TEMAT: Babe-koń moich marzeń

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 03:42 #354358

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tak wiec w koncu zamierzam wyniesc sie ze zdjeciami Babe do nowego watku :lol:
Babe dala sie zaladowac bez problemu do przyczepy, ale okazalo sie, ze kiedy zamkniemy przegrode, jest scisnieta. To jednak kawal konia! Co jakis czas slyszelismy lomoty w czasie jazdy. Dave byl zdania, ze to dlatego, ze przyczepa najezdza na samochod. Hmmmm...wjechalismy na padok i zamknelismy brame.
Kiedy otworzylam drzwi, okazalo sie, ze jakims cudem otworzyla przegrode, stala sobie luzem i na dodatek zerwala kantar! Tak wiec cale instrukcje Sheili zeby jedna osoba ja odpiela, druga kierowala, zeby Babe wyszla tylem, poszly sobie a muzom. Otworzylam drzwi, powiedzialam do tylu i Babe wyladowala sie sama, a wlasciwie wyskoczyla. Tylem :devil1:
Na szcescie nic sie nie stalo. Zaraz po wyladowaniu zalozylam jej linke na szyje, zeby zatrzymac ja w miejscu, gdy Dave bedzie wyjezdzal przez druga brame. Stala spokojnie, a gdy tylko spuscilam ja, zajela sie zwiedzaniem i jedzeniem trawy :lol: Co za zmiana, gdy przez dwa miesiace stala z lbem w kacie i nie chciala sie ruszyc!

WP_20150331_19_26_48_Pro.jpg


WP_20150331_19_27_00_Pro.jpg



WP_20150331_19_32_34_Pro.jpg


Na slupku wisi zerwany kantar. Musze pojechac jutro i kupic ze dwa nowe :lol: Ale karabinczyk ocalal, o dziwo!

WP_20150331_19_32_47_Pro.jpg


"Co sie paczy?"

WP_20150331_19_33_34_Pro.jpg


WP_20150331_19_34_09_Pro.jpg


Nadal nieufna do obcych dla niej, ale mysle, ze sie przyzwyczai :think:


WP_20150331_19_44_06_Pro.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 11:21 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, piotrek_ns, Bart78


Zielone okna z estimeble.pl

Babe-kon moich marzen 01 Kwi 2015 05:41 #354361

  • ula_64
  • ula_64's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 37
Witaj ,a więc Babe jest wreszcie w domu ,myślę że podróż zniosła mężnie i jest zadowolona z swojego nowego domu,wygląda cudownie w tych warkoczkach,czyżbym była tu pierwsza,no to zachwycam się jeszcze,czy córka jest zadowolona z przyjazdu Babe,będę tu częstym gościem jeśli pozwolisz
pozdrawiam Ula
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-kon moich marzen 01 Kwi 2015 08:42 #354368

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
:dance: Babe, witaj w domu i na forum :hug: :hug: :hug:
Dianko, nowy domownik szybko owinie sobie całą rodzinę wokół kopytka :happy: Czekam na zdjęcia z psicami.
Serdeczności dla wszystkich :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-kon moich marzen 01 Kwi 2015 09:00 #354371

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Tez tutaj dobiegłam z powitaniem :)
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-kon moich marzen 01 Kwi 2015 09:29 #354378

  • 's Avatar
Co za widok :dance: :dance: wreszcie koń w domu.Teraz dopiero pomału będzie się Bebe oswajała ze swoim miejscem,ludźmi i towarzystwem w postaci psiaków.Ciekawa jestem jak one zareagują :think:
Dianuś czy oprócz tego padoku Bebe będzie miała jeszcze jakieś pastwisko? Teraz tylko marchewki,jabłuszka i rozpieszczanie :)
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 09:30 przez .

Babe-kon moich marzen 01 Kwi 2015 10:34 #354401

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Czyli teraz będzie można do woli o koniach pisać :evil: :drink1:

Cieszę się, ze bezpiecznie dotarliście z Babe do domu, stworzyłaś dziewczynie idealne warunki :kiss3:
Ja nie mogłam jeść ani pić do momentu gdy dowiedziałam się, ze Poker jest na miejscu. Denerwowałam się bardzo. Warunki atmosferyczne były bardzo złe: deszcz i silny boczny wiatr :jeez: najważniejsze, ze koniasy są już w domu :)

Będziesz jeździła jeszcze na lekcje do Sheli ?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 16:18 #354471

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dave obudzil mnie smsem, ze kiedy opuszczali dom, Babe stala z lbem na ogrodzeniu i patrzyla na nich. Kiedy wyszlam, zaczela rzec tak glosno, ze chyba wszyscy sasiedzi slyszeli. Ok, pewnie czas na sniadanie! Wsypalam jej troche granulek, w ktore od razu zanurzyla pysk...

WP_20150401_08_52_50_Pro.jpg


Oprocz granulek pozywienia, zaczynam jej dawac StopFly, ktore zapobiega rozwojowi muszych larw w nawozie. Pozarla wszystko, wrecz wylizala, i zaczela znowu rzec. Zalozylam jej "break away" kantar-ze skorzana wstawka, ktora ma za zadanie sie przerwac, w razie klopotow, i poszlam otworzyc jej brame na pastwisko. Babe szla przy mnie jak dobrze wytresowany pies, bez linki :lol:
A teraz zadowolona biega po pastwisku (ok pol ha) i sie pasie. Psice na razie sa ograniczone do podworka przy domu, bo obszczekuja ja zawziecie, a nie chce by ja ploszyly :think:

Dziecko przeszczesliwe, ale niezadowolone ze Babe nie podchodzi do niej (i meza). Caly czas jej tlumacze, ze ich jeszcze nie zna, wiec to zajmie czas, zanim sie z nimi oswoi.
Jakis duren w malym samolocie zaczal robic kolka nad posesja i Babe sie wystraszyla, dlatego wlasnie wypuscilam ja na duze pastwisko, bo usilowala galopowac na padoku. teraz biega, wierzga i poznaje nowy teren.
Do Sheili chce pojechac w nastepnym tygodniu. Najpierw daje czas Babe na oswojenie sie z nowym miejscem, poza tym musimy wsadzic w Rosomaka jakas czesc elektroniczna, ktora odpowiada za hamowanie hamulcami w przyczepie.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 16:28 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): , pamelka, Bart78

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 16:29 #354476

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Diano gratulacje, w końcu Jesteście w komplecie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 17:04 #354485

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Niestety Diano idiotów i kretynów trąbiących na konie, krzyczących czy wypuszczających psy jest wszędzie pełno :mad2:
Czasami mam wrażenie, ze są ludzie, którzy owszem maja głowę, ale bez zawartości :think:
Iga jest u koni, czekam może jakieś fotki przywiezie :whistle: ,
Babe jeszcze parę dni i będzie waszym trzecim psem ;)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 18:20 #354510

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wlasnie wrocilam z zakupow, kupilam cztery worki karmy, ktora dostawala u Sheili. I trzy kantary sznurkowe, ktore trudno jest przerwac :evil: . Opryskalam ja od much, w trakcie czego usilowala zerwac kolejny kantar. Zdecydowanie musze nad tym z nia popracowac, bo nauczyla sie, ze jak cos sie jej nie podoba, to zrywa karabinczyk linki lub kantar i sobie idzie :hammer:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 18:38 #354514

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
I przyszla paczuszka! Z bransoletka, ktora mam zamiar nosic, kiedy wybieram sie konno. Bo nigdy nie wiadomo... :whistle:

DSCN7447.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 18:41 #354516

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Wycwaniła się jednym słowem B) sznurkowego nie zerwie, ale karabińczyk tak bo to najsłabszy punkt jest. Ona zrywa kantary i uwiązy jak jest tprzywiązana? a jak nic nie robisz przy niej to możesz ją przywiązać do czegoś?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 18:47 #354523

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Mamy tę samą grupę krwi, chyba że źle odczytałam: O Rh+?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 19:09 #354535

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Wow, szczęśliwy dzień :dance: :dance: :dance: Nareszcie!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:think: :think: :think: Mam nadzieję, że to nie fotomontaż na prima aprilis :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 19:59 #354553

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Rodzina w komplecie. Nareszcie wszyscy w domu.
Mam nadzieję ,że sunie i Babe się zaprzyjaźnią.
Pozdrawiam,Joanna
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 20:48 #354585

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Mosewo-wlasnie tak :angry: . Dlatego myslalam, ze jak zacznie ciagnac za sznurkowy, to przestanie, bo ma wezly, ktore sprawia bol. Ale musze poszukac w ksiazkach jak oduczyc ja tego nawyku. Bo jak widac, co wczesniej robila przypadkiem, teraz robi calkowicie swiadomie. Nie chciala byc spryskana od much, chociaz u Sheili znosila bez sprzeciwu, to cofnela sie, rzucila lbem i wyrwala karabinczyk :dry:

Owszem, zero plus i dwaca organow. Gdyby cos mi sie stalo i nastapila smierc mozgu, beda wiedzieli, zeby pobrac organy jak najszybciej. A nr tel do meza, zeby zawiadomic. Jam pisalam, rozne rzeczy moga sie stac, moge spasc z Babe i uderzyc sie w glowe (odpukac), wiec bedzie latwo zawiadomic meza i rozpoczac procedury medyczne. Mam tez testament tzw living will, ze chce byc dawca organow i zeby w przypadku spiaczki nie utrzymywac przy zyciu-takie rachunki potem splaca jeszce drugie pokolenie, nie chce tego zrobic dziecku.

Siberio-wygladam co jakis czas zobaczyc co ten duzy zboj porabia. W tej chwili stoi w cieniu przyczepy i podsypia, zamiast pojsc na sianko w stajni :jeez:

Jo-na razie psicom jest za goraco, by latac wzdluz ogrodzenia i szczekac -jest jakies 30C i slonce prazy...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Babe-koń moich marzeń 01 Kwi 2015 20:58 #354589

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Znalazłam coś takiego, ale nie wiem czy to działa- jednak popatrzeć nie zaszkodzi ;)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Babe-koń moich marzeń 02 Kwi 2015 00:41 #354672

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Zabralam Babe na krotki spacer wzdluz drogi po poboczu i po reszcie posesji. Zachowywala sie bardzo ladnie, kiedy zobaczylam samochod jadacy w nasza strone, powiedzialam whoa i natychmiast sie zatrzymala, az znowu zaczelam isc. No i czekalysmy na szkolny autobus corki razem :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.299 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum