TEMAT: Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe)

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 23 Maj 2018 19:43 #608174

  • Klio
  • Klio's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 262
Kersten - jaka jest średnica tej zawieszki na okno? Bardzo ładna.
Krystyna


Zielone okna z estimeble.pl

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 23 Maj 2018 20:11 #608178

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Skarbie, niestety nie wiem, bo jeszcze jej nie robiłam choć wzór/schemat w swoim archiwum posiadałam. Ale zamierzam ją zrobić, jak tylko przyjdą kordonki. I będzie wykonana w kolorze czarnym.

Michał, a wiesz jak pięknie wygląda ten schemat w czarnym kolorze? Jest śliczny!! :hearts: Widziałam bieżnik zrobiony tym schematem i jak dla mnie był cudny!! :hearts:
31543679_2080941345511861_6219946615587733504_n.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Klio, Kasia1980

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 23 Maj 2018 20:22 #608182

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Krysiu, źle mnie zrozumiałaś. Schemat łapacza snów ogarniam w całości. Chodziło mi oto, że od 5 do 13 rzędu schemat w czerni będzie bajeczny :hearts:
Podoba mi się kolor jaki użyłaś do szydełkowania chusty. To włóczka/kordonek dwukolorowy? Możesz podać nazwę?
Ostatni schemat też bardzo mi się podoba i masz rację. Jest prosty, więc w czerni będzie wszystko dobrze widać. Każdy szczegół :whistle:

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 23 Maj 2018 20:33 #608186

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Masz rację, źle Cię zrozumiałam. Przepraszam, moja wina, nie chciałam Cię urazić. :(
Ta włóczka to...
DSC_0332.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 23 Maj 2018 20:39 #608188

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Nie uraziłaś, no co ty :hug: Chodziło mi o ten romb co jest od 5 do 13 rzędu. Fajnie też będzie wyglądał w czarnym kolorze. Dzięki za nazwę włóczki :kiss3:

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 23 Maj 2018 20:52 #608195

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Hurrrraaaaaa! Metodą prób i błędów już wiem jak robić te słupki! :dance: :dance: :dance:
Kerstin2309 wrote:
Ja jakoś stanęłam na 23 rzędzie i ruszyć się nie mogę, bo jestem na etapie poszukiwań wyjaśniających ostatni rząd słupków ''kombinowanych'' i zanim dojdę do końca muszę się dowiedzieć jak je zrobić. A chodzi o takie słupki w ostatnim rzędzie serwety:
DSC_0266-4.jpg

Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 23 Maj 2018 21:09 #608210

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
To okazało się być mega prostym słupkiem, który robiłam według tego schematu:

DSC_0334.jpg


A po wykonaniu na próbce to wygląda tak :
DSC_0333-2.jpg


Już tłumaczę: po wykonaniu 4 oczek łańcuszka robimy podwójny narzut na szydełku i wbijamy szydełko w pierwszy słupek od szydełka, przewlekamy niteczkę przez dwie pętelki nie dokańczając podwójnego słupka (na szydełku mają zostać 3 pętelki). Ponownie robimy narzut (tym razem jeden) i wbijamy szydełko w drugi czyli kolejny słupek (za tym pierwszym słupkiem) i przewlekamy niteczkę po kolei co dwie pętelki, aż nam pętelki znikną z szydełka. Następnie robimy 2 oczka łańcuszka, potem robimy 1 narzut (bo słupek ma być pojedyńczy), wkłuwamy się pod nitką tego słupka ukośnego (będzie widoczny taki jakby trójkącik ze słupków) i przewlekamy niteczkę przez dwie pętelki i jeszcze raz przez dwie pętelki. A potem robimy dalej 4 oczka łańcuszka. Cały proces powtarzamy aż do zakończenia danego rzędu.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2018 21:29 przez Forumowa Żabula.

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 23 Maj 2018 22:35 #608245

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477


Link do mojego filmiku w którym tłumaczę jak wykonać takie dziwne słupki.


Opis tekstowy wykonania: Po wykonaniu 4 oczek łańcuszka robimy podwójny narzut na szydełku i wbijamy szydełko w pierwszy słupek od szydełka, przewlekamy niteczkę przez dwie pętelki nie dokańczając podwójnego słupka (na szydełku mają zostać 3 pętelki). Ponownie robimy narzut (tym razem jeden) i wbijamy szydełko w drugi czyli kolejny słupek (za tym pierwszym słupkiem) i przewlekamy niteczkę po kolei co dwie pętelki, aż nam pętelki znikną z szydełka. Następnie robimy 2 oczka łańcuszka, potem robimy 1 narzut (bo słupek ma być pojedyńczy), wkłuwamy się pod nitką tego słupka ukośnego (będzie widoczny taki jakby trójkącik ze słupków) i przewlekamy niteczkę przez dwie pętelki i jeszcze raz przez dwie pętelki. A potem robimy dalej 4 oczka łańcuszka. Cały proces powtarzamy aż do zakończenia danego rzędu.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2018 22:50 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał, Klio

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 02 Cze 2018 22:37 #610403

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
A u mnie taki gnomik powstal
IMG_20180524_235341.jpg

A teraz robi się szalony królik.
Narazie tylko głowa

IMG_20180531_222848.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2018 22:41 przez viola.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Dorota15, Ania19, minohiki

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 02 Cze 2018 22:40 #610405

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ale fajne! Na sam ich widok sama się jałopka zaciesza! :woohoo: :woohoo: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 03 Cze 2018 06:56 #610419

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Wow Wiolu :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 03 Cze 2018 17:49 #610578

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Violu, długo zajęło Ci wykonanie maskotek? Rozumiem, że każdy element musiałaś jakoś połączyć. Przyszywałaś to, czy może jakoś za pomocą szydełka połaczyłaś :think:


Forumowa Żabula wrote:
Ja bym chciała spytać Cię o zaktualizowanie fioła szydełkowego. Dziergasz coś czy szydełko poszło na razie w odstawkę?
Niestety w tym momencie nic nie szydełkuje, nie mam na to jakoś weny i czasu. Moja chusta leży w koncie bo nie ma takiej włóczki i taki klops. Za to ty pewnie zaczęłaś produkcję masową? Bo ostatnio pokazywałaś kartony wypełnione nićmi do szydełkowania. Pochwal się co już udało Ci się wykonać ;) Może natknęłaś się na jakieś ciekawe wzory :think:
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2018 17:58 przez Michał.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 03 Cze 2018 18:11 #610583

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Eeeee tam, zaraz byś chciał masową, ;) :funnyface: ale faktycznie, planów na różnych dzierganek wykonanie i sił do szperania w necie za ciekawymi wzorami mi nie brakuje. :happy:
Robię teraz taką serwetę z 29 rzędów i obecnie jestem dopiero na 13 rzędzie choć ją rano zaczęłam. Jest w kolorze waniliowym Pokażę ją po zrobieniu. W planach jest obrus z elementów (nie mogę się zdecydować czy wykonać ją z kwadratów, trójkątów czy kół?) i bieżnik , ale na niego szukam jakiegoś ciekawego schematu.
Co prawda zrobiłam z kordonków (które nadeszły) takie dwie serwety, ale je sprzedałam nie robiąc im pamiątkowego zdjęcia (ot, zapominalska!) :whistle: Jednym słowem zaczynam kombinować jak zarobić na spełnianie moich roślinnych chciejstw. :whistle: :happy: :funnyface:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2018 18:16 przez Forumowa Żabula.

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 03 Cze 2018 18:33 #610597

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Michał trudno obliczyć czas jaki mi zajęło gdyż czasem siądę trochę wieczorem a czasem przez kilka dni nic. Praca i więcej czasu w ogrodzie się spędza. Co do części to są i wrabiane i przyszywane. Rączki i nóżki np przyszyte
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał, Forumowa Żabula

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 03 Cze 2018 18:55 #610610

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Violu kochana, a czy byś mogła zrobić żabę na zamówienie dla mnie? Ale oprócz takiej:
abaamigurumi.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 08 Cze 2018 15:18 #611578

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Tak jak obiecałam: ta daaaaaam.... serwetka ma średnicy: 37 cm.
waniliowaserweta.jpg


Ja użyłam kordonka nowosolskiego o kolorze waniliowym rozmiar ''4'' oraz szydełka 1,3 mm.
waniliowaserwetaschemat.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2018 15:26 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Klio, minohiki, Pestka

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 09 Cze 2018 14:15 #611779

  • Kasia1980
  • Kasia1980's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 169
  • Otrzymane dziękuję: 106
A to moje ostatnie
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, viola

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 09 Cze 2018 15:26 #611788

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Kasiu, masz łapki pełne talentu. Bardzo ładne serwetki. :hearts:
A ja się właśnie wzięłam za dzierganie obrusa z elementów na moją ławę, więc sporo pracy mnie czeka.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasia1980


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.924 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum