• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Jaki opryskiwacz wybrać?

Jaki opryskiwacz wybrać? 17 Lip 2016 18:03 #490911

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
Witam :) Chciałabym poprosić o pomoc w wyborze dobrego opryskiwacza. Na dzień dzisiejszy mam 90 pomidorków, 30 papryk i poletko dyń (z arbuzem gdzieś w środku :P ). Zamierzam stosować opryski IF, HT, PW i inne tego typy naturalne środki ochrony. Opryskiwacz, który miałam stosować jest przesiąknięty chemią i do tego nie działa najlepiej :unsure: W takiej sytuacji wolę zaopatrzyć się we własny sprzęt :) Mam nadzieje, że będziecie mi mogli doradzić :flower1:
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...


Zielone okna z estimeble.pl

Jaki opryskiwacz wybrać? 17 Lip 2016 22:47 #491051

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 501
  • Otrzymane dziękuję: 1211
Używałem Marolexa i nie jestem zachwycony. Jak się to mówi "doopy nie urywa" - przereklamowany.
Używałem też "nonema" za trzy dychy z Casto lub Obi - może być tylko pada po dwu latach, ale przy tej cenie ma prawo.
Obecnie mam dziwną rzecz - opryskiwacz z Kwazara do malowania domku Drewnochronem. Domek pomalowałem a teraz używam do go roztworów krochmalowych(PW, IF). Jak potrzebuję węższy strumień, to zapinam lance z tych nonejmów.

Jaki masz budżet? Jak chcesz wydać kilka stów na jakiś plecakowy z mieszadłem, to ja ci nie poradzę - nie mam doświadczenia. Jeżeli jednak celujesz w coś amatorskiego, to ten do oprysku drewnochronem mogę polecić.
Pozdrawiam, Krzysiek
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2016 22:55 przez kuhara.

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 00:10 #491074

  • chudziak
  • chudziak's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 176
Ja mam Kwazara 5 litrowego - nie narzekam .
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 01:01 #491078

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
U mnie na wsi Kwazar 6 litrów daje radę od 15 lat. Dysza wymieniona. Jest naprawdę OK .
Pozdrawiam. Jolka.

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 07:30 #491090

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
Krzysiek, budżet tak ze 100pln, no w ostateczności 150, ale jak za mniej można nadający się to chętnie takiego przytulę. Nie wiem czy mieszadło jest potrzebne, nigdy nie miałam opryskiwacza. Plecakowe wydają się fajne :) Ale najważniejsze, żeby bezproblemowo działał przy tych opryskach z krochmalem.
Otojolka, szparag61, rozważałam kwazara ale chyba potrzebuje czegoś większego. W tym roku mam poletko na agro o wymiarach 6m x 10m. Ale obawiam sie, ze na przyszły rok będzie więcej (dynie i arbuzy potrzebują oddzielnych miejsc, truskawki na agro tez się szykują i pomidorów chyba też przybędzie :whistle: )
Andrzej, widzę, ze masz niezły arsenalik :supr3: Ja dopiero zaczynam, ale chce mieć własny sprzęt, przynajmniej wiem co tam leję :) A lanca też do rozważenia - ale to na przyszły rok, na wiosnę spróbuję powalczyć z rdzą na gruszach preparatem IF, chyba, ze Pomodoro coś jeszcze do tego czasu wymyśli to chętnie przetestuję :)
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2016 07:41 przez Majkowy.

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 08:25 #491097

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 938
  • Otrzymane dziękuję: 4327
otojolka wrote:
U mnie na wsi Kwazar 6 litrów daje radę od 15 lat. Dysza wymieniona. Jest naprawdę OK .

Polecam mam od 17 - lat i działa bez zarzutu . Mam jeszcze 3 - mniejsze 1,5 l . Wszystkie działają z krochmalem bez problemu . A części też dostępne uszczelki itp . :drink1:

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 09:07 #491106

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 501
  • Otrzymane dziękuję: 1211
Jan4 wrote:
Ja od ...nastu lat korzystam z opryskiwaczy Marolex. Jestem z nich bardzo zadowolony - bezawaryjne.

Mnie się zepsuł już po jednym sezonie- taki jak ten Master ze zdjęcia tylko 1500. Tak jakby źle zrobili matrycę do wtryskarki i pojawiła się szczelina od góry gwintu do dyszy. Ekologią od biedy można pryskać ale "chemią" raczej nie, bo sika spod gwintu w kierunku twarzy. To że u ciebie działają bezawaryjnie od kilkunastu lat, to się nie dziwię, bo jak widać metki jeszcze nie zdjąłeś.
Pozdrawiam, Krzysiek

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 09:36 #491116

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Ja miałam z Marolexu tylko litrowy spryskiwacz. Szybko wysiadł. Lepszy okazał się spryskiwacz po płynie do naczyń.
Pozdrawiam. Jolka.

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 11:26 #491148

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
W zależności od ilości płynu używam spryskiwaczy po płynach do mycia naczyń, nieco większe 2 litrowe to tanizna z biedronki.
Mąż do oprysków drzew ma bardziej profesjonalne i o większej pojemności, jeśli dobrze pamiętam, wybierał średnio niski przedział cenowy :) Najtańsze i najdroższe odrzucał, z tych średnich wybrał najtańszy i ma zabawki działające już od kilkunastu lat :)

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 11:55 #491152

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
kuhara wrote:
...To że u ciebie działają bezawaryjnie od kilkunastu lat, to się nie dziwię, bo jak widać metki jeszcze nie zdjąłeś.
Zdjęcia były robione w dniu kupna.
Opryskiwacz Profession Plus 12 do bielenia wapnem drzew i Auto Washer do mycia samochodu mam od 2006 roku, Profession 5 od 2005 roku, Master 3000 od 2015, Master 2000 od 2009, Profession 7 od 2014, ... . Żaden ani razu nie zepsuł się. Co roku je smaruję smarem silikonowym i czyszczę po zakończeniu sezonu. Wymieniam tylko uszczelki gumowe. Do każdego opryskiwacza można kupić zestaw części naprawczych.
Majkowy wrote:
... Ale najważniejsze, żeby bezproblemowo działał przy tych opryskach z krochmalem.
...
Gdy są trudności - za gęsty krochmal to wystarczy wyjąć filtr z rękojeści.
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2016 12:08 przez Jan4.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara

Jaki opryskiwacz wybrać? 18 Lip 2016 12:03 #491155

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 501
  • Otrzymane dziękuję: 1211
Majkowy wrote:
Krzysiek, budżet tak ze 100pln, no w ostateczności 150,

No to ja za niecałą stówkę kupiłem w Casto opryskiwacz do malowania drewna farbą "Drewnochron Ekspres". Był na stoisku z impregnatami do drewna. Jak się głębiej w domu wczytałem w napisy na nim, to jest to produkt "Kwazara"(tyle że zielony a nie w barwach firmowych) a nie "Drewnochronu". Zapewne jest to 3-litrowy Kwazar, sprzedawany pod inną marką. Sprawdź co jest tańsze ten zielony czy oryginał.
Już pomalowałem nim domek i zrobiłem kilka oprysków "krochmalowych", póki co nie narzekam.
Pozdrawiam, Krzysiek

Jaki opryskiwacz wybrać? 21 Lip 2016 22:13 #492043

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
Slicznie dziękuję za podpowiedzi :) Chyba węzmę Hiacynto przykład z Twojego męża i wstrzelę sie w tą średnią półkę :) A wiesz moze dokłądnie jakie to są opryskiwacze (te Twojego męża)?
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...

Jaki opryskiwacz wybrać? 21 Lip 2016 22:39 #492054

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Dopytam jutro, może pamięta :) Najwyżej w sobotę podskoczę na działkę, żeby sprawdzić :) Jeden z nich też jest z wydłużaną lancą :)
Ostatnio zmieniany: 21 Lip 2016 22:41 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Majkowy

Jaki opryskiwacz wybrać? 23 Lip 2016 10:45 #492276

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Najstarsze 2 opyskiwacze to Kwazar, do pełnoletności naprawdę niewiele im brakuje :) Kolejny jest nn, bezmarkowy, ale też już dekadę przetrwał :) Do tych opryskiwaczy osobno kupowana była po kilku latach użytkowania, gdy drzewka nam podrosły solidnie, wydłużana lanca.
Za tę wiadomość podziękował(a): Majkowy

Jaki opryskiwacz wybrać? 22 Lut 2017 08:52 #524780

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Zastanawiam się nad zakupem opryskiwacza. Do tej pory korzystałam z opryskiwaczy ręcznych i ciśnieniowych. Mam 22 ar ogród, rośliny ozdobne i warzywnik. Opryskiwacz miałby być do oprysków środkami ochrony, a pryskamy miedzianem, promanalem i pryskałam w zeszłym roku HT i OW (głównie róże, bukszpany i warzywa).
W tym roku będę pryskać HT, PW i IF, żeby opryskać cały ogród, trochę czasu schodzi, nawet z opryskiwaczem ciśnieniowym.
Czy ktoś ma doświadczenie z opryskiwaczem akmulatorowym, czy byłoby wygodniej i szybciej? Mogłabym też zainwestować w opryskiwacz spalinowy, jeżeli warto, ale mam obawy, czy nie będzie dla mnie za ciężki, no i czy warto
Danka

Jaki opryskiwacz wybrać? 25 Mar 2017 00:14 #531273

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Ja się dołączę do antyreklamy Marolexa (i wcale nie ma to związku z innym forum:P). Mam 2 opryskiwacze tej firmy, jeden 2l, drugi 0.5l. Ten pierwszy ma rok i taką pompkę do zwiększenia ciśnienia w środku - ale ciśnienia już za bardzo nie trzyma. Drugi ma pół roku, używam go do nawadniania rozsad we wczesnej fazie wzrostu i strasznie się z niego leje. Następnym razem kupię w markecie 3x tańsze opryskiwacze no name, bo w przypadku Marolexa nie ma co przepłacać.

Jaki opryskiwacz wybrać? 08 Lip 2017 11:50 #553801

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
Do opryskiwaczy warto kupić różnej wielkości lance w tym idealne do oprysku drzew. :dance:
DSC06013.jpg


DSC06014.jpg
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2017 11:51 przez Jan4.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, iwcia55

Jaki opryskiwacz wybrać? 10 Lip 2017 09:54 #554223

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Testowałem różne, zaczynałem od Kwazara i długo byłem mu wierny.
Niestety - nie wiem czy to mój pech - każdy następny był coraz gorszej jakości, a części zamienne coraz droższe. Po krótkiej kalkulacji wyszło mi, że taniej kupować "no name" godząc się z jego krótszym resursem i pewnymi niedogodnościami eksploatacyjnymi niż przepłacać na sprzęt "markowy" i tracić nerwy i pieniądze. Na początku były małe i średnie "biedronkowo-podobne".
Tydzień temu "zainwestowałem" kilkadziesiąt :woohoo: złotych w kilkunastolitrowy opryskiwacz plecakowy. Pierwsze wrażenia z oprysków? Bardzo wygodny, opryskiwanie nie jest równoczesną walką z lancą, roślinami i wiszącym na ramieniu, obijającym się o wszystko ciężkim baniakiem. Co więcej brak jest wreszcie konieczności zatrzymywania się, zdejmowania baniaka, pompowania i zakładania go ponownie na ramie. Praca z plecakowym to zupełnie inna bajka. I mimo iż pojemność to kilkanaście litrów, można całkiem spokojnie napełnić go kilkoma litrami cieczy i działa doskonale. Lanca trochę krótka, ale wygląda, że uda się dopasować pozostałości z poprzednich opryskiwaczy.
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2017 09:56 przez Dino_saur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.406 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum