TEMAT: Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe)

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 17 Gru 2012 14:06 #102817

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Nikt nie macha drutami w czasie zimowych wieczorów, gdy brak pracy w ogrodach?
To może ja zacznę nowy temat, wczoraj skończyłam szal robiony wełną estońską. Jest bardzo cieniutka i z kłębka o wadze około 15 dkg wyszedł szal o wymiarach 86 x 185 cm

szalestoski.JPG


To pierwszy koronkowy szal który robiłam ale tak mi się spodobał efekt końcowy, że zaraz po skończeniu sweterka zabieram się za następny :fly:
Krysia
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka


Zielone okna z estimeble.pl

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 17 Gru 2012 17:21 #102841

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Piękna wełenka i wzorek bardzo misterny, na cieniutkich drutach :supr3: super praca :supr3: Mam jakiś kłębuszek i rozpoczętą robótkę, ale idzie mi to tak wolno, że jak dojadę do 1/4 zmienia mi się koncepcja :devil1: i zaczynam od początku :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): koronka

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 18 Gru 2012 22:30 #103288

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Krysiu, piekny szal :whistle: Takiej wełny jeszcze nie widziałam, więc wrzuciłam na all i zrobiłam wielkie oczy. Czy teraz wszystkie wełny są takie drogie, czy tylko ta estońska :ohmy: Ja już dawno nie miałam drutów w rękach. Wprawdzie się sama sobie odgrażam, że trzeba jakiś sweterek zmajstrować, ale to się teraz opłaca ? No , fakt : ręczna robota nie ma ceny :P No i ta estońska ogromnie energetyczna :) Radosna tęcza ...

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 19 Gru 2012 13:40 #103405

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Dziękuję wszystkim za miłe komentarze, aż chce się znowu coś wydziergać. :hearts:

Olu - to nie jest bardzo droga włóczka w porównaniu np. z moherem czy alpaką, te ceny dopiero potrafią zaokrąglić oczy ze zdumienia. Ale taki szal musi być "zblokowany" czyli napięty szpilkami po wypraniu i to zblokowanie musi utrzymać się aż do następnego wyprania więc włóczka musi być dobra gatunkowo. Trochę to kosztuje ale które hobby jest tanie? :think:
Krysia

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 19 Gru 2012 20:55 #103505

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Faktycznie, które hobby jest tanie? Tez się nad tym zastanawiam :think: Śliczne to cudo Twoje. Ja dopiero pomału dojrzewam do odświeżenia swoich dawnych drucianych możliwości ale nie wiem, czy jeszcze będę coś pamiętać. Na razie co innego zajmuje mój czas ale już mamę prosiłam, żeby poszukała dla mnie druty w swoich szafach. Pokaż coś jeszcze :)
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 19 Gru 2012 21:18 #103510

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
Krysiu- piękny ten szal, prześliczne kolory i taki bardzo misterny wzór. Prawdziwe cudo i bardzo pracochłonne. Z niecierpliwością będę czekać na kolejne działo Twoich rączek.

Ja dość długo nic na drutach nie robiłam. W tym roku jednak zostałam do tego pośrednio zmuszona. Otóż w liście do Mikołaja znalazło się życzenie, co do białych mitenek. Oczywiście na ulubionym serwisie handlowym nic ciekawego mnie nie skusiło, więc trzeba było szybko przypomnieć sobie podstawowe wiadomości z robótek ręcznych i wziać się do pracy. Tak się rozpędziłam, że powstały dwa oddzielne komplety: jeden czerwony z czapką, dużym szalem i mitenkami, a drugi biały z szalem, mitenkami i opaską. Na zdjęciach tylko niektóre elementy, te prezentowe- reszta jest już w użyciu na właścicielkach.

mitenki2.JPG



mitenki3.JPG

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 20 Gru 2012 07:48 #103578

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Ależ pracowite z Was dziewczyny i piękne Wasze dzieła :bravo: Ja kiedyś robiłam sporo na drutach, ale ostatnio wciągnęło mnie szydełko ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 31 Gru 2012 09:46 #105991

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
elagrano Witam serdecznie, piękne są kompleciki i na pewno ucieszyły obdarowane osoby.
Również długo nie dziergałam, od wiosny do późnej jesieni zajmuję się ogrodem ale w zimowe dni i wieczory coś trzeba robić, ręce nie mogą znieść bezczynności. Przez parę lat haftowałam zawzięcie i moje "dzieła" zajęły już wszystkie ściany, później trochę szydełkowałam a w tym roku przypomniałam sobie o drutach i macham nimi w każdej wolnej chwili.
Krysia

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 31 Gru 2012 09:58 #105995

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Piękny szal, taki wiosenny... Ja kiedyś też dziergałam, głównie swetry a nawet jedną czapkę sobie wydziergałam ale to było przed urodzeniem młodego a poza tym to ja tylko te najprostsze ściegi wykorzystywałam, ażurki nigdy nie chciały mi wychodzić. Teraz to dziecię me zajmuje mi cały wolny czas w zimowe wieczory. Może jak podrośnie na tyle by nie angażować matki w każde zajęcie znów wrócę do "drutowania"...

Pisałaś, że dziergasz sweterek a jaki jeśli można wiedzieć?

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 06 Sty 2013 10:00 #108165

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Uff, dziergałam sweterek dla córki ale okazało się przy przymiarce, że ją gryzie. Wywaliłam w kąt i zaczęłam bezrękawnik z grubego akrylu by już nie gryzło ale córka dalej marudziła, że taki bez wzoru. Na nic tłumaczenie, że robię plecy a wzór będzie z przodu więc odłożyłam i zabrałam się za drugi koronkowy szal, tym razem granatowy. Szal wnet skończę i pochwalę się efektem końcowym.
Krysia

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 06 Sty 2013 21:40 #108553

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
koronka wrote:
elagrano Witam serdecznie, piękne są kompleciki i na pewno ucieszyły obdarowane osoby.....
quote]


Koronka dziękuję za powitanie i pochwałę moich wypocin. I tak moim wytworom daleko do finezji i urody Twoim dziełom.
Obdarowane dziewczyny ucieszyły się bardzo z otrzymanych prezentów, bo do komplecików były jeszcze czapka do czerwonego i opaska do białego.

czapka793.JPG


opaska.JPG



A przy okazji pochwalę się, że jakieś 2 lata temu udało mi się stworzyć coś takiego - taka niby tunika.

sweterek.JPG

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 07 Sty 2013 10:55 #108695

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Oooo, tunika cudna, gratuluję Grażynko :bravo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 09 Sty 2013 19:28 #109653

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Oj, muszę też kiedyś spróbować wydziergać czapkę.

Skończyłam drugi szal i chyba na nim nie skończę, ten jest z granatowej, bardzo cieńkiej urugwajskiej włóczki. Z jednego motka wyszedł szal o wymiarach 60 x 160 cm.

alpacalace.JPG


alpacalace1.JPG
Krysia
Za tę wiadomość podziękował(a): Vesper

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 10 Sty 2013 21:42 #110047

  • Dora
  • Dora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 354
  • Otrzymane dziękuję: 139
Witaj Krysiu .Jak już złapałaś tego bakcyla to się tak szybko nie uwolnisz :rotfl1:
Wiem coś na ten temat .U mnie druty i włóczka leżały w zasięgu ręki -tak byłam uzależniona .
Robiłam dla całej rodzinki a zwłaszcz dla wnucząt ,kochałam tę pasję .
No ale już nie nudzę ,pokazuj swoje cudeńka . :bye:


Krysiu proponuję Ci prze zakupie włóczki sprawdzić czy nie będzie gryzła
wystarczy motek włóczki dotknąć do szyji -.
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2013 21:52 przez Dora.

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 10 Sty 2013 21:59 #110058

  • Dora
  • Dora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 354
  • Otrzymane dziękuję: 139
Roma -prawo lewo to podstawa :bravo: .Już dużo potrafisz :) Do dzieła .
To proste :happy:

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 10 Sty 2013 22:25 #110073

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Krysiu , Grażynko śliczne te Wasze robótki, ja ostatnio też złapałam za druty. Po ostatnich porządkach przedświątecznych znalazłam masę wełenek. Na raie robię rękawiczki skarpetki. Ale Grażynka podsunęła mi myśl zrobić mitenki . :jeez:
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 10 Sty 2013 22:27 #110075

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Roma wrote:
Piękna robota,gratuluję :bravo: ja na drutach potrafię tylko lewo,prawo i jedynie w szalu :wink4:

Romo od tego się zaczyna, a później dalej,....i dalej i wyrabia się śliczne sweterki. :)
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2013 22:28 przez liliowiec01.

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 11 Sty 2013 11:22 #110198

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ależ śliczne te wełniane wytworki. Uwielbiam takie praktyczne rzeczy. Ale ten ostatni szal szczególnie mi się podoba, taki delikatny i lekki a przy tym, jestem pewna, że świetnie będzie grzał.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.511 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum