• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Audycje ogrodnicze

Audycje ogrodnicze 04 Mar 2014 22:10 #230967

  • orestes
  • orestes's Avatar
off topic: A może ktoś zaloży wątek o czasopismach? Warto cokolwiek w Polsce kupić i przeczytać, czy ciągle ciągle to samo i połowa stron to reklamy?


Zielone okna z estimeble.pl

Audycje ogrodnicze 04 Mar 2014 22:59 #231000

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie wodzę problemu,spokojnie możesz zakładać :)

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 13:25 #231125

  • Larix
  • Larix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 130
  • Otrzymane dziękuję: 219
Nie znam belgijskiego programu polecanego przez rhodofila ale dziś nadrobię zaległości i obejrzę w necie parę odcinków i powiem czy mi się podoba.
Maje w ogrodzie oglądam coraz rzadziej gdyż drażni mnie reklama preparatów ogrodniczych i firm zajmujących się ogrodami komercyjnie. Większość odcinków wieje nudą i widać ewidentny brak pomysłu na program. Zdecydowanie wolę "Rok w ogrodzie"
W ogóle polski rynek programów i pism ogrodniczych to mizeria.
Uwielbiam oglądać angielskie programy. Od tych prezentujących ogrody jak: " W 80 ogrodów", odcinki o ogrodach włoskich czy francuskich po mój ulubiony "Gardeners’ World".
Monty Don jest niebanalny, ciepły i naturalny. Prawdziwy ogrodnik gawędziarz. Bardzo go lubię choć palmę pierwszeństwa dzierży Carol Klein, oglądanie jej ogrodu daje mi taką samą przyjemność jak słuchanie jej opowieści o roślinach.
Zarówno Monty jak i Carol uwiarygadniają swoje wypowiedzi pokazując swoje ogrody co rzadko się zdarza wśród prowadzących tego typu programy.
Jak będę chciał zobaczyć czyste paznokcie i modne ciuchy obejrzę program z Małgorzatą Rozenek.
γνῶθι σεαυτό
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 18:38 przez Larix.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 14:15 #231137

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Larix, czy znalazłeś ten program w polskiej wersji językowej? Jakoś pewnie żle patrzę, ale nie zauważyłam. Znam francuski, ale nie tak dobrze, żeby zrozumieć program "ogrodniczy". Lubię oglądać i słuchać ze zrozumieniem :rotfl1: :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 15:09 #231146

  • Larix
  • Larix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 130
  • Otrzymane dziękuję: 219
Niestety nie znalazłem w polskiej wersji, zamierzam obejrzeć nie rozumiejąc dialogów a jak mi się spodoba to poszukam czy jest z angielskimi napisami.
γνῶθι σεαυτό
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 17:14 #231170

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tomek Mr wrote:
Zenku,podobno niezłe są z Mają Sablewską,warto się podszkolić :screem: nie będziemy przecież plewić w szerokich galotach jak obciachowcy jacy ;)
Wyrasta nam kolega na speca nie tylko od TV, ale od mody...Widać, kto ogląda telewizorek i co ogląda. :lol:
Rzadko ogladam takie programy, ale niegdys Zen zaprezentował nam 2 filmiki z Carol Klain. Podobały mi się. Sa takie...soczyste.Na pierwszy rzut oka widać,że to rasowa ogrodniczka. Polecam.

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 18:13 #231196

  • Poll
  • Poll's Avatar
Słoneczko :hearts: a ja nawet się domyslam, na co wtedy Ty i wszyscy tzw rasowi ogrodnicy patrzycie. :idea2:

P.S.Nie pochylam się nad zagonami, raczej pielę klęcząc.Nie jestem więc rasowa? :think:
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 18:14 przez Poll.

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 18:31 #231204

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Tomek Mr napisał:
Kotenieńku :hearts: ,a jak rozpoznać na pierwszy rzut oka rasową ogrodniczkę?
Tomasz.
,,Rasowa" ogrodniczka wygląda tak:

,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 18:35 przez waldek727.
Za tę wiadomość podziękował(a): t-x

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 18:53 #231217

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Tomek Mr (A), w jakiej wersji językowej oglądałeś Jardins?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 18:58 #231219

  • Larix
  • Larix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 130
  • Otrzymane dziękuję: 219
Rzeczywiście Waldku rasowa, zapomniał by się człowiek przy pieleniu i wyrwał to co nie potrzeba ;-)
Rasowa angielska ogrodniczka to Alys Fowler, nie pokazuje wypasionych ogrodów a wręcz przeciwnie takie normalne z bałaganem, starymi taczkami i brudną łopatą. Nie musi udawać, że zna się na ogrodnictwie.



Tomku, też obejrzałem ten belgijski program o ogrodach. Poza tym, że nie rozumiem ni w ząb to fajnie zrobiony.
γνῶθι σεαυτό
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 19:03 przez Larix.

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 20:19 #231241

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Nie polecam sadzenia warzyw, jak robi ta misska, w pojemniki zrobione z gazety, gdyż farba drukarska zawiera sporo związków chemicznych, które nie są dla organizmu obojętne ;)
Takich parę mg węglowodorów aromatycznych, czy soli manganu w pomidorach jest dla człowieka znacznie bardziej niebezpieczna, niż garstka azofoski na tunel foliowy ;)

Audycje ogrodnicze 05 Mar 2014 20:26 #231244

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
I ja obejrzałam jeden odcinek belgijskiego programu o ogrodach. Całkiem fajny, chociaż jak dla mnie, trochę za dużo tematów 'okołoogrodowych' kosztem informacji o roślinach i prezentacji ogrodów.
Ale cieszę się, że będę mogła oglądać jeszcze jeden program ogrodniczy, tym bardziej, ze znam francuski :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Audycje ogrodnicze 08 Mar 2014 09:58 #231903

  • orestes
  • orestes's Avatar
Ej, a kiedyś czytałem opinie na temat programu "Ogrodowa Dowborowa". Podobno to był program- porażka?

Audycje ogrodnicze 08 Mar 2014 10:42 #231907

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Przepadła odpowiedż dla Tomka Mr :woohoo: Dlatego jeszcze raz: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
Orestes: porażka to za mało powiedziane. Bardzo szybko zeszły te programy z ekranu-to chyba najlepszy dowód, że były mocno nietrafione.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2014 11:14 przez hanya.

Audycje ogrodnicze 08 Mar 2014 12:47 #231923

  • orestes
  • orestes's Avatar
Z chęcią oglądałbym program, w którym prowadzący odwiedzałby z kamerą ogrody prawdziwych ogrodników pasjonatów. Na pewno jest pośród nas wiele osób, które kolekcjonują pewne rodzaje/gatunki roślin i uprawiają je z sukcesem. W takim programie chciałbym zobaczyć normalne ogrody i usłyszeć co ma ogrodnik do powiedzenia. Czyli przeciwieństwo "Maji.." gdzie ogród wygląda jak namalowany, a właściciel, który mieszka w willi z basenem, sauną i miejscem dla kucyka zatrudnia sztab ogrodników bo sam nie odróżnia tulipana od świerka

Audycje ogrodnicze 08 Mar 2014 12:56 #231924

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Było trochę takich jak piszesz programów Maja w ogrodzie, naprawdę ciekawych, ludzie z pasją i różnymi finansami. Widziałeś odcinek o Tomku23? (403 z 2012)Chyba nie mylę bohatera. :think:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Audycje ogrodnicze 08 Mar 2014 13:00 #231925

  • orestes
  • orestes's Avatar
Niestety miałem pecha, widziałem tylko te najnudniejsze :ouch:

Audycje ogrodnicze 08 Mar 2014 15:20 #231949

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Nic straconego, na tvn wszystko do nadrobienia. Kiedyś zanotowałam najciekawsze "Maje", może znajdę. :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.357 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum