TEMAT: Kupię stary kredens kuchenny

Kupię stary kredens kuchenny 21 Lut 2014 22:07 #227054

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tak strasznie męczy mnie bezczynność,że różne myśli błądzą mi po głowie :jeez: Ostatnim moim pomysłem jest urządzenie kuchni w stylu lat 60-tych.Może macie gdzieś u siebie na strychach lub innych zakamarkach,zbędny kuchenny kredens ,którego moglibyście się pozbyć za niewielkie pieniądze.
Coś takiego chodzi mi po głowie


Marzy mi się taka kuchnia


Zielone okna z estimeble.pl

Kupię stary kredens kuchenny 21 Lut 2014 23:47 #227102

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Chciałam kliknąć odpowiedz a kliknęło mi się podziękowanie i zastanawiam się za co Ci dziękuję. Chyba za podobny gust co do mebli. :wink4: :rotfl1:

Też mi się taki mebelek śni po nocach, nawet na codzień podobny obserwuję w warsztacie męża, służy mu za szafkę na różne męskie pierdoły. Niestety na takie przeznaczenie skazali go poprzedni właściciele naszej posesji i na tyle zdewastowali, że restaurować nie było czego. :(
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2014 23:48 przez Gosia.

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 00:17 #227108

  • Roma
  • Roma's Avatar
Już Twoją pomyłkę skorygowałam :kiss3: i teraz możesz mi za to podziękować :P :rotfl1:
a miałam taki cudny kredens i wydałam :club2: :club2: no ale wtedy co innego chodziło mi po głowie.
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2014 00:18 przez Roma.

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 09:35 #227142

  • jola
  • jola's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 54
Do tego zestawu pasowałaby jeszcze plata :) ( po kociewsku )
masz?

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 10:25 #227151

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Roma wrote:
Już Twoją pomyłkę skorygowałam :kiss3: i teraz możesz mi za to podziękować :P :rotfl1:

Mówisz i masz kochana. :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 11:35 #227168

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jolu-nie mam ale już materiał zbieram i zamierzam postawić,łącznie z piecem chlebowym.

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 12:20 #227180

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Też mi się podobają te kredensy i kiedyś chciałam mieć. :) Bywają na alle ale, najwięcej na Śląsku i w pd. Polsce, nie opłaci się transport.
Teraz marzy mi się coś w jeszcze starszym stylu i w głowie już pomysł siedzi. ;) Po remoncie głównym domy, gdy przyjdzie czas na nową kuchnię może uda się zrealizować.

Teraz mam kredens, który odziedziczyłam wraz z pomocnikiem, który służy mi jako sekretarzyk.
Tutaj kredens na starym świątecznym zdjęciu.


Przy okazji dopowiem tylko, że meble te były przemalowane w całości na czarno, jakąś szelaką czy nie wiem sama czym. Owszem, jako czarny mebel też się nieźle prezentował, ale Tadziu odkrył na jakimś obtarciu mebla (podczas transportu), że pod "czarnym" kryje się piękny rysunek dębowych powierzchni. Zdecydował się na renowację i przeprowadził ją sam. Trwało to 3 miesiące (obydwa meble), przy czym Tadziu wtedy był bezrobotny, co oddaje to ile czasu poświęcał. Oprócz zdjęcia "czarnego" dorabiał i naprawiał brakujące elementy, znamy jego każdy centymetr kwadratowy. Pamiętam też, że niektóre słoje na wypełnieniach malowałam pisakami zabranymi dzieciom, aby nie były tak bardzo widoczne. Znaleźliśmy w środku mebla oryginalny kolor i właśnie w takim został wykończony. Witraż jest oryginalny i ma przeszło 100 lat.

Zabawna anegdota wiąże się z tym kredensem. W okolicy świąt była u nas kolęda, ksiądz był z dwoma ministrantami. Jeden z nich był kolegą mojego syna. Gdy po feriach świątecznych syn poszedł do szkoły, od kolegi się dowiedział, że: "Wiesz u Ciebie w domu jest tak fajnie, bo macie "drzwi do Narni". Ależ te dzieci mają wyobraźnię. :)

Kiedyś myślałam o tym czy go w kuchni nie zastosować, jednak tę snycerkę trudno byłoby utrzymywać w czystości. Może coś podobnych gabarytów uda mi się kiedyś upolować, ale z nie tak ozdobnymi drzwiczkami. :think:
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2014 12:23 przez Daniela. Powód: Poprawienie linku

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 12:26 #227181

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kredens jest przecudnej urody :eek3:
Szukam w sieci ale tak jak piszesz jest tego sporo ale w drugom końcu Polski :(

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 15:02 #227201

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Pamiętam, kiedyś każdy taki miał, do tego heklowane (szydełkowane) serwetki w tych przeszkleniach :woohoo: to podstawowy element wyposażenia najczęściej kuchni, moja prababcia miała takie jak z pierwszego zdjęcia. Ciężkie to dosyć było :jeez: . W ramach ciekawostki u nas na Śląsku mówi się na to byfyj (bifej, bifyj, befyj). Nawet taki wierszyk jest "We antryju, na byfyju, stoi szolka pełno tyju" czyli w przedpokoju, na kredensie stoi filiżanka pełna herbaty" wpisałem w google byfyj i dałem na grafika- dużo fotek! widać że na tablicy jest dużo ofert sprzedaży

www.google.pl/search?q=byfyj&tbm=isch&tb...1525&bih=671&dpr=0.9
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2014 15:22 przez Adrian89.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Ingrid

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 16:46 #227230

  • Roma
  • Roma's Avatar
W tej części Polski jeszcze sporo jest takich kredensów ale transport na północ jest zbyt kosztowny.

Kupię stary kredens kuchenny 22 Lut 2014 16:54 #227234

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś, napadło Cię na oryginał, czy styl? Może jednak idż coś podłub w ogrodzie, bo naprawdę nic już nie kupisz roślinkowego :woohoo:
Daniela, przepiękny Twój kredens! Miałam wiele lat temu taką cudność. Niestety nie mogłam pozbyć się zapachu, nawet nie wiem co to był za zapach-jakiś taki "stary". Po paru latach poszedł w ludzi. Renowacja Twojego niesamowita :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Kupię stary kredens kuchenny 07 Mar 2014 09:15 #231598

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Też mnie zakręciło na taki kredens. Znalazłam go w zrujnowanym siedlisku, które kupiliśmy z mężem, namęczyłam się straszliwie zdzierając białą farbę. Nie jestem do końca zadowolona, ale ...
Zdjęcia z procesu "odnawiania":

031120111508.jpg


260120121690.jpg


030220121708.jpg


040220121709.jpg

Kupię stary kredens kuchenny 07 Mar 2014 09:49 #231612

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-ani jedno ani drugie :P Główną rolę odgrywają wspomnienia i powrót do dzieciństwa :)
Dorka-tym widokiem mnie dobiłaś :( :cry3: Może uda Ci się jeszcze jeden namierzyć?
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2014 09:50 przez Roma.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.317 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum