejne biedactwo bo bez naszej pomocy zginie i.....sru roślinkę między inne rośliny domowe, choć miejsca już dawno tam było brak. :happy: :funnyface:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2018 14:06 przez Forumowa Żabula.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 19 Kwi 2018 14:59 #601489

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Michał wrote:
To czekamy na fotki obiecanej monstery :hearts:

Zgadzam się w całości. To teraz one nas kusza i same do koszyków wskakują i ogólnie pchają się drzwiami i oknami :crazy:

No te kwiatki mnie same napadają i grożą że mam je zabrać! Biedny W. już kolejną półkę montuje :D :D :D

Monsterkę zrobię dziś, rano zapomniałam :D Z tym że jeszcze się nie podziurawiła :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 19 Kwi 2018 15:06 #601494

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Widziałaś kiedyś kwitnącą żabę?!? Jak się nie pośpieszysz, to ja tu zakwitnę :whistle: :funnyface:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2018 15:08 przez Forumowa Żabula.

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 19 Kwi 2018 15:07 #601496

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Sam mam dwie zielone monstery. Jedna już okaz dorodny i z dziurkami, drugą pożyczyłem sobie z uczelni i właśnie wypuszcza pierwszego liścia u mnie.
Mam nadzieję, że będzie to jej pierwszy dziurawy ;) Potem do wątku z monsterą wstawię kilka fotek poglądowych ;)
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2018 15:09 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Moje roślinne minikrólestwo w minipokoiku :) musssli :) 19 Kwi 2018 16:10 #601513

  • musssli
  • musssli's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 323
Kerstin2309 wrote:
Widziałaś kiedyś kwitnącą żabę?!? Jak się nie pośpieszysz, to ja tu zakwitnę :whistle: :funnyface:

To może specjalnie nie wrzucę żeby to zobaczyć :happy4: :happy4: :happy4: :happy4: :happy4:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.252 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum