TEMAT: Prośba o opinie - gotowe projekty

Prośba o opinie - gotowe projekty 15 Sie 2017 14:58 #560485

Witam wszystkich,

Chciałem Was zapytać o opinie na temat pomysłu gotowych projektów ogrodów. Zdaję sobie sprawę, że głownie udzielają się tu ludzie, którzy maja pojęcie o ogrodach, lubią sami robić ogrody, jest to ich hobby, pasja. Także nie pytam Was jako grupy odbiorców, bardziej jako obserwatorów, którzy "siedzą w temacie". Ma wielką nadzieję, że wyrazicie swoje opinie, a wszystkich przedsiębiorców, którzy "incognito" reklamują swoje firmy proszę - dajcie sobie spokój. Wasze autoreklamy są bardziej żenujące niż efektywne.

Oferta przewiduje bardzo dobrej jakości wizualizację (załączam przykładowy projekt), możliwość dokupienia adaptacji projektu czyli dostosowanie do wymiarów działki, domu, warunków siedliskowych, dokupienia projektu nawadniania, oświetlenia. Dołączana byłaby instrukcja samodzielnego wykonania krok po kroku.

Zatem Pytanie do Was : czy uważacie, że gotowy projekt ogrodu to pomysł, który może się przyjąć. Co taki projekt musiałby zawierać i w jakiej cenie musiałby być?

Dziękuje bardzo z góry za wszystkie Wasze opinie i mam nadzieję, że wywiąże się z tego fajna dyskusja.
Ul.Liliowa77.jpg


ul.Liliowa77-0001.jpg


ul.Liliowa77-0002.jpg


ul.Liliowa77-0003.jpg


ul.Liliowa77-0004.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Prośba o opinie - gotowe projekty 15 Sie 2017 17:40 #560492

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Myślę, że w dzisiejszym "pędzącym" świecie znajdzie się grupa ludzi, którzy będą korzystać z usług takich firm, jak twoja.
Ludzie, którzy kupują dom, urządzają go, jednocześnie pracują, zajmują się dziećmi, często nie mają czasu ani umiejętności, żeby jednocześnie tworzyć ogród wokół swojej posesji. Sama na początku swojej ogrodniczej drogi skorzystałam z usług firmy, która zaprojektowała mi i wykonała fragment ogrodu. Potem, kiedy już miałam większe pojęcie o ogrodnictwie działałam dalej sama, ale ten początek bez pomocy profesjonalistów byłby trudny i z pewnością popełniłabym sporo niepotrzebnych błędów.
Inna sprawa, że usługi ogrodnicze są stosunkowo drogie i ludzie z tego powodu z nich rezygnują. Rezultat - albo zaniedbane, kiepskie ogrody, albo "środkiem trawnik, a pod płotem tuje".
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartosz Kolasiński

Prośba o opinie - gotowe projekty 18 Sie 2017 13:35 #560878

Dziękuje za opinie. Masz rację w tym wszystkim, natomiast jak sama napisałaś korzystałaś z usług firmy, która Ci zaprojektowała kawałek ogródka. Tu rodzi się pytanie czy w tym momencie jak wybierałaś firmę czy wtedy byłabyś skłonna kupić taki gotowy projekt ogrodu?? Czy z góry założyła byś, że to musi być projekt indywidualny. Stereotyp jest taki, że każdy myśli, że to musi być indywidualny bo inaczej się nie da. Myślą niestety tak też ludzie, którzy kupili gotowy projekt domu :) gdzie przynajmniej dla mnie dom jest dużo bardziej istotny w życiu niż ogród. Także pytanie czy bardzo niska cena, wysoka jakość wizualizacji i reszta profitów z oferty jest w stanie przebić się przez stereotypowe myślenie ???

Dzięki jeszcze raz,
Pozdrawiam

Prośba o opinie - gotowe projekty 31 Sie 2017 15:53 #562833

Nikt, nic nie na napisze czegoś od siebie? Ponawiam prośbę. Pozdrawiam

Prośba o opinie - gotowe projekty 01 Wrz 2017 06:46 #562898

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
Bartosz
zastanawiam się kogo zainteresowałyby takie projekty - czyli uczestnicy jakiego forum byliby nimi zainteresowani..

Mnie nie interesują.
Pomijam fakt, że Twój przykładowy projekt jest dokładną odwrotnością tego, co mi się podoba :devil1: i co robię u siebie.

Lubię mieć wpływ na otaczającą mnie rzeczywistość. Ogród będzie "całkiem mój", domek, w którym mieszkam (teoretycznie budynek gospodarczy) jest mojego projektu, a w typowym projekcie "domu właściwego" (który był zaprojektowany - jakby dla mnie) i tak architekt robił zmiany "pode mnie".
Jestem taki typ.
A poza tym - urządzanie ogrodu mnie bawi... tak jak prawdopodobnie większość uczestników tego Forum.
Stąd prawdopodobnie tak mały odzew na Twój temat.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartosz Kolasiński

Prośba o opinie - gotowe projekty 01 Wrz 2017 09:11 #562919

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Moja opinia jest podobna do wyrażonej przez Małgorzatę i...
Konkretny przykład: bliscy mi ludzie zaplanowali budowę domu. Namawiałam ich na gotowy projekt. Z początku entuzjastycznie podeszli do pomysłu. Przejrzeli setki? projektów i... umówili się z architektem na własny, niepowtarzalny projekt dostosowany do ich potrzeb. Myślę, że z ogrodem jest nawet trudniej, więcej indywidualnych rozwiązań i możliwości niż z domem. Bo w takiej przykładowej kuchni musisz mieć lodówkę, kuchenkę, zlew... A czy coś "musisz" mieć w swoim ogrodzie?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartosz Kolasiński

Prośba o opinie - gotowe projekty 01 Wrz 2017 10:05 #562928

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Po za tym kuchnie jak zaprojektujesz i wykonasz tak będzie. Ogród to jest żywa tkanka..Znajoma do ogrodu zamówiła firmę,jedna rabata złożona była z hortensji ogrodowych i były jakieś cztery drzewka dla cienia. Drzewka były drogie. Hortensje zresztą tez. Dwa lata rabata nawet była ładna. W trzecim roku susza brak zimy i drzewka jedne po drugich pousychały. To samo spotkało hortensję, brak cienia i susza zrobiły swoje. Nalezy się liczyć z tym że ludzie którzy decydowali by się na kupno gotowego projektu nie maja ani czasu ani serca do ogrodu tak więc projektowanie powinno być robione na bieżąco , by brać pod uwagę realia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartosz Kolasiński

Prośba o opinie - gotowe projekty 01 Wrz 2017 10:40 #562930

Dziękuje bardzo za odzew i opinie.
Tak jak pisałem w pierwszym poście nie pytam Was jako grupy odbiorców czy potencjalnych klientów bo zdaje sobie sprawę, że lubicie sami robić ogrody jest to wasze hobby pasja i większość z Was nie da tej przyjemności projektowania komuś obcemu i jeszcze żeby za to płacić. Oczywiście oferta wiem, że nie jest tez dla każdego, ale patrząc na gotowe projekty domów - ponad 90% nowo budowanych domów w Polsce jest tworzona na bazie gotowych projektów.
Na dziś dzień moja oferta zawiera takie profity jak : personalizacja wybranego projektu za darmo, adaptacja projektu pod indywidualne wymiary działki, domu i warunków siedliskowych (odpłatnie), instrukcja samodzielnego wykonania za darmo, wymiana projektu do 30 dni, gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy ( tylko dla adaptacji). Czy Waszym zdaniem jest coś jeszcze co warto byłoby dodać do oferty. Czy ta przedstawiona po krotce oferta przeze mnie jest Waszym zdaniem dobra, dla klientów, którzy mają dom, ale nie lubią robić w ogrodzie, nie lubią projektować, nie znają się na tym a nie stać ich na indywidualnego projektanta za 2000 ?

Zdaje sobie sprawę, że to dość trudne pytanie, ale będę wdzięczny za kolejne opinie.

Dzięki !
Pozdrawiam

Prośba o opinie - gotowe projekty 01 Wrz 2017 17:12 #562961

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bartosz, akurat nam, na tym forum, ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytania. Pewnie Twoja oferta jest dobra, może ciekawa, ale ...kompletnie nie w naszym guście :( My jesteśmy pasjonatami roślin i bujnych ogrodów i takie wielkie powierzchnie wyłożone kamieniem, ogromne trawniki i kilka drzewek na krzyż to kompletnie nie nasza bajka. Faktycznie, pisałam Ci czas jakś temu, że na początku swej ogrodniczej drogi korzystałam z pomocy firmy zajmującej się projektowaniem i realizacją ogrodów, ale już wtedy spędziliśmy kilka godzin na ustalaniu, co lubię, jakie rośliny mi się podobają, jak dostosować styl ogrodu do starego, poniemieckiego domku itd, itd.
Odbiorcami Twojej oferty będą prawdopodobnie młodzi ludzie kupujący swoje pierwsze domy, budowane przez deweloperów w dużych miastach. I do tej grupy powinieneś dotrzeć ze swoimi pytaniami i ofertą :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartosz Kolasiński

Prośba o opinie - gotowe projekty 02 Wrz 2017 13:41 #563072

No i to jest konkret, dziękuje. Zdaję sobie sprawę, że to pytanie może być dla Was problematyczne, ale kogo pytać jak nie fachowców :). Na zakończenie wstawiam kilka swoich innych projektów. Nie mamy tylko takich, o których piszesz Dala. Mamy w każdym stylu projekty. Wstawiam też nasz filtr wyszukiwania. Może ktoś będzie miał swoja propozycję co do takiego filtru można by dodać.

Na zakończenie dziękuje wszystkim za opinie i już dalej nie męczę :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników. Ciesze się, że jest tylu ludzi, którzy dzielą nasza wspólna pasję.


20292627_676631039212856_5979485746144965279_n.jpg


20170725012113.jpg


20170725030955.jpg


20170725015930.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): dala

Prośba o opinie - gotowe projekty 14 Kwi 2022 08:19 #800130

  • nomi
  • nomi's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 1
Będę projektowała swój pierwszy ogród od początku. Chciałabym uzyskać od was poradę. Mianowicie czy lepiej robić projekt ogrodu samemu (sprawdzać jakie duże urosna, ustawiać pod katem doświetlenia) czy kupować i sądzić ?

Czy jednak nie bawić się w samodzielne projektowanie ogrodu i skorzystać z usług firmy projektującej? Aktualnie przeglądam sobie projekty poszczególnych firm i faktycznie niektóre są bardzo ładne.

Dodam, ze nie mam w tematyce sporego doświadczenia. Nie mieszkałam również w domu (wcześniej mieszkałam w bloku i obecnioe jestem na ukończeniu budowy domu).

Prośba o opinie - gotowe projekty 14 Kwi 2022 12:05 #800138

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3448
  • Otrzymane dziękuję: 7358
Bartoszu, to nie to forum :) . Tu są pasjonaci dłubania w ziemi, którzy co roku sadzą po kilkadziesiąt odmian pomidora i szukają tej jednej jedynej, która będzie smakowała. Raczej powinieneś się ogłaszać na forach dla wziętych prawników, znanych lekarzy czy prezesów firm paliwowych, np Orlen ;) Tacy ludzie nie mają czasu na grzebanie w ziemi bo myślą o zarabianiu pieniędzy a posiadanie wypasionego ogrodu częściej jest sprawą prestiżowa niż potrzebą serca . Owszem , jest na forum sporo ludzi majętnych, posiadajacych wspaniałe ogrody, które stworzyli sami od podstaw ale to raczej od nich mógłbyś się czegoś nauczyć niż cokolwiek zaoferować od siebie .

PS. Przyjrzałem się propozycjom. Od co najmniej 15-20 lat ciągle to samo. Co 2 ogród jest w takim stylu.
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2022 12:10 przez KaLo.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.270 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum