TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 10 Lis 2017 16:55 #574131

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Aleksandro a gdzie kupujesz te wszystkie składniki?


Zielone okna z estimeble.pl

Radosna twórczość 10 Lis 2017 18:52 #574160

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
No cóż, taniej niż w sklepie to raczej nie wychodzi ale za to bez chemii :)
Ostatnio naczytałam się jakie to czarne mydło jest cudowne i bez sztuczności, tylko na samych ekstraktach z roślin. Kupiłam 30 zł/500 ml. Na razie myłam włosy i faktycznie używa się odrobinę i nie trzeba stosować odżywki więc myślę, że Twoje kosmetyki też na pewno się sprawdzą :) Może kiedyś i ja popróbuję :think:

Radosna twórczość 10 Lis 2017 19:13 #574163

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Co do robienia mydełek, to także bawiłem się w takie rzeczy. Z tym, że kupowałem bazę glicerynową, naturalne olejki zapachowe i barwniki.
Wychodziło niedrogo, ale za to mydełko musze powiedzieć, że lepsze niż niejedno ze sklepu :lol:
Gdyby ktoś chciał namiary to dajcie znać na pw ;)

Radosna twórczość 10 Lis 2017 22:11 #574209

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Z pewnością nie wychodzi to taniej niż nafaszerowane chemią kosmetyki z wielkich fabryk kosmetycznych. Ja w zasadzie kosmetyków nie używam :whistle: Tak zaczęłam od mydełek, bo to jest podstawa (tego nie da się pominąć w codziennej toalecie). A w dodatku zabawa w małego chemika.Testuję mdła zrobione na moich pierwszych (jedynych) warsztatach z połowy października. Mydełko świetnie się mydli i jest bardzo delikatne. Zdecydowanie przyjemniejsze od kostek sklepowych. Im dłużej lezakuje, tym będzie twardsze i lepsze. Pachnie nadal lawendą. Z mydła potasowego zrobionego na ciepło zrobiłam mydełko w płynie. Także jest super. Maso do ciała ukręciłam z ciekawości, ale świetnie pachnie i wygląda, że pielęgnuje. Teraz chcę zrobić lżejszy krem. Potrzebuję roślinnego emulgatora. Zaraz go sobie kupię. Jeżeli chodzi o mydełka glicerynowe, to mała frajda jak dla mnie, bo tu roztapia się tylko gotową bazę glicerynową i mydełko zastyga w ciągu 10 min. Mało zabawy w tworzenie własnego składu. Jestem dopiero na początku drogi poznawczej tajemnic domowych kosmetyków bez chemii, ale wciąga to jak ... trąba powietrzna :woohoo:
Viola, na początek kupuję na allegro, ale mam też inne adresy np www.manufakturakosmetyczna.pl/produkt/142-olivem-1000
zielonyklub.pl, allegro.pl/uzytkownik/apteco_pl?order=m, allegro.pl/uzytkownik/BIOSKAMED?order=m , allegro.pl/uzytkownik/ZarzeccyDrogerie?order=m Od tych z allegro już kupowałam, sprawdzeni sa. A ponadto oleje można kupić w supermarketach.
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Radosna twórczość 11 Lis 2017 09:35 #574253

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
jolifleur wrote:
Ostatnio naczytałam się jakie to czarne mydło jest cudowne i bez sztuczności, tylko na samych ekstraktach z roślin. Kupiłam 30 zł/500 ml
Ewciu, a jakiej firmy kupujesz? Czyste czy z dodatkami? Ja też jestem z niego zadowolona, kupuję produkowane przez Beaute Marrakech, w sklepie internetowym, jak i naturalne pasty do zębów, przy tym zamówieniu wzięłam na "spróbowanie" naturalną kredkę do powiek, bo mnie już wkurzyły te "żrące" ;). A tak poza tym to z kosmetyków używam właśnie mydła czarnego (tylko mi zapach nie leży ;)) i oleju kokosowego, to wszystko, no jeszcze odrobinę kosmetyków kolorowych. Już nie sięgam pamięcią kiedy kupiłam jakiś krem w sklepie ;))), ale żeby nie było że jestem jakąś purystką kosmetyczno/naturalną, lubię fajne olejki do kąpieli, płyny i inne "szkodliwości" ;)

Podziwiam te piękne mydełka, jak maleńkie dzieła sztuki, a ten ukręcony krem to pewnie bym zjadła, tak apetycznie wygląda :bravo:

Radosna twórczość 11 Lis 2017 21:26 #574338

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Tilia, masełko fajnie wygląda i pachnie waniliowo-truskawkowo . Niedługo kremik wykręcę. Inne dziewczyny kręcą czarne mydełka, ale ja nie wiem czy wygląd by mi odpowiadał. Zapach można sobie dobrać. Mam ochotę wykręcić mydło na samej oliwie z oliwek, ale czekać będzie trzeba ok 1 roku (podobno). Nagietki czy inne dobra też do mydeł można wsadzić. Pewnie w przyszłym roku zakwitną w ogrodzie różne przydatne roślinki.
A dzisiaj nakręciłam mydło potasowe jako bazę, z której potem zrobiłam mleczka do czyszczenia. Jedno z aromatem ze sklepu, a drugie z moim, czyli pulpą ze skórek pomarańczowych. Skórki te miesiąc temu zalałam woda z odrobiną cukru. Codziennie mieszałam (taki niby ocet) Dzisiaj zblendowałam i przetarłam przez sitko. Mają dość ostry zapach w pulpie. W mleczku już delikatny
Mleczkodomycia.jpg

Radosna twórczość 11 Lis 2017 21:46 #574341

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Super są mydełka z zapachem białej herbaty lub jaśminu ;)

Radosna twórczość 12 Lis 2017 14:57 #574393

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Zapachy, to rzecz indywidualna. Jaśmin także lubię, ale preferuję cytrusy :-)

Czas zabrać się za karteczki na święta
1-2.jpg


2a.jpg


3.jpg


4a.jpg


5-2.jpg


6.jpg


7.jpg


Na dziś wystarczy :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, Dorota15, Jan4, viola, Armasza

Radosna twórczość 15 Lis 2017 13:36 #574793

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
I znowu mydełko :whistle:
rec_mango_kakao.jpg

Radosna twórczość 15 Lis 2017 13:44 #574795

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
tilia66 wrote:
jolifleur wrote:
Ostatnio naczytałam się jakie to czarne mydło jest cudowne i bez sztuczności, tylko na samych ekstraktach z roślin. Kupiłam 30 zł/500 ml
Ewciu, a jakiej firmy kupujesz? Czyste czy z dodatkami? Ja też jestem z niego zadowolona, kupuję produkowane przez Beaute Marrakech, w sklepie internetowym, jak i naturalne pasty do zębów, przy tym zamówieniu wzięłam na "spróbowanie" naturalną kredkę do powiek, bo mnie już wkurzyły te "żrące" ;). A tak poza tym to z kosmetyków używam właśnie mydła czarnego (tylko mi zapach nie leży ;)) i oleju kokosowego, to wszystko, no jeszcze odrobinę kosmetyków kolorowych. Już nie sięgam pamięcią kiedy kupiłam jakiś krem w sklepie ;))), ale żeby nie było że jestem jakąś purystką kosmetyczno/naturalną, lubię fajne olejki do kąpieli, płyny i inne "szkodliwości" ;)

Podziwiam te piękne mydełka, jak maleńkie dzieła sztuki, a ten ukręcony krem to pewnie bym zjadła, tak apetycznie wygląda :bravo:

Tilia, moje mydło kupiłam w Naturze i jest produkowane w Rosji. Na opakowaniu deklarują 37 ziół ale skład jest po rosyjsku więc nie rozszyfrowałam jakich :huh: To mój pierwszy taki naturalny kosmetyk, więc trudno mi porównywać :)

A Aleksandra się rozszalała na całego :happy: Coraz ciekawsze są Twoje mydełka, Olu. Może zaczniesz sprzedawać nadprodukcję?

Radosna twórczość 15 Lis 2017 14:01 #574798

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
:bye:

To ostatnie mydełko to też bym zjadła zamiast umyć się, tak apetycznie wygląda :)

Ewo, to Ty masz chyba mydło dziegciowe, ja mam marokańskie z oliwy i oliwek, ale i jedno i drugie jest dobre bo naturalne. A czym się różnią?
"Paradoksalnie, kiedy zapytałam koleżanki o ich ulubione czarne mydło, zdecydowana większość wymieniła słynne czarne mydło Babuszki Agafii. Tymczasem to mydło nie ma nic wspólnego z prawdziwym Savon Noire. I to wcale nie dlatego, że zawiera zatrzęsienie ziół (a konkretnie 37 gatunków), a dlatego, że nie zawiera ani jednej oliwki. Podstawę Czarnego mydła Babuszki Agafii stanowi brzozowy dziegieć. Skądinąd dziegieć (brzozowy) ma także bardzo cenne właściwości - ale to już całkiem inna opowieść"kobieta.gazeta.pl/kobieta_ekstra/1,15524...-skarbem-maroka.html
Ostatnio zmieniany: 15 Lis 2017 14:02 przez zielonajagoda.

Radosna twórczość 15 Lis 2017 19:00 #574835

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Tilia, faktycznie mam to mydło babci Agafii. Nawet nie wiedziałam, ze są inne :)

Radosna twórczość 16 Lis 2017 10:44 #574905

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
No to mnie nakręciłyście na czarne mdełko (jak zwał, tak zwał), ale chyba popełnię je. Znalazłam przepis mydlowdomu.wordpress.com/2016/05/29/savon-noir/

A tymczasem moje wczorajsze. Na razie konsystencja słabo mi przypadła do gustu, bo po 12 godzinach jeszcze miękawe. Zapach nikły, a spodziewałam się czegoś więcej.
Swiateczne1b.jpg


wit1a.jpg

Radosna twórczość 16 Lis 2017 14:21 #574934

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Konsystencja mniej ważna przy takich :woohoo: wzorach. Jakie masz formy? Silikonowe? I gdzie się je kupuje?

Radosna twórczość 16 Lis 2017 15:49 #574936

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ewa, konsystencja ważna... Dzisiaj ukręciłam następne :woohoo: Powinnam już zapomnieć o mydleniu, bozapas niezły zrobiłam. Teraz tylko czekać i testować receptury. Potem będę powielała te najlepsze.
Fremki kupuję na aliexpress. Jeszcze czekam na foremki sowy :whistle:
Jutro wstawię te dzisiejsze .

Radosna twórczość 17 Lis 2017 11:18 #575061

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Zrobiłam i tadaaaam
Dove.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Radosna twórczość 17 Lis 2017 13:32 #575078

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Olu, mało się znam na naturalnych kosmetykach, ale zachwyciły mnie twoje mydełka :)
Mam tylko jedno pytanie - w składzie poprzednich mydełek podałaś m.in. olej palmowy. Interesowałam się trochę tematem i doczytałam, że wszyscy, którym droga jest ekologia i -szerzej - dobro naszej planety, powinni unikać produktów, w skład których wchodzi olej palmowy. Czy coś Ci wiadomo na ten temat?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 17 Lis 2017 14:12 #575091

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Witaj Dalu . Tak wiem o problemie z pozyskiwaniem oleju palmowego. Ten, którego użyłam jest certyfikowany (droższy, ale chyba bardziej etycznie). allegro.pl/olej-palmowy-rafinowany-1kg-w...e7-a9b7-246e9677f3c0

Miło mi, że mydełka się spodobały. Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje obawy odnośnie składu niektórych z nich :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): dala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.834 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum