TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 29 Maj 2017 09:28 #544560

• jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1383
Coraz bardziej wyszukane te ulepianki :) Olu.

A ja zakupiłam glinę samoutwardzalną jako prezent na Dzień Dziecka. Może dziecko da się pobawić ? ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 05 Cze 2017 23:15 #546349

• Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 318
Myślę, że wspólna zabawa z glina, da Wam sporo radości.

A to karteczka urodzinowa dla koleżanki
2017Urodzinowa.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

Radosna twórczość 26 Cze 2017 22:04 #551087

• jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Platinum Boarder
Witajcie :bye:
Moje dzieła na 25-lecie ślubu, gdzie motywem przewodnim miały być zakochane ptaszki
IMG_1421.jpg

IMG_1446.jpg

IMG_1447.jpg

IMG_1424.jpg

IMG_1425.jpg

IMG_1426.jpg

:
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, minohiki

Radosna twórczość 26 Cze 2017 22:08 #551090

• jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Platinum Boarder
Byłam też w sklepie z artystyczną biżuterią i spodobało mi się coś, co było horrendalnie drogie. Wróciłam do domu i jakoś nie mogłam o tym zapomnieć, więc zrobiłam sama :)
Na zdjęciach trudno było uchwycić kolory ale coś tam widać :)

IMG_1463.jpg

IMG_1464.jpg

IMG_1465.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra, minohiki

Radosna twórczość 26 Cze 2017 23:49 #551118

• Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Platinum Boarder
Zdolna z Ciebie kobietka. Takie różnosci wykonujesz. Jesteś wszechstronna. Taka kobieta w domu, to skarb :whistle:

A ja tradycyjnie , dalej glina. Staram się robić potrzebne rzeczy. Bibelotów do odkurzania już nie lubię. Tym razem powstała taka rzecz z przegródkami. Konkretnie chodziło mi o umieszczenie filtrów kawowych na wyciągnięcie ręki i żeby mi się nie przewracały. Myślę, że podołałam zadaniu :silly:
DSCN3788.jpg

DSCN3789.jpg
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2017 23:50 przez Aleksandra.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

Radosna twórczość 27 Cze 2017 07:30 #551134

• jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Platinum Boarder
Aleksandra wrote:
Zdolna z Ciebie kobietka. Takie różnosci wykonujesz. Jesteś wszechstronna. Taka kobieta w domu, to skarb :whistle:

I tu nie masz racji. To nie skarb, tylko utrapienie :rotfl1: Wszędzie się walają różne półprodukty do tworzenia, z kolejnych szafek są wypychani domownicy na konto potrzeb nowej przestrzeni do upychania a domownicy mają mamę ciągle zajętą, czytaj: przypalony obiad, zapomniane zakupy i inne takie :rotfl1:
Aleksandra wrote:
A ja tradycyjnie , dalej glina. Staram się robić potrzebne rzeczy. Bibelotów do odkurzania już nie lubię. Tym razem powstała taka rzecz z przegródkami. Konkretnie chodziło mi o umieszczenie filtrów kawowych na wyciągnięcie ręki i żeby mi się nie przewracały. Myślę, że podołałam zadaniu :silly:

Olu, najlepsze jest tworzenie wg potrzeb pożytecznych rzeczy, też tak myślę :) i udało Ci się super. Pokazywałam mojej córce Twoje prace. Może ją natchną do tworzenia ze swojej gliny (samoutwardzalnej). Na razie zrobiła kwiat przy któym się bardzo natrudziła i wystawiłyśmy na słońce, żeby szybciej wyschło. Niestety spadł deszcz i wszystko się rozpłynęło :unsure: i dziecko mi się chwilowo zniechęciło.

Ja też nie zarzucam domu "pierdostójkami" zostawiam sobie to co potrzebuję a reszta to na prezenty albo na zamówienie a jak coś stworzę bez okazji to idzie do galerii na sprzedaż :)

Tak się tylko zastanawiam, czy wszyscy zakopali się w ogródkach i nic teraz nie tworzą ??? Bardzo lubię ten wątek, bo rózne ciekawe rzeczy można tu podejrzeć ale coś straszliwie cicho się tu zrobiło :think:

Radosna twórczość 20 Sie 2017 13:19 #561196

• Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Platinum Boarder
Wakacje, wakacje ... cisza jak makiem zasiał :whistle: No dobra, niedługo zaczną się chłodne i szybko nadchodzące wieczory... może wtedy będzie czas na rękoczyny .

To może moje zaległe skorupki ?
5.jpg

DSCN4032.jpg

DSCN4033.jpg

DSCN4034.jpg

Lis1_2017.jpg
Ostatni niestety pękł i wylądowała w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Jan4, viola, Armasza, CHI, minohiki

Radosna twórczość 22 Sie 2017 18:16 #561521

• jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Platinum Boarder
Widzę, że nie wszyscy siedzą tylko w ogrodzie :happy: Coś tam się tworzy w mieędzyczasie ;) Ten rok to będzie u mnie pierwszy rok kiedy nie będę narzekać, że idzie zima :happy: Wreszcie będzie więcej czasu :)

Olu, te okrągłe "skorupki" to glina formowana na balonie? To świecznik? Bardzo ciekawe :)

Listki też ładnie wyszły. Ja chciałam zrobić betonowe poidełko z liścia rabarbaru ale nic z tego nie wyszło :(

Radosna twórczość 23 Sie 2017 11:10 #561652

• Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Platinum Boarder
Oj nie wszyscy w ogrodach .... pogoda taka kapryśna... raz upał nie do zniesienia, innym razem przejmujący chłodem wiatr i deszcz.

To okrągłe to jedna sztuka obfocona ze wszystkich stron. Glina bez szkliwienia . Miałam do dyspozycji formę kuli i kilka porobiłam takich różnych ... Ta miała być pierwotnie latarenką (stąd dziura na dnie), ale w efekcie zmieniłam zdanie i tak sobie stoi na parapecie dla ozdoby (bez specjalnego przeznaczenia).
Z betonu liść hmmm ... Wiem , że robią takie, ale jeszcze nie próbowałam. A co się stało ? rozlał się , czy odcisk się nie odbił ? Ja bym wlała do formy plaskiej beton i z góry bym przycisnęłą liść

A to po wczorajszych warsztatach mi pozostało. Witraż metdą tiffaniego. Mam ambicję (kiedyś) zrobić ciekawy abażur do własnoręcznie ulepionej lampy :woohoo:

WITRA.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, CHI, minohiki

Radosna twórczość 24 Sie 2017 09:50 #561810

• jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Platinum Boarder
Olu, u mnie właśnie ciągle pada i jest zimno. Takie mam całe lato :( Ale za to podlewać nie trzeba a wszystko samo rośnie :rotfl1: Tylko mało jest takich chwil kiedy można ogród podziwiać bo wszystko ciągle mokre.

A z liściem nie wyszło, bo się za to nie wzięłam :happy: Widziałam, że się usypuje kopczyk z ziemi na to kładzie duuuży liść wierzchem liścia do piachu i zalewa się gęstym betonem albo innym lepiszczem :) W tym roku nie mam czasu bo mam remont, ale kiedyś go zrobię.

Fajnie, że masz takie możliwości i próbujesz różnych technik. Kiedyś malowałam spławiki i obok była pracownia witraży. Piękne cudeńka tworzyli :woohoo:

Radosna twórczość 27 Sie 2017 20:28 #562291

• Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Platinum Boarder
A ja się obraziłam na pomidory, bo nie chcą piękne rosnąć bez oprysków. Znowu zaraza ziemniaczana mi je pochłonęła wrrrrrrrrrrrr

Odreagowuję chodząc na warsztaty. Dzisiaj następny motylek z kamieniem (agatem) . Prace o podobnym charakterze jak poprzednia, czyli lutowanie, patynowanie, polerowanie ... Może nawet prościej, ale temat warsztatów narzucony i .... wyszło jak wyszło. Mam nadzieję, że po skompletowaniu narzędzi półproduktów, uda mi się coś ładniejszego wykonać.
Motylzagatem.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Radosna twórczość 28 Sie 2017 10:39 #562376

• jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Platinum Boarder
Praca z cała pewnością niepowtarzalna :) a o gustach się nie dyskutuje ;)

Olu, a czy próbowałaś owinąć łodygi pomidorów drucikiem miedzianym? U mnie to pomaga na choroby iu pomidorów. Ten rok taki mokry a moim pomidorom nic nie jest poza tym, że słabo owocują bo zimno :(

Wygenerowano w 0.242 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum