TEMAT: Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 26 Mar 2013 23:46 #138730

• Roma
  • Roma's Avatar
Dawidzie-jest prześliczna :thanks:

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 26 Mar 2013 23:53 #138731

• Roma
  • Roma's Avatar
Pisanka metodą quilling

Quilling.jpg

Potrzebne materiały

wydmuszka
farby akrylowe (do kupienia w sklepach artystycznych),
cieniutkie arkusze papieru przeznaczone do tej techniki (również w dobrych sklepach artystycznych),
drut z otworkiem, na który nawijać będziesz papier,
dobry klej,
szczypce,
patyczek ostro zakończony (może być wykałaczka na szaszłyki) do nanoszenia kleju.

Wykonanie
Całe jajko pomalować farbą akrylową. Można położyć kilka kolorów,wszystko zależy od wprawy. W zależności jak kryje farba,należy pomalować wydmuszkę do 3 razy. Nakładać kolejne warstwy na wyschnięte jajko, w ten sposób uniknie się smug i zgrubień.
Kiedy jajko wyschnie można naklejać na nie poszczególne wzory. Cały sekret tej techniki tkwi w umiejętnym nawijaniu cienkich pasków papieru na patyczek i formowaniu z nich finezyjnych wzorów.
Jak je wykonać? Przygotuj sobie chude paski cienkiego papieru, weź do ręki drut do zawijania i poćwicz sobie na kilku próbkach zwijanie.
Skorzystaj z naszych prostych przepisów na różne motywy.
Proste wzory na początek

Spirala – włóż koniec paska papieru w otwór druta i obróć go. Nawiń cały papier. Trzymając spiralę na drucie sklej ją. Poczekaj, aż wyschnie.
Łza – zwiń papier tak jak do spirali, ale nie sklejaj jej ściśle. Sklej pasek luźno, tak aby powstała luźna spirala. Na koniec uszczypnij spiralę z jednej strony tworząc łezkę.
Oczko - zawiń na drucie luźną spiralę , sklej ją i uszczypnij z dwóch przeciwległych stron, tak aby powstał kształt oka.
Zakręcone „S” – nawiń oba końce na drut w przeciwne strony.
Z tych poszczególnych wzorów można tworzyć całe kompozycje, budować kwiaty, zwierzęta, a nawet całe obrazki.
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2013 00:00 przez Roma.

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 27 Mar 2013 06:31 #138744

• tengel27
  • tengel27's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 37
Dzięki Romo :) Twoje pisanki też są piękne. Quillingu jeszcze nie próbowałem, ale mam podpowiedź - zamiast drutu można użyć spinki do włosów tzw. wsuwki. Ważne by miała proste zakończenie, a nie takie z kuleczkami.
Pozdrawiam,

Dawid

Mój wiejski ogródek
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 28 Mar 2013 07:48 #139031

• tuberoza
  • tuberoza's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3
Po prostu piękne
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 28 Mar 2013 09:12 #139050

• Edyta
  • Edyta's Avatar
Romo, pooglądałam, pozachwycałam się, ale dopiero u Ciebie znalazłam instrukcję, jak wykonać :kiss3: .

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 28 Mar 2013 09:25 #139055

• Roma
  • Roma's Avatar
Dawidzie-niestety to nie ja jestem wykonawcą tych pisanek :( już oczy i cierpliwość nie ta.Moja córka i wnuczka tym się bawią.

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 28 Mar 2013 10:36 #139075

• misia53
  • misia53's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 18
PISANKI ,,piękne :thanks: wykonawcom, jestem pełna podziwu, piękności, wszystkie mnie zauroczyły mozna pozazdrościć talentu :bravo: :bravo:
Pozdrawiam serdecznie.
Mój ogród...moje marzenie

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 28 Mar 2013 19:29 #139161

• Krzysztofkhn
  • Krzysztofkhn's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 45
Podziwiam zmysł artystyczny, ale nade wszystko PODZIWIAM CIERPLIWOŚĆ !!!
Pozdrawiam Serdecznie

Krzysztof Khn.

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 28 Mar 2013 20:43 #139184

• Ave
  • Ave's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 380
Pozwolę sobie pokazać moje wytworki... dla zrównoważenia tego białego badziewa co za oknem... jaja... kolorowe :lol:

Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzesik, grazynarosa22, ewa1953, Anowi

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 28 Mar 2013 22:58 #139250

• Roma
  • Roma's Avatar
Ewo-są cudne, :thanks: ja chcę to z chłopczykiem :)
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2013 22:58 przez Roma.

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 29 Mar 2013 09:29 #139300

• Jagusia
  • Jagusia's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 15
Ależ cudeńka pokazujecie :thanks: a nie ma gdzieś jakiegoś mini kursu jak takie dekupażowe jajeczka stworzyć?
Nie traktuj życia serio - i tak nie wyjdziesz z niego żywy!

Mój ogród moje zacisze

Ozdoby Wielkanocne, pisanki - tradycje, różne techniki zdobienia 31 Mar 2013 01:13 #139668

• JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 111
Dołożę swoje do kompletu...moje pierwsze koralikowe pisanki

:)
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzesik

Wielkanocne stroiki 31 Mar 2013 12:24 #139690

• markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1844
DPP_1148.jpg

DPP_1147.jpg

Pozdrawiam Markus
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Roma

Wielkanocne stroiki 02 Kwi 2013 11:17 #140092

• markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Platinum Boarder
Wiadomo ?.. to stroiki "dziewczyny"
w kuchni jest taki

DPP_1160.jpg
DPP_1162.jpg

Pozdrawiam Markus

Wielkanocne stroiki 02 Kwi 2013 14:58 #140122

• Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1291
Żebyś nie czuł się całkiem samotny, pozostawiam zdjęcie z moim "wielkanocnym stroikiem" :P . Jak widać Torcik z Myszą mają najlepszy sposób na świąteczny wystrój.

IMG_8734.JPG

Hm, ze stroikami jako takimi u mnie kiepsko, mam wianek i palmę, które sama robiłam. Robić zdjęcia, czy się nie kwalifikują?
Zapraszam
Mania Zieleni
Za tę wiadomość podziękował(a): markussch01

Wielkanocne stroiki 02 Kwi 2013 15:12 #140126

• markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Platinum Boarder
Jak najbardziej :) komisja w skladzie.. :P akceptuje propozycje w calej rozciągłości :bravo:
To myszy wieksze od kota ? :) chyba z ZSRR mysza ;)

Pozdrawiam Markus
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2013 15:17 przez markussch01.

Wielkanocne stroiki 02 Kwi 2013 15:44 #140131

• Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1291
Mysza zajęła strategiczne miejsce w koszyku.

Palmę zrobiłam z wykorzystaniem bukszpanu, cisu, bazi,zasuszonych róż, gipsówki, z dodatkiem piórek i flizeliny. Jako dekorację świąteczną wykorzystałam też bukiet z suszonych kwiatów, na szybkiego przyozdobiony małą podarunkową palemką i kurką. Wianek jak widać skromny, składa się głównie z flizeliny na słomianym podkładzie :) , na żywo wygląda lepiej niż w świetle lampy. Ale i tak najbardziej lubię forsycję i dereń jadalny - kwitną we flakonie, skoro za oknem nie mogą :)

IMG_8747.JPG

IMG_8742-horz.jpg

IMG_8752.JPG
Zapraszam
Mania Zieleni

Wielkanocne stroiki 02 Kwi 2013 17:18 #140152

• markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Platinum Boarder
Aniu przepiekne !
"Storczykowa palma" cudna :) koguciaste i jajesio czyja reka malowane ?
Lubie skromne dekoracje z zębem,wieniec (swietnie dobrane kolory)spokojem emanuje a roztacza koło siebie coś
i to jest to co lubie,dzieki serdeczne za galerie zdjec :flower2:

Pozdrawiam Markus

Wygenerowano w 0.137 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum