TEMAT: Radosna twórczość

Odp: Radosna twórczość 11 Mar 2012 11:47 #8290

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dziewczyny dziękuje za wsparcie (szeroki pokłon podziękowania :) ) Tym bardziej, że takie ręczne dłubanki zarzuciłam we wczesnej młodości. Nie wiem co mnie teraz naszło .. :whistle: Mam nadzieję, że to nie słomiany zapał. To pokażę jeszcze jedno z ostatnich moich dziergań, a mianowicie koszyczek na chlebek na wielkanocny stół.

koszyczek.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2012 11:48 przez Aleksandra.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Radosna twórczość 11 Mar 2012 12:27 #8315

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
A ja na i nie na temat, ale to też mój rękoczyn :kiss:

Odp: Radosna twórczość 11 Mar 2012 14:12 #8401

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ula, jakże nie na temat :) Przecież to też twórczość. Twórczo, radośnie i smacznie. Aż ślinka pociekła. Ze mnie jest wielki łasuch na słodycze. Jakież te różyczki wypracowane i efektownie ułożone. Czy to masa marcepanowa ? U mnie torty zwykle z polewami (tylko). Super pomysł :)

Odp: Radosna twórczość 11 Mar 2012 14:28 #8420

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Masa marcepanowa i masa cukrowa. Takie zamawiam, ale gotowe

Odp: Radosna twórczość 17 Mar 2012 15:36 #12513

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
OLUŚ wpadłam dzsiiaj z wizytą i oczom nie wierzę jakie cudeńka robisz . Mnie ostatnio wzięła apatia do szydełka i innych ręcznych robótek .. Ciekawe jak pójdzie Ci z haftem mam nadzieję ,ze tak samo dobrze :thanks:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Radosna twórczość 19 Mar 2012 17:40 #13448

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Normalnie cuda pokazujecie, karty pięknie, równiutko wypracowane :bravo: (ja mam problemy z symetrią :) Torcik, prawdziwe dzieło sztuki, aż szkoda jeść takie artystyczne kwiaty:)


Muszę się zebrać i swich trochę rękoczynów pstryknąć aparatem :)
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2012 17:41 przez Hiacynta.

Odp: Radosna twórczość 20 Mar 2012 16:33 #13915

  • Penelopa
  • Penelopa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 4
Piękne kartki :bravo:

Zgadzam się z tym, ze takie zakupy wciągają na równi z ogrodniczymi. Ja też siadam z zamiarem zakupu np. sanego sizalu, bo akurat promocja po 1,60 50 g, a po godzinie orientuję się, że mam kupiony sizal, pióra, organzę, wstążki i klej :jeez:

ostatnio usiadłam, żeby zakupić czerwoną mulinę do haftu kaszubskiego, a po 4 dniach miałam w domu paczkę zawierającą 700 mulin - okazyjnie ktoś sprzedawał :blink:

Ula: Torcik - dzieło sztuki. Jak robiłaś listki ? Robiłam teraz dzieciom na urodziny 2 torty - jeden z dinozaurami, drugi z kwiatami i po wielu próbach zaangażowałam umyte foremki do ciastoliny :P Właśnie listki sprawiły mi największy problem.

Odp: Radosna twórczość 07 Kwi 2012 23:47 #21892

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
003.JPG

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, dla wszystkich miłych zaglądających i podglądajacych ten wątek
Najserdeczniejsze Życzenia,
Zdrowych , pogodnych Świąt spędzonych w miłej rodzinnej lub przyjacielskiej atmosferze oraz umiarkowanego dyngusa,
życzę z całego serca
Ola
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2012 00:01 przez Aleksandra.

Odp: Radosna twórczość 07 Kwi 2012 23:51 #21893

  • Poll
  • Poll's Avatar
Dziękuję Olu za życzenia. :bye:
Robisz piękne rzeczy,pracochłonne i wypieszczone. Podziwiam, ja nie mam daru do takiej koronkowej roboty. :placze:

Odp: Radosna twórczość 09 Kwi 2012 12:39 #22333

  • tasikk
  • tasikk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 35
Aleksandro, karteczki cudo :whistle: Dobrze ze linka wkleilas, bede musiala kiedys sprobowac jak sie takie karteczki robi. A za dzierganie koszyczka-gratuluje cierpliwosci. Ja kiedys jako dziecko rozne rzeczy dziergalam pod okiem babci...Ale teraz to juz zapomnialam jak sie takie rzeczy robi, czego baaardzo zaluje, bo z checia takie cudenka bym porobila :whistle:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie
Kasia
Poczatki mojej osobistej dzungli

Odp: Radosna twórczość 16 Kwi 2012 22:08 #26560

  • IzaLu
  • IzaLu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 128
  • Otrzymane dziękuję: 41
Ula , Twój "rekoczyn" jest piekny i smaczniście wyglada:)
Pozdrawiam Lu:)

Odp: Radosna twórczość 16 Kwi 2012 22:17 #26570

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Witaj Izo, dziękuję serdecznie, nawet już o nim zapomniałam :rotfl1: no udaje się czasem coś zrobić :rotfl1:

Odp: Radosna twórczość 17 Kwi 2012 08:01 #26629

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Nowy-2.jpg

Nowy-1.CPT
portret1.JPG

Witajcie :bye:
Z kartkami wielkanocnymi odniosłam sukces (przez zaskoczenie). Nikt ze znajomych i rodziny nie spodziewał się , że otrzyma ręcznie robioną kartkę. Teraz poprzeczkę trzeba podnieść i na następne święta wyprodukować jeszcze coś bardziej zaskakującego. Nie powiem, wielu miłych słów się nasłuchałam. Pewnie przez grzeczność, ale to mnie trochę zdopingowało.
Szczególnie teraz gdy rozbabrałam moje pierwsze hafty krzyżykowe. Zaczęłam całkiem zielona w tym temacie, bo moje pierwsze kroki na kanwie stawiałam ... ponad 30 lat temu w szkole podstawowej na ZPT-ach (dla nie wtajemniczonych Zajęcia Praktyczno Techniczne, kiedyś faktycznie były praktyczne). Od tego czasu minęła epoka kosmiczna i tak się dużo zmieniło w rękodziele, że śmiało mówię o stawianiu pierwszych kroków. A to moje wyszywanie potraktowałam jako wprawkę. Mama szczerze mi powiedziała (już taka jest), że lepiej powinnam się czymś innym zająć, bo szkoda czasu i tak nie jestem do siebie podobna z przed lat :rotfl1: Też to zauważyłam, bo pokićkało mi się i zrobiłam dużo błędów. Potem dorysowałam kratki, ale powinnam to zrobić od samego początku. Mój pierwszy autoportret ze zdjęcia biało-czarnego wyszedł w szarościach i odcieniami fioletu. Traktuję go jako ćwiczenie przed "prawdziwym" haftowaniem. Pewnie jeszcze z jakiś miesiąc będę dłubała, ale nabieram doświadczenia :)
Na razie to wygląda tak jak na fotce.Druga fotka do porównania.
Nowy-1.CPT
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2012 08:07 przez Aleksandra.

Odp: Radosna twórczość 25 Kwi 2012 22:53 #30065

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Wybrałaś bardzo pracochłonną technikę portretowania, efekt jest świetny :) :bravo:

Odp: Radosna twórczość 26 Kwi 2012 07:16 #30123

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dziękuję Hiacynto :kiss3: Małe poprawki jeszcze musiałam uwzglądnić, ale zostało mi tylko tło. Pewnie ze skończeniem całości trochę zejdzie, bo teraz pierszeństwo ma ogród, ale ... następna praca w kolorze :) Szarości zdecydowanie zostawię dla zaawansowanych hafciarzy.

Odp: Radosna twórczość 26 Kwi 2012 08:39 #30139

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Niesamowity portret.
Ja to jutro lub sobotę rano dołączę tort ślubny ale na małą imprezę rodzinną. A przy okazji 2gi na forumowe spotkanie grupy lubelskiej.

Odp: Radosna twórczość 14 Maj 2012 07:54 #36207

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Kochani,

Wstawiajcie proszę tutaj swoje dzieła. Wszystko co z radością tworzycie. Niech to będzie wspólny wątek dla tych wszystkich, którzy tylko sporadycznie popełniają rękoczyny a nie chcą zakładać dla kilku pokazów swego wątku.
Ja także tylko działam w wolnej chwili, a teraz jakoś brakuje czasu na robótki ;)


Ula , czekamy na nową odsłonę tortu :)

Odp: Radosna twórczość 15 Maj 2012 18:22 #36768

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo dziękuję za zaproszenie do wątku, za mało mam prac, żeby tworzyć cały temat, ale chętnie się pochwalę sznurkowo-włóczkową biżuterią

DSCN5837.JPG



roza-welniana1.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Aleksandra


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.900 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum