TEMAT: Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 06 Mar 2013 15:43 #131630

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewa58 wrote:
Jajka.


Zielone okna z estimeble.pl

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 06 Mar 2013 16:40 #131659

  • Mirysek
  • Mirysek's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 29
  • Otrzymane dziękuję: 24
Kolejna porcja pisanek, technika decoupage z elementami patynowania

pisank-decoupagei1.jpg
pisank-decoupagei2.jpg
pisank-decoupagei3.jpg
pisank-decoupagei4.jpg
pisank-decoupagei8.jpg
pisank-decoupagei7.jpg
pisank-decoupagei6.jpg
pisank-decoupagei5.jpg
pisank-decoupagei9.jpg
pisank-decoupagei10.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2013 16:47 przez Mirysek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzesik, Amlos, Miiriam

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 06 Mar 2013 17:14 #131668

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12230
:eek3: Mirysku, jestem pod wielkim wrażeniem Twojego kunsztu artystycznego !

Przepiękne pisanki :bravo: :bravo:
Pozdrawiam - Ania

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 07 Mar 2013 20:17 #132170

  • grazynarosa22
  • grazynarosa22's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 53
Witam....zachęcona przez Hiacyntę wkleję swoje pisanki.
Robie je od lat....metodą wydrapywania wzorku na malowanym jaju/wydmuszce.
Dawniej tylko w wywarze z łupin cebuli....teraz w barwnikach do tkanin z tego też względu że kolorki są oraz że wydmuszki źle łapią kolor w cebuli.
Drapałam najpierw nożykiem do tapet ...potem dostałam w ręce skalpel chirurgiczny....oooo to było coś !!!
Następnie po wizycie u dentysty zostały mi w ręce wiertła....no to już było coś...obsadzone w drewnianej rękojeści....drapało się super....coraz lepiej i więcej....
A kilka lat ...no chyba 3 czy 4 wstecz córa skończyła szkołę...za unijną kaskę zakupiła różne cuda (kosmetyczka) i w tym takie urządzenie to paznokci zwane frezarką.Okazało się że moje wiertła i jej frezarka to jak .....no wiem jak-ale pasują idealnie :P .Od tamtej pory kupuje lub dostaje wiertła i dawaj do roboty.....idzie szybko i równo.

I teraz nie wiem jak wstawić zdjęcia z garnka.... :(


DSCF0004.JPG

DSCF0006.JPG

DSCF0021.JPG

DSCF0026.JPG

DSCF0029.JPG

DSCF0030.JPG


No-udało się....ale dalej nie wiem czy sie da bezpośrednio z Garnka.
Dodam jeszcze że Bardzo mi się podobają Wasze pisanki....mam kilka innymi technikami zdobyte na zasadzie wymianki....więc gdyby ktoś był chętni to cieszyłabym sie z posiadaniem Waszych w mojej kolekcji B)
Pozdrowionka.....Grażyna
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2013 20:40 przez grazynarosa22.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Grzesik, ewkapaw, Amlos, andowan, Miiriam, ewa1953, Anowi, Terri

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 07 Mar 2013 21:57 #132216

  • Malinka
  • Malinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 115
  • Otrzymane dziękuję: 30
Przepiękne prace ;)

Pięknie i kolorowo tak jak zapewne wszyscy lubią :)

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 11 Mar 2013 20:11 #133450

  • tengel27
  • tengel27's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 95
  • Otrzymane dziękuję: 37
No to coś nad czym pracuję od kilku dni - intensywne przygotowania do jarmarku podczas wystawy roślin cebulowych :) Pierwsza szesnastka.









Pozdrawiam,

Dawid

Mój wiejski ogródek
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2013 20:12 przez tengel27.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, dodad, Grzesik, grazynarosa22, Amlos, Miiriam, ewa1953, Terri

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 11 Mar 2013 21:48 #133535

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Tegoroczne "pisanki" wykonane przeze mnie szydełkiem na formie z przeźroczystego plastiku.



Na zdjęciu niżej pisanka wykonana metodą " na karczocha" ;) , ale tej nie zrobiłam sama, mam ją od znajomej.

Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2013 21:59 przez elsi. Powód: dodane zdjęcie
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, dodad

Odp: Pisanki, biżuteria, serwetki, filc.... 13 Mar 2013 09:23 #133952

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Mirysek wrote:
Trzeba narysować wzór, delikatnie wyciąć skorupkę frezem, brzegi pogrubić białą konturówką, całość pomalować na biało.

Noooo krótko, zwięźle i na temat a ja i tak nie czaję bazy :club2: już nawet nie wnikam bo i tak nie jestem w tym temacie rękoczynowa. Ale te jaja Twoje, toż to cuda takie, że ja napatrzeć się nie mogę. Jajcowa atmosfera już jest. Ale jaja! Bardzo mi się podobają.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 14 Mar 2013 06:31 #134179

  • tengel27
  • tengel27's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 95
  • Otrzymane dziękuję: 37
Dokładam kolejne jajka :)









Pozdrawiam,

Dawid

Mój wiejski ogródek
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzesik, grazynarosa22, Ingrid, Terri

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 14 Mar 2013 19:57 #134412

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Ale Wam zazdroszczę zdolności i pomysłów ,to małe arcydzieła ,super dziewczyny :bravo: :bravo: :bravo:
Przepraszam-i chłopaki :bravo:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2013 19:59 przez Anowi.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 18 Mar 2013 06:38 #135666

  • tengel27
  • tengel27's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 95
  • Otrzymane dziękuję: 37
Dorzucam kolejne pisanki :)







Pozdrawiam,

Dawid

Mój wiejski ogródek
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Grzesik, Ingrid, Amlos, Bozi, Anowi

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 18 Mar 2013 18:32 #135826

  • grazynarosa22
  • grazynarosa22's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 53
Tomek-cudne pisanki.....szczególnie takie dwie wpadły mi w oko :woohoo:

To i ja dokładam swoje....tym razem na całych gotowanych jajeczkach...od małej kurki....dla koleżanki z pracy.Nie lakierowane.


DSCF0154_2013-03-18.JPG



DSCF0157.JPG
Pozdrowionka.....Grażyna
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2013 18:32 przez grazynarosa22.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzesik, Ingrid, Amlos, piku, andowan

Wielkanoc tuż tuż :) 18 Mar 2013 22:38 #135932

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Skoro Wielkanoc tuż tuż to pora na stroiki :dance: Właśnie skończyłam jajo z kordonaka na konkurs córci do szkoły :teach: moje pierwsze dzieło i udało się :bravo: a w środeczku zajączek z sianka też moja praca :thanks:
DSCF4055.JPG

Zajączek z siana moje wypociny ufffffffff :jeez:
DSCF4051.JPG
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 20 Mar 2013 06:30 #136285

  • tengel27
  • tengel27's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 95
  • Otrzymane dziękuję: 37
Grażynko - piękne są. Ja zrobiłem ostatnie 6 sztuk gęsich wydmuszek.



Pozdrawiam,

Dawid

Mój wiejski ogródek
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzesik, grazynarosa22, Amlos

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 21 Mar 2013 17:54 #136912

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Może kogoś zainspirują dekoracje wielkanocne zaprezentowane podczas pokazów florystycznych na Gardenii:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...3-fotorelacja#128344

Na zdjęciach jest parę kompozycji typowo Wielkanocnych z pisankami :)
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2013 10:26 przez Hiacynta.

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 26 Mar 2013 22:06 #138708

  • tengel27
  • tengel27's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 95
  • Otrzymane dziękuję: 37
Moja największa :)

Pozdrawiam,

Dawid

Mój wiejski ogródek

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 26 Mar 2013 23:53 #138731

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pisanka metodą quilling

Quilling.jpg



Potrzebne materiały

wydmuszka
farby akrylowe (do kupienia w sklepach artystycznych),
cieniutkie arkusze papieru przeznaczone do tej techniki (również w dobrych sklepach artystycznych),
drut z otworkiem, na który nawijać będziesz papier,
dobry klej,
szczypce,
patyczek ostro zakończony (może być wykałaczka na szaszłyki) do nanoszenia kleju.

Wykonanie
Całe jajko pomalować farbą akrylową. Można położyć kilka kolorów,wszystko zależy od wprawy. W zależności jak kryje farba,należy pomalować wydmuszkę do 3 razy. Nakładać kolejne warstwy na wyschnięte jajko, w ten sposób uniknie się smug i zgrubień.
Kiedy jajko wyschnie można naklejać na nie poszczególne wzory. Cały sekret tej techniki tkwi w umiejętnym nawijaniu cienkich pasków papieru na patyczek i formowaniu z nich finezyjnych wzorów.
Jak je wykonać? Przygotuj sobie chude paski cienkiego papieru, weź do ręki drut do zawijania i poćwicz sobie na kilku próbkach zwijanie.
Skorzystaj z naszych prostych przepisów na różne motywy.
Proste wzory na początek

Spirala – włóż koniec paska papieru w otwór druta i obróć go. Nawiń cały papier. Trzymając spiralę na drucie sklej ją. Poczekaj, aż wyschnie.
Łza – zwiń papier tak jak do spirali, ale nie sklejaj jej ściśle. Sklej pasek luźno, tak aby powstała luźna spirala. Na koniec uszczypnij spiralę z jednej strony tworząc łezkę.
Oczko - zawiń na drucie luźną spiralę , sklej ją i uszczypnij z dwóch przeciwległych stron, tak aby powstał kształt oka.
Zakręcone „S” – nawiń oba końce na drut w przeciwne strony.
Z tych poszczególnych wzorów można tworzyć całe kompozycje, budować kwiaty, zwierzęta, a nawet całe obrazki.
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2013 00:00 przez Roma.

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 27 Mar 2013 06:31 #138744

  • tengel27
  • tengel27's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 95
  • Otrzymane dziękuję: 37
Dzięki Romo :) Twoje pisanki też są piękne. Quillingu jeszcze nie próbowałem, ale mam podpowiedź - zamiast drutu można użyć spinki do włosów tzw. wsuwki. Ważne by miała proste zakończenie, a nie takie z kuleczkami.
Pozdrawiam,

Dawid

Mój wiejski ogródek
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.359 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum